banner613


Mavi Vatan geleceğimizdir


Gökhan Onater

Gökhan Onater

14 Ekim 2020, 09:19

Tek hücrelilerin bile hayatta kalmaya çalıştığı bu dünyada en büyük sosyal organizma olan devletin  -pardon Türkiye Cumhuriyeti’nin-yaşaması için mücadele etmek ayıplanır hale gelmiş… Hakkınızı savunmaya kalktığınızda size :"aman herkesi düşman etmeyelim" diye akıl veriyorlar. Siz bunları gidin hizmet ettiğiniz emperyalist merkezlere söyleyin. Bu zihniyete göre, “kimseyi kendimize düşman etmemek için” bizden ne isteniyorsa verelim. Böyle bir onursuzluk, böyle bir ahlaksızlık kabul edilemez. Son padişah da aynı şekilde düşünmüştü ancak Türk Milleti bu onursuzluğu kabul etmediğini Kurtuluş Savaşı’nda gösterdi. Bir vatansever, milletinin ve devletinin haklarını elbette savunacaktır. Bunu beğenmeyenler -bilerek veya bilmeyerek- emperyalizme hizmet etmeye devam etsinler.
 

Şunu söylemeden geçmeyelim: Hiç kimse eleştiriden muaf değildir. Türk evladı herkese eleştirel gözle bakacak… Hükümeti de, muhalefeti de, takım gibi tuttuğunuz partinizi de eleştireceksiniz. Yani muhalefetseniz, yalnızca hükümeti eleştirmek durumunda değilsiniz. Muhalefeti de eleştirmeyi bileceksiniz. Hatta kendi partinizi -iktidar bile olsa- eleştirmekten kaçınmayın değerli okurlarım. Türkiye ancak böyle düze çıkacaktır. Yalnız eleştiriyi de sopa haline getirirseniz çok fazla gönül kırarsınız. Her şeyin olduğu gibi bunun da ayarına ve üslubuna dikkat etmek gerekir. Doğru tavır, doğruyu kim yapıyorsa alkışlamak, yanlışı kim yapıyorsa eleştirmek olmalıdır. 
 

 "Demokrasi, barış, insan hakları" laflarını ağızlarından eksik etmeyen fakat bu kavramlarla zerre kadar ilgisi olmayan çevrelere dikkat ediniz… Konu Türkiye'nin çıkarları olduğunda hep bir ağızdan emperyalizmin siyasetlerini savunduklarını göreceksiniz.  Hatay’ın emperyalist destekli terör örgütleri tarafından yakılması bile umurlarında değilken Şimdi de kalkmışlar utanmadan MAVİ VATAN düşmanlığı yapıyorlar. 
 

MAVİ VATAN TÜRKİYE'NİN GELECEĞİDİR. Türk milleti Kurtuluş Savaşında nasıl bir karış toprağı bile düşman eline bırakmamak için savaş verdiyse Mavi Vatan politikası da, Türk Ordusu'nun en seçkin amirallerinin denizlerimizi düşmana terk etmemek için ortaya koydukları bir doktrindir. Bilimseldir, somuttur, cumhuriyetçidir. Doğu Akdeniz’de, Kıbrıs ve Ege’de milletimizin haklarını savunmaktadır. Bu nedenle emperyalizmin hedefindedir. Bu nedenle Fetö kumpaslarında  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Deniz kuvvetlerimiz hedef alınmıştır… Mavi Vatan anlayışını ülkenin gündemine getiren Tümamiral Soner Polat'ı saygıyla ve rahmetle anıyor, Tümamiral Cem Gürdeniz'i de saygıyla selamlıyoruz…
 

Not: Son dönemde ne kadar çok güzel insanı kaybettik… Sosyalist Parti döneminde Kocaeli'de il başkanlığı da yapan eski tüfeklerden Şükrü Sertkol ağabeyimizin Karamürsel'de vefat haberini aldıktan kısa süre sonra Ulusal Kanal ve Aydınlık'ın binasındaki her tuğlada emeği olan Hüseyin Mert kardeşimi hemen sonrasında da Görev Vakfı kurucusu Prof Dr Mustafa Pamukoğlu hocamızı sonsuzluğa uğurladık… Yapraklar tek tek toprağa düşüyor… Hepsini saygı ve rahmetle anıyorum. 
  

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.