banner451
banner421

Mimarlarda çift aday yarışıyor…

banner418

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesinin 9’uncu Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Kamuran Öztekin yeniden aday olmazken Füsun Yılmaz Deniz ve Orhan Kadıoğlu oda başkanlığı için yarışıyor.

Mimarlarda çift aday yarışıyor…
24 Şubat 2018 Cumartesi 14:13

banner32

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi 9’uncu Olağan Genel Kurulu, bugün Tarihi Taş Bina’da gerçekleşti. Kongrede mevcut Başkan Prof. Dr. Kamuran Öztekin yeniden aday olmazken yönetim kurulunda görev yapan Füsun Yılmaz Deniz ve Orhan Kadıoğlu oda başkanlığı için yarışıyor. 850 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede seçim ise yarın saat 09.00 ile 17.00 arasında Taş Bina’da yapılacak. Gerçekleşen Genel Kurula Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İMO Başkanı Tolga Ok, Makine Mühendisleri eski Başkanı Ünal Özmüral, Eski Başkanları Yalçın Ergen, ve Arsal Arısal, KYÖD Başkanı Mehmet Toker ve birçok davetli katılım sağladı. Genel Kurulun divan başkanlığını CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya yaptı.

KENTİN GELİŞMESİNDE MİMARLARIN KATKISI BÜYÜK
Genel kurulda öncelikli olarak kürsüye gelen Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Değerli meslektaşlarım bu odanın kuruluşunda emeği geçen bir arkadaşınızım. Kocaeli, Şubesinin ilk başkanıyım. O dönem meslektaşlarımıza ve kentimize imkanlarımız ölçüsünde refah sunmaya çalıştık. Bizden sonra değerli arkadaşlarımız devam ettiler. Bugünde geldiğimiz nokta itibariyle mevcut yönetimiz kentimize ve mesleğimize hizmet etmeye çalışıyor. Ben yapmış oldukları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. Bundan sonra da seçilecek olan yönetime şimdiden başarılar diliyorum. Burada tabii her zaman için mesleği ön planda tutmuş biriyim. 14 yıldır yerel yönetimler de görev almış biriyim. Özellikle kentin ve kentleşmenin gelişmesinde mimarların çok büyük katkısı var. Yapılan hizmetlerin büyük bir kısmı mimariyle ilgili” dedi.

SİYASETEN DESTEKLERİNİN KENT İÇİN ÖNEMLİ
Özak konuşmasının sonunda, “Buradan bir tavsiye de bulunmak istiyorum. Mimarlar özellikle şehir plancıları, inşaat mühendisleri, harita mühendisleri ve diğer meslek grupları yerel yönetimlerde görev alsınlar. Hangi siyasi partide olursa olsun. İçinizde kentimize hizmet etmiş Hikmet abimiz var. Siyaset farklı renkler olunca değer kazanıyor. Ben de meclis üyesi ve başkan vekili olarak yapmış olduğumuz hizmetlerde kent yararını göz önünde tutuyoruz. Birlikte çalıştığımız çokça arkadaşımızla birlikte bu çalışmaları yaparken siyaseti her zaman geri planda tuttuk. Siyaseten desteklerden esirgememelerini kentimiz olarak rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen mevcut Başkan Kamuran Öztekin, “8’inci dönem yönetim kurulu olarak mesleğimizin değerini korumak ve daha üst düzeylere taşımak, içerisinde yaşadığımızın kente ilişkin meslek alanımız kapsamındaki sorun ve kararlarda mesleki duyarlılığımız ve sorumluluğumuz kapsamında görüşlerimizi ortaya koymak ve kentimizi daha yaşanabilir bir kente dönüştürmek amacı ile ve meslektaşlarımızın yararlarının korunmasını önem ve gerekliliğinin bilinci ve sorumluluğu içerisinde başladığımızın görevimizi 2 yıl süreyle sürdürmüş ve yeni meslektaşlarımıza devretmek üzere olmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Görev süresi boyunca üyelerimizle bir araya gelmemize neden olacak, ilişkilerimizi geliştirecek toplantılar yapmaya çalıştık. Önceki başkanlarımız deneyim ve bilgileriyle şubemize verdiler, kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. 

TEMENNİMİZ EMEK VE ÖZVERİ İLE ÇALIŞMAK
Adaylardan Orhan Kadıoğlu, “Meslek odasını hiçbir kesimin çıkarına terk edilecek bir yer olmadığına, inançla, geçmiş yönetimlerde başkanlık, saymanlık, sekreterlik, başkan yardımcılığı, yönetim kurulu üyeliği, şube denetçiliği görevlerinde oda emek vermiş, herhangi bir çıkar gözetmeksizin meslektaşların ve toplumun yararlarına çalışan kadromuz ile tüm gücümüzle çalışmak üzere yola çıktık. Temennimiz birlik, beraberlik, emek ve özveri ile çalışmak” dedi.

ONUR DUYUYORUM
Son olarak konuşan adaylardan Füsun Deniz Yılmaz, “Her geçen yıl daha da gençleşen örgüt üyelerimizin yarıya yakını son 5 yıl içinde mezun olan mimarlardan oluşuyor. Ortak bir birlikteliğin sağlanabilmesi için en temel yöntemin üyelerimizle yenilikçi ve zamanın ruhuna uygun yeni bir bağ ve ilişkiler ağı kurmak olduğunun farkındayız. Farklı alanlarda çalışan, farklı mesleki pratik içindeki meslektaşlarımızın oda zemininde bir araya gelmelerini sağlayarak ve ortak sesle hareket ederek oda üye ilişkisinin sağlam temeller üzerine yeniden kurgulanması gerektiğinin bilincindeyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde ekip ruhu ve meslek aşkıyla daha güçlü, etkili ve yetkili bir mimarlar odası için ekip arkadaşlarımızla beraber yönetim kurulu görevine aday olduğumuzu tüm meslektaşlarımıza ve kamuoyuna açıklamaktan onur duyuyorum” ifadelerine yer verdi. Ahmet YEŞİLMEN


FÜSUN YILMAZ DENİZ’İN LİSTESİ
Füsun Yılmaz Deniz, Alper Dülger, Bora Altınışık, Elif Yeşim, Özgen Kösten, Hüseyin Aksu, Oya Kaya, Sevilay Yamen
ORHAN KADIOĞLU YÖNETİMİ
Orhan Kadıoğlu, Hakan Özkum, Fügen Avdan, Elif Gün Küçükkaya, Melis Aloğlu, Hakan Akgün, Nazire Koç


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.