Ferhat Uzun, istifasının ardından ilk kez Kocaeli Koz’a konuştu… “İçimizdeki İrlandalılar bizi yordu”

Hodri Meydan Taraftar Derneği eski başkanı Ferhat Uzun, istifasın ardından ilk kez Kocaeli Koz’a konuştu. Uzun önemli açıklamalarda bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaelispor’un taraftar derneği Hodri Meydan eski Başkanı Ferhat Uzun, geçtiğimiz ay görevinden istifa etmişti. Ferhat Uzun, istifasının ardından ilk kez Kocaeli Koz’a konuştu. Uzun, görev yaptığı 2 yıl boyunca yaptıkları ve onu istifaya götüren süreci anlattı.

KADINLARIN AİLELERİN MAÇA GELMELERİNİ SAĞLADIK

2 sene boyunca Hodri Meydan başkanlığı görevini yürüttünüz. Geriye dönüp bakınca neler yaptınız?

Bu şehir de çok değeri ve markası olan Kocaelispor’umuzun büyük taraftarının Hodri Meydan taraftarlar derneğinden 2 sene önce görev teklif edildi. Biz de bu görevi üstlendik. Tabiri caizse elimizi taşın altına koyarak gecemizi gündüzümüze katarak, Kocaelispor ve hodri meydanın menfaatleri doğrultusunda hizmet etme gayretiyle mücadele verdik. 2 sene içerisinde güzel işlere imza attığıma inanıyorum. Semtler arasında birliği tahsis ettiğimizi, statta küfür karşı verdiğimiz mücadele ile karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Kadınların ailelerin maça gelmelerini sağladık. Bu şehirde Hodri Meydan hakkındaki kötü algıları bir nebze sildiğimize inanıyoruz. Güzel hizmetler yaptık. 2 sene de şampiyonluk kutladık. Bu bizim için onurdur, gururdur, şereftir. 2 senenin sonunda tabi ki biz de ailevi ve maddi manevi sorunlar yaşadık. Hem ailemizi çok boş bıraktık hem işimizi çok bıraktık. Tabi ikisi bir arada olmuyor gibi bir sonuç ortaya çıkınca tercih yapmak durumunda kaldık. Zaten 2 sene onurla ve gururla yapmış olduğumuz görevi bizden sonraki nesile aktarmak anlamında onların önünü açmış olduk. Hem de bizim yaş itibarıyla bazı birtakım şeyleri bünyemiziz kaldırmadığını hissederek, görevi bırakmaya karar verdik.

SİYASETLE MÜCADELE VERDİK

Bünyenin kaldırmadığı şey nedir? İstifan beklenmiyordu açıkçası birden istifa ettin. Açıklamada yapmadın. Ailene ve işine zaman ayıracağını söyledin ama onun dışında bir açıklama yapmadın.

Kocaelispor bu şehrin en büyük ve en değerli markası. Keza Hodri Meydan da dünyada ve Türkiye'de kendini ispat etmiş bir taraftar grubu. Bu taraftar grubunun içerisinde her siyasi görüşe her türlü dini inanca sahip olan insanlardan tabiri caizse bir aranjman topluluğu. Bu topluluğun muvaffak olması kolay bir şey değil tabi biz her kulvarda her kesimle mücadele verdik. Siyasetle mücadele verdik, içimizdeki İrlandalılarla mücadele verdik. İçimizdeki İrlandalılar biraz bizi yordu. Bu anlamda biz güzel işlere imza attığımıza inanıyoruz. Şimdi şöyle kimseyi buradan eleştirmek veya kimseyi kötülemek bize yakışmaz. Dediğim gibi yönetimimizde olan bazı insanlarla anlaşamadık. Anlaşamadığımız için hem ailemizden hem işimizden uzak kaldık. Bu sebepten ötürü görevi bırakma kararı aldık. Bundan sonra devam edecek arkadaşlara başarılar diliyorum. Kocaelispor'a başarılar diliyorum. Hodri Meydan taraftarlar derneğimize başarılar diliyorum. İnşallah bizim çıtamızın üzerinde güzel işlere imza atarlar, bizlerde hep beraber alkışlarız. Bize yakışanda bu.

ENGİN BAŞKANA KIRGINIM

Kırgınlığın var mı? Ben kırgın görüyorum sanki seni. Biraz üzmüşler gibi sanki.

Tabi şöyle insan verdiği emeğin karşılığını göremediğinde ister istemez üzülür. Bu tabi yönetimle de alakalı. Ben yönetimde bazı insanları ayırıyorum. İstisnalar var güzel insanlar var. Engin başkana kırgınım. Çünkü yapılan emeklerin karşılığı mutlaka teşekküre tabidir. Biz Kocaelispor ve Hodri Meydan'ın menfaatleri dışında hiçbir şey yapmadık. Hiçbir insanda bize Kocaelispor ve Hodri Meydanın menfaatleri dışında hareket etti diyemez. Bunu diyen kişiyle de her yerde yüzleşmeye hazırım. Yukardan tavandan tabana kadar. Kırgınlıklarımız var tabi. Kırgınlıklarımızın sebebi vermiş olduğumuz mücadelenin karşılığında bir teveccüh görmemek. Bu bizi üzdü ve yordu. Boşa kürek sallıyormuş gibi olduk. Bizim gerçek niyetimiz hem Kocaelispor'un menfaatleri hem de Hodri Meydanın menfaatleri.
Dediğim gibi bu şehirde Hodri Meydan hakkındaki algıları insanların kafasından silmek kolay değildi. Malum bu camianın içerisinde cinayetler oldu, yaralamalar oldu, kargaşalar oldu, dövüşler oldu, semtler arası sürtüşmeler oldu. Bu enkazın üzerine gelip kurumsallaşmak, şeffaflaşmak, semtleri bir arada tutmaya çalışmak, üniversite ile beraber hareket etmek, aileyi stada çekebilmek kolay bir şey değil. Biz ekibimizle bunları başarmaya çalıştık, mücadele verdik ama bunun karşılığını bu şehirde göremedik.

SADECE KOCAELİSPORLUYUZ

Başkan şey soracağım araya giriyorum ama Kocaelispor'un üst lige çıkışını beklemediniz alelacele istifa ettiniz. Kamuoyunda farklı söylentiler yayılıyor. Siz lig bitmeden birkaç hafta önce istifa ettiniz son 2 hafta. 2 hafta neden beklemediniz? Üst lige çıkışını Ferhat'la kutlayabilirdi bu kent.

Şimdi dediğin gibi yani kırgınlık hat safhaya çıktığı zaman insan ister istemez gözü hiçbir şeyi görmüyor. Biz de çok kırıldık. Kırıldığımızdan dolayı da ilerleyen süreçlerde hem Kocaelispor hem de Hodri Meydana zarar gelmemesi anlamında çekilme kararı verdim. Ondan dolayı çekildik. Tabi gönül isterdi ki şampiyonluk kupasını bu kadar hizmetlerin karşılığında kaldırmak ama inanıyorum şampiyonlukta bizimde katkımız var. Bunu da Kocaelispor taraftarı çok iyi biliyor, camia çok iyi biliyor.
Ben Kocaelispor'a ve camiaya hakkımı helal ediyorum, inşallah Kocaelispor camiası da bize haklarını helal ederler. Dediğim gibi Kocaelispor bu şehrin en değerli ve en büyük markası. Biz her zaman Kocaelisporluyuz. Sadece Kocaelisporluyuz. Kocaelispor'da görev yaptığımız süre içerisinde bizim tek siyasetimiz Kocaelispor'du. Hiçbir siyasi argümana taviz vermeksizin Kocaelispor ve Hodri Meydanın menfaatlerini düşünerek hareket ettik.
Bir dernek binası lokali de kazandırdık. İnşallah o dernek binasını lokalini şimdi ki AK Parti yönetimi bir an önce taraftara tahsis eder diye umut ediyorum. Çünkü Kocaelispor taraftarı bunu hak ediyor. Bunun haricinde dediğim gibi inşallah hodri meydanın çıtası kurumsal anlamda 1 tık, 2 tık, 3 tık yukarılara doğru devam eder temennim o yönde. Kocaelispor için biz her zaman taşın altına elimizi sokmaya hazırız.

Dernek başkanı olman önemli değil.

Kesinlikle. Dediğim gibi biz her zaman Kocaelisporluyuz. Yani Hodri Meydan taraftarlar derneğini bıraktık ama Kocaelispor’u bırakmadık. Bizi bilen bilir. Kocaelispor bizim sevdamızdır.

Kongresi yapıldı Hodri Meydan derneğinin davet edildiniz mi?

Hayır.

“HER ZAMANDA HALKIN TAKIMI OLARAK KALMASI LAZIM”

Bekler miydiniz davet?

Şimdi tabi ne Kocaelispor şampiyonluğuna ne Kocaelispor'un kongresine ne Sakarya maçına davet edilmedik. Açıkçası çokta davet beklemiyordum. Üzgün olduğumu söyleyemem. Ama dediğim gibi gönlüm her zaman Kocaelispor'un başarısından yana. Her zaman Kocaelispor taraftarının zirvede olmasından yana. Biz hiçbir zaman kimsenin kötü olmasını istemedik. Her zaman iyi işler yapılmasını, her zaman iyi olmasını arzu ettik.
Bu anlamda hali hazırda Hodri Meydan taraftarlar derneğini yönetecek olan kişilere başarılar diliyorum. Kocaelispor yönetimini de hakkıyla yönetmelerini geçmişteki hataları yapılmamasını, siyasi rant, ticari rant edilmemesini, geçmişteki Körfez FK gibi, geçmişteki yönetimler gibi Kocaelispor’u borç bataklarına bırakıp da tekrar aynı yerlere dönülmemesi gerektiğini, mutlaka ve mutlaka şeffaf olunması gerektiğini, bu paraların hakkıyla kullanılması gerektiğini, menajerlere dikkat edilmesi gerektiğini temenni ediyorum. Kocaelispor biliyorsunuz 12 sene çok büyük çile çekti.
12 senenin sonunda tabiri caizse ölümden döndük. Kapanma noktasına gelen kulüp, transfer yasaklarına takıldı, köy kasaba gezdi. Artık bu takım hak ettiği yerlerde olması gerekiyor. Şehir takımı, burası sanayi bölgesi. Dünyanın 6.büyük sanayi şehri. Türkiye’ye vergi de büyük katkısı olan bir şehir. Böyle bir şehrin takımının mutlaka hakkı süper ligdir, süper ligde şampiyonluklardır. Kocaelispor’un hedefi her zaman bulunduğu ligde şampiyonluktur. Yönetime söyleyeceklerim, Kocaelispor'u adil bir şekilde ve şeffaf bir şekilde yönetmeleridir.
Mutlaka ve mutlaka siyaseten ve ticaretten uzak olması gerekli. Kocaelispor siyaset üstü bir kurum olduğu için her zaman halkın takımıdır ve her zamanda halkın takımı olarak kalması lazımdır. Biz bunun takipçisiyiz. Her ne kadar dernek bazında dışardaysak Kocaelispor olarak her zaman bunun takipçisi olacağız. Hiçbir zaman Kocaelispor’u siyasete, ticarete alet edilmemesi için eliminizden ne geliyorsa yapacağız.

28 Haz 2021 - 13:53 Kocaeli- Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Koz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Koz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Koz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Koz değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Kocaeli Koz, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 332 00 52
Reklam bilgi


Anket Sizce erken seçim yapılmalı mı?