banner383
banner373

“Seninleyiz Kudüs”

banner418

Erbakan Vakfı İl Temsilciliği, Perşembe Pazarı alanında "Seninleyiz Kudüs" mitingini gerçekleştiriyor. Mitingde yediden yetmişe herkes Kudüs için bir araya geldi. 

“Seninleyiz Kudüs”
17 Aralık 2017 Pazar 14:09

banner32
banner313

Geçtiğimiz haftalarda ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını açıklamasının ardından ilimizde de tepkiler çığ gibi büyüdü. Erbakan Vakfı İl Temsilciliği, Perşembe Pazarı alanında "Seninleyiz Kudüs" mitingini gerçekleştiriyor. Mitingde yediden yetmişe herkes Kudüs için bir araya geldi. Yoğun katılım gerçekleştirildiği Mitinge Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan ile Filistin Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, Dünyaca ünlü Fransız piyanist Stephan Blet,  Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yücel Mollaismailoğlu, Erbakan Vakfı Bölge Sorumlusu Mehmet Aras, Kocaeli Ticaret Odası, Türkiye Kamu-Sen, Memur Sen, Hak İş, Çelik İş, Hizmet İş, Eğitim-Birsen, Sağlık-Sen ve Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
 

BAŞ VERMEYE HAZIRIZ
Mitingde açılış konuşmasını yapan Erbakan Vakfı Bölge Sorumlusu Mehmet Aras, “Kudüs benim için inanç, namus meselesidir diyerek alana gelen herkesin alnından öpüyorum. Hiç üzülmeyin doğacaktır sana vaat ettiği günler hakkın belki yarın belki yarından da yakın. İsrail denen hain laftan anlamaz. Bu hainler güçten, sopadan anlar sopadan. Bu çocuk katilleri iki peygamberimizi katlettiler. Bunların hakkından ancak imanlı Türk askeri gelir. Yapılacak tek çözüm Kıbrıs’taki gibi Tükiye’nin öncülüğünde bir ordu göndermek ve işi kökünden çözmektir. Başka çare yoktur. Atılacak taş varsa atmaya, verilecek baş varsa vermeye hazırız. Şehit olmaya hazırız” dedi.

KUDÜS’E ASKER GÖNDERMEK ŞARTTIR
Aras’ın konuşmasının ardından Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yücel Mollaismailoğlu, “Bu meydanda birlikteyiz. Kocaelimizin 12 ilçesinden ve civar illerinden koşarak geldiniz. Büyük bir aşkla seninleyiz Kudüs diye haykırıyorsunuz. ABD ve İsrail’in Kudüs ile ilgili küstah açıklamalarına tüm inancımız ile karşı çıkıyoruz. Türkiye 80 milyonluk nufüsü ile tek yürek halinde kenetlendi. Bu milli ittifak Erbakan hocamızın 40 yıllık duasıydı ve gerçekleşti. Ancak bunu kınamak yetmez, eyleme dönüşmelidir. Bunlar laftan anlamaz müdahale etmek lazım. İslam NATO’sunu kurmak lazım. Bir an önce Kudüs’e asker göndermek şarttır” şeklinde konuştu.
 

TEK UMUDUMUZ SİZSİZİN
Dünyaca ünlü Fransız piyanist Stephan Blet, “Ben 25 yıldan beri Filistinli kardeşlerimiz için konser veriyorum. Siyonizm’e karşı savaşmalıyız. Siz Türkler Siyonizm’in iki yüzlü olduğunu artık öğrendiniz. İsrail’e karşı kazanmak için hepimizin birlik olması gerekiyor. Amerika ve Siyonist insanlara tek bir kuruş vermeyin. İblis’e karşı savaş veriyoruz.  Dünya için hepimiz Siyonistlere “Kudüs’ten defol git” dememiz lazım. Ben Türkler ile çok gurur duyuyorum, tek umudumuz sizsiniz. Hepinizi çok seviyorum” dedi.
 

İNŞALLAH BİR DAHAKİ BULUŞMA YERİMİZ KUDÜS’TÜR 
Daha sonra kürsüye çıkan Filistin Hamas Sözcüsü Osama Hamdan ise, “Kudüs Allah’ın bize lütfudur. Allah, Kuran-ı Kerim’i kıyamete kadar muhafaza edecektir, dolayısıyla Kudüs’ü de kıyamete kadar muhafaza edecektir. Kudüs’ün Müslümanlar katındaki yerini ne ABD ne İsrail denen Siyonist değiştiremeyecektir. Bugün Filistinliler Siyonist işgalcilere karşı hep birlikte omuz omuzalar. Kudüs’ü özgürlüğe kavuşturacak olanlar sadece Filistin değil, tüm Müslümanlardır. Bugün burada Kudüs’ü savunmak için toplandık. Yarın inşallah aynı gruplarla Kudüs’te Mescid-i Aksa’da buluşup namaz kılacağız. İnşallah bir dahaki buluşma yerimiz Kudüs’tür” ifadelerini kullandı.
 

KUDÜS’TEN SELAM GETİRDİM
Ardından kürsüye çıkan Filistin Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa ise, “Büyük Komutan Necmettin Erbakan’ın muhterem torunları, hepinize Filistin’den selam getirdim. Kudüs’ten selam getirdim. Filistin halkı sizinle gurur duyuyor. Sizin burada bulunuşunuzla gurur duyuyor. Bugün sizler de bizler de buraya şunu söylemek için geldik. Kudüs İsrail’in başkenti değildir, kanla gözyaşı ile girdiği bir şehirdir. Siyonistler Filistin halkını zulme uğratmak istiyor ve bunun bir sonu yoktur” dedi.
 

BU KARAR BİZE GÖRE YOK HÜKMÜNDEDİR 
İsrail bildiğiniz demokratik bir ülke değildir diyen Büyükelçi Faed Mustafa, “Siz onu orada yaşayan Müslümanlara sorun. Trump aldığı bu kararla Siyonizmde tarihine geçmek istedi. Sen tarihin en kötü kapısından girdin. Senin kararın tarihin çöplüğüne gitsin çünkü Kudüs bizimdir. Senin kararların Kudüs’ün geleceğini asla değiştirmeyecek. Bu karar bize göre yok hükmündedir. 1917’den başlayan bu sıkıntılı sürecin biz 100’ncü yılını yaşıyoruz. Bu 100 senelik bir sabır ve direniş. Biz Kudüs’ün kaşı için bir 100 yıl daha sürdürmeye hazırız” ifadelerinde bulundu. 
 

NE MUTLU KUDÜS NE MUTLU SİZLERE
Perşembe Pazarı alanında Erbakan Vakfı İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Seninleyiz Kudüs Mitinginde konuşan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, “Yeni bir Siyonist tecavüzü ile karşı karşıyadır.  Bu hadsiz ve küstah adım karşısında mutlaka fiili adımlar atılması gerekir. Bugün Kocaeli’de on binler olarak Türkiye’de ve Orta ABD’nin işbirlikçiliğine hayır demek için toplandık. Eğer ABD İsrail’i bu kadar çok seviyorsa alıp Alaska’ya taşısın diye topladık.  Bu insan seli ile ABD yönetimi ey İsrail 21. Asrın Selahattin’leri olarak burada olduğumuzu söylüyoruz.  Ne mutlu Kudüs ne mutlu sizlere” şeklinde konuştu
 

İSRAİL BU BÖLGENİN TÜMÖRÜDÜR
ABD Başkanı Donald Trump’ın aldığı karara sert tepki gösteren Erbakan, “ABD halkının da %70’ karşı olduğu halde Başkan olan Trump, aldığı karar ile Siyonizm’e diyet borcunu ödüyor. Bu iş Kudüs ile bitmiyor.  Sıra büyük İsrail’in kurulmasına geliyor. İsrail’in bundan sonraki hedefi Türkiye İran ve diğer Müslüman ülkeleridir. 1948 İsrail asil olarak Büyük İsrail hedefi olarak kuruldu. Müslüman ülkelerin nöbetçileri sürekli toplantı yapıyorlar. Sonra bildiri dağıtıp dağılıyor. Ne 1967 ne sınırı ne İsrail’i bölgeyi kanserli hücrenin kaldırılıp atılması lazım.  Biz 70 senedir göreceğimizi gördük. Bunun 67 sınırlarına döndürseniz ne olacak 10 yıl yine sonra aynı olacaktır. İsrail bu bölgenin tümörüdür. Bir an önce kaldırılmalıdır ”dedi.
 

ERBAKAN HOCA KANA KAN DİŞE DİŞ MÜCADELE ETTİ 
İslam İşbirliği Teşkilatı’nın almış olduğu kararı eleştiren Erbakan, “Bir açıklama yaptılar. Doğu Kudüs Filistin’in başkenti diye. Peki Batı Kudüs ne olacak. Kendi elinizle Siyonist İsrail devletine teslim ediyorsunuz. Hani İsrail’in başkenti Tel Aviv’di. Kudüs’ün tamamı Filistin’dir. Bu Müslüman ülke liderlerine sesleniyorum. Siz Erbakan hocadan hiç ders almadınız mı? Erbakan hoca kana kan dişe diş mücadele etti” dedi.
 

ABD’NİN İNCİRLİK ÜSSÜNE BUGÜN KİLİT VURULMALI 
Son olarak Türkiye olarak yaptırımlar yapılması gerektiğini söyleyen Erbakan, “Bunlar güçten anlar. Sen istediğin kadar telefon ile konuş. Sen telefondayken  Siyonizm adım atıyor. İslam ülkeleri ortak yaptırımların atılması gerekiyor. Türkiye’de acilen Tel Aviv’deki büyükelçi geri çağrılmalıdır. ABD’nin İncirlik üssüne bugün kilit vurulmalı. İncirlik Üssü’ndeki ABD’li askerlerin kulağından tutulup bir an önce dışarı atılması gerekir. ABD ve İsrail firmaların yaptığı anlaşmalar iptal edilmelidir” şeklinde konuştu
Ahmet YEŞİLMEN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.