banner383
banner373

Gerçek dışı açıklamaları bırakın da, sorunları çözün

Dilovası ve Darıca 2 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonunun da yaşanan sıkıntılar ve yerel basında haberler hakkında Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker , Türk Büro Sen Kocaeli Şube Başkanı Rıfat Oypan, Türk Sağlık Sen Şube Başkan Yardımcısı, Arif Ovalı, Şengül Çakmak, Eski Şube Başkan Yardımcısı Erol Kalemer ile birlikte Şubede Basın açıklaması yaptı

Gerçek dışı açıklamaları bırakın da, sorunları çözün
14 Aralık 2016 Çarşamba 14:01

banner32
banner313

Geçtiğimiz günlerde Dilovası ve Darıca 2 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonunun da yaşanan sıkıntılar hakkında yerel basında haberler çıkmıştır.  Türk Sağlık Sen olarak Sorumlu sendikal anlayışımız çerçevesinde yapmış olduğumuz araştırma neticesinde Dil ovası ve Darıca 2 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonları ile ilgili yerel basında çıkan haberlerin doğru olduğunu istasyonlara yapılan ziyaret ile  yerinde gördük. 
Bu istasyonlarda zorluk ve yokluklar içerisinde özveri ile görev yapan sağlık çalışanlarının şartları bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir. Buralardaki fiziki şartlar yönetmenliklere uygun, standart hale getirilmedikçe hizmet kalitesinin yükseltilmesi mümkün değildir. 
İdareler sağlık çalışanlarının uygun ve sağlıklı ortamlarda görev yapması için uygun fiziki mekanlar tesis ettikleri takdirde hem sağlık hizmetinin kalitesi artacaktır. Hem de vatandaşlarımızın hızlı, ulaşılabilir ve kaliteli sağlık hizmeti alması mümkün olacaktır. 
Dilovası ve Darıca  112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonları ile ilgili  yerel basında çıkan haberlerde yer alan sıkıntılar hakkında yazılanlar eksiktir. Haberler tamamen gerçeği yansıtmaktadır. Bu istasyonlarda görev yapan sağlık çalışanları zor şartlar altında vatandaşımıza özveri ile kaliteli sağlık hizmeti sunmaya çalışmaktadırlar. Bu istasyonlardaki çalışma şartları  Nasrettin Hoca fıkralarını aratmayacak cinstendir..  
Bir fıkra yarışması yapılsa Nasrettin Hoca dereceye bile giremez, istasyonların kurulması ve çalışma şartların oluşmasına sebebiyet veren idareciler mutlaka fıkra yarışmasında derece alırlar.    Hal böyle iken yerel basında çıkan olumsuz haberler ile ilgili yerinde inceleme yaparak sorunları çözmeyi, olumsuzlukları bertaraf etmek için çalışma yapmayı ve istasyonlarda görev yapan 112 Sağlık Çalışanlarını ziyaret etmek yerine suçluluk psikolojisi ile savunmaya geçilmiştir.
İlgilinin yerel basına vermiş olduğu demeç incelendiğinde konunun verilen demeçle ilgili olmadığının, halkımızı, çalışanları kör sağır ve dilsiz gördüğünü, şahsını ise çok uyanık görmektedirler. İdarecilere tavsiyemiz sıcak makam odalarınızdan çıkın, basının karşısına geçip dezenformasyon “GERÇEK DIŞI AÇIKLAMALARI BIRAKIN DA, SORUNLARI ÇÖZÜN.” 112 istasyonlarını  ziyaret edin çalışanı ve  bölgede yaşayan halkı dinleyin. 
Sorularımızı cevaplayacak sağlıkta bir yetkili varsa soracağımızın soruların cevaplarını Sağlık çalışanları, kamu oyu gibi bizde merak etmekteyiz. 
1-    Dilovası 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu SGK binasının Üçüncü katta hizmet verirken kirası ödenmediği için İcra marifetiyle tahliye edildimi,?

2-    Üçüncü kattan Alt kat 2.Kata  taşınan 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonun fiziki şartları Yönetmenliğe ve sağlık hizmetleri üretilmesine uygun mu.? 


3-    Darıca 2 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu yer secimi yapılırken ambulansın istasyona rahat giriş çıkış yapması,

4-    Ambulansın yıkanması ve garaj yapılması, için istasyon kurulurken planlama yapıldı mı, Yapıldı ise bu plana neden niçin uyulmadı, Bunun sorumlusu kim.?

5-    İlaçlar “Serumlar”ın konması için depoya raf yapıldı mı yapılmadı mı.?

6-    İstasyon uzun süredir faaliyette olmasına rağmen çalışanların temel ihtiyaçlarını gidermesi ve yeterli su akmadığı zaman sağlık hizmeti verilemeyeceği bilindiği halde bu zamana kadar neden istasyonun çeşmelerinden yeterli su akması sağlanmamıştır. Bu işlerden sorumlu olan kişi  ve kişiler hakkında yasal işlem yapılmış mıdır. ?
         Sorularımızın cevabını kamuoyu da merek etmektedir.


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.