banner521
banner533

Ünlü; “Daha önce bedava olmayacak demiştiniz”

banner418

İzmit Belediyesi Meclis toplantısında düğün ve nikah salonları ile konuşan AK Partili meclis üyesi Hayrettin Ünlü, kararın AK Parti ve CHP’li üyelerin oyuyla alındığı söyledi.

banner482
Ünlü; “Daha önce bedava olmayacak demiştiniz”
03 Aralık 2019 Salı 16:07

banner535

İzmit Belediyesi Meclis toplantısında düğün salonları ile ilgili konu tartışmalar yaşandı konuyla ilgili bir konuşma yapan AK Partili meclis üyesi Hayrettin Ünlü, kararın AK Parti ve CHP’li üyelerin oyuyla alındığı söyledi.

Ünlü şunları söyledi: “İzmit Belediyesi’nde her yıl bütün müdürlüklerin tarife cetvelleri mecliste görüşülür. Genel teamül olarak ya zam yapılmaz ya da belli oranlarda zam yapılır. Bu yıl 2 müdürlük hariç tüm müdürlüklerde %10 zam yapılması teklif edilmiştir. Evlendirme birimine ait düğün salonları ile ilgili olarak ise belediye başkanının teklifi şu şekildedir; 7. ayda meclise gelen öneride emeklilikte yaşa takılanlar ,asgari ücretliye ücretsiz olması idi. ancak komisyonda bu konu görüşülmüş İzmit Belediyesi hukuk işleri bunlara bedava olamayacağını ifade etmişti. Konu tarife cetvelellerinde şehitlerin ve gazilerin birince derce yakınlarına ücretsiz olması görüşü ile sonuçlanmıştı.

Dolphin Yunus Emre, Alikahya, Erol Olçok Kültür Merkezleri düğün salonları 400 ila 800 TL arasında iken hepsinin 100 TL yapılması Necati Gençoğlu, Ayazma, Yenidoğan Şehit Ramazan Sarıkaya Kültür merkezleri ise ak parti döneminde herkese ücretsiz iken bu dönem de ücretsiz yapılması şeklinde teklif vermiştir. cumhur ittifakı meclis grubu geçen dönem 3 düğün salonunun ücretsiz olduğu bu yıl da onlarla beraber diğer 3 salonun da ücretsiz yapılmasını teklif etmişlerdir. Bunun üzerine kültür merkezlerinin düğün salonları ücretsiz yapılıp yapılamayacağı İzmit Belediyesi hukuk işleri müdürlüğüne plan ve bütçe komisyonu tarafından sorulmuştur. Gelen cevabı yazıda bu hizmetlerin ücretsiz yapılamayacağı şeklinde görüş verilmiştir. Bunun üzerine belediye başkanı 1. grup kültür merkezleri için 100 TL ikinci grup kültür merkezleri için ise 1 TL önerisini sunmuştur.

Cumhur İttifakı olarak AK Parti ve MHP’li komisyon üyeleri iki grup kültür merkezinin de 1 TL yapılması hususunda karar almışlardır. Çoğunluk cumhur ittifakında olduğu için iki grup kültür merkezinin de netice olarak 2020 yılında 1 TL ile ücretlendirilmesine karar verilmiştir. Ayrıca cumhur ittifakı olarak devlet okulları, sivil toplum kuruluşları, veliler ve öğrencilerin halkın yararına yapacakları kültürel ve yöresel faaliyetlerde yunus emre kültür merkezi hariç olmak üzere ve hafta içi günleri ile sınırlı olmak kaydıyla 1 TL yapılmasını önermiş ve karara bağlamıştır.  Belediye başkanının teklifinde nikahlar hariç, bu salonlarımızın milletimize açılması kesinlikle yoktur. 6 düğün salonundan yunus emre kültür merkezi ak parti döneminde tamamlanmış diğer 5 düğün salonu ise ak parti döneminde inşa edilmiştir. Bu kültür merkezlerinin yapılmasında emeği olan, geçmiş dönem ak partili belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz."
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.