Özel Konak Hastanesi'ne 7 yeni hekim

Özel Kocaeli Konak Hastanesi kadrosunu kattığı 7 yeni hekimi kamuoyuna duyurdu. Basın Lansmanında alanında uzaman yeni hekimler tanıtıldı

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli’nin en köklü sağlık kuruluşlarından Özel Konak Hastanesi yeni hekim kadrosunu tanıttı. Kartepe’de bulunan Doubletree By Hilton otelde gerçekleşen basın lansmanında hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Gündoğdu yeni hekim kadrosu ile yeni yılda hizmetlerine hız kesmeden devam edeceklerini ifade etti. Yönetim Kurulu üyesi Sevgi Gündoğdu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Yüksel Ağca ve Tıbbı Direktör uzman Doktor Özlem Bilgin’in yanı sıra yeni hekimler Konak hastanesi kadrosuna yeni katılan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Salih Kuyumcuoğlu, Göğüs Cerrahi Uzmanı Tıbbi Direktör Op. Dr. Sertan Erdoğan, Kardiyoloji Uzmanı Dr. İrfan Yeşil, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuğba Turgut Bıçakoğlu, İç Hastalıları Uzmanı Dr. Yüksel Özkan, Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Sinem Daşlı, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Enis Yıldırım katıldı.

7/24 HİZMET VERDİK

Yeni hekim kadrosunun tanıtımından sonra konuşan Özel Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Gündoğdu hastane kadrosuna katılan hekimlere teşekkür etti. Küresel bir illetin pençesinde olduklarını ifade eden Kazım Gündoğdu, “Bütün uluslar bu illeti enselerinde hissediyor. Her şeyin boş olduğu sağlığın ön plana çıktığı bir süreci yaşadık. Sağlık, barınma ve gıda dışındaki sektörler dışarı itildi. Bu dönemde Konak Hastanesi olarak bakanlığın talimatları doğrultusunda bölgeye 7/24 hizmet verdik. Bunun için bütün çalışanlarımıza ve meslektaşlarımıza teşekküre ediyorum. Kaliteli sağlık hizmeti için alt yapıya ve sağlığa yatırım yapmak gerekiyor. Bilişim teknolojileri tıbbın hizmetine yeni girmeye başladı” dedi.

Kazım Gündoğdu
Kazım Gündoğdu

YENİ BİR SOLUK GETİRECEĞİZ

Dünyanın en zor hizmetlerinden birinin sağlık hizmeti olduğunu ifade eden Gündoğdu, “Ciddi bir şekilde sağlığa yatırım yapmak lazım. Cihazlarınız olabilir ama onlara ruh vermek lazım. Bugün tanıştığımız değerli, etik çalışan arkadaşlarımız ile yeni bir soluk getireceğiz. Bizler teknolojiye çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Hiçbir zaman maddi yönünü düşünmedik. Hekim arkadaşlarımızın rahat çalışması için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Yeni dönemde bir daha bir araya geleceğiz. Sizlere yeni altığımız görüntüleme cihazlarının tanıtımını yapacağız” ifadelerini kullandı.

“GEBELER MUHAKKAK AŞI YAPTIRMALI”

Yeni bir anjiyo cihazı aldıklarını ifade eden Gündoğdu, “Çok nadir bulunan cihazlardan biri. Amacımız kaliteli sağlık hizmeti. Hem insana hem teknolojiye yatırım yapıyoruz. Bu illet devam ediyor. Daha bir yıl gibi bunla yaşayacağız gibi duruyor. Aşı yaptırınız. Bu hepimizin görevi. Direnç gösteren, aşı karşıtı ailelerini ikna etmemiz lazım. Gebelerin muhakkak aşı yapması lazım. Gebelere olan bulaş daha fazla. İkna etmemiz lazım. Ne yazık ki bebek de dahil öldürebiliyor. Bunla son zamanlarda çok karşılaştık. Aşı yaptıralım. Kovidsiz günler diliyorum” ifadelerini kullandı

“AŞI KORKUSUNU ATLATMAMIZ LAZIM”

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Ağca ise, “Pandemi döneminde sık sorulan ve bir türlü cevabı verilemeyen bir konuyu izah etmek istiyorum. Kovid hastalarında ve ya hastalığı geçirmeyip aşı olanlarda kalp kası gibi bir durum söz konusu. Her 100 bin hastanın veya aşı yapılan 2 ve ya 4 tanesinde kalp kası iltihabı gerçekleşiyor. Bu kalp kası iltihabi geçiren hastalarında da tedavi edilmezse yüzde 1’i ölüyor. Ben kalp hastasıyım aşı yaptırmamalıyım korkusunu atlatmamız lazım. Aşısız olmak bu koronavirüsün daha uzun süre toplumda sirkülasyonuna izin vermesine ve aşıya karşı direnç kazanmasına neden oluyor” şeklinde konuştu.

KULAK BURUN BOĞAZ OP. DR. SİNEM DAŞLI

Tıp eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde aldı. Mezun olduktan sonra 3 ay Şırnak Devlet Hastanesi'nde pratisyen hekim olarak görev aldı. Ardından ilk TUS'u kazanarak Kocaeli Üniversitesi KBB Anabilim Dalı'nda KBB Asistanlığı'na başladı. 2015 yılında mezun olarak uzman doktor ünvanını aldı. Mecburi hizmetini Derince Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tamamladı. 2021 yılında ise başasistanlık sınavını kazanarak öğretim üyesi kadrosuna geçmiştir. Şu anda Özel Konak Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Rinoplasti Timponaplasti, Timpanomastoidektomi Endoskopik sinüs cerrahisi,Otoplasti Tonsillektomi Adenoidektomi (genizeti),Baş boyun tümör cerrahisi,Septoplasti, Ses telleri cerrahisi, Bleofaroplasti,Tükürük bezi cerrahisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

Sinem Daşlı
Sinem Daşlı

KARDİYOLOJİ UZM. DR. İRFAN YEŞİL

Tıp eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, uzmanlığını İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde aldı. Özel Batman Dünya Hastanesi ve Batman Kozluk Devlet Hastanesinde görev yaptı. Şu anda Özel Konak Hastanesinde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Anjiyografi ve stent işlemi, Kalp pili, Kalp yetmezliği, Hipertansiyon hastalığı, ritim bozukluğu hastalığı, Doğuştan kalp deliklerinin tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

İrfan Yeşil
İrfan Yeşil

GÖĞÜS CERRAHİ OP. DR. SERTAN ERDOĞAN

Tıp eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı, Yedikule Göğüs Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesinde uzmanlığını aldı. Sırasıyla Yozgat Boğazlıyan Devlet Hastanesi, SaglıkBilimleri Üniversitesi Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Yedikule Göğüs ve Cerrahi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi,Sağlık Bakanlığı Siirt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi, İzmit SEKA Devlet Hastanesi'nde görev aldı. Şu anda Özel Konak Hastanesinde Göğüs Cerrahı olarak görev yapmaktadır. Akciğer kanseri ameliyatları, Bronkoskopi, Soluk borusu ameliyatları, Aşırı terleme ameliyatları ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

Sertan Erdoğan
Sertan Erdoğan

İÇ HASTALIKLARI UZMANI (DAHİLİYE) UZM. DR. TUĞBA TURGUT BIÇAKOĞLU

Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde aldı. Mezun olduktan sonra 2003-2009 yıllarında Kocaeli Üniversitesi Tip Fakültesi İç Hastalıkları A.B.D Araştırma Görevlisi olarak görev aldı. 2009-2011 Sağlık Bakanlığı Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi iç Hastalıkları Uzmanı ve 2011-2021 Sağlık Bakanlıği Kocaeli Seka Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev aldı. Şu anda Özel Konak Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Endokrin bozuklukların (tiroid ve diyabet) tanisı ve tedavisi, Hipertansiyon,Böbrek hastalıkları tanisı ve tedavisi, Romatolojik hastalıkların tanı ve tedavisi, Kan hastalıkları,Sindirim sistemi hastalıkları ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

Tuğba Turgut Bıçakoğlu
Tuğba Turgut Bıçakoğlu

ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI UZM. Dr. SALİH KUYUMCUOĞLU

Ondukuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tip Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını tamamlamıştır. Sırasıyla Gümüşhane Devlet Hastanesi, Özel Buhara Hastanesi,Özel Parkhayat Hastanesi'nde görev almıştır ve şu anda Özel Konak Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Sağlıklı çocuk gelişimi, Astim, Akut brongioi, Üst solunum yolu enfeksiyonu, Alt solunum yolu enfeksiyonu ner sistem enfeksiyonu, Sağlıklı bebek gelişimi ve takibi, Akut gasumenrerit tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkanhizmetler arasındadır. Ortopedi ve Travmatoloji Op.Dr.Enis YILDIRIM Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tıp Fakültesi'nde uzmanlığını almıştır. Sırasıyla Acıbadem Kadıköy Hastanesi, Şırnak Devlet Hastanesi, Nişantaşı Ortopedi Merkezi, Adatip Hastanesi,Altinova Hastanesi,Medar Hastanesi ve şu anda Özel Konak Hastanesi'nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Kalça artroskopisi, Omuz artroskopisi, Ön çapraz bağ ve Menisküs yırtıkları tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

Salih Kuyumcuoğlu
Salih Kuyumcuoğlu

İÇ HASTALIKLARI (DAHİLİYE) UZM. DR. YÜKSEL ÖZKAN

Tıp eğitimini Gülhane Askeri Tip Akadəmii Tip Fakültesi'nde aldı. Sırasıyla Gölcük Devlet Hastanesinden emekli olup, Medar Gölcük, Çağın Göz Hastaneleri'nde görev alıp şu anda 25 yıllık Uzman hekim olarak Özel Konak Hastanesinde İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Endokrin bozuklukların (troid ve diyabet) tanısı ve tedavisi, Böbrek hastalıkları tanısı ve tedavisi, Romatolojik hastaliklarintani ve tedavisi, Kan hastalıkları, Sindirim sistemi hastalıkları ve Hiper tansiyon tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

Yüksel özkan
Yüksel Özkan

# İZMİT İLE İLİŞKİLİ:

21 Eki 2021 - 11:20 Kocaeli/ İzmit- Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Koz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Koz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Koz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Koz değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Kocaeli Koz, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 332 00 52
Reklam bilgi


Anket Sizce erken seçim yapılmalı mı?