"Model belediyeciliği  herkese göstereceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Körfez Belediyesi Aday Adayı olan Bozkurt Uslu kamuoyuna kendini tanıtarak, hedeflerinden bahsetti.

Sözlerine ilk önce kendini tanıtarak başlayan Uslu, “1965 yılında 8 yaşındayken Yarımca'ya yerleştik. 1994 yılına kadar Yarımca'da ikamet ediyoruz. Bir zamanların efsane takımı olarak gösterilen Yarımcaspor'da 8 yıl kaptanlık yaptım. Biz Hüseyin Avni Şirin zamanında yetişmiş bir insanız. Benim kızım burada doğdu. Oğlum burada doğdu. Babam ise Petkim Siteleri’ni yapan kişidir. Biz buranın evladıyız; buranın insanıyız. İzmit'te daha büyük ve geniş bir çevrem var, istesem oradan da aday adayı olabilirdim; ama ben tercihimi Körfez'den yana kullandım. Şirinyalı Kuryapı Sitesi’nde; İzmit'te ve Marmaris'te ikamet adreslerim mevcuttur. Lakin Ben yılın 360 gününün 360 gününü Kocaeli'de geçiren bir iş adamıyım' dedi.

“Birlik olacağız; beraber olacağız”

Yerel seçimleri kazandıkları zaman nasıl bir belediyecilik yapılacağını herkese göstereceklerini söyleyen Bozkurt Uslu, "Allah adaylığı nasip ederse; nasıl bir belediyecilik yapılacağını bu seçimde göstereceğiz.  Hangi düşünceye mensup olursa olsun; herkesi kapsayan bir yönetim şekli ile belediyeyi yöneteceğiz. Milliyetçi muhafazakar kesim ki; benim önemsediğim kesim; onlardan da büyük destek alacağımı biliyorum. Zamanında Bülent Ecevit bunu yaptı ve karşılığını da aldı. Kısacası toplumun her kesimi ile birlik olacağız; beraber olacağız, birlikte Körfez'i en iyi şekilde yöneteceğiz. Bu beraberlikle ve birliktelikler şehrin parlamentosunda da olacak. Her kesimi kapsayan bir kadro kuracağız ve birlikte Körfez'i yöneteceğiz. Düşünce ayrılığı asla olmayacaktır" diye konuştu.

Körfez cazibe merkezi olacak

Yapacakları hizmetlerle Körfez'i cazibe merkezi haline getireceklerini belirten Uslu, " Büyüdüğümüz yerleri seviyorum. Rahmetli Hüseyin Avni döneminde inanılmaz bir gençlik yaşadım. Bu günkü gençlik bunu yaşamıyor. Biz, Hüseyin Avni döneminde gençlerin yaşadığı mutluluğu, huzuru, sevinci, birlikteliği, güzelliği, bu günkü gençlere de yaşatmak istiyoruz. 20 yıldır merkezde siyaset yapıyorum. Bu güne kadar Salih Şirin, Mahmut Işık ve gıyaben tanıdığım Reşat Başar varken; ben buralarda bir vazifeye talip olmadım. Merkezde üst düzeylerde siyaset yaptım. Körfez önemli bir ilçedir. Burada unutulmuş değerlerimiz yeniden canlandırılması gerekir. Sahillerimiz yeniden canlandırılması gerekiyor. Neden Körfez Halkı Maşukiye veya bir başka yere giderek kahvaltı yapsın ve eğlensin ki. Neden burada böyle güzel cazibe merkezleri oluşturulmasın ki?  İlimtepe çok güzel gelişmeye müsait bir yer. Yeni cazibe merkezi oluşturmak için aday oldum. Hayallerimizi Körfez'de gerçekleştirmek adına aday oldum. Hayallerimiz var; yeni yerleşim yerleri açmak ve bu günkü gençliğe güzellikler yaşatmak için adayım" açıklamalarında bulundu.

“Kendimi şanslı görüyorum”

Adayı belirlemede baz alınacak kriterlere bakıldığı zaman kendini şanslı gördüğünü belirten Uslu, " İlçemizin beklentileri, tecrübe, siyasi geçmişe bakarak karar vermelerini isterim. Bunlara bakarlarsa benim aday olacağım düşünüyorum. Birliği ve beraberliği sağlayacağımı düşünüyorum.  Babam Cevdet Şahin'in nikah şahididir. Cevdet'in bana söyleyeceği hiç bir şey beni üzmez. Kırmızı çizgiyi aşmaması  şartıyla.   Bizim geçmişimiz mücadele ile geçmiştir. Cevdet Şahin yine bizim yanımızda olacaktır. Bizim ömrümüz hastane ve hapishane önlerinde geçti. Bizim siyasi bir geçmişimiz var. Benim Körfez sevdam var.  Hayallerim var.  İzmit'te aday adayı olacak çok iyi bir konuma sahip olmama rağmen; burayı tercih ettim" dedi.

'Ayrıcalığı biz oluştururuz'

Genel iktidar sahibi olanların, yerelde kendilerinden olmayan belediyelere kısıtlama getirmesiyle ilgili görüşlerini de aktaran Uslu, " Belediye gelirleri kanunlarla belirlidir, eşit dağıtılır. Biz ayrıcalık istemiyoruz. Biz ayrıcalığı kendimiz yaratırız. Hüseyin Avni Şirin yaptı. Önemli sanayi kuruluşları var. Onlarla iş birliği içinde olacağız.  Kirletmemelerini sağlayacağız. Bu ilçeye yapılan yatırımlara katkı sağlamalarını sağlayacağız. Bunu inandıracağız. Sanayinin imkanlarını Körfezlilerin hizmetine sunacağız. Körfez'de  bir tane işsizlik kalmayacaktır. Burada ikamet edenler, sanayi kuruluşlarına yerleştireceğiz. Adaletli dağıtım yapılacak. Üreten belediyeciliği model belediyeciliği  herkese göstereceğiz.  Dışarıdan gelen servis arabaları azalacaktır. Buranın imkanlarını buradaki insanlara aktaracağız; birlik ve beraberliği tesis ederek; herkese örnek bir belediyecilik sergileyeceğiz" ifadelerine yer verdi.

'Anket yaptırdım'

Uslu konuşmalarında, “Körfez'den aday olmadan önce; üniversiteli öğrencilere 16 mahallede anket çalışması yaptırdığını da belirten Uslu, ' Ne kadar tanıyorsunuz' diye sordurdum. Telefonumu ve diğer iletişim bilgilerimi verdirdim. İnternet tanıtım bilgi adresimi verdim. Daha sonra bu ankete katılanları aradık. Çok güzel neticeler aldım. Burada Körfez'de birliği sağlayacak bir kişiyim. Benim kimseye karşı kavgam ve kırgınlığım yoktur. Benim kavgam; devleti yanlış yönetenlerledir. Birliğimize kastedenleredir. Sevgimizi zedeleyenlerledir. Bunun dışında hiç bir kimseyle kavgam yoktur. Biz, bütün partilerle iyi olmak zorundayız. Onların da desteğine ihtiyacımız  var. Her bölgeden insanla bir araya geleceğiz; birlik olacağız; güçlü olacağız, bir olarak burayı yöneteceğiz. Ben Kemalist, muhafazakar milliyetçiyim. Bununla onur gurur duyuyorum. Biz bu düşüncelerle öyle güzel bir model oluşturacağız ki; Bütün Türkiye bu modeli kendine model olarak alacak' şeklinde konuştu.

“Her yıl mal varlımı açıklayacağım”

Belediye başkanlığına gelir gelmez ilk önce mal varlığını açıklayacağını belirten Uslu, 'Bunu ben her yıl yapacağım. Kamuoyu bilmelidir bu konuyu. Ayrıca göreve gelir gelmez ' nasıl bir belediye aldım' sorusunun cevabını ve araştırmalarımızın neticesini kamuoyu ile paylaşacağım" dedi.

BOZKURT USLU KİMDİR?

Bozkurt Uslu 1956’da İstanbul’da doğdu. Selanik ve Erzincan kökenli ailesi ile birlikte 1965 yılında Körfez, Yarımca’ya taşındı. Babası Merhum Mehmet Hayri Uslu Petkim’in ve Yarımca Belediyesi’nin ilk kurucularındandır.

Başarılı bir öğrencilik hayatı geçiren Uslu İzmit Lisesi’nde okurken Kocaelispor forması giydi. Yeşil siyahlı takımın Türkiye Şampiyonu olduğu 1973 döneminde kadronun önemli isimlerinden biri idi. Bu sezonlarda gösterdiği başarılı performans ile Yarımca’da Yılın Sporcusu seçilmiştir.

Bozkurt Uslu 1975 yılında siyaset sahnesine merhaba dedi. Üniversite yıllarında CHP İstanbul Gençlik Kolları’nda görev yapan Uslu 1980 Askeri İhtilali’ne kadar siyasi çalışmalarını aralıksız sürdürdü. 12 Eylül 1980 Darbesi hakkında, “O dönemler bizim çok acılar yaşadığımız bir dönemdi. Türkiye’nin iyi olma çabasının nasıl engellendiğini gördük ve siyasi faaliyetlerimizi sivil toplum ekseninde sürdürdük” diye tanımladı.

2000 yılında Demokratik Sol Parti’den gelen teklif ile örgütlü siyasete yeniden merhaba dedi. DSP Merkez İlçe Yönetimi’nde Örgütlenmeden Sorumlu Komisyon Başkanlığı görevini üslenen Uslu, DSP’deki görevinin ardından, rahmetli İsmail Cem’in daveti üzerine Yeni Türkiye Partisi Kocaeli Kurucu İl Başkanlığı görevini üstlendi. 2006 yılında YTP-CHP birleşmesi sürecinde önemli rolü ile öne çıktı.

2004 – 2010 yılları arasında Kocaeli Sivil İnisiyatif Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. 2006 – 2009 yılları arasında Atatürkçü Düşünce Derneği çatısı altında topluma faydalı projeler üretmeye devam etti. Ergenekon ve Balyoz süreçlerinde ADD Genel Başkan Danışmanlığı yaptı.

Dört sene Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şube Başkanlığı’nı yapan Uslu 2009 yılında CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın daveti ile CHP Kocaeli İl Örgütünde İl Sekreterliği görevini üslendi.

2012 – 2017 yılları arasında CHP Kocaeli Seçim Koordinasyon ve Referandum Koordinasyon Kurullarında Başkanlık görevlerini yürüttü. 2013 yılından itibaren CHP’nin Kocaeli’deki Örgütlenme Komisyonlarının içinde resmi olarak görev aldı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Bozkurt Uslu turizm ve inşaat sektörlerinde ticari faaliyetlerini yürütmektedir. Evli ve 3 çocuğu olan Uslu kendisini CHP ve Kocaelispor gönüllüsü olarak tanımlıyor.

31 Eki 2018 - 10:32 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Koz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Koz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Koz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Koz değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Kocaeli Koz, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 332 00 52
Reklam bilgi


Anket Sizce HDP kapatılmalı mı?