banner613
banner559

Vali Yavuz: "Yüz yüze eğitim için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır"

banner418

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz 2020-2011 eğitim-öğretim yılının yarın başlayacak olması sebebiyle mesaj yayınladı. Yavuz mesajında, “Toplum sağlığını gözeterek yol haritası belirlemek elzemdir dedi. 

banner482
Vali Yavuz: "Yüz yüze eğitim için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır"
20 Eylül 2020 Pazar 12:45

banner603
banner535

“SALGINLA MÜCADELE ETTİĞİMİZ BU SÜREÇTE ÖĞRENCİLERİMİZİN, ÖĞRETMENLERİMİZİN VE DOLAYISIYLA TÜM TOPLUMUN SAĞLIĞINI GÖZETEREK BİR YOL HARİTASI BELİRLEMEK ELZEMDİR”

Kocaeli Valisi Yavuz: Eğitim, kadim zamanlardan bu yana bireylerin şahsi gelişimlerinin tamamlamasında ve toplumsal niteliklerinin oluşmasında en belirleyici unsur olmuştur. Bilimde, teknikte, kültürde, sanatta, sporda ve tabii ki ahlakta ulaşılan düzeyin birincil belirleyicisi eğitimdir. Eğitim sistemlerini, bu unsurların yanı sıra çağın gerekliliklerini de ön plana alarak tesis etmek hayati bir öneme haizdir. Yaşadığımız küresel salgın süreci de göstermiştir ki güçlü bir eğitim sistemine sahip olmak, olağanüstü durumları yönetebilmek ve değişen koşullara uyum gösterebilmek bağlamında da çok önemlidir. Planlı ve titiz çalışmalar nihayetinde alınan kararlar doğrultusunda hareket ederek hayatı olduğu gibi eğitimi de mümkün mertebe kesintiye uğratmadan, yeni durumlara göre düzenleyerek yol almak mecburidir. Salgınla mücadele ettiğimiz bu süreçte öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve dolayısıyla tüm toplumun sağlığını gözeterek bir yol haritası belirlemek elzemdir. Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacak olan yüz yüze eğitimin kısa süre içinde diğer kademelerde de uygulamaya geçirilmesi, toplumun her kesiminin gösterdiği hassasiyete bağlıdır. Çocuklarımızın okullarına kavuşabilmesi, her ferdin kurallara riayet etme konusunda duyarlılık göstermesiyle mümkün olacaktır. Kurumlarımız tarafından alınan azami düzeydeki tedbirleri desteklemek, herkes için bir vatandaşlık görevidir.

“SALGINLA MÜCADELE KAPSAMINDA HASSASİYET GÖSTEREREK TEDBİRLİ VE TİTİZ DAVRANDIĞINIZ KONUSUNDA DA İNANCIM TAMDIR”
Öğrencilere de seslenen Yavuz: 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de olağan dışı şartlarda başlamaktadır. Eğitim öğretim faaliyetleri, salgın dolayısıyla uzaktan eğitim uygulamalarıyla yürütülmektedir. Sürecin elbette ki sizler için de birtakım zorlukları beraberinde getirdiği aşikârdır. Fakat bilmenizi isterim ki sürece uyum sağlayarak mevcut şartlardan en yüksek düzeyde faydalanacağınızdan, uzaktan eğitim sürecinize dair sorumluluklarınızı yerine getireceğinizden, öğretmenlerinizin rehberlik ve yönlendirmelerini dikkate alarak hareket edeceğinizden şüphem yoktur. Ayrıca salgınla mücadele kapsamında hassasiyet göstererek tedbirli ve titiz davrandığınız konusunda da inancım tamdır. Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacak olan yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesi adına okullarımızdaki tüm hazırlıklar tamamlanmıştır. Fakat unutmamak gerekir ki bu tedbirlerin amacına ulaşmasının yolu, sizlerin gösterdiği dikkatten geçmektedir. Hijyen, maske, sosyal mesafe gibi konularda özenli davranacağınız ve sizlerin sağlığı düşünülerek belirlenen kurallara uyacağınız konusunda sizlere güveniyor, yüz yüze eğitime başlayacak olan okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimize okullarınıza “hoş geldiniz” diyor, en kısa zamanda tüm öğrencilerimizin özledikleri okullarına kavuşması temennisiyle sağlıklı ve başarılı bir ders yılı diliyorum. 

“ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARINIZIN BU EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA DA AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİNDEN ŞÜPHEM YOKTUR”

Öğrencilerin ardından okul yöneticileri ve öğretmenlere de seslenen Vali Yavuz: Bugünümüzü ve yarınlarımızı daha müreffeh kılmak adına sevgiyle, sabırla, şefkatle ve fedakârlıkla yürüttüğünüz tüm çalışmalar çok değerlidir. İçinden geçtiğimiz salgın döneminde hepiniz için yeni bir uygulama olan uzaktan eğitim konusunda sarf ettiğiniz emek hem öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin kesintiye uğramaması hem de psikolojik olarak güçlü kalabilmeleri noktasında ciddi bir rol üstlenmiştir. Özverili çalışmalarınızın bu eğitim öğretim yılında da aynı şekilde devam edeceğinden şüphem yoktur. Yüz yüze eğitim uygulamalarının salgınla mücadele kapsamında da sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için öğrencilerimize yapacağınız rehberlik çok önemlidir. Pandemi sürecinde vermiş olduğunuz destek ve katkılardan dolayı teşekkür ediyor, başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı geçirmenizi diliyorum.

 “ÇOCUKLARINIZ DAİMA SİZİN İLGİNİZE VE DESTEĞİNİZE MUHTAÇTIR”

Vali Yavuz son olarak öğrenci velilerine seslendi: Her zaman ifade edildiği üzere eğitim öğretim süreçlerinin en önemli yapı taşlarından biri, sizlersiniz. Bu süreç de ortaya koymuştur ki çocuklarınız daima sizin ilginize ve desteğinize muhtaçtır. Çocuklarınız için de birtakım güçlükleri barındıran bu süreçte onların akademik gelişimleri ve psikolojik durumları konusunda ilgili, dikkatli ve hassas davranmanız çok mühimdir. Yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için okullarımızda gereken tüm tedbirler alınmış, şartlar öğrencilerimizin sağlığını koruyacak şekilde yeniden düzenlenmiştir. Sizlerden beklentimiz; çocuklarınıza kurallara uyma konusunda telkinde bulunmanız, bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatabilmeleri için rehberlik yapmanız, bertaraf edilmesi hepimizin sergilediği ortak tavra bağlı olan bu salgınla mücadele sürecinde birer yurttaş olarak kurallara riayet etme konusunda çok hassas davranmanızdır. Sizlerin varlığı ve desteği her daim çok kıymetlidir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle salgın sürecinin getirdiği “yeni normal” koşullarla başlayan 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’nın ülkemize, şehrimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, değerli öğretmenlerimize ve geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize sağlıklı, başarılı, huzurlu bir ders yılı diliyor; selam ve sevgilerimi sunuyorum. " dedi. 

 
 

banner31

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ersoy Kandemir - 1 ay önce
İşte bu yaaa,gülümseyen yüzlere hasret kaldı millet,çok güzel sırıtmışsınız!
Misafir Avatar
körfezli 41 - 1 ay önce @Ersoy Kandemir
ersoy seni bir psikoloğa danışmanı tavsiye ediyorum..
Avatar
Ersoy’dan Körfezli 41’e - 1 ay önce
Neden ki?Anandamit nedir biliyor musun sen ya da biliyorsan kullanıyormusun acep gibi bir şeyler yazıyorsunuz ya ,doğruyu söylesene zorunuza giden adınızı yazamadan yazmanız mı,size ulaşamayacağıma inanmanız mı,yoksa size gülüyor olmam mı?Akıllı olun akıllıca şeyler yazın vali bey gibi sırıtın ama klavyedeki cehaletinizi göstererek değil!