banner61

Aydınlar Ocağı genel merkez yönetimi Kocaeli’deydi

banner65

İstanbul (Genel Merkez) Aydınlar Ocağı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal ve Anadolu Aydınlar Ocağı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek ile her iki Ocağın yönetim kurulu üyeleri Kocaeli Aydınlar Ocağının misafiri oldular.

banner57
Aydınlar Ocağı genel merkez yönetimi Kocaeli’deydi
12 Şubat 2018 Pazartesi 10:06

banner15

Sekapark Sahil Restaurant’ ta yapılan kahvaltılı sohbet toplantısına Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın üyeleri ve gönül dostları da katılım sağladılar. Toplantının moderatörlüğünü ev sahibi sıfatıyla Av. Ruhittin Sönmez yaptı.Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Kimya Y. Müh.- Av. Ruhittin Sönmez toplantıyı açarken Afrin’den gelen 12 şehit haberi üzerine duygu ve düşüncelerini paylaştı. “Şehit olan kahraman askerlerimize Allah mutlaka rahmetiyle muamele edecektir. İnşallah şehitlerimiz bizlere hakkını helal eder” dedi. Sönmez, Arif Nihat Asya’nın “Bir bayrak rüzgâr bekliyor” şiirini okuyarak, Şair şiirde “meçhul askere” seslenirken ‘Sesinden yüksek çıkmasın nutuklar, kasideler’ demiş. Maalesef şu anda 12 şehit verdiğimiz günde bile nutukların sesi daha çok çıkıyor” diye üzüntüsünü ifade etti.

Prof. Dr. Mustafa Erkal “birlik ve beraberliğe bu kadar muhtaç olduğumuz dönemde iktidar veya muhalefet olsun bütün siyasilerin üslubuna dikkat etmesi, ayrıştırıcı değil, birleştirici bir dil kullanması gerektiğini” vurguladı. Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez’in söz vermesiyle bazı konuklar uzmanlık alanlarıyla ilgili bilgiler verdiler. KOÜ Teknopark E. Genel Müdürü Ahmet Balkaya “Teknoparklar ve yüksek katma değerli ürünler üretmenin önemi”;

Dr. Halil İbrahim Kahraman “Sekapark alanında bulunan kültür merkezleri”, Yard. Doç. Dr. Sakin Öner “Milli Eğitim” alanında, Süleyman Pekin “Türkiye Suriyelileşir mi?” konusunda; Doç. Dr. Ali Vasfi Kurt “Tekke ve Zaviyeler” konusunda yaptığı son araştırmalarına dair; Prof. Dr. Metin Karaörs “Türkçenin Yanlış Kullanımına” dair;Yard. Doç. Dr. Yüksel Korkmaz “Z Kuşağı ve geleceğimiz” konusunda; Prof. Dr. İbrahim Öztek Türk Tabipler Birliği seçimlerinde oy kullanım oranını artırılması gerektiği ve TTB ile TBB isimlerinden Türk ve Türkiye adlarının kaldırılmasının yanlışlığına ilişkin bilgiler verip, değerlendirmelerde bulundular.

Kış ortasında bir bahar havasında gerçekleşen toplantıya katılanlar nezih ve verimli geçen toplantıdan ayrılırken Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın 14 Şubat Çarşamba akşamı için düzenlediği toplantıda buluşmak için sözleştiler. Bu toplantı Otel Asya’da yapılacak ve E. Büyükelçi Tugay Uluçevik “Dış Politikamız ve Son Gelişmeler” başlıklı bir konferans sunacak.
banner29
banner31

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.