Meclis’te olmayan partiler konuşuyor… “Türkiye cephesine kim gelirse gelsin Vatan Partisi orada olacak”

Mecliste bulunmayan siyasi partilerin ile ilgili röportaj dizisini Vatan Partisi ile başlatıyoruz. Vatan Partisi İl Başkanı Yalçın Arslan, “Türkiye cephesine kim gelirse gelsin Vatan Partisi orada olacak” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Türk siyasi tarihinde içinde mecliste olmasa bile en etkili partilerden biri kuşkusuz Vatan Partisi. İşçi Partisi olan adını Vatan Partisi olarak değiştiren partinin genel Başkanı Doğu Perinçek, her dönem en önemli siyasi figürlerden biri oldu. Bir dönem açıklanan gizli MİT raporları ile ülke gündemi sarsan parti, FETÖ terör örgütü ile çok uzun yıllar önce verdiği mücadele ile biliniyor. Özellikle Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının da bir numaralı hedefi olan Vatan Partisi’nin dünü ve bugününü İl Başkanı Yalçın Arslan ile konuştuk

KISACA PARTİNİZİ TANITIR MISINIZ?

Vatan Partisi 200 yıllık Türk Devrim mücadelesinin tarihinin mirasçısı olarak o çizginin sahibi olarak kendini görüyor. Nedir o 200 yılık çizgi?  Namık Kemal'lerle, Talat Paşalarla ve Mustafa Kemal Atatürk'le dünya tarihine örnek olan o büyük devrimin öncülerinin yaptığı büyük devrimin öncü partisi, o mirasa sahip çıkan parti olarak görüyoruz kendimizi. O parti olarak görürken kendimizi ilk başta siyasi polemiğe girmek istemesem de altı oka sahipleniyoruz. Ne yazık ki Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu bugünkü Cumhuriyet Halk Partisi altı okun oklarını tartışıyor. Biz 1937 anayasasında Mustafa Kemal'in yazdırdığı altı oku günümüzde Türkiye'nin gerçek yol göstericisi ve kurtuluş olarak görüyoruz. Neden görüyoruz, çünkü Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm sürecinde başlayıp 1952 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devletinin NATO'ya giriş itibarıyla Türkiye tam bağımsızlık ülküsünü anlayışını refleksini köreltmiştir ve 15 Temmuz Gladyo darbesine maruz kalmıştır. Biz Vatan Partisi olarak Aydınlık hareketi olarak 100 yıllık bir geleneğe sahibiz. Partileşme süreci olarak batığınızda 1970'lerde Türkiye İşçi Köylü Partisi, Sosyalist Parti, İşçi Partisi ve Vatan Partisi adlarıyla bu süreci sürdürüyoruz.

VATAN PARTİSİ NEDEN KURULDU?

İddiamız nedir savunduğumuz ana görüşün yani Atatürk'ün milli devriminin yarım kaldığını düşünüyoruz, hatta geri kaldığını düşünüyoruz. Kemalist ideolojinin karma ekonomisi kamu ağırlıklı ekonomi. Neden halkevleri, neden köy enstitüleri? Pandemi süreci yaşıyoruz, neden kapatılan sağlıkla ilgili kurum ve kuruluşlar o devirde? 200 yıl önceden başlayan hareketin teşkilatlanmanın Atatürk'le dünya tarihine altın harflerle yazılan bir örnek olarak sonuçlanıp gelişme aşamasından sonra kesintiye uğradığını, hatta darbeyle yok edilmek istendiği gerçeğinden yola çıkarak Vatan Partisi’nin bugün iktidarda olması gerektiğini savunuyoruz. AK Parti’yi mi destekliyorsunuz? AK Parti’nin küçük ortağı mı, Vatan Partisi? Cumhur ittifakını mı destekliyor? Vatan Partisi 70 yıl önce ne söylüyorsa, Mustafa Kemal Atatürk ne söylüyorsa, tam demokratik, tam bağımsız Türkiye'yi destekliyor. Biz Türkiye cephesindeyiz. Programımızı yıllar önce yazmışız, milli hükümet kurulmalı. Milli olan tüm unsurlar birleşmeli çoğalmalı. Aslında Türkiye ABD savaşı var şu anda görünmeyen. Dünya'nın geleceği de Asya’da, bunu biz söylemiyoruz TÜSİAD söylüyor, Dışişleri Bakanımız söylüyor, sanayici ve iş adamları söylüyor. Biz Türkiye cephesindeyiz. Türkiye cephesine kim gelirse gelsin Vatan Partisi orada olacak.

VATAN PARTİSİ İKTİDARA GELSE İLK NEYİ DEĞİŞTİRECEK?

Biz bu anlatmaya çalıştığımız özelliklerimizle Türkiye'de tekiz diyoruz. Nasıl tekiz diyoruz bizim programımızda her şey burada, o 200 yıllık mirasın imbiklenmiş süzülmüş hali burada. Hangi siyasi partinin programında var soruyoruz. Topraklarımız üzerinde yabancı üs ve asker bulunmasına izin verilmeyecek. Güvenliğimizi ve komşularımızı tehdit eden ikili anlaşmalar kaldırılacaktır. Türkiye NATO'dan çekilecek, emperyalist ittifaklara katılmayacaktır. İktidara gelsek ilk değiştireceğimiz bu olacak. Tam bağımsız Türkiye slogan ile kurulmaz. Vatan Partisi diğer ekonomik iş birliği anlaşmaları içerisinde de, Avrupa Gümrük birliği anlaşmasından anında çekilecek. İktidara geldiğinde AB'ye girme hedefinin de geri çekecek. Tam bağımsızlık bağlamında mevzilenecek ve iktidarına milli cephe de bu perspektiften bakmaktadır.

Şu anda da 2 temel başlıkta bunları anlatabiliriz. 1- Birleşen Türkiye, 2- Üreten Türkiye. Diyoruz ki HDP kapatılmalıdır. Soruyorum direk Yargıtay'a gitme hakkı olan iktidar da olan AKP dahil MHP, CHP, İYİ Parti hangisi müracaat etmiştir? 2016 yılından bu yana HDP'nin kapatılması için 4 kere Yargıtay'a müracaat eden tek parti Vatan Parti’sidir. Diğer partileri samimiyete davet ediyorum. 4 defa ve bedel ödeyen kurulduğu tarihten bugüne gelene kadar onlarca yüzlerce şehit veren partidir Vatan Partisi. Vatan Partisi’nin üst kademesi Doğu Perinçek’in değimiyle 3 kuşak ile hapis yatmış bir lidere sahibiz. Dünya siyasetinde kim ne derse desin, Türkiye dendiğinde Türkiye ile ilgili herhangi stratejik değerlendirme yapacak uzmanların müracaat edip görüş aldığı kişi Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Doğu Perinçek' tir. Vatan Partisi yetkilileridir. Çünkü Vatan Partisi’nin şu farklılığından biz olaylara bilimsel yaklaşırız. Bilimsel verileri çıkarır önüne koyar oradan öngörüleştiriz.

İkincisi ise üreten Türkiye. 2004 yılında yıllık 2 milyon ton Türkiye'nin kağıt gereksinimi varken, SEKA ve özel sektör 1 milyon ton kağıt üretirken sektörel değimle Türk kağıt sanayi bakir bir sektörken yani 1 milyon ton kağıt ithal edilirken, Türkiye'deki bütün SEKA’lar kapatıldı. Babalar gibi sattılar ama şimdi analar gibi doğurmak zorundayız. Kamu destekli özel sektörün yönlendirildiği planlı bir ekonomik bir modelle Mutafa Kemal Atatürk, 1929'da dünyanın en büyük ekonomik buhranını nasıl aştıysa, aynı şekilde aşma mecburiyeti dayatıyor.

Genel Başkanımın deyimi ile mecburiyetler AKP'yi bizim yanımıza getirdi. Aynı gemideyiz diyoruz. Bugün maalesef bir kuşatma altındayız. ABD, Türkiye savaşı sürmekte hala. İçimizdeki hain güçler o dış güçler tarafından umutlandırılarak Türkiye üzerindeki emellerini canlı tutmak çabalarını sürdürmeye devam etmekteler.

VATAN PARTİSİ SEÇİME GİRECEK Mİ? SEÇİME GİRME HAKKI YOKSA BUNUN İÇİN ÇALIŞIYOR MUSUNUZ?

Tabiki. Vatan Partisi şu anda 60 küsür ilde örgütlü  ve bütün Türkiye'yi hedefliyoruz. Şu anda merkez örgütlenme büromuz genel başkan yardımcılarımız yeni seçilen genel sekreterimiz Özgür Bursalı başta olmak üzere ekiplerimiz Güney Doğu’da ve Doğu Anadolu'da eksik kaldığımız Şırnak'ta başladılar. O bölgelerdeki örgütlenemediğimiz bütün kentlerde örgütlenme çalışmalarına sürdürüyorlar. İktidar atağı programımız devam ediyor. 40 tane kurmay öncü genel başkan yardımcılarımız başta olma üzere dağıldılar Türkiye'ye. Kurumlarımıza destek yapabilmek için illerimiz çalışıyor. Merkez büromuz örgütlenmelerini ve üye sayısını artırmaya çalışıyor. Bütün amacımız 81 ilde örgütlenmek.

İNSANLAR SİZE NEDEN OY VERSİN?

Gelin hep beraber birleşen ve üreten Türkiye'yi kuralım. Vatan Partisi’nde görev alalım. Atatürk'ü sadece belirli günlerde anmak heykelinin önünde saygı duruşunda bulunmak Atatürkçülük değildir. Atatürk'ün asırlara uzanan fikirlerini yaşama geçirilmesi ve katkısına güzelliğine üye olarak Vatan Partisi’nde görev alalım. Herkesi siperlere davet ediyorum. İnsanlar bize oy vermeli. Çünkü biz Atatürk'ün 1937 yılında anayasaya yazdırdığı altı ok ilkelerini sonuna kadar savunuyoruz. Savunamayanlara da söyleyecek sözümüz yok.

SİZCE BUGÜN TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR? SİZ BUNU NASIL ÇÖZMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

En önemli gündemi birlik olamaması. Biz Türkiye’den yana ve yerelde  İzmit’ten yana olan herkesi destekliyoruz. Alemdar Caddesini yapanı da alkışlarız. Yürüyüş yolunu yapanı da alkışlarız. Biz Türkiye'den yanayız. Cephe'nin genişletilmesi lazım. Her yerde anlatıyoruz biz bunu. Tabi ki parlamentoda olamamanın getirdiği sesimizi daha geniş kitlelere ulaştırabilme olanakları ve belli çevrelerce ciddi sansür edilmemize rağmen biz bu çabamızı sürdürmeye devam ediyoruz. Ne diyor Mustafa Kemal, "Toroslarda bir evin damında dumanın tüttüğünü görsem de yalnızda kalsam ben bu mücadeleye devam ederim" diyor. Vatan Partililer Türkiye fedaileridir. Vatan Partililer almaya değil vermeye gelen insanlardır. 

MEVCUT İKTİDARI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Mevcut iktidarın olumluluklarının her zaman yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Zaman kaybedici zikzaklar yapmamalı. Bazı konulardaki yanlışlarını düzeltmek için anında devreye giriyoruz. Biz kendimizi Türkiye'nin erken uyarı sistemi olarak görüyoruz. İddialıyız. Ve Türkiye'nin tam bağımsızlık rotasını çizen partiyiz. İktidarın en büyük zaafı Suriye Devlet Başkanı Beşer Esad’la el sıkışmamasıdır. Sınırdaş olduğumuz bir ülke ile derhal Türkiye el sıkışıp Batı Asya Birliği üzerindeki ittifaklarını, Türkiye Rusya, İran, Irak, Azerbaycan ve Suriye iş birliğinin hayata geçirilmesidir.

SON OLARAK EKLEMEK İSTEDİĞİNİZ, SEÇMENLERİNİZE SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI?

Birleşen ve üreten Türkiye programımızın açılımı olan Türkiye'nin yarım kalmış Kemalist Devrimini tamamlama programına katılıp güzel Türkiye'nin Dünyaya örnek bir Türkiye’nin kurulmasına katkı verilmesi için tüm vatandaşlarımızı, Vatan Partisi'ne üye olmaya davet ediyoruz.

02 Ağu 2021 - 11:01 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Koz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Koz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Koz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Koz değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Kocaeli Koz, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 332 00 52
Reklam bilgi


Anket Sizce erken seçim yapılmalı mı?