İddiaları böyle yalanladı: "Kimseyi dolandırmadım, bende mağdurum"

Dün Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Tacir ve Şirket ve kooperatif yöneticiliği davadasında Sanık olan A.M. gazetemize ulaşarak açıklamalarda bulundu. A.M. iddiaların yalan olduğunu iflas ettiğini kimseyi mağdur etme amacı olmadığını ifade etti.

Büyütmek için resme tıklayın

"BENİM YAPTIĞIM SÖZLEŞMELERİN HEPSİ GERÇEK"

Yaptıkları sözleşmeler üzerinden insanları mağdur ettiği iddia edilen A.M.: "Benden şikayetçi olan kişilerle yapmış olduğum sözleşmede herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Benim yapmış olduğum sözleşmelerde inşaat ustası ve diğer tüm sözleşmeler gerçektir. Konut yapacağımız bir arsada şuyulandırma sebebiyle ruhsatların hepsi iptal oldu. Arsa sahibi bana bunu söylemedi. Şuyulandırma çıkınca arsa alıp belediyeye arsa bağışladım. Tekrar ruhsat çıkacağı zaman arsa sahibi vekalet vermedi. Bir başka proje arsasında da arsa sahibi bana verdiği vekaleti iptal etti. Bu projede de elim kolum bağlandı yapacak bir şey kalmadı."

"BU İNSANLAR BANA KOMPLO KURUYORLAR"

Aynı daireyi başkalarına satma iddialarına cevap veren A.M.: Dosyada benim aynı daireyi iki kişiye sattığımı söyleyen kişiler ortak olan iki kişidir. Benden 200 bin TL alacağını söyleyen ustanın benimle sözleşmesi dahi yoktur. Ben bu daireleri ruhsata göre sattım belediyeye mimara para ödedim. Müştekilerin verdiği ifadeler tutarsızdır. Aynı daireyi iki üç kişiyi sattığımı söyleyen arkadaşlar sözleşmeleri çıkarıp incelesinler bir tanesi denk geliyor mu baksınlar. Dün mahkemede hiç kimse benim yalan söyleyerek daire sattığımı söylemiyor. Nitelikli dolandırıcı hileli olarak dolandırıcılık yapılması demektir. Benim sattığım yerler kamuya açık belediyeden sorgulanarak alınmıştır. Bu sözleşmeleri ben daireyi sattığım insanlara önceden gönderiyordum. Projeyi ve diğer yaptığım daireleri falan da gösterdim. Geçmişte yaptığım inşaatlarım da bulunuyor. Bu insanlar bana komplo kuruyorlar."

"MÜŞTEKİLER BENDE PARA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR"

Müştekilerin kendisi hakkında şikayetçi olmaların sebebine de değinen A.M.: "Bu kişilerin iddiaları yalandır. Para ödemek için elimden gelen her şeyi yaptım. Kendi varlıklarımdan çekler yazıldı. Ben 2 milyonluk malımı 800 bin TL’ye satarak çeklerimi ödedim. 50 bin TL’lik çekim patladı. Diğer Sanık Ş.G.'yi 2 seferinde cezaevinden çıkarttım. Müştekiler bu yüzden bende para olduğunu düşünüyorlar. Paralarım yetmedi patladım. Benim kendisine borçlu olduğum dosyada Tanık olan kişi yarım kalan projemin arsa sahibine benim dolandırıcı olduğumu söylüyor. Bu yüzden arsa sahibi benim sözleşmemi iptal etti. Bu yüzden benim yapılma aşamasında olan inşaatımı müştekiler durdurdular. 2018 krizinde batan bir sürü inşaat firması var. Bende onlardan biriyim."

"İŞLERİMİ DÜZELTİNCE PARALARINI ÖDEYECEĞİM"

A.M. son olarak: Ben bugüne kadar milyonluk projeler yaptım. Ben şuan toprağın içinde asgari ücrete çalışıyorum. Bende sıkıntılar yaşadım. Böyle olmasını istemezdim. İşlerimi düzelttiğim zaman bu mağdur olan insanların paralarını ödeyeceğim. Kimsenin rızkında gözüm yoktur. Bana ulaşan bazı müştekiler “ Bizde senin dolandırıcı olmadığını biliyoruz ama paramızı tahsil edebilmek için bu yöntemi yapıyoruz" ifadelerini kullandılar.” dedi.

13 Oca 2021 - 15:43 - Güncel
Kocaeli Markaları

Kocaeli Koz, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 332 00 52
Reklam bilgi


Anket Sizce HDP kapatılmalı mı?