Pelin Coştur Filiz; “İYİ Parti anahtar partidir”

İYİ Parti kongre süreci bugün İzmit İlçe Kongresiyle başladı. Tek adaylı kongrede delegeler Pelin Coştur Filiz için oylarını kullanacak.

+7
Haber albümü için resme tıklayın

Kongre sürecine giren İYİ Parti bugün ilk kongresini İzmit Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu İzmit İlçe Kongresi’nde 30 yönetim kurulu üyesi, 144 il delegesi belirlenecek. Mevcut İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ise İlçe Başkanlığı için tek aday olarak bulunuyor.

Kongreye, İYİ Parti Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Başkan adayı Harun Yıldızlı, CHP İl Başkanı adayı Hikmet Erenkaya, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Alperen Ocakları Kocaeli İl Başkanı Murat Ağaçay, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras İYİ Parti İlçe Başkanları, İl yönetim kurulu üyeleri ve delegeler katıldı.

Kongrede Divan Başkanlığına Nusret Acur, Divan Başkan Yardımcısı Fatma Zehra Korucuoğlu, Katip Üye İsmail Horoz, Katip Üye Osman Halis Çabuk, Katip Üye Hande Uslu divana seçildi.

Divan Başkanı Nusret Acur yaptığı konuşmasında; “İkincisini yapmakta olduğumuz Olağan Kongremize hoş geldiniz. Bin bir zorlukla mücadele eden partimizin kongresi bugün başlıyor. Allah bu partiye nice nice kongreler yapmasını temenni ediyorum. Bu parti için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kongreler kendisini yenilemesi, tazelemesi için yapılan bir düğündür, şölendir. Yapılacak olan kongremizin devletimize, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor kongremizi açıyorum.” dedi.

“İZMİT BELEDİYESİ’Nİ KAZANDIRAN İYİ PARTİ

Kongrede konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen mevcut İzmit İlçe Başkanı ve İlçe Başkan adayı Pelin Coştur Filiz; “Her türlü baskıya karşı ayakta duran kuruluşu daha iki buçuk sene olmuş partimizden şehrimizden bir milletvekili çıkartan ve İzmit Belediyesi’ni kazandıran İYİ Parti İzmit İlçe Kongresi’ne hoş geldiniz. Elazığ’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ve depremzedelere de acil şifalar diliyorum. Biz deprem gerçeğini 21 yıl önce en acı şekilde yaşamış olarak onları en iyi biz anlarız. Genel merkezimizin de talimatıyla deprem bölgesine yardımlarımızı en hızlı şekilde ulaştırdık.

“DEVLET DESTEKLİ BİR YOZLAŞMA YAŞIYORUZ”

“Tüm iyi ve güzel insanlar, bizim yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Bu kongreler bizim için asla bir rekabet değil. Şehrimize en iyi hizmeti biz sunarız yarışıdır bu. Biz boşuna iyi olmadık. Sizlerin aranızda olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Bu günleri görmemize sebep olan başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Cumhuriyet’imizin ve demokrasinin var olması için çalışan bütün herkese, Genel Başkanımız Meral Akşener’e de minnetlerimi sunuyorum. Her kademeye aday olan, kendisini partiye ve ülkesine adayan herkese başarılar dikiyorum. Resmi adı 24 haziran seçimlerinde olsa da uzun yıllardır tek adam rejiminde yönetiliyoruz. Ülke genelinde en büyük ekonomik kriz yaşanıyor. Yolsuzluk, yoksunluk ve yoksulluk hat safada. Milli günlerimiz, milli kültürlerimiz ayaklar altına alındı. Cumhuriyet’imizin değerlerinden her gün uzaklaşılırken çocuklarımıza ve kadınlarımıza taciz seviyesi sınırları aştı. AKP iktidarı yandaşlarına mehtaplı geceleri sunarken halkımızın bir çoğuna karabasanlı geceleri uygun görmüştür. Bu iktidarın ülkemizi getirdiği nokta ap açık ortadadır. Bugün her 5 vatandaşımızdan birisi yoksulluk sınırında hayatına devam ediyor. İnsanlarımız yoksulluktan intihar eder noktaya geldi. Samanı bile ithal eder duruma gelmişiz. Kültürel ve ahlaki yozlaşma devam ederken devlet destekli bir sosyal yozlaşma yaşıyoruz. Yıllardır uygulanan yanlış politikalar sonucu her gün şehit haberi alıyoruz. Kendi vatandaşlarımızı besleyemezken 5 milyon Suriyeli’yi besliyoruz. AKP’nin ne olursa oldun iktidarda kalalım siyaseti ülkeyi bu hale getirmiştir. Bir belediye başkanlığını kazanalım diye bir teröristi ekrana çıkartıp aklımızla dalga geçmeye kalktılar. TBMM’de sürekli FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın dediğimizde hep bir şekilde reddedildi. Kuzuyu yemek için tilkiyle birlikte plan yapıp kurtla birlikte öldürdüler çobanla birlikte yediler sonra yas tuttular. Bu kuzu Türkiye’dir.”

“İYİ PARTİ ANAHTAR PARTİDİR”

“Tüm Türkiye gördü ki İYİ Parti ülkemizin aydınlık geleceğidir. Dünyada eşi benzeri görülmeyen ucube tek adam hükümeti, hoşgörüyü, eleştiriyi reddeden, devletin bütün kurumlarını parti kurumlarına çeviren bir partidir. İYİ parti kuruluşunun üzerinden henüz iki buçuk yıl geçmesine rağmen karanlıktan çıkmasını sağlayan anahtar partidir. İyi kararlılıktır, gelecektir. İYİ denginliktir ve cesarettir. Biz İyilik güneşi altında çıktığımız bu yolda cesurca doğruları söylemeye devam edeceğiz. Biliyoruz ki muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızda akan kanda mevcuttur.

“TÜRK’LE, TÜRKİYE’YLE, ATATÜRK’LE”

“İzmit İlçe Başkanı olduğum bu süreç içerisinde bir çok etkinlikte bulundum. Vatandaşımızın iyi gününde kötü gününde yanında oldum. Yeri geldi ihtiyacı olanları doktorlarla buluşturduk, yeri geldi ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunduk. Çocuklarımızın güvende olacağı vatandaşlarımızın çaresizlikten yaşamına son vermeyeceği, barışçıl, adil çok daha güzel çağdaş bir Türkiye’de yaşamanın yolunun İYİ Parti olduğunu mahallelerde anlatıyorum.  Kapımız, partili, partisiz herkese açık. Son nefesimize kadar partimize sahip çıkacağız. Bayrağına, andına, milletine, marşına, ülke çıkarlarına sahip çıkacağız. Arkadaşlarımızla hiç hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz. Her ne kadar seçimlerden sıkılmış olsak da erken seçim olasığı var. Her an seçim olacakmış gibi hazır olmalı, merkez bir parti olduğumuz için de ötekileştirmeden sevgi ve hoşgörüyle insanları kazanacağız. Türk’le Türkiye Cumhuriyeti’yle, Atatürk’le, vatanın bölünmez bütünlüğüyle bir derdi olamayan herkesle buluşabiliriz. Bütün dava arkadaşlarıma bu yolu benimle birlikte yürüyen herkese çok teşekkür ederim. Taşı delen suyun kuvveti değil damlaların sürekliliğidir. Gün tükenecek biz tükenmeyeceğiz, yol tükenecek biz tükenmeyeceğiz, söz tükenecek biz tükenmeyeceğiz. Başlatacağız, başaracağız, başatacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

“TOYUMUZ KOCAELİ’YE HAYIRLI OLSUN”

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız konuşmasında; “Türk milleti iki bin yıllık devlet sistemine sahip olmasına rağmen bu ucube sistem getirildi. 31 mart 2019 yılında bir değişime el attık. Yerel yönetimlerdeki değişimini yapan 6 aylık bir parti Türkiye’ye el attı. Meral Akşener ne diyor iyileştirilmiş parlamenter sistemi getirmek zorundayız diyor. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’le birlikte iyi ki onunlayız, iyi ki onunla yol yürüyoruz. Bu sene büyük ihtimalle bir erken seçim kaçınılmaz diyorum. Burada bir toyumuz var. İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz’le iyi ki bir yol yürüdük diyorum. Biz hiçbir korku duymadan cesaret örneğini Meral Akşener’den almış. Akşener Kocaeli’nin Gündoğdu köyünden. Bu bizim için çok büyük bir avantaş. Türkiye’den milletvekili sayın desem kaç tane sayarsınız? Lütfü Türkkan’da bizimle birlikte. Şölen havasında, tören havasında yolumuza devam edeceğiz. İki yıllık bir siyasi parti, çarşaf listeyle delege seçimlerimizi yaptık ve delege seçimlerinden sonra toyumuzu yaptık. Toyumuz, düğünümüz Kocaeli’ye hayırlı olsun. Sayın İlçe Başkanım yolunuz açık oldun diyorum teşekkür ediyorum.” dedi.

“TEK ADAM REJİMİNDEN DOLAYI BU HALE GELDİK”

İl Başkanı Şanbaz Yıldız’ın ardından kürüsye gelen Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan; “Siz hiçbir siyasi mesulliyeti olmayan, söylediklerinden sonra arkasını dönen gazetecilerin karşısına asla çıkmayacağım. Karşınızda mütekabileyeti olmayan kim varsa orda tartışma olmaz. Ben Fatma hanımı kalkıp belediyede bir amirle karşılaştırsam bir anlamı olmaz. Neden bu hale geldik? Tek adam rejiminden dolayı. Bakın ekranlara Cumhurbaşkanı’nın basın bülteni olmuş. Bu süreç bizi demir perde ülkelerine götürür.

“BU HATTA DİKTATÖRLÜKTÜR”

“Biz beyefendinin hükümlerini hukuki hale getirdik. Bir torba kanun yapıyoruz bu torbanın içine beyefendinin sözlerini yerleştiriyoruz. Kendi kendimize kanun yaptığımızı sanıyoruz. 28 Haziran’da bir seçim var gibi bir yazı yazdım. Ben medyum değilim ama ülke bu kadar kötü yönetilirken bir arıza çıkartmak istiyorlar bu da İdlib. Savaş açabiliriz dediler hatta Şubat ayında savaş açılabilir. Herhangi bir savaş tezkeresi var mı? Yok ama cumhurbaşkanı savaş açtı. Herhangi bir tehditte bir uçaklarımızla vururuz dedi. Meclise sorma yok. Bu savaş kararını meclis alır ama kendisi çıkıp söylüyor bu tek adam rejimidir hatta diktatörlüktür. İdlib konusunda ise 3 yıl evvel bir şey söylemiştim. İdlib’te biteceğini düşünüyorum. Biz nasıl bakacağız bu kadar Suriyeliye. 40 milyon para harcanmış. Hem bütçeyi talan ettiniz hem ülkeyi sıkıntıya soktunuz. Bu CHP varya diyen sözlerle CHP’yi şeytanlaştırdınız ama burada oyunu bozan bir isim vardı. Meral Akşener. Bu durumların daha da kötüleşmemesi için bir İYİ Parti var. AKP artık korkuyor. Sizlerden korkuyor, İYİ Parti’den korkuyor. İlçe Başkanlarıma da bir tavsiye olarak bırakın içeriyi artık dışarıya açılın aramıza insan katın. Herkes bizim için çok önemli. İki buluk yıl boyunca sizi tutuklarız, sizi tutuklarız diyenlere karşı bizim yanımızda yürüyen her insan mübarek insandır hepimize size muhabbetlerimi sunuyorum.” dedikten sonra ilçe protokolü ve ilçe başkanlarını kürsüye çağırdı.

#

15 Şub 2020 - 11:55 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Koz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Koz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Koz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Koz değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Kocaeli Koz, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 332 00 52
Reklam bilgi


Anket Hükümet pandemi sürecini başarı ile yönetebiliyor mu?