banner373
banner559

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Çeker: “Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım için  Büyükşehir Belediyesinden hasasiyet bekliyoruz”

banner418

Cumhurbaşkanının almış olduğu karar doğrultusunda Sağlık çalışanlarının belediyeye ait toplum taşım araçlarından ücretsiz faydalandırılması hakkında Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker Şube de basın açıklaması yaptı. 

banner482
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Çeker: “Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım için  Büyükşehir Belediyesinden hasasiyet bekliyoruz”
10 Temmuz 2020 Cuma 11:22

banner535

 Çeker ilk olarak: "01.06.2020 tarih ve 31142 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 2583 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bu süre 31.08.2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Ancak bu uygulama 30.06.2020 tarihi itibari ile İlimizde son bulmuş olup 2583 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine uygun olarak 31.08.2020 tarihine kadar  İlimiz de de bu uygulamanın devam edilmesi gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

“BİR ÇOK BELEDİYENİN…”
Toplu taşıma ile ilgili olarak belediyeler de Cumhurbaşkanlığının almış olduğu karar doğrultusunda alt birimlerine gerekli emri verdiği takdirde ücretsiz toplu taşıma  hizmeti devam edecektir. Cumhurbaşkanlığının yayınlamış olduğu karara istinaden bir çok belediyelerinin alt birimlerine gerekli emri vererek toplu taşıma araçlarından sağlık çalışanlarının ücretsiz yararlandıklarını görmekteyiz. 

“BELEDİYEYE AİT TOPLU TAŞIM ARAÇLARINI KULLANAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN ÜCRET ALDIĞI…”

Çeker devamında; “Belediyeye ait toplu taşıma  araçlarını kullanan sağlık çalışanlarının iddialarına göre Kocaeli Büyükşehir Belediyesi,  Belediyeye ait toplu taşım araçlarını kullanan sağlık çalışanlarından ücret aldığı Cumhurbaşkanlığının almış olduğu karar doğrultunsun da bir adım atılmaması sağlık çalışanlarını üzmüştür.  İlimizde görev yapan sağlık çalışanları Cumhurbaşkanlığı makamının verdiği kararın ilimizde de uygulanmasını istiyor. Bu yönde sağlık çalışanlarının  Sendikamıza ilettiği yoğun bir talepleri vardır. Sağlık çalışanlarının sesi olarak bize iletmiş oldukları toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanmak konusunu yazılı ve sözlü olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesine iletiyoruz.”

“TALEPLER GEÇİŞTİRİLMEMELİ, BAKACAĞI, EDECEĞİZ GİBİ SÖYLEMLERE KURBAN EDİLMEMELİDİR”

Sosyal tesislerinde sağlık çalışanlarını periyodik aralıklar ile ücretsiz misafir eden Kocaeli Büyükşehir belediyemiz Sağlık çalışanlarının bu çağrısını karşılıksız bırakmamalı ve Cumhurbaşkanlığı kararına uygun olarak 31 Ağustos’a kadar toplu ulaşımı ücretsiz hale getirmelidir. Salgınla mücadelenin kahramanlarımızı Necip Türk Milleti takdir etmiş, dualarını eksik bırakmamışlardır. Milletimizden böylesine bir destek görürken sağlık çalışanlarının yöneticilerden beklediği talepler karşılanmalıdır.  Talepler geçiştirilmemeli, bakacağı, edeceğiz gibi söylemlere kurban edilmemelidir.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINDAN HASSASİYET BEKLİYORUZ”

Türk Sağlık-Sen olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesine konu hakkında yazılı başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Umarız en kısa zamanda gereken hassasiyet gösterilerek sağlık çalışanlarının haklı talebi karşılanarak, Cumhurbaşkanlığı kararına uyum sağlanır. Büyükşehir Belediye başkanından hasiyet bekliyoruz.” dedi. 


 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ersoy - 4 hafta önce
Büyükşehirde eskiden il sağlık müdürü olan zat şuanda Genel sekreter yardımcısı bir de!