İşte Kocaeli’nin yeni kaymakamları

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan atama kararnamesi ile Kocaeli’ye 6 ilçenin kaymakamları değişti. İşte Kocaeli’nin yeni kaymakamları...

Büyütmek için resme tıklayın

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Gebze, Körfez, Kandıra, Çayırova, Gölcük ve Kartepe kaymakamları değişti.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan, hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare Hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirleri yeni görev yerlerine liyakat ve kıdemleri esas alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile atandı.

Eskişehir Tepebaşı Kaymakamı Ahmet Önal Çayırova Kaymakamlığı'na, Ordu Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran Kandıra Kaymakamlığı'na, Konya Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir Gölcük Kaymakamlığı'na, İstanbul Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar Körfez Kaymakamlığı'na, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit Gebze Kaymakamlığına, Konya Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı Kartepe Kaymakamlığına atandı.

KARTEPE KAYMAKAMI OLARAK ATANAN ÖMER HİLMİ YAMLI KİMDİR?

1979 yılında Bitli’in Ahlat ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ahlat' ta tamamladı, 1997 yılında Ahlat Selçuklu Lisesinden mezun oldu ve aynı yıl İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı. 2001 yılında bu okuldan mezun oldu.

2006 yılında dokuz ay süreyle Manchester Üniversitesinde (İngiltere) dil eğitimi aldı,2013 yılında Keele Üniversitesinde (İngiltere) Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Yüksek Lisans yaptı.

2003 yılında 1 yıl süreyle Maliye Bakanlığında Vergi Denetmeni olarak çalıştı.

2004 yılında Van Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

2004-2007 yılları arasındaki Kaymakam adaylığı döneminde sırasıyla; İzmir-Beydağ, Van-Bahçesaray ve Giresun Güce İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

Kaymakamlık Kursunu başarıyla bitiren Yamlı sırasıyla 2007-2008 Konya Halkapınar, 2008-2010 Erzurum Şenkaya Kaymakamlığı ve 2010-2015 yılları arasında Erzurum Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2018 yılına kadar da İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı ve aynı zamanda Vilayetler Birliği Genel Sekreterliği görevini üstlendi.

2018 yılında Selçuklu Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakamımız Ömer Hilmi Yamlı evli ve 3 çocuk babasıdır.

ÖMER HİLMİ YAMLI
ÖMER HİLMİ YAMLI

GEBZE KAYMAKAMI OLARAK ATANAN MEHMET ALİ ÖZYİĞİT KİMDİR?

Konya Ereğli’de doğdu. Ankara Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Avukatlık stajı yaptı.

Gümüşhane Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. İngiltere Exeter’de bir yıl dil eğitiminde bulundu.

Kırklareli Demirköy ve Denizli Honaz’da Kaymakam Vekilliği yaptı. Eskişehir Beylikova Kaymakamlığı, Şırnak Silopi Kaymakamlığı, Bayburt Vali Yardımcılığı, Denizli Acıpayam Kaymakamlığı, Bilecik Bozüyük Kaymakamlığı, Antalya Kepez Kaymakamlığı,

İstanbul Bahçelievler Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Evli ve beş çocuk babası olan Mehmet Ali Özyiğit iyi derecede İngilizce bilmektedir.

2017 yılından beri İstanbul Vali Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

MEHMET ALİ ÖZYİĞİT
MEHMET ALİ ÖZYİĞİT

KÖRFEZ KAYMAKAMI OLARAK ATANAN UĞUR KALKAR KİMDİR?

1974 yılında Hatay'da doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini Kumlu’da, lise eğitimini Kırıkhan'da tamamladı. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Mülki İdare Amirliğine 1996 yılında Hatay kaymakam adayı olarak başladı. 1999 yılında Tokat ili Almus kaymakam vekilliği görevinde bulundu.

2000 yılında Burdur - Altınyayla Kaymakamı olarak atandı. Daha sonra sırasıyla; Siirt - Baykan, Muş - Bulanık Kaymakamlıkları görevini ifa etti. 2005 yılında Hakkâri - Yüksekova kaymakamı olarak görevlendirildi. Yüksekova Kaymakamlığının ardından Trabzon - Çaykara, Denizli - Acıpayam ve Konya - Çumra Kaymakamı olarak görev yaptı.

2017 yılında  Sultangazi Kaymakamlığına atandı.

İyi derecede İngilizce bilen Uğur Kalkar, evli ve iki çocuk babasıdır.

UĞUR KALKAR
UĞUR KALKAR

KANDIRA KAYMAKAMI OLARAK ATANAN ÖMER LÜTFİ YARAN KİMDİR?

1968 yılında Devrek'te doğdu. Ailesi aslen Trabzon ili Dernekpazarı ilçesindendir. İlk, orta ve lise eğitimini Devrek'te tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1991 yılında mezun olmuştur.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1994 yılında Çanakkale'de Kaymakam adayı olarak mesleğe başlayan Ömer Lütfi Yaran, Pehlivanköy, Şemdinli, Karaburun ve Oltu Kaymakamlığı; Yozgat Vali Yardımcılığı, Balıkesir Marmara Kaymakamlığı, Giresun Tirebolu Kaymakamlığı ve Konya Ereğli Kaymakamlığı ve İstanbul Avcılar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Ömer Lütfi Yaran, 2019 yılında Fatsa Kaymakamlığı görevine başladı.

Tarih Öğretmeni Çiğdem Yaran ile evli ve iki erkek çocuk babası olan Ömer Lütfi Yaran’ın yabancı dili İngilizcedir.

ÖMER LÜTFİ YARAN
ÖMER LÜTFİ YARAN

ÇAYIROVA KAYMAKAMI OLARAK ATANAN AHMET ÖNAL KİMDİR?

1965 yılında Yozgat’ın Sorgun ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Sorgun’da, lise öğrenimini Kırıkkale’de tamamladı. 1988 yalında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1989 yılında İçişleri Bakanlığı’nda stajyer kaymakam olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı. Sırasıyla Sivas, Gümüşhane, Bolu, Antalya ve İzmir illerinde 24 yıl boyunca kaymakamlık görevini yürüttü. 2010-2015 yılları arasında İzmir-Konak Kaymakamlığı, 2015-2020 yılları arasında ise İstanbul Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu arada, 2018-2019 yılları arasında Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amirliği görevlerini yürüttü. 2020 yılında Eskişehir ili Tepebaşı Kaymakamlığına atanmıştır.

1990 yılında yabancı dil öğrenimi amacıyla bir yıl süreyle İngiltere’de bulundu. Ayrıca 2000 yılında İngiltere’deki Exeter Üniversitesi’nde kamu yönetimi yüksek lisansı yaptı. “Avrupa Birliği’nin Göçmenler Politikası” konulu teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Ahmet Önal evli ve üç çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

AHMET ÖNAL
AHMET ÖNAL

GÖLCÜK KAYMAKAMI OLARAK ATANAN YUSUF ÖZDEMİR KİMDİR?

Trabzon İli Köprübaşı İlçesi 1970 doğumludur.  İlkokula Almanya’da başlayıp Köprübaşı İlçesinde tamamladı. Orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamlayan Yusuf Özdemir, 1987 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü 1991 yılında bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı Başkanlığında Yüksek Lisansını tamamladı. Halen Çankırı Karatekin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

 Yusuf Özdemir sırasıyla; Sinop Kaymakam adaylığı, Samsun Tekkeköy Kaymakam Vekilliği, Giresun Çanakçı, Gümüşhane Kürtün, Samsun Kavak, Sivas Suşehri, Çankırı Ilgaz, Balıkesir Susurluk Kaymakamlığı ve İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevlerinde bulundu.

2017 yılında Beyşehir Kaymakamlığı görevine atanan

Özdemir iyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca biliyor. Özdemir evli ve üç çocuk babasıdır. 

YUSUF ÖZDEMİR
YUSUF ÖZDEMİR

12 Ağu 2022 - 09:58 Kocaeli- Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Koz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Koz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Koz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Koz değil haberi geçen ajanstır.

01

Fatih Kasım - Çayırova Kaymakamının işi zor....eğitimde ilçede olanları öğrense vay babam vay..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Eylül 00:44