banner369
banner373


Hürriyet: "Adaletli Davranmak İstiyorum"


Gökhan Karabulut

Gökhan Karabulut

30 Mayıs 2019, 17:36

Sabah telefonum çaldı, telefonun ucundaki ses İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e aitti.

Kendisine haksızlık yaptığımızı düşünerek aramış.

Başkan Hürriyet, “Çalışanlara haksızlık yapmamaya özen gösteriyorum. Göreve başladığım günden bu yana hiçbir değişiklik yapmadım. İnce eleyip sık dokuyorum. Belediye Başkanı seçildim kadromu değiştirmek en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum.

Bakıyorum 1 günde memur yapılan arkadaşlar var belediyede. Belediyenin parası vatandaşın parası, ben maaşımı sizin vergilerimizle alıyorum.

Kamunun parasını korumak öncelikli görevimiz. Belediye’de siyasetçilerin yakınları çalışamaz mı elbette çalışır, amma hakkı ile hukuka ile girer. Elimde 29 kişi liste var 1 günde memur yapılmış, 20 yıldır çalışan işçi arkadaşlar var.

Belediyede liyakata bakıyorum, işini düzgün yapan kim olursa olsun hangi siyasi parti ile bağı olursa olsun onunla çalışırım. Nevzat beyin kadrosundan iki isimle yoluma devam edeceğim. Arkadaşları sordum soruşturdum, işini düzgün yapan isimler olduğunu öğrendim.

Yakın ekibimi de belediye içerisinde kenarda köşede kalmış arkadaşlardan yapmaya gayret ediyorum. Çünkü senelerdir yerel yönetimlerin içerisinde görev yapmışlar, liyakat sahibi arkadaşlarımız. Benim öncelikli kriterim liyakat, İzmit’te her kesimden insan bize oy verdi, biz hizmetlerimizi İzmit halkına yapmakla mükellefiz” dedi.

Belediye Başkanı Hürriyet’in konuşması bittikten sonra, belediye kadrosunda yaptığı düzenlemenin makul bir tercih olduğunu, her siyasetçi gibi kendisinin de kadrosunu kurmakla mükellef olduğunu ve buna kimsenin de bir diyeceği olmayacağını ifade etti kısaca…

Başkan Hürriyet’e bizi yanlış anladığını, belediye üst yönetimindeki görevden almalarının olağan olduğunu söyledim. Kendisi ile bu hususta aynı fikirde olduğumuzu dile getirdim.

Bir kez daha burada belirteyim; Hürriyet’in kendi kadrosunu kurmaya hakkı var, kimsenin de bu konuda söz söyleme hakkı yok.

 

SİYASETÇİYE GÜVEN EKSİ SIFIR

Oldum olası siyaseti sevmem, birkaç istisna isim dışında politikacılarında yaptığı siyaseti tasvip etmem.

Günlerdir Kocaeli kamuoyundan izliyorsunuz, kimi gelinini, kimi kızını kimi başka bir yakınını aldırmış belediyeye.

Bal tutan parmağını yalar misali…

İstisnasız kim balı tutuyorsa parmağını da yalamış!

Siyasetçi hastalığıdır; Politikadan rant devşirme, nüfus kullanma, istisnasız her parti mensubunun sağladığı menfaat ağı.

Türkiye’de siyasi partiler kanunu değişmediği sürece, delege ağalığı sürdüğü müddetçe, çok karşılaşırız siyasetten beslenen menfaat çevrelerine şahitlik yapmayı…

Bugün Türkiye’de medya, yargı ve bürokrasi de pul pul dökülüyorsa işte altında kirlenmiş olan siyasetçiler yatmaktadır.

Türkiye’de siyaset, halka hizmet aracından ziyade genel olarak bürokrasiyi, beytül malı sömürme aracı olarak yapılıyor.

Yoksa sevgili okurlarım inanın milletvekilliği, belediye başkanlığı yapmak akıl işi değil…

Öyle uzaktan görüldüğü kadar kolay değil vekillik, belediye başkanlığı yapmak…

Dediğim gibi istisnalar var mı, elbette var, hizmet aşkı ile tutuşan, milletine bir nebze olsun katkı sunmak isteyen, çorbada tuzum olsun anlayışına sahip onlarca da siyasetçi sayabilirim size.

Fakat dediğim gibi zor mebus, belediye başkanlığı görevini icra etmek.

Kendi adıma açık konuşayım, siyaset yapmak yerine üretim tesisleri açıp, istihdam sağlamak beni daha fazla mutlu eder ve memleketime bu noktada katkı sunmanın daha verimli olacağını düşünen bir insanım.

O nedenle yukarıda saydığım belediyelerdeki kokuşmuşlukları biz daha çok yazacağız siz de daha çok okuyacaksınız.

Dipnot olarak, 31 Mart mahalli seçimlerinin ardından ilimizde belediye başkanı olarak seçilen siyasetçilere tavsiyem 5 yıl çok hızlı akıyor, eş, dost kayırmacılığı yapmasınlar, hiçbir şey gizli kalmıyor bilesiniz.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Pasalii - 4 hafta önce
Adaletli davranmak istiyorsan adam ayirmiyacan
Avatar
Masum - 4 hafta önce
daha neler var neler
amirinden memuruna işçisinden taşerona yatan yatana
tabi burada çalışan personeli ayırarak söylüyorum. DEVİR değişti yatanlar piyasada iş yapma derdinde. bankamatik memurları işçileri hazırlıklı olun BAŞKAN denetimde