AK Parti 5 ilçenin altını bağladı mı?

Bu gazetenin Genel Yayın Yönetmeni olduğum için söylemiyorum, takdir edersiniz ki, kocaelikoz.com yerel seçimleri ilimizde en iyi takip eden, Ankara kaynaklarından aldığı gerçekçi bilgileri kamuoyu ile paylaşan bir veya iki kurumdan biridir.

Yerel seçim aday belirleme döneminde, AK Parti, CHP, İyi Parti, SP, YRP ve MHP’li seçmen ve Kocaeliler KOCAELİKOZ.COM’u yakın takibe aldılar.

Beni tanıyanlar bilir, mesleğimde mütevaziyimdir, öyle okunma oranları paylaşmayı sevmem, kendimizi ispat etme devresini çok geride bıraktık ve dün bu mesleğe yeni başlayanı da dikkate alırım, yıllarını gazetecilik mesleğine adamış olanı da.

Aday belirlemede sona doğru gelindi sevgili okuyucularım. Son birkaç aydır siyasi partilerin genel merkezilerinde yaşananları sıcak takibe aldık, an be an masada olanları kamuoyu ile paylaşarak seçmeni bilgilendirdik.

Genel merkezlerde yaşananları kimi zaman yorumlu kimi zaman ise yorumsuz bir şekilde vatandaşa aktardık.

Zaman zaman eleştiriler de geldi, genellikle ilimizin batı yakasından geldi bu eleştiriler. Tüm eleştirilere açığız, dinleriz başımızın üzerine koyarız. Gelen eleştirileri dinlediğimde Kocaeli batı ( Gebze bölgesi) yakasının KOCAELİKOZ.COM’u pek tanımadığına şahit oldum, ilimizin Doğu yakasından tek bir eleştiri gelmez iken batı yakasından yükseldi sesler. Eleştiride bulunanlar yerden göğe kadar haklılar, kurumumuzu tanımıyorlar, Koz’un haberciliğini, bizim mesleki refleksimizi bilmiyorlar.

Gelen eleştirilere kısa bir cevap vererek AK Parti Genel Merkezi'ndeki son durumu anlatıp makalemizi tamamlayalım.

Kocaelikoz.com’un gerek siyasal yaşamda gerek adli ve idari yaşamda kaynakları çok geniştir. Kocaelikoz.com algı çalışması yapmaz ve buna ön ayakta olmaz. Kimse Kocaelikoz.com’u algı aparatı olarak kullanamaz. Nereye, kim veya kimlere yakın olursak olalım gazetecilik mesleğinin namusu bizim için önde gelir. Toplumu doğru bilgilendirme ana vazifemizdir. Yönlendirme ile masa başında habercilik yapmaz. Kaynaklarını birkaç yerden teyitler ve bir süzgeçten geçirir haberi öyle servis eder.

Koz’un Ankara kaynaklarından elde ettiği haber ve yorumları, Başkent’te konuşulan, masada olan ve üzerinde tartışılan hususlardır. Koz, siyasetçi değildir, KOZ, Ankara’daki gelişmeleri okuyucusuna sorumluluğundan dolayı ve görevi gereği siyasi tartışmaları okuyucusuna aktarır.

Kocaelikoz.com’un çizgisi düzdür. Ülkenin bölünmez bütünlüğü, Cumhuriyetin temel değerleri, toplumun milli ve manevi değerleri her şeyin üzerinde gelir. Gerisi laf-ı güzaftır.

Dedik ve devam edelim…

Sevgili okuyucularım kaldığımız yerden devam edelim. Son bir haftadır, 10 gündür AK Parti Genel merkezini ve ilimizdeki siyasi aktörlerin attıkları adımları dikkatlice izliyoruz. Ankara’da gündem sürekli değişiyor, bölgesel ve sosyolojik etkenler masaya yatırılıyor. Birkaç yazımda üzerine basarak ifade ettim, iktidar bu sefer işi çok sıkı tutuyor, ilçe belediye başkan adaylarını belirlemek için birçok kanaldan besleniyor. Takdir edersiniz ki, 2019 yerel seçimlerinde yanlış aday tercihleri iktidarın belini büktü. İlimizde de bu tabloyu gördük.

Son 1 hafta önce AK Parti Genel Merkezinde yaşananları sizinle paylaştık, kimlerin masada olduğunu kimlerin başkanlığını garantilediğini dilimiz döndüğünce aktardık. 1 haftadır güncelleme yapamıyoruz, sebebi ise her gün masadan biri kalkıp biri oturuyor. Bugün yazdığımız haber ve makale yarın bayatlıyor ve gerçekliğini yitiriyor.

Biz sokakta, kıraathanede konuşulanı haber diye veremeyiz…

Artık sona doğru gelindi hatta birçok ilçe belediyesinin de altı bağlanmış durumda. AK Parti Genel Merkezi Pazartesi veya Salı günü ilçe belediye başkan adaylarını açıklayarak seçim startı verecek.

Gelin bir güncelleme yapalım, en son ne yazmıştık? Kartepe, Başiskele, Gölcük, Gebze ve Körfez Belediye Başkanlarıyla yola devam kararı çıktı. Bu konuda bir değişiklik yok. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın yerine Mesut Çetinkaya isminde mutabık kalındığını vurgulamıştık. Bu ilçelerde durum 1 hafta önce yazdığımız gibi…

İzmit? Muharrem Tutuş’un açıklanması bekleniyor.

Nerede sorun vardı? Kandıra, Derince, Darıca, Dilovası, Çayırova ilçelerinde. Hatta biz resmi olmayan ve kesinleşen ilçeleri yazdıktan sonra AK Parti Genel Merkezi, 19 Ocak Cuma günü Dilovası ve Çayırova ilçelerinde anket çalışması başlattı. Hatta birkaç gün önce bazı yayın kuruluşlarında İzmit ilçesinin adayını belirlemek için anket çalışması yapıldığı yazıldı lakin gerçeklik payı yok.

Peki bu 5 ilçede ne yaşandı son 1 hafta, 10 gündür? Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi tekrar potaya girdi. Hatırlarsınız o bölgede masaya Sekmen, Yağcı gibi isimler getirilmişti fakat kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre Çiftçi’nin altının bağlandığı ve tekrar aday gösterileceği.

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ile ilgili Bölgede ciddi sıkıntıların olduğu biliniyordu. Genel Merkez bir oyuncu değişikliği yapmak istiyordu. Hatta hepimizin malumu aday adayının en çok çıktığı ilçe Dilovası oldu. Masada önemli aktörler vardı. Şayir’in yerinin değişeceğine kesin gözüyle bakıldığı için siyaset Dilovası’nda çok ısındı. Genel merkezin masasında, aday adayı olmayan ve temayülden yüksek oy alan Halit Yaşar duruyor. Bir sürpriz olmaz ise ki olmasını beklemiyorum, iktidarın Dilovası Belediye Başkan adayı Halit Yaşar olacak, Ramazan Ömeroğlu'nu da yabana atmıyorum.

Burada Yaşar ile ilgili bir parantez açmak istiyorum. Hatırlarsanız 2019 yerel seçimlerinde Halit Yaşar’ın Dilovası Belediye Başkan adayı olacağına kesin gözüyle bakılıyordu. Yaşar’ın son dakika kamuoyuna, HADEP mitinginde yaptığı konuşma düşünce Hamza Şayir aradan sıyrılarak en önemli aktör haline gelmiş ve Cumhur ittifakını ortak adayı olmuştu.

İktidar bu dönem bölgede, DEM’in kentimizde tek ilçe belediye başkan aday çıkartacağı Dilovası’nda Halit Yaşar’ı sahaya sürmeye hazırlanıyor.

Gelelim Darıca ilçesine… Açıkçası Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın rakipsiz seçime girmesini bekliyordum. Fakat Bıyık Ankara’da çok zorlandı. İzmit’ten bakıldığı gibi değilmiş Darıca ilçesi… Genel Merkez Bıyık’ı tartışmaya açtırdı. Sebepleri var mı? Bende bu zaman diliminde öğrendim. Şimdilik bölgede her kesimin bildiği sorunları tekrar kaleme alıp işi sulandırmak istemiyorum. Son viraja girildi, belki siz bu yazıyı okuduğunuzda adaylar açıklanmış olacak. Genel Merkezi ve AK Parti Kocaeli Teşkilatlarını etkilememek için şimdilik burayı es geçeceğim. Tamam saadete gel, değişiyor mu Darıca diye soracak olursanız, bölgemizden teyit alamadığım ilçelerin başında Darıca. Muallakta şu an…

Dönelim Kocaeli’nin doğu yakasına. İki ilçede AK Parti oyuncu değişikliğine gitmeye hazırlanıyordu. Kandıra ve Derince ilçeleri.

Öncelikle Derince ilçesinden ele almaya başlayalım. Mevcut Belediye Başkanı Zeki Aygün makamını korumak için Ankara’yı ikinci evi yaptı. Kocaeli AK Parti Teşkilatlarında ve AK Parti’nin en büyük ortağı olan MHP’den büyük tepki var Aygün’e. Bölgede yaptığı siyaset tartışılır hale geldi. Derince, iktidarın belini büktü. Zaten bıçak sırtı olan ilçede seçimin kazanılması büyük riske girdi. Şu an Ankara’da AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın önünden dönmez ise Aygün torun bakmaya gönderilecek. Neden Erdoğan vurgusunu yapıyorum? Takdir edersiniz ki Aygün 3 dönem Ankara’da milletvekilliği yaptı, geniş bir çevresi var ve Erdoğan ile ilişkileri oldukça iyi. Bu ilişki peki Aygün’ü kurtarır mı?

Başkentin çok duygusal bakacağını düşünmüyorum, Aygün ile girilecek bir seçimin baştan kaybedeni AK Parti olacağından dolayı, oyuncu değişikliğine kesin gözüyle bakılıyor. Peki Aygün giderse kim gelir? Adnan Pala’nın aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Pala, teknik bir isim, kentsel dönüşüm noktasında ilimizdeki 3 isimden biri, adı hiçbir şaibeye karışmamış ve ilçenin önümüzdeki süreçte yapılacak olan kentsel dönüşümde önemli katkıları olacağı düşünülüyor.

Son olarak Kandıra ilçesini değerlendirip bitirelim.

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan tıpkı Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün gibi değişmesine kesin gözüyle bakılan isimlerden biriydi. Tablo değişmedi, ilk gündeki güncelliğini koruyor. 15-20 gün önce kaleme aldım, ilçede 2 dönem ilçe başkanlığı yapan Erol Ölmez’in Ankara’da masada olduğunu kaleme aldım. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasında hangi isimler olduğunu yazan ilk gazete biziz. Tıpkı 12 İlçe’nin olduğu gibi…Ankara’da şablon değişti mi? Ölmez masadaki gücünü koruyor… Darıca ilçesinde olduğu gibi Kandıra ilçesinde de kanallar tıkalı. Sağlıklı bilgi akışı alamıyoruz. Kandıra ile ilgili en son güncellememiz Ölmez’in masada güçlü durduğu…

Şİmdilik bu kadar, KOZ eğer listeye ulaşırsa haber olarak duyuracak. Bir dahaki yazımda artık adayları değerlendirir olacağız. Sağlıkla kalın. 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Gökhan Karabulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Koz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Koz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Koz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Koz değil haberi geçen ajanstır.

35

Abuzer Kadayıf - köylünün sütüne çöken adam kandırada belediye başkan adayı mı olacak şimdi komik olmuş

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 02 Şubat 01:15
34

Ali - Çayırova'ya artık hizmet zamanı gelmedi mi? Bugüne kadar gelen başkanlar malesef beklenen hizmeti yapamadı Servet Günay Çayırovanın derdine çare olacak birisidir. İnşallah aday gösterilir de çayırova da gerçek hizmeti görür

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 31 Ocak 13:10
33

Sedat - Çayırova da en doğru aday kesinlikle Servet Günay'dır. Her kesim tarafından sevilen yıllardır çizgisini bozmayan birisi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ocak 13:09
32

Teşkilat Ve Vatandaş - Körfez için değişmeyeceğini Şener bey ile devam yazılmış. Üzülerek söylüyorum ki Körfezde Şener Söğüt ile kazanamayız. Partili,teşkilatçı olarak söylüyorum Ka za na ma yız. Kendisini çok eskiden beri tanırım iyiydi hoştu. Ancak ne zaman göreve geldi ne zaman saçma sapan ekip oluşturdu ne zaman konuşmasını üslubunu tevazuyu kaybetti gözden düşmeye başladı. İşine gelmeyen gücünün yettiği kişilere vatandaşlara hemen çıkışmaya başlıyor ama hatri sayılır kişiler kulağına fısıldayınca hemen harekete geçip istihdamsa istihdam ihale ise ihale.... Yardımcıları bi hava bi hava ne teşkilatı tanırlar ne vatandaşları tanırlar,kurmuşlar kendi ekiplerini kendi aralarında belediyeyi döndürüp duruyorlar. Şener beyin aile şirketi olmuş Körpas A.Ş. Birde üstüne çalışmayıp personelleri tepeden bakıyor bu Söğüt işçi personelleri dayıları baskan nede olsa :) İşe gelmemeler bile var:))))) Teşkilat tarafından onay verilemeyen teşkilatta emeği olan arkadaşların şiddetle karşı geldiği ama her zamanki gibi dinlenilmedigi Doğan Orak'ın karısı Merve Orak:))) müdüre olacak müdüre :))) tepeden inme özel kalemden memurluk sonrada müdürlük hangi vasıf ile he???? Çokta yazmaya gerek yok ama genel merkez kimi aday gösterirse devam ancaaaaaak Şener beyle seçim biraz zor Çok zor :))

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 30 Ocak 00:27
31

Kandıra41 - İsimler Belli arkadaşlar yok şu yok bu demeye gerek yok Kandıra ak parti Belediye Başkan Adayı Erol Ölmez,i desteklicez zaten Kocaelide Kandıra ak parti oy oranı yüksek dahada yükseğe çıkaracağız hep birlikte inşallah kırgınlıklar herzaman olur Reisin izinde devam Ak Parti

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 29 Ocak 22:57
30

Temsilci - Erol ölmez :İsmail Babür ve Rıdvan elmas çok komik , çokkk güldümmm körler sağırlar birbirini ağırlar valla.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 22:33
29

Eski Partili - Erol ölmezin çapı da vizyonu da belediye başkanı olacak , Adnan turanın değişeceği yerde en az onun vizyonununda biri olmalı olmuyorsa ellemeyin bizim başkanımızı ..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 22:31
27

Darıcalı - Ak Parti muzoyu umarım yeniden aday yapar ve kaybeder asla oy yok ona o kroman çelik kaz-yapı şirketi sahibi ve muzonun gizli ortağı fatih Ünsal ve daha adını bilmediğimiz kişilerle tuttuğu işler cehennemine odun olsun inşallah

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 20:34
26

Derinceli - Derincede memleketçilik çok var. Adnan pala iyi adamdır belki bilemem ama başkan olursa belediye gümüşhanelilerle dolar. Öztekin Kaşukcu olsa karslılarla dolar. Bu iki isimden hangis başkan olursa diğer taraftan sıkıntı çıkar. Zeki Aygün artık yaşlandı bence yerini daha genç dinamik birine bırakmalı. Bu anlamda aday adaylarına bakılınca geriye tek mantıklı isim İbrahim Şirin oluyor. İlçe başkanlığı yapmış. Derinceyi sokak sokak gezmiş. Hitabeti iyi. Gençte birisi.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 17:59
28

Gerçek Derinceli - @Derinceli 26 nolu yoruma cevabı: Gümüşhanelilerin işe ihtiyacı yok Derince’nin adam gibi adama ihtiyacı var o da Adnan pala dır… güzel kardeşim senin topun Gümüşhane ve Karslıların bahçesine kaçmış zamanında sanırım.. Zeki başkanda tadında bırakmalı bir bakan bir de Cumhurbaşkanı olmadı.. güzel hatırlanmalı..

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 22:09
24

Flaş - Mevcut belediye başkanı adnan turan kandıra sevdalıları derneğinde kilere talimat vererek Erol ölmezi istemediklerini söylediler adnn Turan aday olmk için deli gibi bastırıyor Erol ölmezi karalıyorlar şuan

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 29 Ocak 13:33
23

Ekip Ne Olacak? - Yani diyorsunuz ki körfezde Şener Söğüt ten başka bu işi yapacak kimse yok!

Haaa tabi şener söğüt tekrar aday olsun ki.

Şener söğütün Yanından hiç ayırmadığı doğan orakın yüzlerce işsiz genç dururken Özel kalemden memur yapilan eşi çok istediği amir müdür olsun.

Şener Söğüt devam etsin ki büyükşehirde işçiyken en özelinden memur yapılan sonra nazendelere müdür yapilan basamakları onar onar çıkan ömer Güney başkan yardımcısı olsun öylemi?

Şener Söğüt aday olsun ki üst düzey yetkililer oglunu kızını aynı kuruma almaya devam etsin öylemi?

Şener Söğüt devam etsin ki usulsüz korunan müdürler korunmaya devam etsin öylemi?

Şener Söğüt aday olsun ki iddialara göre bazı müdür ve yetkililer maşukiyelerde villa yapamaya almaya devam etsin öylemi?

Şener Söğüt devam etsin ki adamcılık arkadaşa makam dağıtmaya devam etsin öylemi?

Şener Söğüt devam etsin ki başkan yardımcılarına kafa tutan işe 10 gelip 3 giden hak etmeden müdürlük yapanlar devam etsin öylemi?

Şener Söğüt devam etsin ki gruplaşmalar kutuplaşmalar ayyuka çıksın öylemi?

Şener Söğüt aday olsun ki ibarhim çırpan serkan yeğnidemir sait çalık başkan yardımcılığına zekeriya çetin körpaşlı olmasına rağmen özel kalem müdürlüğünedevam etsin öylemi?

Şener Söğüt aday olsun ki belediyenin koridorlarında özellikle imar ve planlama ekibinin uygulamalarından rahatsız olan vatandaş isyan etmeye devam etsin öylemi?

Şener Söğüt devam etsin ki sahte işbitirme belgelerinin akıbeti hiç aydınlığa kavuşmasın öylemi?

Şayet Şener söğüt olurda tekrar aday olursa tüm körfezin konuştuğu ekip problemini çözeceğinin sözü vermeli seçim öncesi irade göstermelidir.aksi halde ak parti bu seçimde ciddi manada oy kaybına uğrayacaktır.

Hatta seçim bile ak parti adına zora girebilir.

Ak parti seçmeni zaten onca iddiaya rağmen gider hemen Şener söğüte oy verir.yukarıda yazılanları ve yazılmayan konuşulan onca konuyu devam ettirsin diye...

Aday olursa oy vermeyecek diyen binler var körfezde...

Aday olmak bir aşama önemli olan seçim kazanmak.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 12:22
22

Olamayacak - Körfezde Şener Söğüt aday OLAMAYACAK!

Kaynak:Ankara

Ha siyasetye bu tekrar aday gösterildi.

Körfezde Ak parti açısından Şener Söğütün ekibinden dolayı seçim sıkıntıya girer.

Demedi demeyin...

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 29 Ocak 09:47
21

Emekli - Çayırovada Bünyamin çiftçi yanlış tercih kesinlikle oy vermeyeceğiz

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 01:48
20

İşçi - Çayirovada ziyaettin Akbaş kesinlikle olmalı en temiz aday.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 23:00
19

Dobra - Teşkilatlarda ayrım gayrım olmaz vizyon hedef bellidir Kandıra Ak parti Belediye Başkan Adayı Erol Ölmez ile çıtayı dahada yükseltmeye devam Bu bir Bayrak Yarışıdır Biz Birlikte Turkiyeyiz Şimdiden Kandıraya Hayırlı Olsun

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 28 Ocak 22:41
18

Selim Altın - Körfez'de anketlerde birinci çıkan mütavazi ve dürüst insan Abdullah Eryarsoy Başkan'I destekliyoruz.

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 28 Ocak 22:27
16

Kulis06 - Kandıra Ak Parti Belediye Başkan adayı Erol Ölmez hayırlı olsun.. Durmak Yok Yola Devam...

Yanıtla . 3Beğen . 4Beğenme 28 Ocak 21:07
15

Körfez Sevdalısı - Körfez'e Abdullah Eryarsoy yakışır.

Yanıtla . 8Beğen . 2Beğenme 28 Ocak 20:37
13

A Kosar - Bu dedigin dogru çıkarsa akp Kandıra'da dağılır. Belediyeyi az bir oyla kasansa bile mecliste çalışamaz.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 18:49
25

A Kosar - @A Kosar 13 nolu yoruma cevabı: 63yasindayim8 belediye başkanı gördüm. İki dönem yapanlarda oldu.bu secim darmadagın bir seçim.kimse bel meclisinde rahat çalışamayacak.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 17:58
14

İttifak Sahada - @A Kosar 13 nolu yoruma cevabı: Arkadaşım 2 dönemdir kandıraya kandırala ile hiç bir bağı olmayan adamlar aday oldu sonuç ne oldu?şuanki adayları bir oku ve gözlerini kapat hayal et.kandıra ittifak ile rekor oy alacaktır.ittifak ilçe başkanları son derece uyumlu ve güzel çalışıyor.adnanın peşine takılmayın sözüne inanmayın zaten bir daha onu göremezsiniz.aday açıklandıktan sonrada sahaya inmez seçim çalışmaları için

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 28 Ocak 19:06
12

Türütten Devam Horona - Bizim köyün adayı var,adamın kendi bile inanmıyor.yıllarca saadette fazilette başkanlık yaptı meclis üyeliği yaptı.kendi köyüne faydası olmadı.tutturmuş milli görüş gömleği diye.sizin o gömleğe diliniz uzatmaya yetmez.benim öz akrabam olur ama fayda gelmez.çekil adaylıktan desem zaten dere bitti

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 18:49
11

Serkan Murat Necmi - Bu yorum yapan serkan murat necmi kenan mubarek tek kişi ne uzun koymuşlar bir kişiye))gülünç duruma düşmeyin,erol başkan zamanında ak parti kocaelide rekor oy oranı kırdı.tutturmuşlar süt süt süt bitti oldu peynir.yoksa pasport devam mı diyorsunuz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 18:42
10

Serkan - Erol olmez dava dosyalarını temızlesın once sonra milletin alın terının hesabını versın 3 sene oncekı paradan bır kac kısıye ödeme yapmasımı kurtaracak onu

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 28 Ocak 16:52
09

Necmi - Erol beyi aday göstermek kandıradakı vatandaşlarımıza ihanettır

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 28 Ocak 16:50
08

Murat - Koylerıne gıdemedıgın yere başkan adayımı olacaksın sütçü erol

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 28 Ocak 16:49
07

Kenan - Emek hırsızından başkanmı yapacaklarmış şaşırtıcı

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 28 Ocak 16:47
06

Kandıralı - Sütçü erol aday gosterılırse ak partının kalesı olan bı ılcede secım kaybedılır bunun hesabını da ıl başkanı ve tahır başkan veremez

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 28 Ocak 16:45
17

Erkan - @Kandıralı 06 nolu yoruma cevabı: Pasoportçu adnan mı olsun

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 28 Ocak 21:18
05

Ankara Kulisi - Z.Aygün geçtiğimiz hafta içi Ankara temaslarına, adaylığı için Emine Erdoğan hanımefendi ile mi görüştü?

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 28 Ocak 15:48
03

Boş Geçen Yıllar - Adnan turan bey kandıra için ne demek önce ona bakalım,bu arkadaşın kandıra ile ilgili hiç bir bağlantısı yoktur,hasbel kader kandıraya aday oldu ama ne değer kattı?seçildiğinde 2 sene kendini tanıtmaya kandıralıyım ben diye inanalım diye harcadı.ve olan kandıraya oldu.bir daha kandıraya adımını atmaz.şuanki belediye yönetim kadrosuda komple değişmeli ve kandıraya değer katacak arkadaşlar gelmeli görevi.şuanki bürokratlırın hiç biri kandırada hiç bir değere hizmet etmemiştir.herkes elinden geleni yapsın ve koltukları boş yere doldurmasın.biz kandıraya değer katacak ve çocuklarımızın için belediyenin yerel yöentimlerin birşeyler yapmasını istiyoruz.

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 28 Ocak 14:28
01

Sütten Çıkmış Ak Kaşık - Kandıra’da Erol Ölmez aday olursa Ak Parti kendi kalesine gol atar. 13-0 hayal olur.

Bilginize…

Yanıtla . 3Beğen . 4Beğenme 28 Ocak 12:37
36

Abuzer Kadayıf - @Sütten Çıkmış Ak Kaşık 01 nolu yoruma cevabı: adnan olmasın zaten de çiftçinin süt parasına çöküp 6 -7 sene sonra başkan aday adayı olduktan sonra ödeyen adamda olmasın saçma olur

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Şubat 01:19
04

Kandıra Gıda - @Sütten Çıkmış Ak Kaşık 01 nolu yoruma cevabı: Süt kooperatifi dosyası ne olacak?

Sen 6-7 sene önce borç aldığın sütün parasını 6-7 sene önceki fiyattan vatandaşa ödedin. Nerede hak?

İşe alınanların partiye verdiği paralar ne olacak?

Manavlar gözünü açtı kimse kusura bakmasın!

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 28 Ocak 15:40
02

Kandıra Sevdalısı - @Sütten Çıkmış Ak Kaşık 01 nolu yoruma cevabı: Ne biliyorsun da ne konuşuyorsun.adnan turan önce gri pasaport işini açıklasın.kimler kimler gitmiş yurt dışına pasaport ile.erol ölmez teşkilatçı adamdır.burda önemli olan partinin kazanmasıdır.adnan turandan bi önceki başkan ünal köken gibi kandıraya bir daha uğraşamayacaktır.uyanın artık açın gözünüzü.adnan turan ilçenin tüm değerleri ile oynadı ve dönemi bitti izmite gidecek.

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 28 Ocak 13:37


Kocaeli Markaları

Kocaeli Koz, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 332 00 52
Reklam bilgi

Anket İzmit Belediye Başkanlığı için hangi aday oy verirsiniz?