Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”

AK Parti yerel seçim hazırlıkları kapsamında Kocaeli’de düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugüne kadar Kocaeli'ne 305 milyar liraya yakın yatırım yaptık” dedi

Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”
Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”
+25
Video için play'e tıklayın

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim mitinglerinin sonuncusunu Kocaeli’de gerçekleştirdi. Yaklaşık 85 bin kişinin katıldığı mitingde Erdoğan,   “Bugüne kadar Kocaeli'ne 305 milyar liraya yakın yatırım yaptık” dedi

Alanda kendisini dinleyenlere konuşan Erdoğan, “Burada 31 Mart gecesi kazanılacak zaferin müjdesini görüyorum. İnanıyorum ki Kocaeli, bir kez daha 'Eser ve hizmet' diyecek. Büyükşehirde ve ilçelerde bir yol kazasına mahal vermeyeceğinize inanıyorum. Yatırım ve kalkınma hamlelerimizi kesintiye uğratmadan sürdüreceğiz. İşte bizi asla yalnız bırakmayan vefa abidesi Kocaeli bu. Rabbim sizlerden razı olsun. Tabii içeri girerken emniyete dedim ki, 'Sorun bakalım şu anda meydanda katılım ne kadar?' Hadi ben söyleyeyim. 85 bin. İyi değil mi? Şuraya bak. CHP nereden bilsin? Hiç seçim kazanmamış ki... Biliyorsunuz artık 2 gün kaldı. Hayatta pek çok şeyin telafisi olur ama sandığın telafisi olmaz. Pazar günü hep birlikte, sabah erkenden sandıklara koşacağız. Tercihimizi bize hizmet edecek, verdiği sözleri unutmayacak, göreve geldiğinde vaatlerinin arkasında duracak isimlerden yana kullanacağız. AK Parti ve Cumhur İttifakına kaybettirerek, CHP’ye kazandırmak için mesai harcayanlara karşı yakınlarımıza uyaracağız" diye konuştu.

Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”

“SON İL MİTİNGİMİZİ BURADA YAPIYORUZ”

Efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldiklerini ifade eden Erdoğan, “Kocaeli halkının en doğru kararı vereceğine yürekten inanıyorum. 2 ay önce başladığımız mahalli idareler seçim maratonumuzda doğudan batıya, kuzeyden güneye 52 farklı şehrimize gittim. Son il mitingimizi burada yapıyoruz, final. Bu 2 aylık dönemde Diyarbakır'dan Trabzon'a, Hatay'dan Samsun'a, Muğla'dan Çorum'a kadar ülkemizin dört bir ucundaki vatandaşlarımızla kucaklaştık, gençlerimizle selamlaştık, yaşlılarımızın hayır duasını aldık. Hanım kardeşlerimizle hasbihâl ettik, üreticilerimizle bir araya geldik. Emeklilerin, emekçilerimizin sesine kulak verdik. Yeni yuvasına kavuşan depremzedelerimizin sevincini paylaştık. Hiçbir ayrım yapmadan, milletimizin tamamıyla dertleştik, hasret giderdik. Gittiğimiz yerlerde gördüğümüz manzara şudur; bizler tüm farklılıklarımızla, 85 milyonu burada gördüğünüz gibi büyük bir aileyiz. Görüş farklılıklarımıza rağmen hepimiz kardeşiz. Biriz, beraberiz” şeklinde konuştu.

Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”

“SANDIK, 85 MİLYON OLARAK HEPİMİZİN NAMUSUNA EMANETTİR”

“Kardeşliğimize ne kadar sıkı yapışırsak, sorunların üstesinden o derece rahat geliriz” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ Türkiye'nin en büyük gücü, vatandaşlarının birliği, beraberliği ve sarsılmaz bağıdır. Bu bağı hem korumamız, hem de perçinlememiz gerekiyor. Seçim döneminde yükselen siyasi tansiyonu, farklı yerlere yönlendirmek isteyen odaklara karşı dikkatli olmalıyız. Türkiye olgun bir demokrasiye sahiptir. Seçim sistemimiz dünyaya örnek olacak seviyededir. Uğruna bedel ödediğimiz bu kazanımların elimizden kayıp gitmesine izin veremeyiz. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir, gönül verdiğimiz partiler, kökenimiz, meşrebimiz farklı olabilir ama Türkiye bizlerin ortak yurdu, ortak çatısı, ortak yuvasıdır. Sandık, 85 milyon olarak hepimizin namusuna emanettir. Sandığın itibarın korunmasında siyasetçisi, kamu görevlisi ve seçmeniyle hepimize sorumluluklar düşüyor. Hem sandığa gidip oy kullanarak, hem de oyumuza sahip çıkarak demokrasimize karşı mesuliyetimizi yerine getireceğiz. Bu konuda adaylarla birlikte tüm vatandaşlarımın gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”

“KAZANIMLARIMIZIN HİÇBİRİ BİZE ALTIN TEPSİDE SUNULMADI”

Türkiye olarak bugünlere, büyük mücadeleler neticesinde ulaştıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kazanımlarımızın hiçbiri bize altın tepside sunulmadı. Demokraside, ekonomide, hak ve özgürlüklerde sahip olduğumuz hiçbir imkan bize lütuf olarak verilmedi. Son 21 yılda milletçe pek çok kez kazandık. Nice zorlukla karşılaştık. Nice sabotaja maruz kaldık. Bir başka ülkenin milletin başına gelse bir daha yeniden ayağa kakamayacağı büyü felaketler yaşadık. Son olarak 6 Şubat'ta bir gecede 53 binden fazla canımızı toprağa verdiğimiz, 104 milyar dolarlık hasara yol açan asrın felaketi depremle imtihan olduk. Allah'a sonsuz şükürler olsun. Tüm bu badirelerin üzerinden alnımızın akıyla çıkmayı başardık. Geçtiğimiz 21 yıl boyunca darbecileri püskürttük, terör örgütlerine tarihlerinin en ağır bedellerini indirdik, çevresindeki savaşlara rağmen Türkiye'yi bölgesinin istikrar ve güven adası haline dönüştürdük. Depremin üzerinden 1 sene geçmeden şehirlerimizi ayağa kaldıracak çalışmaları tamamlamaya başladık. Şimdiye kadar 80 bine yakın konutu ve köy evini hak sahiplerine teslim ettik. İnşallah yıl sonuna kadar bu rakamı 200 bine çıkaracağız. Deprem bölgesinin imarı yanında, Marmara'dan başlayarak riskli yerleşim yerlerini de depreme hazırlıklı haline getireceğiz. Bu bizim İstanbul ve Kocaeli'nin de içinde yer aldığı Marmara Bölgesine karşı öncelikli görevimizdir. TOKİ vasıtasıyla bugüne kadar attığımız adımların hayat kurtardığını 6 Şubat depreminde bir kez daha gördük. Yıkılan yapıların yüzde 90'dan fazlası 1999 öncesi inşa edilenlerdi. Burada şu gerçeği tüm samimiyetimle ifade etmek isterim; tarihin tekerrür etmesini istemiyorsak, hangi siyasi partiye gönül verirsek verelim, deprem meselesini beka sorunu olarak görmek zorundayız. Bunu sadece kendimiz için değil, gözümüzden sakındığımız evlatlarımız için yapmalıyız. Önümüzdeki 5 yıl boyunca gündemimizin ilk sırasında depreme hazırlık başlığı olması bizim açımızdan hayati önemdedir. Biz tüm planlarımızı bu gerçeklerin ışığında yapıyoruz. Seçim sürecinin neticelendirilmesiyle kentsel dönüşüm projelerine hız vereceğiz. Bilim insanlarının uyardığı deprem, kapımızı aniden çalmadan mümkün olan en üst seviyede hazırlıklarımızı tamamlayacağız” dedi.

Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”

“BİZİ HAYALPERESTLİKLE SUÇLAYANLAR, BUGÜN BAŞARIMIZI GIPTAYLA TAKİP EDİYOR”

Hiçbir zaman tribünlere oynayanlardan olmadıklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kısa vadeli kazanımlar uğruna, milletimize ve devletimize bedel ödetecek adımlar atmadık. Türkiye'nin bugünüyle birlikte, geleceğini de kurtarmaya inşa etmeye çalıştık. Hep ileriye baktık. Gözümüzü ufuktan hiçbir zaman ayırmadık. Bundan 15-20 yıl önce savunma sanayinde projelerimizi başlatırken bizi hayalperestlikle suçlayanlar, bugün başarımızı gıptayla takip ediyor. Doğu Akdeniz ve Karadeniz'deki sondaj faaliyetlerine 'israf' diyenler, tarihimizin en büyük keşfi karşısında mahcubiyet yaşıyorlar. 'Her seçim öncesi petrol buluyorlar' diyerek bizimle alay edenler, bugün Gabar'daki günlük 37 bin varil üretimimizi takdir etmek zorunda kalıyorlar. Yerli ve milli markamız TOGG'dan, 5. nesil savaş uçağımız KAAN'a, şehir hastanelerinden köprülere, yollara tren hatlarına, havalimanlarına kadar, her konuda aynı durumla karşılaşıyoruz. Geriye baktığımızda şunu çok net görebiliyoruz; şayet Türkiye son 20 yıldır muhalefetin takoz siyasetine teslim olsaydı bugün bunların hiçbiri olmaz, ülkemiz yerinde saymaya devam ederdi. Ne savunma sanayisinde yerli ve milli üretimin payı yüzde 80'e çıkardı, ne ihracatta 256 milyar doları yakalayabilirdik. Ne turizmde 54,5 milyar dolarla rekor kırabilirdik, ne istihdamı artırabilir, ne de milli gelirimizi 1,1 trilyon doların üzerine taşıyabilirdik. Bunların ve daha saymaya kalksak saatler sürecek hamlelerimizin hiçbirini gerçekleştiremezdik. Biz ne yaptıysak CHP’nin sabotaj siyasetine rağmen yaptık. Neyi başardıysak bu zihniyetin çelmelerine rağmen başardık. Engelleri tek tek aşarak, zincirleri parçalayarak, zorlukları göğüsleyerek Allah'a hamd olsun bugünlere geldik” şeklinde konuştu.

Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”

 

 “305 MİLYAR LİRAYA YAKIN YATIRIM YAPTIK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kente yapılan yatırımları tek tek açıkladı. Son 21 yılda Kocaeli'ye 305 milyar liraya yakın yatırım yaptıklarını ifade eden Erdoğan, “Eğitimde 12 bin 941 adet yeni derslik inşa ettik. Gençlik ve sporda 18 bin 538 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurt binaları açtık, 57 spor tesisi inşa ettik. Bunlar arasında 33 bin kişilik Kocaeli Stadyumu, 1328 kişilik Kartepe Öğrenci Yurdu ve 192 kapasiteli İzmit Sporcu Kamp Eğitim Merkezi de var. Kocaeli'deki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 5,75 milyar tutarında kaynak aktardık. Sağlıkta 1220 yataklı Kocaeli Şehir Hastanesi başta olmak üzere, toplamda 3 bin 71 yataklı 22 hastane dahil, 93 sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. Hala 200 yataklı Çayırova ve 250 yataklı Gölcük Devlet Hastanesiyle 9 sağlık tesisimizin inşası sürüyor. TOKİ kanalıyla 12 bin 506 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik. 7 bin 230 konutun yapımına devam ediyoruz. Kentsel dönüşümde 42 bin 334 adet konut ve ticaret alanını dönüştürdük, 3 bin 545'de bağımsız bölümün dönüşümü devam ediyor. Kocaeli'deki 14 millet bahçesi projesinden 9'unu tamamladık, 4'ünün yapımı, birinin de projelendirme çalışmaları devam ediyor” dedi.

Ulaşımda 151 kilometreden devraldıkları bölünmüş yol mesafesini toplamda 376 kilometreye çıkardıklarını söyleyen Erdoğan, “İstanbul-İzmir otoyolunu, Osmangazi Köprüsünü ve Kuzey Marmara Otoyolunu şehrimize kazandırdık. TEM Otogar Köprülü Kavşağını inşa edip, trafiğe açtık. Derince Limanı, D-100 ve TEM Otoyolu bağlantısını 2025'de tamamlayacağız. İzmit Doğu Kavşağından Kavacık Kavşağına kadar bu kesimdeki TEM Otoyolu ve bağlantı yollarında üstyapı onarım çalışmalarına başladık. İzmit-Kandıra-Kaynarca yolunun 18 kilometresini tamamladık, kalan kesimlerdeki çalışmalarımız devam ediyor. Yalova-İzmit Otoyolu proje çalışmalarını başlattık. Büyükşehir Belediyemiz aracılığıyla Otogar-Kuruçeşme Tramvay Hattını ve Kartepe Teleferik Hattını hizmete aldık. Gebze-Yavuz Sultan Selim Köprüsü-İstanbul Havalimanı-Halkalı arasındaki yüksek hızlı tren projemizin ihale hazırlıklarını da yapıyoruz. Yapımı devam eden Gebze Organize Sanayi Bölgesi Darıca Metro Hattını da Marmaray'a entegre edeceğiz. Şehrimize Karamürsel, Kızderbent ve İhsaniye barajlarını 4 sulama tesisi, 10 taşkın koruma tesisi kazandırdık. Kocaelili çiftçilerimize 5,5 milyar lira destek verdik. Sanayi ve teknolojide 6 OSB, 2 endüstri bölgesi, 5 teknopark, 136 Ar-Ge ve 17 tasarım merkezi kurduk. İstihdamı desteklemek için Kocaelili işverenlerimize yaklaşık 24 milyar lira tutarında pirim desteği verdik. İlimizdeki aktif sigortalı sayısı 276 binden 786vine çıktı. Enerjide Kocaeli'nin tüm ilçelerine doğalgaz arzını sağladık” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm belediye başkan adayları sahneye davet etti.

Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”
Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”
Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”
Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”
Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”
Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”
Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”
Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”
Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”
Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”
Erdoğan: “Kocaeli’ye 305 milyar lira yatırım yaptık”

28 Mar 2024 - 16:08 Kocaeli- Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Koz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Koz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Koz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Koz değil haberi geçen ajanstır.

06

Tahmin - Ulan ev kirası 15 bin TL etin kilosu 1100 TL peynir kilosu 350 TL zeytin 570 TL mazot litre 44 TL koşun ysaklar koşun sarayda yaşıyan il il gezip AKP belediye başkanına oy istiyen senin benim vergilerimi harcayan akp saltanatına koşun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Mart 19:53
05

İsa - Kime yaptın yatırım filan Yok birkaç yandaşa yedirdin

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Mart 18:25
04

5441 - Hala gidip şak şak ediyorlar ekmeğe muhtaç olanlar hale bak yazdıklar olsun bu mübarek ayda bu kadar israf müsrif işler olacak iş değil

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Mart 16:31
01

İzmit - Niye geliyor kocaeline adaymi oluyor ülkenin geldiği dürüm ortada

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 28 Mart 10:24