En Çok Tercih Edilen 2. El Araba Markaları

Otomotiv sektöründe pek çok farklı marka tarafından araç üretilir. Farklı araba markalarının özgün modelleri kullanıcılara geniş ürün yelpazesi sunar...

Otomotiv sektöründe pek çok farklı marka tarafından araç üretilir. Farklı araba markalarının özgün modelleri kullanıcılara geniş ürün yelpazesi sunar. Bu nedenle, kullanıcılar almak istediği modele karar vermekte zorluk yaşar. Peki farklı alternatif araba seçeneklerinden hangisi alınmalı? En çok tercih edilen 2. el araba markaları nelerdir? Bu konu ile ilgili merak ettiklerinize gelin birlikte bakalım.

2. El Araba Alımında Öne Çıkan Markalar

Kullanıcılar kaliteli, ihtiyaçlarına uygun, aradıkları kriterleri karşılayan 2. el araba satın almak ister. Bu nedenle, en çok tercih edilen 2. el araba markaları alıcılar için büyük merak konusudur. Yıllara göre 2. el araba alımında öne çıkan markalar değişiklik göstermekle birlikte bazı firmalar kalitesi, güvenilirliği ile bu listede yerini hiç kaybetmez. Güncel olarak halihazırda en fazla tercih edilen araba markaları Renault, Fiat, Ford, Volkswagen, Opel, Peugeot, Hyundai, Honda, Citroen, Toyota, Skoda olarak sıralanabilir.

Japon Araba Markaları

Japon araba markaları arasından 2. el araba alımında en fazla talep gören firmaların Toyota, Honda olduğu söylenebilir. Honda 1948 yılında ilk araç üretimi ile otomotiv piyasasında adını duyuran köklü bir markadır. Toyota ise Honda’ya göre daha eski bir tarihte, 1937’de araç piyasasına adım atmıştır. Toyota’nın Corolla gibi modelleri ilk olarak 1966 yılında üretilmesine karşın hala en fazla tercih edilen 2. el araçlar arasındadır.

Alman Araba Markaları

Volkswagen, Opel, Skoda 2 el araç satışında öne çıkan Alman araba markalarıdır. Opel’in en fazla tercih edilen 2. el araçlarından biri Astra modelidir. Volkswagen Passat ve Skoda Octavia modeli ile 2. el araba piyasasında yoğun rağbet görür.

İtalyan Araba Markaları

İtalyan araba markaları arasında Fiat 2. el araba alımında öne çıkar. Fiat’ın hafif ticari araçlarda Doblo, binek arabada ise Egea modeli kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Linea, Panda, Fiorino Fiat’ın en çok tercih edilen 2. el modelleri arasında yer alır.

Fransız Araba Markaları

Peugeot ve Renault ikinci el araç için en fazla tercih edilen Fransız araba markalarıdır. Peugeot 208, 308 modelleri kullanıcılar tarafından yaygın olarak tercih edilir. Ticari araç

segmentinde ise Peugeot Partner modeli öne çıkar. Renault Clio, Megane, Kangoo, Fluence, Symbol, Laguna 2. el araba satışında en fazla tercih edilen modellerdir.

En Fazla Tercih Edilen 2. El Araba Markaları

Türkiye’de 2. el araç tercihinde pek çok farklı faktör etkilidir. Marka, model, kalite, performans, maliyet araç seçiminde etkili olan faktörler olarak sıralanabilir. Farklı ülkelere ait pek çok marka Türkiye’de yoğun talep görür. Halihazırda otomotiv sektöründeki 2. el araç satışları incelendiğinde en fazla tercih edilen markalar tespit edilebilir. Güncel verilere göre otomotiv sektöründe en fazla tercih edilen 2. el araç markaları şu şekildedir:

Marka

Satış oranı

Renault

21%

Fiat

19%

Volkswagen

14%

Ford

13%

Opel

9%

Hyundai

7%

Peugeot

6%

Toyota

5%

Honda

4%

Citroen

2%

Yıldan yıla, aydan aya en fazla tercih edilen 2. el araba markaları, satış yüzdelerine göre değişiklik gösterebilir. Ancak, kalitesi ve performansı ile öne çıkan markalar zaman zaman satış oranları farklılık gösterse de sektörde en fazla tercih edilen modeller arasında yerini korur.

OtoSOR ile İstediğiniz 2. El Araba Modeline Sahip Olun

OtoSOR tüketicilere 2. el araba alımında sağladığı kolaylıklar, hizmet ve güvence ile öne çıkar. Beğendiğiniz ikinci el araca sahip olmak için güvenilir bir adres arıyorsanız OtoSOR’u tercih edebilirsiniz. İkinci el araç satışında güvenilir hizmetleri, vadeli satış imkanları ve ödeme çeşitliliği ile öne çıkar. Vadeli satış hizmetlerinden yararlanarak 48 aya kadar vade imkanı ile 2. el aracınızı hemen satın alabilirsiniz.

 

26 Eyl 2023 - 10:46 - Yaşam