MHP’nin meclis üyesi adayları!

Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyaset yapmak zordur. MHP, sert siyaset yapar, lider, teşkilat doktrini tartışmasız kabul görür. Parti içi demokrasi kültürü pek yoktur, hoş CHP’de var da ne oluyor, her kafadan ses çıkıyor.

Parti içi demokrasi ne kadar önemli? MHP bakarsak tartışmalı, CHP bakarsak yine tartışmalı.

MHP Kocaeli Teşkilatı, Meclis üyelerini açıkladı. Tepkiler çok fazla, pek sokakta dillenmiyor parti zarar görmesin diye ama inanılmaz bir tepki var listelere.

Listeler açıklanmasının ardından Kocaeli’nin dört bir yanından Milliyetçi Hareket Partililer telefon yağmuruna tuttular beni. İstifa edeceğiz diyenden tutun da listenin masa başında dar kadro ile hazırlanıp onaylatıldığına kadar bir dizi tepki.

Dün MHP eski İl Başkanı Aydın Ünlü’ye muhalif olanlarda vardı arayanların içerisinde. ‘’Ünlü’ye çok kızıyorduk ama onu mumla arar hale geldik’’ diyorlar.

Neler oluyor sayın İl Başkanı? Nedir bu tepkiler. İstişare etmeden mi hazırlandı meclis üyesi listeleri?

Murat Nuri Demirbaş’ın tepkileri dindirmesi lazım. Darıca İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım’ı göreve sen getirdin, Yıldırım sağlık sorunlarını sebep göstererek istifa etti. Gerekçenin sağlık sorunları olmadığını sağır sultanlar biliyor.

MHP İl Başkanı Demirbaş’ı sanırım birileri yanlış yönlendiriyor. Bir ayağın İstanbul bir ayağın Kocaeli’de olması kargaşayı da beraberinde getiriyor sanırım.

Tepkiler çok hayra alamet değil, elbette hangi listeyi yaparsan yap kimseyi memnun edemezsin mutlaka tepkiler gelecektir fakat bu kadarı çok fazla.

Her zaman söylerim, 1990’lı yıllardan günümüze MHP’nin kentimizdeki başkanlarını bir kenara bırakın üyelerini bile tanır ve bilen bir gazeteciyim. Hangi mahalle ve sokakta ülkücü vardır, MHP üyesi vardır tanırım.

Liste önüme düştüğünde inceledim, dün teşkilata gelmiş isimlerin meclis üyesi olarak çıkartılması…Dün İyi Parti’de siyaset yapmaya kalkışıp bugün meclis üyesi gösterilen… MHP ile gönül bağı olmamasına rağmen, birilerinin ısmarlaması ile listeye giren…Hangi birini sayayım.

Milliyetçi Hareket Partililerin tepkisini çok iyi anlıyorum. Yerden göğe kadar haklılar.

Murat Nuri Demirbaş, siyaseti iyi niyetli yapmaya çalışan bir isim, en azından buna inanmak istiyorum.

Lakin ortaya çıkan tablo çok incitici, siyaset öyle dar kadro ile yapılmaz, seçim döneminde sahada çalışacak partililer lazım Demirbaş ve ekibine.

MHP zaten geçtiğimiz aylarda büyük bir yara almıştı. MHP lideri Devlet Bahçeli Saffet Sancaklı’nın istifasını istemişti.

MHP İl Başkanı Demirbaş’ın sırtına binen yüke bir de masa başında hazırlanan meclis üyesi listeleri tuzu ve biberi oldu.

Demirbaş’ın Cumhur ittifakının en büyük ortağı AK Parti ile ilişkileri kuvvetli, iki siyasi partide ahenk içerisinde bir çalışma var gördüğüm kadarıyla.

Ama, parti içinde kırgınlığa yol açacak çalışma şeklinin de bir an önce gözden geçirilmesinde fayda olduğunu düşünüyorum.

İnanın gelen telefonlardaki iddiaları buraya satır satır yazsam herhâlde 10 word sayfa makale çıkmış olur.

Umarım, İl Başkanı Demirbaş hatasını anlar ve fazla kırgınlığa, küskünlüğe sebep olmadan seçime kadar sahayı toparlar.

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Gökhan Karabulut - Mesaj Gönder
Kocaeli Markaları

Kocaeli Koz, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 332 00 52
Reklam bilgi

Anket İzmit Belediye Başkanlığı için hangi aday oy verirsiniz?
Tüm anketler