banner286
banner282

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker; “Bu seneki 14 Mart farklı olsun”

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, “Umarız ki devletimizi yönetenler beş yıl önce verilen sözleri hayata geçirirler ve 14 Mart’ı sağlık çalışanları için gerçek anlamda bir bayrama dönüştürürler” dedi

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker; “Bu seneki 14 Mart farklı olsun”
14 Mart 2018 Çarşamba 09:29

banner274

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Çeker’in açıklaması şöyle: ‘’14 Mart, Tıbbiyede eğitim gören öğrencilerin vatan, millet için başlattıkları mücadele gününün adıdır. Bir bayramın ismini vatan ve millet davasından alması onun değerini paha biçilmez yapar. Bunu gerçek anlamda idrak etmek ise hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanların boyunun borcudur.

Fakat ne yazık ki bugün Tıbbiyelilerin ruhundan zerre kadar kendilerine nasipsiz olanlar Türk Tabipler Birliği'ni ellerini içine almış, terörist sevicilikte, vatan ve millet düşmanlığında sınırları çoktan aşmışlardır. Türk sağlık-Sen olarak Türk Tabipler Birliğinde kurucu tıbbiyeli ruhun tekrar hâkim olması için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Türk hekimlerinin bunu başaracağına inanıyoruz. Bu mücadeleyi veren hekimlerimizin yanındayız.

Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının 14 Martlara hasret kaldığını hükümette, ülkemizi yönetmeye talip olan siyesi organizasyonlar ve halkımız çok iyi bilmektedir. Yıpranma payının hayata geçmemesi, sağlıkta şiddetin cinayetlere dönüşerek devam etmesi, aşırı iş yükü, mobbing ve başta döner sermayeler olmak üzere ücretlerde yaşanan düşüşler nedeniyle Sağlık çalışanları, bayramı çoktan unutmuştur.

Taşerona kadro meselesinde bile 500 Bin kişiye kadro verilirken yıllardır devletin emrinde görev yapan ve 9 bin kişiyi aşanKamu Dışı Aile Sağlığı Çalışanları, Tıbbi Sekreterler Ve Vekil Ebe Hemşirelerimiz kapsam dışında bırakılmışlardır. Kısacası çalışma hayatında durum vahimdir. Çalışanın huzuru yoktur. Bunun önüne geçilmesi için gerekli olan temel şart, çalışanların memnuniyetlerinin arttırılmasıdır.

Bu konuda Sayın Sağlık Bakanımızında açıklamalarının olması sağlık çalışanlarını memnun etmektedir. Fakat artık sağlık çalışanları çözüm istiyor. Sözlerin yerini düzenlemeler, yasal değişiklikler alsın diyorlar. Bunun içinde bu seneki 14 Mart’ın Milat olmasını talep etmektedirler. Umarız ki bu sene 14 Mart’ta müjdeler yerine icraatlar konuşulur. Çalışanın ekonomik ve özlük haklarının iyileştiren düzenlemeler hayat bulur. Bunun aksi her ne yapılırsa çalışanları yine ümitsizliğe ve hüsrana sevk edeceğinden herkes emin olmalıdır.

Sağlık çalışanları için artık bardak dolmuş, sabır taşı çatlamıştır. 5-6 yıl önceki döner sermayelerin mumla arandığı ve çalışanın ekonomik dar boğazda olduğu bir süreçte süslü sözlerle günlerin geçiştirilmesine kimsenin tahammülü yoktur. “Ekonomik sorunlar çözülsün, Tüm çalışanlar kadrolu olsun, İstihdam artsın iş yükü hafiflesin, Mobbingve şiddet sona ersin” tüm bunlar çalışanların sloganları değil temel beklentilerdir. Bu nedenle biz bu seneki 14 Mart farklı olsun istiyoruz.

Sağlık çalışanlarının taleplerininciddiye alındığı, sorunlarının çözüme kavuşturulmak için gayret sarf edildiği bir 14 Mart’ı hayal ediyoruz. Umarız ki devletimizi yönetenlerde bu çağrımıza kulak verirler, temennimiz beş yıl önce verilen sözleri hayata geçirilmesi ve bu sene 14 Mart’ı sağlık çalışanları için gerçek anlamda bir bayrama dönüştürürler. Bu temennilerle tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, Millet olarak hepimizin daha huzurlu, aydınlık 14 Martlara ve yarınlara ulaşmamızı diliyorum.”
 

banner31

İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Aslan Aslaunutmaz - 1 yıl önce
Takiyyeci ve hurafecilerle sağlıktan söz edilemez ancak sağlıksızlıktan söz edilebilir,devletimiz her yapılan emeğin karşılığını kuruşu kuruşuna öderken,liyakatsiz idarecilerle millete yıllardır sunulan sağlık hizmetimde olumsuzlukların en büyük sebebinin cemmat zihniyeti ve liyakatsiz idarecilerin varlığı olduğu asla atlanmamalıdır,bu konuda sendikaları da yetersiz buluyorum,ilde de sanarsın tek sendikacı Ömer bey,alooooo diğer sendikacılar silkin üstünüzdeki ölü toprağını artık!