ZERAY Dilasa Orman Projesini tanıttı… Zeki Zeray: Aynı anda 18 projeyi üreten tek firmayız, örneğimiz yok!

ZERAY Dilasa Orman Projesi’ni tanıtan ZERAY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray, “Zeray olarak her daim aynı anda birçok proje üretiminde bulunduk ve her dönem tüm dış çevremiz tarafından şaşkınlıkla karşılandık. Halen anlam verilemeyen sindirilmeyen büyüklüğümüzün devam ettiğini görebiliyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye’de aynı anda 18 proje üreten tek firmayız, örneğimiz yok.” dedi.

Yasemin Kaya
Yasemin Kaya Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

ZERAY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray, ekibiyle birlikte  ‘ZERAY Dilasa Orman’ projesini basına tanıttı. Paşadağ Mahallesi Ortadil Yolu Üzeri Yuvacık / Başiskele adresinde hayata geçirilen projenin tanıtım toplantısına Kocaeli ve İstanbul basını büyük ilgi gösterdi. Yatırım değeri 2 milyar 300 milyon lira olan 648 dairelik ZERAY Dilasa Orman Projesi’nde hedef bitirme süresi ise 18 ay. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, bahçe kat, ara kat, ve dublex dairelerin bulunduğu projede 48 aya varan dinamik vadeli ödeme planı bulunuyor.

‘7 YILLIK SÜREÇ SONUNDA’

Proje hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray, “Saygıdeğer misafirler ve Zeray Ailesi, Dilasa Orman projemizin basın lansmanı davetimize katılımınızdan ötürü, her birinize teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Yöneticilerimiz, projenin tanıtım ve sunumunu, gereğince gerçekleştirdiler. Ben sizlere ana paylaşım olarak projemizin gelişim serüvenini aktaracağım. Proje alanımız, uzun uğraşlar neticesinde, 7 yıllık süreç sonunda, bugünkü halini almıştır. Zeray bayrağının dalgalanması, tüm yatırımcılara güven verdiğinden gelen, “Yüksek karlılık fırsatının” yanı sıra Dilasa Orman, proje alanımız içerisinde yer alan  2 Orman ile birlikte, Zeray markasından da ziyade bir değere ulaşmaktadır. “ şeklinde konuştu.

‘HUZUR VEREN DİNLENDİREN’

Proje isminin anlamını da açıklayan Zeray, “Dilasa Orman projemizin ismi, dinlendiren huzur veren manasındadır. Proje alanımızda  2 Bağımsız Orman alanının bulunması, bizleri ilk günden beri heyecanlandıran başlıca husus oldu. Ağaçların her biri korumaya alınarak inşai faaliyetlerimizi sürdürüyoruz ve günün sonunda kat bahçelerinden ormana ulaşılabilen, doğa ile huzurun yakalandığı bir boyut kazanmış olacağız. Her projemizde ayrı bir yenilik geliştiriyoruz diyebilirim.” dedi.

‘ORMANLIK ALAN İÇERİSİNDE’

Büyük beğeni kazanan tamamlanmış projelere değinen Zeray, “Esil Kartepe projemizde Özel blok kavramı ile farklı kitleleri Zeray markası çatısı altında buluşturduk. Ve bahçe ile çatı dubleks katlarında daireye özel havuz ve katta bahçe kavramı geliştirdik. Dora Hill’de, dairelerin içerisinde hamam sauna alanları, klasik mimari ile bütünleşmekte. Mahal Kartepe, kat planları niteliği olarak, Perla, proje alanında doğal şelale, Ankara’da taç niteliğinde mimari, Meva Anadolu’da tüm algıları yıkan bölgeyi geliştirecek nitelikte konsept proje ve Dilasa Orman’da, 2 Ormanlık alan içerisinde geliştirilen proje gibi gib gelişen özgün yanlarımız, büyüyen marka değerimiz ile birlikte bütünleşerek daha da özgürleşmemize olanak sağlıyor.” ifadelerine yer verdi.

‘İNŞAİ FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDİYOR’

Devam eden yatırımları hakkında açıklama yapan Zeray, “320.000m2’lik inşaat alanı ile toplamda 1.500 dairelik 4 proje teslimimiz devam ediyor. 210.000m2’lik inşaat alanıyla toplamda 810 dairelik 2 projemiz de yıl sonuna kadar teslimlere hazırlanmaktadır. Lansmanını yaptığımız Dilasa Orman projemiz dahil, yaklaşık 2.000.000m2 inşaat alanı ve 5 bin 966 dairelik 9 projemizin inşayi faaliyetleri de son hızla devam etmektedir. Ayrıca yıl sonuna kadar; 350.000m2’lik inşaat alanı ile yaklaşık 1.000 dairelik 3 projemiz daha devreye alınacaktır.” şeklinde konuştu.

‘CUMHURİYETİN 100. YILINDA 18 PROJE’

Toplam proje sayısını açıklayan Zeray, “Ve Cumhuriyetimizin 100. Yılında, 18 proje ile üstlendiğimiz sorumluluğumuz gereği üretmeye devam edeceğiz. Daha önceki konuşmalarımda da önemle vurguladığım üzere; Sektörümüz ülkemizin her alandaki gelişiminde kritik bir öneme sahiptir. Biz de bu süreçte üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Sektörümüzü temsilen basına verdiğimiz her demeçte; başta sizlerin ve yönetimle ilgisi olan herkesin gelişim ve güvenlik konuları başta olmak üzere, sorumluluklarımıza destek ve sahip çıkması gerektiğini ifade ediyoruz. Ülkemizin gelişmesi için ve gelişmiş ülkeleri yakalamamız için başta nitelikli yapılaşmaya ciddi ihtiyaç duymaktayız. Hatta gelişmiş ülkelerin de önüne geçmemiz lazım. Çünkü gelişmiş ülkeler bu işi uzun yıllar önce tamamladı.” dedi.

TÜRKİYE'DE 18 PROJEYİ AYNI ANDA ÜRETEN TEK FİRMAYIZ’

Büyüme hızlarının devam ettiğini ifade eden Zeray, “Büyüme hızımız ile Gelişim hızımız rekabet içerisinde ilerliyor. Süreç içerisinde büyümenin kendi gücümüzle, Gelişimin ise tüm paydaşlarımız ile kazanıldığını fark ediyorum. Her yeni adımımızı sorumluluk olarak adlandırıyorken sadece girişimcilik ve cesaret ile bağdaştırılmasına ek yorumlarda bulunmak istiyorum; Potansiyelimizin yanında riskimiz baş gösterecek boyutta bile değil.” dedi.

‘HER DÖNEM ŞAŞKINLIKLA KARŞILANDIK’

Projelerine olan ilgiye değinen Zeray, “Dünümüzü hep diri tutmakla birlikte gelişen tecrübemizle, sizlerin aracılığıyla şunu aktarmak isterim: Zeray olarak her daim aynı anda birçok proje üretiminde bulunduk. Ve her dönem tüm dış çevremiz tarafından şaşkınlıkla karşılandık. Halen anlam verilemeyen sindirilmeyen büyüklüğümüzün devam ettiğini görebiliyorum.” ifadelerine yer verdi.

‘BÜYÜK OLMAK İÇİN KİMSEYE İLTİFAT ETMEYECEKSİN’

Üretmeye devam edeceklerinin altını çizen Zeray, “Sözlerime Cumhuriyetimizin 100. Yılı şerefine Atatürk’e ait olduğu ithaf edilen kendime rehber olarak edindiğim şu sözlerle son vermek istiyorum, “Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın..” diyerek sözlerini tamamladı.

‘YATAY MİMARİ, MAVİ YEŞİLİN UYUMU’

Proje Satış Müdürü Gonca Yaman ise, “Doğaya yakın olma özlemi ve ihtiyacından esinlenilerek hayata geçirilen Zeray Dilasa Orman, yatay mimariye sahip olup, içinde bulunduğu orman ile bir bütün olacak şekilde tasarlandı. Farklı ağaç türlerinin gölgesinde, tabiatın huzur veren ambiyansına sahip bu özel proje, yeşilin tüm tonları ile büyüleyici bir yaşam tarzına ilham veriyor. Projemizin etrafını çevreleyen el değmemiş ormanın dokusuna zarar vermeden ve bu dokuyu koruyarak konumlandırdık. Ormanlık bölgeler, Dilasa Orman’ın peyzaj alanları ile bütünleşecek şekilde bir kurgu yapıldı ve bu ormanlık alanlar projemizin peyzajının bir parçası haline geldi. Projemizin çeşitli noktalarına konumlandırılan süs ve yüzme havuzları ile de mavi ve yeşilin eşsiz uyumu sağlandı.” şeklinde konuştu.

‘89 METREKAREDEN 262 METREKAREYE KADAR’

Dairlerin özelliklerini açıklayan Yaman, “20 bloktan oluşan Zeray Dilasa Orman projemizde, toplam 648 adet daire bulunmaktadır. Proje alanımız toplam 65.000 bin metrekare olup bu alanın 45.000 bin m2 si peyzaj ve sosyal donatılara ayrılmıştır. Daire tiplerine gelecek olursak farklı ihtiyaçlara çözüm sunan 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 daire seçeneklerinin yanı sıra, katta villa konforu sunan bahçe dubleks ve panoramik manzarasıyla göz kamaştıran teras dublekslerimizle değişik alternatifler sunuyoruz. Dairelerimiz, 89 metrekareden 262 metrekareye kadar değişen yelpazede kullanım alanına sahiptir.” dedi.

‘FİTNESS, AÇIK-KAPALI YÜZME HAVUZU’

Projede yapılacak olan donatı alanları hakkında bilgi veren Yaman, “Geniş peyzaj alanlarının yanında sosyal donatıları ile de fark yaratan projemiz; 3 farklı noktada açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, fitness, plates , yoga alanı, amfi tiyatro, cafe lounge, basketbol sahası, tenis kortu, etkinlik alanları, barbekü alanı, açık ve kapalı çocuk oyun alanları ve yürüyüş yolları ile her yaştan insanın ihtiyaç ve zevklerine ayrı ayrı cevap veriyor.
Nefes alınabilen mekanlarda, sağlıklı yaşam için gerekli bütün imkanları sakinlerimize sunuyoruz.” dedi.

‘ULAŞIMI KOLAY’

ZERAY Dilasa Orman projesinin konum olarak çok elverişli bir noktada olduğunu ifade eden Yaman, “Son olarak da projemizin konumundan bahsetmek istiyorum. Zeray Dilasa Orman cazibe merkezleriyle çevrili değerli bir lokasyona sahiptir. Doğayla baş başa kalmak isteyen yerli ve yabacı birçok kişinin uğrak noktası Yuvacık Barajı’na 5 dakika mesafede yer alan ulusal üstü projemiz, İstanbul ve Ankara’nın kolay ulaşım rotasında bulunan Sapanca Gölü’ne 20 dakika, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı Ormanya’ya 15 dakika, kış tatili denilince ilk akla gelen merkezlerden olan Kartepe’ye ise 25 dakika mesafede bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

‘48 AYA VARAN ÖDEME SEÇENEKLERİ’

Ödeme planı hakkında da açıklama yapan Yaman, “Zeray Dilasa Orman, bahsettiğim tüm bu özellikleri ile önemli bir yaşam projesi olmasının yanı sıra sahiplerine değeri her geçen gün katlanarak kazandıracak bir yatırım fırsatı sunmaktadır. Daha önceki projelerimizde olduğu gibi Zeray Dilasa Orman’da da önemli bir prim geliri elde edecektir. Projemizde, kişiye özel esnek ödeme planlarımızla 48 ay’ a varan vade seçenekleri ile ödeme kolaylığı da sağlıyoruz. Tüm yönleriyle Zeray Dilasa Orman yaşam ve yatırımın tam merkezinde yer alıyor diyebiliriz.” dedi.

04 Eki 2023 - 13:54 Kocaeli- Güncel

Muhabir  Yasemin Kaya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Koz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Koz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Koz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Koz değil haberi geçen ajanstır.

01

Kocaeli-i̇zmit - 18 Projeyi devam ettirecek parayı bu sıkıntılı günlerde nereden buluyorsunuz? Merakım bu yönde... Tebrik ederim... Bu yoklukta 18 projeyi devam ettirecek parayı bulmak büyük başarı...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 10:21