‘’Bizim Dönemimizde Olmadı’’

‘’Bizim dönemimize ait değil’’ cümlesini açayım biraz.

Uzun yıllar tatil yapmadan çalıştım, ne hafta sonum vardı ne bayram ne seyran, haftanın 7 günü çalışıyordum. Kocaelikoz.com’u oturttuktan sonra karar verdim, olağanüstü bir durum olmazsa her Cumartesi aileme zaman ayırmaya…

Haftalık izinli olduğum dönem gazeteciliği kısmi de olsa bırakırım. Tıpkı bu Cumartesi olduğu gibi. Baktım öğleye doğru telefonum çalıyor, karşımda Cumhuriyet Halk Partili dostlar. Editör arkadaşlarımız Büyükşehir ve İzmit Belediyesi’nin Sayıştay raporları açıklanmış ve yayınlamaya başlamışlar.

Daha önce diğer belediyelerin Sayıştay raporlarını yayınladığımız gibi Büyükşehir ve İzmit Belediyelerini de yayınlamışlar. Telefonla arayan Cumhuriyet Halk Partili dostlar, İzmit Belediyesi ile ilgili yayınladığımız raporların Fatma Kaplan Hürriyet dönemine ait olmadığını eski Belediye Başkanı Nevzat Doğan dönemine ait olduğunu söylediler.

Bu telefonların üzerine telefonu kaldırıp editör arkadaşlarımıza, yayınladığınız raporlar hangi döneme ait? Tahir bey mi yoksa Fatma hanım dönemine mi ait diye sordum. Editör arkadaşlar, İzmit Belediyesinin Sayıştay raporlarının eski Belediye Başkanı Nevzat bey dönemine ait olduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nin Sayıştay raporlarının da büyük kısmının eski Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim bey dönemine ait olduğunu ifade ettiler.

Haber içerisinde mutlaka tarihleri verin, ne Tahir beye ne de Fatma hanıma haksızlık yapmayalım, özellikle İzmit Belediyesi raporlarında titizlik gösterin, İzmit Belediyesi AK Parti’den Cumhuriyet Halk Partisine geçen bir belediye, yanlış değerlendirilebilir uyarısında bulundum.

Arkadaşlarım Sayıştay raporlarını yayınlarken ne Büyükşehir ne de İzmit Belediyesi’nin Sayıştay raporlarının tarihlerini belirtmemişler. Editör arkadaşlarımız hemen raporlar içerisinde geçen usulsüzlüklerin tarihlerini ve hangi döneme ait olduğunu eklediler. Biz kamera arkasında bunları yaşarken sosyal medyaya baktım, ne satılmışlığımız kalmış, ne yandaşlığımız… Anlayacağınız kızılca kıyamet kopmuş dışarıda.

İzmit Belediyesi de biz habere tarihleri girdikten sonra basın açıklaması yapmış, ‘’umarız yapılan haberler kasıtlı değildir’’ denilmiş.

İşte ondan diyorum, Fatma Kaplan Hürriyet İzmit’i, İzmit Belediyesi’ni yönetemiyor.

Herkesi düşman belleme hastalığından kurtulmalı Fatma Hanım. Partidaşları düşman, belediyedeki yöneticileri düşman, basını düşman, gözünün gördüğü herkesi düşman görme, rakip görme hastalığından kurtulmalı.

Siyaset diyalog işi, iletişim işi, insan kazanma işi. Zor mu diğer Cumhuriyet Halk Partili yöneticiler gibi telefon açıp basınla görüşmek, uyarmak, tavsiyede bulunmak?

Yönetim bir kadro işidir, liderlik kriz yönetmedir, kriz yönetimi şark kurnazlığı değildir.

Fatma Hanım elindeki fırsatın ya farkında değil, ya da yakalandığı ‘’herkes düşman’’ hastalığından gerçekleri göremiyor.

Sayıştay raporlarının bir de başka yüzünden bahsedeyim. Bizim görevimiz mi eski döneme ait usulsüzlükleri kamuoyu ile paylaşmak? Evet, biz gazetecilerin görevi…

Medya 4.güçtür, kamu kurumlarını denetleyen önemli bir aygıttır. Tüm siyasal yapıları denetlediği gibi, diğer güçleri de denetler ve kamuoyu ile paylaşır.

Fakat bu görev biz medyanın olduğu kadar muhalefetinde asli görevidir. Muhalefet neden vardır? Siyasal ve kamusal alanı denetlemek ve halkı doğru bilgilendirmek için…

İzmit Belediyesi çok uzun yıllar sonra Cumhuriyet Halk Partisinin eline geçti. Fatma Hanım esip gürlerdi, ‘’Nevzat beyin dönemimde yapılan usulsüzlükleri yargıya taşıyacağız, İzmit halkının menfaatlerini koruyacağız’’… Sonuç? Koskoca sıfır.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ne yaptı? Melih Gökçek döneminde yapılan tüm usulsüzlükleri yargıya taşıdı, sonuç çıkar mı çıkmaz bilinmez ama söylediklerinin arkasında durdu.

Kozun açıkladığı raporlar ‘’bize ait değil’ demek işin kolaycılığına kaçmak demektir.

Hoş, Cumhuriyet Halk Partisi bu zamana kadar hangi ilçe örgütünün bir AK Partili Belediye ile ilgili refleks ortaya koyabilmiştir bu zamana kadar? Göremezsiniz!

Kocaeli’de muhalefet varsa adresi Kocaeli medyasıdır, Cumhuriyet Halk Partisini açıkçası ben muhalefet olarak hiçbir zaman görmedim.

Kocaelikoz.com’un AK Partili belediyeler hakkında belgeli yayınladığı hangi yolsuzluk, usulsüzlük dosyalarını yargıya veya meclise taşımıştır CHP? Koskoca sıfır.

Onlarca belge açıkladık, o belgeleri bile kullanmaktan yoksun bir muhalefet var kentimizde.

Fatma Hanım milletvekilliği döneminde AK Partili hangi belediyenin yolsuzluk, usulsüzlük dosyasını meclise taşımıştır, dile getirmiştir? TBMM raporları ortada, konuşma tutanakları ortada…

‘’İktidarla al küllah ver küllah’’

Ankara’da Kocaeli’yi en iyi hangi milletvekili temsil ediyor, Kocaeli’nin sorunlarını kim meclise taşıyor derseniz şüphesiz Lütfü Türkkan derim.

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili iken de Kocaeli’nin sorunlarını meclise taşıyordu bugünde.

Kocaeli’nin en ücra köşesinde bir mahallenin sorununu kim çözüyordu Ankara’da? Tabi ki Lütfü Türkkan.

CHP ilimizde her zaman muhalefetçilik oynamıştır ve oynamaya devam ediyor.

Bugün Cumhuriyet Halk Partisine bir bakın kim sorunları dile getiriyor, iktidarı kentimizde kim zorluyor, Sağdan say 3 soldan say 3.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Engin Taşdemir, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP eski İzmit ilçe Başkanı Mehmet Küçükkaya gibi 3 siyasetçi daha olsa ilimizde iktidar kentimizde nefes alamaz.

O nedenle Fatma hanıma tavsiyem, gürültülü, kavgalı, kriz siyasetinden beslenmeye son vermeli.

Partilileriyle iletişim kurmalı, belediyede çalıştığı kadrosu ile istişare etmeli, basın ile kavga etmemeli, bak 2 yıl geçti, geriye kaldı 3 yıl.

Toplumun AK Partiye olan nefretiyle bir kez oturur o koltuğa, sonra ki işi kendi becerisi ve çalışkanlığı…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Gökhan Karabulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Koz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Koz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Koz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Koz değil haberi geçen ajanstır.

09

Sadece Gerçekler - Gökhan bey umarım bu yaptığım yorumu dikkatli okur ve sonra gerekli araştırmayı yaparsınız. Fatma Başkan bizim dönemimizde değil diyor ama rapordaki bazı bulgular onların dönemine ait. Mesela işçi kadrosundaki müdürler onların döneminde atandı Park ve bahçeler, Fen işleri , Spor işleri, destek Hizmetleri, kırsal hizmetler bu müdürlüklerin tamamı işçi personel tarafından yürütülmektedir kanunen işçi müdür olamaz koordinatör Hakan Özkum kadrosu işçidir ama Başkan Yardımcısı yetkilerini haiz bir koordinatörlük görevi yürütmektedir. Yani kısaca anlatmak istediğim şu, bu yazdıklarımın hepsi gerçektir araştırabilirsiniz Nevzat Doğan dönemine ait bulgular da vardır Fatma kaplan dönemine ait bulgular da vardır Sayıştay raporlarında.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 21:12
08

Dr Ersoy Kandemir - İzmit Belediye Başkanının yapılan yorumlara,mecliste kendini gereksiz eleştirenlere verdiği önemi bırakıp Belediye olarak dikkatlerini dağıtmadan hizmet etmeye en iyi şekilde devam etmeleri kadar,basın yayın birimini daha da geliştirmeleri gerektiğini inanıyorum,gelelim Koz Gazetesine benim bu ilde güvendiğim nadir gazetelerden olan bu gazete İzmit Belediyesi de dahil kimse şeref yoksunu Şenola ağzını açmazken koluna kelepçe takılıp adliyeye götürülen Gökhan beyi iyi tanıyan biri olarak bu gazeteyi yandaş tetikçi medyayla karıştırmamalılardır benim şahsi kanaatim,İzmit Belediyesinin CHP’nin kazanmasından rahatsızlık duyanlardan değilim ben,desteklemeye de devam edeceğim her kadar Fatma hanımla hiç tanışmamış olsam da!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 18:00
07

Gültepeli - Biz seni iyi tanıyoruz gökhan, isteseydin apartmanların olurdu, hanların katların olurdu, sen tercihini gerçeklerden yana seçtin. allah ayağına taş değdirmesin, iti havlar kervan yürür

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 13:35
06

Hadi Bakalım - Özür dilemek Erdemliktir. Özür dile ki insanlar insnsin .Geçen hafta köpek yüzunden yapmadığınız i bırakmadınız.Onun da elamanı yanlış yaptı seninde elamanin yanlış yapmış.Baskan çıktı canlı yayında açıkladı eğriyi de doğruyuda.Simdi sana düşen ADAM gibi özür dilemek tür.Calisanlari SUCLAMA

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 13:31
05

Yaşar - a haber halk tv izleye izleye beyinleri sulanmış ak partililerin chplilerin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 13:31
04

Xxx - koz yayıncılıkta ulusal medyaya örnek bir gazetedir. Ahaberi halk tv izleyeceğinize kozu takip edin gerçek gündemi yakalayın

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 13:24
03

Hodri Meydan - Kocaeli medyası satılıktır, ya ak partilidir ya da chpli, satın alamadıkları tek yer koz gazetesidir herkes aklını başına alsın

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 13:20
01

Hasan Çam - Kocaelikoz ve siz gazetecilikte bedel ödemiş kurumlarsınız, iktidarın usulsüzlüklerini en net dile getiren kamuoyu ile paylaşan sizlersiniz. İyiki varsınız

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 13:17


Kocaeli Markaları

Kocaeli Koz, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 332 00 52
Reklam bilgi

Anket Hükümet pandemi sürecini başarı ile yönetebiliyor mu?