Tek Tıkla En Ucuz Hosting Nasıl Satın Alınır?

Dijitalleşme ile birlikte bir ürün ya da hizmet tanıtımı, satışı ya da sunumu için internet sitesi vazgeçilmez hale gelmiş durumda. İnternet siteleri...

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Dijitalleşme ile birlikte bir ürün ya da hizmet tanıtımı, satışı ya da sunumu için internet sitesi vazgeçilmez hale gelmiş durumda. İnternet siteleri içerikleri, fotoğrafları ve diğer bilgileri hosting denilen barındırma hizmetleri ile kullanıcılara ulaştırılabiliyor.

İnternet siteniz için hosting ihtiyacınızı karşılamak ise artık tek tık ile mümkün. Daha önce saatler süren araştırmalar yapmanız, danışmanlık hizmeti almanız gerekirken sektörde yaşanan gelişmeler ve ucuz hosting seçenekleri ile internet sitenizi çok kısa bir süre içinde yayına sokabilirsiniz.

Hosting yani barındırma hizmeti, yayınlamak istediğiniz içeriklerin belli bir platformda saklayarak kullanıcıların erişimini sağlar. Bu hizmet ne kadar kaliteli ve performansı yüksek olursa, web sitenize erişim ve sitenizin performansı da o kadar yüksek oluyor.

Günümüzde web hosting hizmeti veren çok sayıda firma bulunuyor. Her firma müşterilerine farklı seçenekler sunan hosting paketleri sağlar. Hosting tercihiniz web sitenizin sürekliliğini ve erişilebilirliğin doğrudan etkiler.

Hosting fiyatları belirlenirken depolama alanının büyüklüğü, bant genişliği, sunucu donanımı, işletim sistemi gibi bazı değişkenler etkili olur. Hosting satın almadan önce ihtiyaçlarınızı tespit etmeli, fiyat performans analizi yapmalısınız.

Ucuz Hosting Paketlerinin İçerisinde Neler Bulunur?

Hosting firmaları, kişisel internet siteleri kadar kurumsal siteler için de ucuz hosting paketleri hizmeti sunar. Ucuz hosting paketleri içinde sunulan hizmetler genel olarak benzer olsa da fiyat ve performans kaliteleri firmaları birbirinden ayrıştırabiliyor ve sizin tercihlerinizi etkileyebiliyor. Amacınıza uygun doğru paket ile ilgili karar vermeden önce, ayrıntılı bilgiyi natro.com sayfalarından edinebilirsiniz. Genel olarak, ucuz hosting paketleri içinde aşağıdaki hizmetler öne çıkıyor.

Sınırsız Web Sitesi Barındırma

Ucuz hosting hizmeti veren firmalar, farklı sayıda web sitesi barındıran paketler sunarak fiyatlarını farklılaştırmaktadır. Tek bir hosting paketi ile 1 web sitesi ya da 3 web sitesi hizmeti alınabileceği gibi sınırsız web sitesi barındıran ürünler de mevcuttur.

Sınırsız web sitesi barındırma seçeneği ile ihtiyaç duyduğunuz sayıda web sitesine tek bir hosting paketi içinde barındırılmasını sağlayabilirsiniz. Başka bir deyişle, birçok internet sitesi için tek bir fiyat ödersiniz. Bu seçenek hem zaman hem ekonomik açıdan barındırma maliyetlerini düşürürken internet sitelerinizin yönetimini de kolaylaştırır. Natro'nun Sınırsız, Sınırsız Pro ve Sınırsız Xtreme paketleri sınırsız web sitesi kullanımı için uygun alternatifler arasında yer alır.

Sınırsız Barındırma Özellikleri

Hosting firmalarının sunduğu paketlerde en önemli özelliklerden biri de barındırma kapasitesi. Kısıtlı depolama alanı sağlayan paketlerde, belli bir süre sonra ekstra depolama alanı ihtiyacı doğmakta bu da size ekstra maliyet olarak geri dönmektedir. Sınırsız barındırma seçeneği ise limitsiz disk depolama alanı sağlar. Web sitenizin uzun soluklu olmasını ve dinamik bir akış sağlamayı hedefliyorsanız, sınırsız barındırma özelliğine sahip bir paket sizin için avantajlı olacak.

 Sınırsız barındırma özelliği ayrıca sınırsız trafik akışı da sağlar. Aksi halde, belli bir seviyede veri akışından sonra paketinizin yükseltilmesine ihtiyaç duyulur. Yükseltmeyi yapmadığınız takdirde internet sitenizin güncellemeleri yapılamayacak ve hizmet kaliteniz düşecektir. Natro, başlangıç paketi dışındaki tüm ürünlerinde sınırsız trafik olanağı sağlar.

cPanel / Plesk Kontrol Paneli

Kontrol panelleri, internet sitenizin ana elemanlarından biridir. Bu platformlar, gelişmiş bir arayüz ile ekstra komut satırına ihtiyaç duymadan sunucunuzu rahat ve hızlı bir şekilde kullanmanızı sağlar.

Kullanılan yazım diline göre farklı çeşitlerde kontrol panelleri bulunur. Bunlar içinde en sık kullanılanları cPanel ve Plesk panelleridir. Bu panellerin ortak özellikleri kadar birini diğerine tercih etmeye neden olan özellikleri de mevcut.

 cPanel ve Plesk kontrol panellerinin ortak özelliklerini şu şekilde özetleyebiliriz:

●      E-posta hesaplarının yönetimi

●      Veri tabanı oluşturma ve yönetme

●      FTP yöneticisi ile dosya yükleme

●      Hata kayıtlarını, disk ve trafik bilgilerini inceleme

●      Yedekleme

●      Subdomain oluşturma; domain ve subdomain verilerini inceleme

 Öte yandan cPanel ve Plesk’i birbirinden ayıran en önemli özellik kullanılan işletim sistemidir. cPanel, Linux işletim sistemi için geliştirilmiş ve bu sistemler üzerinde çalışmaktadır. Plesk hem Windows hem Linux üzerinde çalışabilmesine rağmen, genel olarak Windows işletim sistemi kullanıcılar tarafından tercih edilir. cPanel’in sadeliği ve kullanım kolaylığı da bu tercih üzerinde etkili olur. Kullanıcıların erişim izni açısından ise cPanel yetki bazlı, Plesk abonelik bazlı çalışırken ikisinde de kullanıcıların nelere erişebileceği kısıtlanabilir.

 Natro, sunduğu her bir ürünü hem Linux hem Windows işletim sistemi kullanıcıları için özelleştirir ve farklı kullanım panelleri için de özelleştirme imkanı sağlar.

Multi Platform Hosting Teknolojisi

Multi Platform hosting ya da multi platform cloud hosting bir kontrol panelinin farklı işletim sistemleri üzerinden aktif edilmesini sağlar. Böylece, internet sitesi aynı anda hem Linux hem de Windows işletim sistemi üzerinden de yönetilebilir. Bu teknoloji, web sitesinin farklı kod blokları ile aynı anda çalışabilmesine imkan tanır. Günümüzde hem esnekliği hem yüksek performansı ile tercih edilen bir hosting teknolojisidir.

Tek Tıkla Uygulama Kurulumu

Dijital dünyada artan çeşitlilik ile birlikte, kullanıcı dostu uygulamalar zaman maliyetini azaltarak tercih edilen teknolojiler haline gelmiştir. Sitenizde ihtiyaç duyduğunuz kurulumların, hosting servisiniz ile uyumlu olması size tek tık ile uygulama kurulumu olanağını sunacaktır. İlk bakışta küçük bir ayrıntı gibi gözükse de sitenizin performansını önemli ölçüde etkileyecek uygulamaların kurulumu ne kadar karışık olursa, maliyetleriniz de o kadar artacaktır.

 Tek tık ile uygulama kurulumu kolaylığı sayesinde zamanınızı doğru yönetip maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Natro, yüzlerce hazır uygulamanın tek tık ile kurulumunu sağlayarak teknik bilgiye sahip olmayanların bile kısa sürede internet sitesinin olmasını sağlamaktadır.

Ücretsiz 7/24 Destek

İnternet kullanıcıları özellikle yeni kurulan siteler için oldukça mobil haldedir. Sitede herhangi bir sorun yaşanması, kullanıcıyı farklı bir siteye itebilir. Yeni sitede bir sorun yaşamadığı sürece farklı bir tercihe gerek duymaz. Bu anlamda, internet kullanıcıları sorun yaşamadıkları sitelere karşı sadıktır.

 Hosting konusunda yaşanan bir sıkıntı emeklerinizin bir anda zayi olmasına neden olabilmektedir. Hizmet aldığınız firma ile 7 gün 24 saat iletişimde kalabilmek bu konuda oldukça önemlidir. Saat başı danışma ücreti alan firmalar ise size oldukça maliyetli olabilir.

Ucuz hosting paketi incelemeleri yaparken firmanın ücretsiz 7/24 destek sağladığına emin olmalısınız.

En İyi ve En Ucuz Hosting Nereden Alınmalıdır?

Farklı hizmet anlayışları ve hosting paketleri ile hizmet veren çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu firmalar içinde seçim yaparken kaybolmak istemiyorsanız, hosting hizmeti konusunda her sorunuza yanıt bulabileceğiniz, hizmet kalitesi ve çeşitliliği ile size destek olabilecek bir firma ile çalışmanız avantajlı olacaktır. Sizi yarı yolda bırakmayan çözüm odaklı bir hizmet, web sitenizin performansını da doğrudan etkileyecektir.

Natro, hosting hizmetleri konusunda ihtiyaç duyacağınız tüm seçeneklere sahip olduğu gibi ucuz hosting hizmetlerini yüksek kalitede sunar. Müşterilerine 7/24 ücretsiz destek sağlayarak kişiye özgü çözümler üretmektedir. Tüm web hosting hizmetleri isteğe bağlı olarak Linux ya da Windows işletimcilerde çalışabilmekte, cPanel ve Plesk Kontrol Paneli kurulumları yapılabilmektedir.

 Sitelerin güvenliği için 7/24 destek hizmeti verilmekte olup, olağan dışı durumlar tespit edilmekte ve güvenlik açığı riski ile karşılaşıldığında hızlı bir şekilde müdahale edilmektedir. Natro tüm hosting sunucularını, tamamı yedekli sunucu altyapısı ile Natro İstanbul veri merkezinde barındırırken, web sitenizi barındırmak için farklı merkezler de sunmaktadır.

Natro ürünlerinde, tüm hosting paketlerinde ücretsiz Litespeed teknolojisi tarafından sunulan http cache teknolojisi ve önbellekleme kullanılmaktadır. Bu teknoloji ile web sitenizin sayfa yükleme hızı 5 kat artmaktadır.

Natro ile web sitenizde ihtiyaç duyduğunuz tüm uygulamaların tek tık ile kurulumunu yapabilirsiniz. Sayısız hazır uygulamayı kolayca kurarak hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan sitenizi oluşturabilirsiniz.

 

200.000’den fazla web sitesi ile Türkiye’nin açık ara en iyi web sitesi barındıran markası olan Natro, farklı gereksinimlere hitap eden hosting seçenekleri sunmaktadır. Yeni başlayanlar için Başlangıç paketi, birden fazla internet sitesini barındırabilen Web Expert ve Web Pro paketleri’nin yanı sıra profesyoneller için ve birçok hizmetin limitsiz olarak verildiği Sınırsız Pro ve Sınırsız Xtreme paketleri uygun bütçeler ile sunulmaktadır. Web siteniz için son derece önemli olan hosting hizmeti konusunda ayrıntılı bilgileri ve farklı seçenekleri incelemeye Natro’dan başlamalısınız.

 

30 Mar 2022 - 10:29 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Koz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Koz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Koz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Koz değil haberi geçen ajanstır.