banner383
banner373

“Bu şehrin trafik sorunu plastik dubalarla çözülmez”

banner418

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, Kocaeli’nin yönetim şekli için “Bu şehrin trafik sorununu plastik dubalarla çözmeye çalışanlar, Körfez’den plastik dubayla bu şehri terk etmek zorunda kalırlar” dedi

“Bu şehrin trafik sorunu plastik dubalarla çözülmez”
28 Aralık 2017 Perşembe 11:58

banner32
banner313

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik haftalık basın toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Basın açıklamasında İl Başkan Yardımcıları Sedat Doğu Uslu ve Halil Kayın hazır bulundu. Ülkemizin ve ilimizin gündemiyle ile alakalı Başkan Çelik şunları söyledi: “2017 yılının son haftasına girmiş bulunmaktayız. 15 seneden beri bu şehrin yöneticileri olanlar, bir şehir nasıl yönetilemez bunun kitabını yazdılar. Ak partili yöneticiler, kendi belediyecilik anlayışını hiçbir teknolojik argümanın kullanılamadığı, kargaşanın olduğu 80’li yılların CHP’li belediyecilik anlayışıyla karşılaştırmamalı. 2018 yılına girerken halen daha otopark probleminin, çarpık kentleşmenin, bir türlü çözülemeyen alt yapı sorunlarının yaşandığına şahit oluyoruz. Bu kentin yöneticileri göçten inşaat rantı elde edeceğine göçmüş olanların altyapı sorununu çözmelidir. 

Bu şehri yönetenler sadece ayın 15’İnde ATM’den para çekeceklerine, hesapsızca yapılan israfları hesaba çeksinler. Trafik sorununu plastik dubalarla çözmeye çalışıyorlar, mesai başlangıç ve okul saatlerinde sanayiden İzmit’e gelmek 45 dakika, Köseköy’den İzmit’e gelmek 45 dakika, Yeşilova’dan İzmit’e gelmek 45 dakika sürüyor. Ayakkabılarını bile boyatmak için adamlarını gönderen yöneticilerin masa başında yaptığı projelerle, plastik dubalarla trafik sorunu çözülemez. Bu şehrin trafik sorununu plastik dubalarla çözmeye çalışanlar, Körfez’den plastik dubayla bu şehri terk etmek zorunda kalırlar.”

Eleştirilerine devam eden Başkan Nurettin Çelik sözlerine şöyle devam etti, “Kocaeli halkına bu çileleri çektirenler Allah’a hesap verirken çile çekecekler. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun belediyecilik anlayışı yürüyüş yapmaktan ileri gidememiştir. Şimdiye kadar kendinizi modernize ettiğiniz kadar bu kenti yaşanabilir bir şehir haline getirmediniz. Hafta sonları ekibini toplayıp yürüyüşe çıkan Karaosmanoğlu’nu yürüyüşle değil çalışarak terlemeye davet ediyoruz. Eğer bu şekilde devam edilirse bu şehri çekilemez hale getirenler 2019’da çekilmek zorunda kalacaklar.”

Ohal hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Nurettin Çelik “Kanunun yerini kararnameler, Meclisin yerini saray, 80 milyonun iradesini maalesef bir kişi üstlenmiştir. Binlerce insan bir kararname ile ihraç edilir, işinden, aşından olur duruma geldi. Devasa kuruluşlar bir kararname ile kapatıldı. Anayasa ile teminat altına alınmış temel hak ve özgürlükler bir kararname ile rafa kaldırılıyor ve hatta bir ilçeyi bile taşımak bir kararnamenin konusu oluyor. Bu yüzden bizim 2018 yılına ilişkin ilk temennimiz, OHAL’siz bir Türkiye’ye kavuşmaktır. Çünkü esas olan bir kişinin, külliyenin iradesi değil, Türkiye’nin iradesi olmalıdır. Ne yazık ki bu hükümetin ne anayasaya, ne de yasalara hiç mi hiç saygısı yok. Aslında bütün KHK’lerin bir ay içinde Meclise sevk edilmesi gerekir. Bu, usul eksikliklerinin giderilmesi için de elzemdir. Bir konu Mecliste müzakere edildiği zaman olgunlaşır. Hükümet Mecliste çoğunluğu elde bulundurduğu için de her zaman bu kararnameleri çıkarma imkânına sahiptir. Fakat ne yazık ki buna itibar edilmiyor. Bazıları tarafından kanun hükmünde kararnameler yerine ‘Karun hükmünde kararnameler’ gibi ifadeler kullanılıyor. Tabi bu üzücü bir hadise. Bunu biz böylece söyleyip geçiyoruz ama maalesef bu zihinlerde bir iz bırakıyor. Hiçbir ülke, bir kişinin Mecliste müzakere edilmeden alacağı kararlar ile idare edilir hale gelmemeli. Gelirse sonu felaket olur. Kendileri için de, millet için de zararlı olur. Çünkü müzakere edilmeyen her kararname, her kanun eksikliğe açıktır.” Dedi. “Son KHK’da şu ifade yer alıyor, “15 Temmuz darbe girişim ve girişimin devamı niteliğindeki eylemlere müdahale eden sivillerin cezai sorumluluğu doğmayacaktır.” Bu çok yanlış ve nereye çekilebileceği belli olmayan ucu açık bir ifadedir. Bütün siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları bunu tenkit ettiler. Herkes biliyor ki; bu tür kararnameler, yarın beklenmeyen ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu ülke, geçmişte kendisini devlet yerine koyan ve devlet adına iş yapmaya çalışanlardan çok çekmiştir. Bir zamanların “beyaz Toroslarının” yerine şimdi “siyah minibüsler mi” geliyor acaba? diye, bir endişe doğuyor şimdi. Acaba faili meçhuller dönemine yeniden mi giriyoruz diye bir hava oluşuyor.” Diyerek son KHK hakkında görüşlerini beyan etti.

Türkiye’deki yönetim problemlerini ele alan Başkan Nurettin Çelik, “Hangi sebeplerle taşeron işçi görevlendirilecek belirleyin. Onun arkasından da kendinize göre onların ücretleriyle, haklarıyla ilgili bir takım düzenlemeler getirin. Bu takdirde bu iş böyle giderse, Türkiye'deki problemleri bu yönetim çözemez. Çalışılan kurum, kamu olsun, belediye olsun, kit olsun fark etmez aynı işi yapan personeller aynı maaşı ve sosyal hakları olmalıdır. Arada farklar olacaksa diploma ve meslek belgesine bağlı eğitimi özendirici ücret farkları olmalıdır.” Dedi. Konuşmalarına asgari ücret tartışları hakkındaki açıklamalarıyla devam eden Başkan Nurettin Çelik “Son günlerde gündemdeki konu ne yine açlık sınırı ve asgari ücrettir. 15 yıldır iktidarda bulunan bir parti, hala asgari ücret denildiği zaman açlık sınırını gündeminde tutuyor. Bu acziyetin, beceriksizliğin ve problemi çözememenin bir ifadesidir. Çalışan bir insan niye açlık sınırına mahkûm olsun? Asgari ücretliden gelir vergisinin kaldırılması ve asgari ücretli üzerinden ödenen iş veren ücretlerinin düzenlenmesi bile kolaylıkla alınan maaşı çok yukarlara çekecek, vatandaşı rahatlatacakken bu vatandaşlar üzerinden vergi geliri hedefleyen hükümet hiçbir şekilde sorunları çözemez.” diyerek konuşmasını bitirdi.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
paşalı - 2 yıl önce
Tarihin en kötü şehirciliği ve belediye yönetimi..Cumhurbaşkanı bilgilendirilmiyor olsa gerek.yoksa bunları tekme tokat kovardı..