banner230

banner234

Müslümanlar miraca bakarken Tomahawk yeryüzüne indi


Kenan SEYREK

Kenan SEYREK

16 Nisan 2018, 08:57

Katil Esad, Müslümanlara, mazluma zulüm eden Esad, bunlar doğru.
 Kimyasından, fiziğine elindeki imkânlarla kendi vatandaşlarına kan kusturan zalim Esad… Guta ’da çocukların hayat dolu gözlerine karanlık çeken Esad, pişkinlikte çağ açan Esad. 
 Bu katile ve katil ordusuna bir ders vermek gerekir mi idi evet. Yıllardır ona, kulağını çekerim, bak kızarım diyen batık zihniyetli batı, özgürlük kelimesinin içine zehir akıtıp Ortadoğu’yu savaş oyunları yapan tek dişi kalmış batı, en nihayetinde göze göstermelik bir saldırı yaptı. Bu saldırı aslında Guta ‘da mazlumların feryatlarına değil, oyuna dâhil olmak isteyenlere bir cevaptı. Cevabı da ne zaman verdi Peygamberimizin miraç mucizesine denk gelen gecede. Bizler için kutsal bir gecede. Tomahawk füzeleri Esad’ın kimya depolarını vurdu mu bilinmez ama Müslümanların kutsallarına derin yaralar açtı. Kimyamız ile oynadı. Bu gecede bu saldırıyı yapanları takdir edenlere bakıyorsunuz müslüman liderler. Onlardan şunu beklerdim. Bu kutsalımıza bir saldırıdır demelerini değil elbet ama en azından bu saldırının bu gece yapılmasını doğru bulmuyoruz. Müslümanların zihinlerine atılmış olarak kabul ediyoruz demelerini. Bir gün sonra yapılsa idi ya da öncesi… Bu saldırıyı yapanların niyeti teröristlere ve terör devletine ders vermek olduğuna inanmak bende isterdim. Pyd buradan oluk oluk beslenmese idi, hormonlaşmış gibi semermese idi. Müslümanların ölümüne bir hayvanın ölümü kadar duyarlı olmayanların kimyasal saldırılara dur demeleri ne samimi, ne de içtendir. Katil İsrail’in önünü açmak ve ona alabildiğine bir genişlik vermek için oynanan bir oyundur. Bu oyunda oyunculara ve alkışçılara iyi bakmak lazım… İsrail ile aynı alkışın ortağı isek imanımıza da iyi bakmak lazım. Esad katildir ama katledilmesini değil katil olarak var olmasını isteyenlerin katilidir. Onu öldürmek değil yaralayıp hizaya sokmak için atılan bu füzelerin Guta ’ya ve mazlumlara faydası olacak mı? İnşallah olur. Katilin, katiller diye çığlık attığı bir dünya da adalet adil olana göre değil, topuzu elinde tutana göre şekil alır. Sudi prens gibi satılmış hainlerin İslam’ı dinamitlediği bir zamanda daha çok alevler sarar bizi, İsrail’e karşı durmak dinen caiz değil diyen cehennem ehli âlimler var iken daha çok Esad’lar doğar,  adı beyaz kendisi siyahı bile gölgeleyecek karanlıktaki sarayından konuşanların sözlerindeki kimyasaldan dünya daha çok zehirlenir. Oyunu kuranda, oynayan da, istediğini oynatan da onlar olduğu sürece hem döverler hem söverler… 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.