banner230

SSK'ya borcumuzu tıkır tıkır ödüyoruz

İzmit Belediyesi Ağustos dönemi meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı. Mecliste 14 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

SSK'ya borcumuzu tıkır tıkır ödüyoruz
01 Ağustos 2017 Salı 16:25

Caner Aktan - İzmit Belediyesi ağustos ayı meclis toplantısı belediyenin meclis salonunda gerçekleştirildi. Meclis toplantısına Dr. Nevzat Doğan başkanlık etti. Yoklamanın ardından belediye meclis toplantısı başladı. Meclis gündem maddeleri arasında yer alan Gölkay’daki yaklaşık 60.000 m2’lik su kayağı tesislerinin işletmesinin 6 yıl süre ile kiraya verilmesiyle ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün yazısı detaylı görüşülmek üzere Plan Bütçe Komisyonuna gönderildi.

MECLİS ÜYELERİ AÇILIŞA GİDECEK
İzmit Belediyesi ve TİKA işbirliğinde Makedonya'daki kardeş şehirlerde “Makedonya Üsküp Çayır Belediyesi Parkı İnşaatı” ve "Merkez Jupa Belediyesi Pralenik Köyü Okul Binası İnşaatı ve Donanımı" projelerinin açılışı için belediye tarafından oluşturacak heyet Makedonya’ya gidecek. Oluşturulacak heyette 3 CHP’li ve 3 AKP’li meclis üyesi bulunacak. Heyetin yol, yeme, içme ve konaklama masrafları belediye tarafından karşılanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Doğan, “Yurt dışındaki projelerimiz bitme aşamasına geldi. Oradaki kardeşlerimizle bağımızın güçlenmesi açısında bu tür projeler çok faydalı oluyor” dedi.

KARDEŞ BELEDİYE
İzmit Belediyesi kardeş belediyeler listesine bir yenisini daha ekliyor. İzmir’in Selçuk Belediyesi ile kardeş belediye olunması için belediye meclisine teklif verildi. Yaklaşık 2 yıla yakın bir süredir kardeş belediye olunması için görüşmelerin devam ettiğini belirten Doğan, “İşçileri Bakanlığı’na konuyu bildiriyoruz. Onların da onayı olursa süreç başlıyor. Selçuk küçük bir ilçemiz. Kardeş olmamız konusunda bir sıkıntı yok” dedi. Selçuk Belediyesi ile ilgili gündem maddesi Kültür Turizm Komisyonu’nda görüşülmek üzere sevk edildi.DEPREM MÜZESİ AÇILACAK
17 Ağustos Gölcük Depremi’nin yıl dönemi nedeniyle açılacak deprem müzesi hakkında bilgi veren Nevzat Doğan, “Gerçekten şehrimize değer katacak bir proje. Özellikle orayı gezmek için şehrimize insanlar gelecek. Çalışmalar hızla sürüyor. İnşallah 17 Ağustos’a yetiştireceğiz ve açılışı gerçekleştireceğiz” dedi. Bir sonraki belediye meclisinin 6 Eylül Çarşamba günü saat 15.00’te yapılmasına karar verildi.

ÜNİVERSİTELİ PAZARI GELİYOR
Gündem maddeleri arasında yer alan Kocaeli Üniversitesi ile gençlere yönelik mesleki kurs, barınma, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin ortak hizmet projesi olarak yapılması konusunun görüşülmesi ve 5393 sayılı kanunun 38/g maddesi gereğince Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ile protokol imzalanması için İzmit Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifi ile ilgili Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün yazısı da görüşüldü. Başkan Doğan maddeyle ilgili olarak “ Türkiye’ye örnek olacak Üniversiteli Pazarını bitirdik ve yakında hizmete açacağız. Üniversiteli Pazarında öğrenciler ürünlerini satma imkanı bulacak. Bina içinde üniversitenin storu ile birlikte Belediyemizin gençlerle iletişimini sağlayacak bir birim bulunacak. Kocaeli Üniversitemiz ile ortak faaliyet göstereceğiz” dedi. Doğan’ın konuşmasının ardından madde detaylı görüşülmek üzere Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

DOĞAN'A SATIŞ YETKİSİ
Mecliste,  mülkiyeti İzmit Belediyesi’ne ait olan  23 adet taşınmazın satışının yapılması hususunda Belediye Başkanına ve Encümene yetki verilmesi teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu oy çokluğu ile kabul edildi. CHP’li üyelerin şerh koyduğu maddeyle ilgili olarak İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan şunları söyledi. “ İzmit Belediyesi olarak göreve geldiğimizde 60 trilyonluk bütçeyi 4 kat arttırdık.  Malını, parasını nasıl kullandığını göstermesi bakımından bütçemizdeki artış önemlidir. Bu konuda Türkiye’ye örnek oluyoruz. Belediyeler yer de alır, yer de satar.  Gölkay’ın eski halini hatırlarsınız. Yaptığımız çalışma ile değil Türkiye’nin Avrupa’nın bile tanıdığı bir alan oluştu. Biz, aldığımız yere değer katıyoruz. Tarih Koridorunda onlarca eser restore edildi. Gültepe’deki araziyi 800 bin liraya TOKİ’den aldık ve 30 milyon lira belediyemize değer kattık. Birçok belediyenin yapamadığını yapıyoruz. SSK’ya tahakkukumuzu tıkır tıkır ödüyoruz. Malını en iyi değerlendiren belediyeyiz. Biz, işimizi en iyi şekilde yapıyoruz. 2009 yılından bugüne kadar belediyenin mal değer varlığını 5 kat arttırmış bir belediyeyiz. Kassel Çocuk Köyü’nün olduğu alanı belediyemizin malı yapıp 29 milyon liraya hazineye borcumuz karşılığı sattık. Biz, işini en iyi şekilde yapan bir ekibiz. Bütçe gerçekleşme oranımız bile yüzde yüzün üzerindedir. Asla sat kurtul olmaz, alır da satarız. Her işimizi milletin, şehrin menfaatine göre yaparız.”    


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.