banner608
banner601
banner559

Siz yazın biz yayınlayalım… Kocaeli için bir projeniz var mı?

banner418

Yerel seçimlerinde oyunuzu isteyen belediye başkan adaylarından sizin de bir isteğiniz var mı?

banner482
Siz yazın biz yayınlayalım… Kocaeli için bir projeniz var mı?
28 Ocak 2019 Pazartesi 09:19

banner603
banner535

31 Mart günü yeni belediye başkanlarını belirlemek için sandık başına gideceğiz. Kocaeli’de Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 13 belediye başkanına yaşadığımız ilçeyi yönete hakkını vereceğiz.

Belediye başkan adayları kuşkusuz kendi projeleri ile sizin karşınıza çıkacak, yapacaklarını vaat edecek. 

Peki, sizin belediye başkan adaylarından bir isteğiniz var mı?

Yaşadığınız ilçenin hangi sorunları var? 

Yeni seçilecek belediye başkanı yaşadığınız yerle ilgili ne gibi çalışmalar yapmalı?

Sizin yaşadığınız yerle ilgili bir projeniz var mı?

Kocaeli Koz sayfalarını sizin için açtı. Hem yaşadığınız yerin sorunlarını anlatın hem de belediye başkan adaylarını yol gösterin. 

Bu sayfa sizin, istediğiniz her şeyi özgürce yazabilirsiniz…

GÖRÜŞLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

NACİ OZ
Derince ilçesindeki mahalleler arasında eşit hizmet istiyoruz. Bütün hizmet 60 evler ve yenikente. Özellikle cenedeg mahallesi. Yaşayanlara ikinci sınıf insan muamelesi den bıktık

FERHAT KESER
Öncelikle böylesine bir fırsatı sunan Koz Gazetesine teşekkür ediyor ve bu proje haberinin aktif tutulmasını özellikle istiyorum.Bunları seçimlerden sonra bizzat belediyeye ulaştırırsanız güzel olur. Yeni gelecek olan belediye başkanı burada yazılanları görsün ve insanlar ne istiyor neler bekliyor bunlara bakıp hizmetler üretsin. Gelelim kente dair projelere.

Kocaeli eğlence mekanları ve sosyal yaşam bakımından maalesef zayıf bir kent. Sırf bu yüzden insanlar İstanbul'a ve ya çevre illere gitmemeli Kocaeli bu açıdan kendisine yetebilmeli.
Seka Park gibi geniş ve büyük bir sahil şeridi olmasına rağmen sade ve prestiji olmayan bir kıyı şeridi var.Cafeler ve yürüyüş parkurlarından ibaret maalesef. Bunun dışında şehrin ulaşım sorunu hala devam etmekte gelelim projelere.

1- SEKA Park eğlence ve sosyal yaşam bakımından prestijli bir sahile dönüştürülmelidir. Alkollü eğlence mekanların olduğu işletmeler bölgesi açılabilir. Kocaeli'nde eskiden BAR kültürü vardı.
Malum Karaosmanoğlu BAR kültürünü bitirdiği için kentin bu tarz mekanlara ihtiyacı var. SEKA Park bunun için ideal.
Aile mekanları zaten fazlasıyla var. Birçok cafe var bu yönden bir sıkıntı yok maksat SEKA'ya olmayanı getirip daha işlek ve verimli hale getirmek.

2- SEKA Park'a büyük dev Avrupai Roller Coaster(Hız treni),G-MAX,Asansör ve İzmit Körfezine hakim olabilecek Dönme Dolap gibi eğlence araçları yapılabilir. Hepsi olmasa bile Roller Coaster yapılabilir SEKA Arazisi buna çok müsait bu bile SEKA'yı tek başına doldurmaya yetecektir. İnsanlar bunun için İstanbul'a Vialand'e gitmemeli. 

3- Bu kentin büyük ve eğlence bakımından insanları üst seviyelere çıkarabilecek Aqupark'a gerçekten ihtiyacı var. Bayındırlık'ta ki tesisler gerçekten çok ama çok yetersiz
İnsanlar Aquapark'a gitmek için İstanbul'a, Sakarya'ya, Yalova'ya gitmemeli. Bizim şehrimizde de böyle tesisler olmalı.

4- Kartepe'ye ulaşım arabası olmayanlar için çok zor. Bunun için Eşme - Uzuntarla gibi mevkilerden teleferik hattı yapılarak arabası olmayanlar için ulaşım fırsatı oluşturalabilir. Bu teleferik hattı şehre değer katar arabası olmayanlara da büyük hizmet yapılmış olur.

5- 2009 yıllarında Karaosmanoğlu'nun verdiği vaatler arasında Umuttepe'den İzmit Merkez'e Teleferik hattı açma vardı. Siyasiler dillendirmeyince, Belediye unutunca bu proje havada kaldı. Bu teleferik hattı yapılıp Umuttepe'ye ulaşım rahatlatılmalı ve öğrencilerimiz otobüslerde sıkış pıkış gitmemeli. Öğrenciyi rahat ettirmek önemlidir bizim geleceğimiz onlar iyi koşullar sunmalıyız. Umuttepe'ye gitmek eziyet olmasın gençlerimiz için.

5- Geçenlerde belediye sosyal medyadan İzmit'in eski halini ve yeni halini paylaşan bir görsel yayınlamıştı arada çok fark vardı fakat bir şey aynıydı. Otobüsler aynıydı malesef... Yeni,kaliteli,konforlu,klimalı otobüsler şart belediye bunun denetimini yapmalı. 

6- D-100'de ki otobüs durakları kaldırılmalı kesinlikle. Yollar zaten küçük D-100 otobüs duraklarıyla meşgul olmamalı.Bunu Kuzey Yan Yola kaydırmak daha mantıklı.

7- Deniz ulaşımı güncellenmeli ya sefer saatleri değişmeli ya da ekstra seferler olmalı. Az yakıt yiyen gemilerle ya da küçük gemilerle mi olur bilemem ama olmalı deniz ulaşımı zayıf malesef.
Ayrıca deniz ulaşımı ucuz bir ulaşım yanı başımıza İstanbul Kadıköy'e deniz ulaşımı seferleri başlatılabilir.
Hem İstanbul'a daha merkezi yerlere ulaşma fırsatı bulmuş olacak insanlar hemde Belediye otobüs hattı biraz daha rahatlamış olacak ayrıca belediye büyük paralar talep eden otobüs firmalarından insanları kurtararak gerçekten büyük bir hizmet yapmış olacak!
Deneme hattı olarak İzmit - Kadıköy seferleri yapılmalı. Eğer tutarsa devamı getirilmelidir.

8- Kocaelispor'a destek çıkılması şarttır. Spor takımlarımız maalesef yerlerde... Türkiye'nin en fazla ihracat yapan 3'üncü iliyiz ama spor takımları yerlerde sürünüyor.
Kocaelispor en azından kendi ayakları üstünde durana kadar yardımlar yapılmalı. Akhisar ve Rize gibi takımların Süper Lig'de olduğu ortamda Kocaelispor'un 11 yıldır transfer yasağı olması ve takımın 3.lig de olması büyük ayıptır. Belediye kasasından para koysun demiyorum ama en azından kulüp kendi ayakları üstünde durana kadar sponsorluklar için aracılık yapabilir. Bir sürü fabrika var bu kentte. Belediye Birlikspor'a neler neler yaptı Kocaelispor'a mı yapamayacak?

 

YUSUF BAYRAM
Şehrin göbeğinde olan denizimiz daha temiz olmalı ve teleferik yapılabilir eski perşembe pazarı alanı ayni İzmir konak gibi altı otopark ustu palmiye ağacı oturulacak yerler yapılabilir yollar düzeltilmeli mayiin tarlası gibi hep şehrin sahil kısmına değer verilmiş birazda orta kişim üst kısım değerlendirilmeli

EMRE TAŞTAN
Denetim marketlere bakkallara depolara sürekli denetim son kullanma tarihleri geçmiş gıda ürünleri ne yazık ki marketlerde reyonlarda baskın ama sürekli denetim fiyatlarda bakılsın

HALİM GUR
Seymenden bahcecik merkeze cikarken cok set var aklina esen nufuslu kisiler set yaptiriyor yola matap bulamadik buyuk sehirden ayip kardesim hastaya anbulans yangina itfaiye gec geliyor 
Yuvacik yolunda bir tane set varmi cifte sitandart uygulamasinlar

KOCAELİ İZMİT
kocaelinin elindeki imkanları kısıtlı kullanan bir şehir
1. şehirin bir başından diğer başına kadar metro ana hat üzerinden yapılmalı aktarmalı olarak şehir içlerine halkotabüsleri yerine tranvayla ulaşım sağlanmalıdır. sadece mahellelere toplu taşıma hizmeti verilmelidir.
2.kocaeli belediye binasının daire başkanlıklarını bütününde alan ana bir bina yapılmalıdır
3.fuar alanı kocaelin kültür merkezi olacak şekile düzenlenmeli konser, tiyatro kapalı ve açık çoçuklar eğlence merkezi, cafe, restorant, konferans salonu şeklinde 
4.fuarın arkasından akan derenin ıslah edilip eskişehirdeki gibi sandal turları gibi fuarla enteğre edilmelidir aynı 
5.umuttepe merkezli teleferik otobüsler devreye girmeli
6.kandıraya sosyal tesisler yapılarak kandıra ilçesini ağva ve şile gibi turizm ilçesi yapılmalıdır.3 ay deği 12 ay gidilecek bir ilçe yapılmalıdır
7.deniz otobüsleri daha hızlı ve kullanılmalı ayrıca istanbula kadıkoye bağlanmalıdır.

MURAT YILDIZ

D-100 trafiğini rahatlatmanın tek yolu durakları kaldırmak ve dolmuşları yanyolları kullanmak zorunda bırakmaktır. Bunca yatırım yapıp D-100 u transit geçmek için köprülü kavşaklar ve dalciklar yapilirken durakların hala duruyor olması yapılan yatırımlara ihanettir. durakların kaldırılarak trafiği rahatlatmak yöneticilerin boynunun borcudur.

EDA ÇELİK
Atıl durumda kalmış olan Merkez bankası binası yerine merkeze uzak kalmış olan kaymakamlık binasının taşınması. yıllardır gerçekleşememiş proje umarım hayata geçer

VOLKAN ÇAPKIN
Kocaeli genelinde uygulanmak üzere aylık 90 veya 100 kere toplu taşım bilet hakkı olan toplu taşım abonman kent kartlar olsun. Örneğin öğrenciye 100 tane, sivil vatandaşa 90 tane toplu taşım bilet hakkı olsun.

EYÜP AKIN
Yanıbaşımızdaki Denize ulaşmak için çarşıya otobüsle gidiyoruz.Şirintepeden Denizle sahille  buluşmak için şirintepeye yaya üst geçiti istiyoruz.

HASAN HÜSEYİN
Kadıköy mahallesine kapalı pazar yapıldı pazarcı gelmedi bina boş duruyor organik pazar kurulabilir bit pazarı kurulabilir köylü pazarı kurulabilir oto park var kamyon oto parkı var sosyal donatılı hazır bina üç yıldır çürümeye başladı yazık günah

FATİH ATEŞ
Bu projem kayıtlara gecicek ve bir gün zamanda yolculuk yaparak bu projem sabote edilecek üstelik kurumları tarafindan...hatta sabite edildi cumhurbaşkanlığı nın bağlı olduğu siyonist gurup tarafından  izmit mit teşkilatı Gebze sanayi bölgede serma yemi yediler yıllar geçti üzerinden yazma gereği neden duyduysam yaz ayım sar ayın rantlı dolar mikyonerleri görür de depremde ölmek kader değil önüne de geçemediler diktiler Trump pilazalarını dolarları oynasın misali .
Kocaeli Körfez de Cruise gemiler (otel gemiler) Aquapark lı caddeli nanodemirden vs. tabiri ile gemiler ve genel kurmaylik kasiflik sistemi sonrası bulunduğumuz gezegen de mola alanları ayrıca daha büyük gemiler için uzay madenciliği bu evrende biz insanlık tıp ve teknoloji bilgimiz üretimimiz ile her sorunu yeneriz fakat bizi karanlığa çekip paralel bir sureclendirenler ne oncen nede sonran var olan bu bunun dışında bunları oyalmaya yönelik projedevlet yapısına uygun değiliz biz turkururuz ...Kıbrıs donanma tarafından zaten rahantlar Amerika'nın askeri çöplüğü projeleri ile komutlandirilan komutanlar ve onların yalpak destekçi rantcıları ....

ABDULCELİL ÖNDER
Tramvay Gölcük’e doğru uzatılsın. Bundan büyük proje olmaz herhalde. Fahiş yol paraları vermekten kurtulur halk

ORHAN SEVİMLİ
Belediye sınırları içinde günde en az bir saat insan gibi yaya dolaşsın  

MEHMET SAİT ASLAN
1-Tüm üst geçitler engelli ve yaşlıların kullanımına uygun hale getirilsin.
2-Trafik yoğunluğu raylı sistemlere yoğunluk verilerek çözülsün.

Erhan Tuyyuz
Kocaelide gencler icin futbol oynayabilcegi spor yapabilcegi ve insanlarin birbiriyle tanisip kaynasabilcegi bi yer istiyoruz

KARAHAN YILMAZ
Umuttepeye kampüs yapma kararını alanlar o surada yüksek promilli alkollü muyduler. Toplu taşıma olan tramvay ya da metronun gidemediği kampüs mu olur. Lanet olsun bunu yapanlara,,
Kartepe ye neden arabamla çıkmak zorunda kalıyorum. Maşukiye de otoparka park edip teleferiğe  binemiyorsam uludağa giderim
En radikal önerim Istanbul büyükşehire bağlanmak.  Her yil yeni metro ağları açanbir belediye varken neden beceriksiz bir belediyeye mahkum olalım. Ustelik izmit metro yapimi konusunda en şanslı il olmasına rağmen. Köseköy den Gebze ye serit halinde buyumus birsehire metroyapamamak büyük bir beceriksizlik

SONER COSKUN
2 yıldır turizm merkezi masukiye meydan projesi hayata geçmiyor hafif rüzgarlarda elektrik gidiyor internet kaplumbağa hızında daha çok şey var buraya sığmaz turizm beldesinin hali içler acısı.
 

BEKİR BEKİR
1-İzmit outlet merkez odaklı aktarımın yapılacağı istasyon ile Çayırova'ya ve Karamürsel e kadar metro yapılabilir.toplu taşımaya katkısı tartışılmaz.tramvay değil metro.
2-Derince Kipa ön Ne büyük battı çıktı yapılmalı.ileride daha da artacak yoğunluk 
3-körfez Derince arası tramvay güzelmve etkili olabilir
4-İzmit'ten Hereke'ye eski d100 karayolu gelişmgidişerin yol kenarı boyunca ağaçlandırılması sesi ve kiri mahallerlerden uzak tutacaktır
5-kocaeli geneli İETT gibi ego gibi belediye araçları olmalı
6-fazlası yukarıdakilerin yapılma bağlı

ALİ BULUT
Bir şehrin en önemli şey toplu taşımadır. Toplu taşıma öyle olmalı ki herkes kullanabilmelidir ve bir duraktan geçen araç mutlaka o durakta yolcu almalı mesela körfezden gelen araç İzmit’ten yolcu almıyor bunlar düzenlemelidir. Gerekirse aktarmalar olsun mesela Gebze’den gelen araç Körfez’e aktarma yapsın hem ekonomimiz daha iyi olur.

TANER DAVCI
Başkan adayımızdan Gebze bölgesine Kocaeli’de şartlarda Kocaeli’de ki gibi sporcularımızın çalışa bileceği bir atış poligonu istiyorum sporumuzu yapacağımız yerimiz yok.  

MUHARREM ABİ
Derinceye Aquapark İstiyoruz Kocaelinin Merkezi Olur Derince.

DERİN BELEDİYE ÇALIŞANLARI GİBİ DENİZ
Toplu taşıma araçları ile ilgili düzenleme istiyoruz. Belediye araçları olsun. Ukala terbiyesiz, saygısız halk otobüsü şoförlerinden kurtulalım. Ulaşım yüksek maaş alan öğretmen polis ve belediye çalışanları gibi asgari ücretlilere de indirimli olsun. Hatta bedava olsun.. Yada belediye başkanı ve müdürleri de makam araçları yerine toplu taşıma kullansın..
 

SAMİM CİĞERCİ
Kültür merkezi diye açılan yerler bildiğiniz düğün salonu. Bu kente gerçekten kültür merkezleri lazım. Ama önce bunu yapabilecek kültürlü belediye başkanları şart. 

AYDIN ALPAYDIN
Yasin Özlü bıyık bırakmasın yeter hiç yakışmıyor

GÖKHAN  AK
Kuruçeşme ve derince liman yolundaki ışıkların kaldırılması lazım. Çok geç kalınmış projeler bunlar.

FURKAN  YILMAZ
Köseköy mahallesine  güzel hizmetler ısıtıyoruz  Köseköy Mahallesi  gençlerine  iş istihdamı  istiyoruz  bizlerde  organize sanayi bölgesindeki işletmelerden yararlanalım   ayrım gayrım bırakılsın  vede  kulübümüz olan  Köseköy atessporumuza  anteraman sahası yapılsın kım ıyı hızmet  yapacaksa  gençlere istihdamda onculuk yapıcaksa  belde mahalle ayırtmaksızın  o kişi babayiğit kişi olan beledıye baskanı olsun
 

ALİ ÇINAR
Bence İzmit’te trafik güzergâhları değişmeli trafik her geçen gün çok kötüye gidiyor

MEHMET ATİK
Bence Türkiye’nin her ilinde büyük kültür park olmalı. İçinde sulu park, büyük havuz, botanik park, hayvanat bahçesi, kafe'ler vs) ayrıca bu battı çıktılar tren yollarının altından olmalı yan yana değil. Ayrıca yaya geçitleri de azalmalı hatta yok edilmeli. Bunlarda yolun altından geçmeli. trafik lambaları da azaltılmalı. Böylece trafik yoğunluğu da azalacaktır. Trafiği de yayaları mutlu eden bir sistem olmalı. Esas olan millettir. Devlet millet için vardır. milletin dediği olmalı.

HASAN  ÇOBAN
Halkevindeki duraklar kaldırıldı, halk evine durakların tekrar geri gelmesini istiyoruz
 
SEDAT TUNA

Kocaeli’nin acil ihtiyacı metro dur. Çağdaş kentlerde olduğu gibi Kocaeli’nin de önemli bölgelerinie metro ağı kurulmalı.

YÜKSEL BİRGÜL
Kartepe Karatepe mahallesine antrenman sahası eksiğimiz var. İzmit caddesi üzerinde bulunan diyanet işleri başkanlığına ait yıllardır boş olan araziye park istiyoruz, elektrik ve su alt yapısının değiştirilmesini istiyoruz özellikle de elektrik ve çevre düzenlemesi istiyoruz

MUSTAFA BAYRAM
Başiskele belediye başkanı parti rozetini çıkarıp herkesin başkanı olmasını partili partisiz milliyetçilik yapmadan adil dürüst halkla iç içe bir belediye başkanı istiyoruz.Bahçecik'e gençlerin sosyal aktivite yapabileceği halkın kolayca pazar yapabilir eğitim kapalı pazar alanı turizim anlamında doğası mükemmel olan yerimizde servetiye menekşe yaylası ve iznik yolunun birleştirilerek yapılması nı istiyoruz Ayrıca Bahçecik Ortaokulunun yıkılıp daha modernize bir okul yapılmasında belediyenin katkı sunulmasını. Bahçecik merkezdeki Çocuk ünüversitesinin yıkılan Bahçecik ilkokulunun oraya taşınmasını boşalan binayada muhtarlıklar postane sağlık ocağının tekrar geri gelmesi merkezi yer olduğundan daha verimli olacağını düşünüyorum.Sivil toplum kuruluşlarına önem verilmesini diliyorum .TEŞEKKÜRLER

MUSA DEMİRÖZ
Yeşilova Mahallesi yeni yapılan Boğaziçi cami önündeki boş alana çocuk oyun alanı park ve otobüs durağı  istiyoruz 1000-2000 kişinin yaşadığı bölgede 1salıncak 1 kaydırak var yetersiz kalıyor her gün gelişen ve büyüyen bir yerleşim alanı yeni başkandan yada mevcut başkanımızda isteğimiz budur. istenirse yeterli imza toplayabiliriz.

MEHMET EMİN 

Toplu taşıma sistemi yeniden düzenlenmeli. Bu iş kamu hizmeti olmaları. Belediyeler artık daha iyi hizmet verebilmeli. Halk otobüslerinden biran önce kurtulmalıyız.

banner31

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
izmitli - 2 yıl önce
cengiz topelden bende trabzonlular gibi memleketime gidebilmeliyim. en azından ankara aktarmalı seferler olsun.
Avatar
abuzer kadayıf - 2 yıl önce
yeni belediye başkanlarından beklentim israf etmesin , çalmasın, yolsuzluk yapmasın, adaletten şaşmasın , lüx arabalarını gözümüze sokmasınlar , isterlerse hiçte çalışmasınlar yeter artık icraattan çok konuşulan başkanların arabaları götürdükleri paralar çocuklarının yaşam tarzları son verilsin artık .
Avatar
Izmitli41 - 2 yıl önce
orduevi trafik çilesi bitirilmeli, seka tünel üstü 2 şeritten 3 şeride çıkarılmalı.
otobandaan üniversiteye çıkış verilmeli
toplu taşıma araçları yenilenmeli
toplu taşıma arçaları yan yollara alınmalı halkaevi ve vilayet durakları transit yoldan kaldırılmalı. yol adı üstünde transit olmalı.
seka tüneli en kısa zamanda genişletilmeli.
çevre yolu yapılmalı
cengiz topel adam gibi çalıştırılmalı
Avatar
Furkan Yilmaz - 2 yıl önce
köseköy mahallesi genclere iş istihdamı saglanmasını ıstıyoruz köseköy mahallemıze guzel hızmetler gelsın ıstıyoruz köseköy atessporumuz gururumuz ıncımız bır anterman sahası ıstıyoruz
Avatar
Murat - 2 yıl önce
Liyakata onem verilsin. Adam kayirmaciligi yapilmasin. Kul hakki yenmesin. Tuketim toplumu degil uretim toplumu olmak icin gerekli calismalar yapilsin. Basi bos sokak hayvanlari, ozellikle de kopekler konusunda girisimler yapilsin. Trafik kurallarina uymayanlara en agir yaptirimlar gelsin.