banner230

Şanlı güven tazeledi

Türk Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu Şubesi’nde 6’ıncı Olağan Genel Kurulu KOTO Beytül Kebap Resturant’ta gerçekleştirildi.

Şanlı güven tazeledi
12 Kasım 2017 Pazar 13:55

banner232
 Mevcut Başkan Yaşar Şanlı’nın tek aday olarak girdiği kongrede sendikanın 4 bin üyesini temsilen 135 delege oy kullandı. Kongre sonucunda mevcut başkan Yaşar Şanlı güven tazelerken 7 yönetim kurulu, 5 denetleme kurulu ve 5 disiplin kurulu üyesi seçildi.

YOĞUN KATILIM

Yoğun katılımın gerçekleştiği kongreye Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız,Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz, Yesevi Ocağı Başkanı Eren Elmalı, Çukurovallılar Dernek Başkanı Erdoğan Davut ve çok sayıda üye katılım gösterdi.

ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ

Kongrede ilk olarak konuşan Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı “Bir acayip döneme şahit oluyoruz. Kavram kargaşaları, değer yozlaşmaları, kısır çekişmeler, baskı ve şantaj odaları, vaatler, vaatlere peşkeş çekilen kişilikler, ucube mülakatlar, yaralanan vicdanlar, ucuza tüketilen kul hakları ve paramparça, iğdiş iğdiş edilmiş eğitim davamız. Zor günlerden geçiyoruz; zorun altından kalkmanın mücadelesini veriyoruz. Beka meselemiz olarak gördüğümüz eğitim davamızın; sendikamsı yapının bitmez tükenmez tamahkârlığı ve yandaşlığı sebebiyle tatsız, tuzsuz, ehliyetsiz ve liyakatsiz; sürekli değişen sistem kargaşası sebebiyle de kimliksiz, tarihsiz, ruhsuz, rotasız hale gelmesine dayanamıyoruz” dedi.

SENDİKACILIK GELECEĞE IŞIK TUTMAKTIR

Konuşmalarına devam eden Şanlı “ Siyaset kapı kulluğu, makam mansıp işportacılığı, insanî zaaflar üzerinden sayısal boncuk dizme ameliyesi midir? STK adı altında terör örgütü kutsayıcılığı, din iman pazarlamacılığı, etnik ve bölgesel kavga fırsatçılığı mıdır? Sendikacılık; 5 milyonu ilgilendiren toplu sözleşme masalarında "Kapalıyız-Açığız deme adına başrol oyunculuğu", ya da buçuklara milyonları mecbur etme beceriksizliği midir? Elbette ki hayır, sendikacılık bu milletin geleceğine ışık tutma çalışmasıdır. Sendikacılık, milli birlik ve beraberliğin teminatı olma, çalışanlarının sorunlarını önceliğe alma ve vicdanî sorumlulukla mücadele ederek çocuklarımıza onuru miras bırakma işidir. Sendikacılık; Hakk’ın, haklının, ezilenin, sömürü/enin, zulme uğrayan sesi, merhemi, umudu ve tesellisi olma niyetidir, çabasıdır ve başarısıdır. 

YAPILAN ÇALIŞMALAR

Şanlı sözlerinin devamında “Sendikacılık mülkte adalet, kamuda liyakat ve devlete sadakat mücadelesinin mutlak iradesi, her türlü haksızlığa, hukuksuzluğa, ahlaksızlığa, dayatmaya ve baskıya karşı Hakkı tutup kaldırmanın vicdanıdır.  Bu sebepledir ki, 4 yılda 8896 kurum ziyareti, 197 basın açıklaması, onlarca eylem, 229 idareci ziyareti, yüzlerce kazanılan dava ile her dem yeniden doğan bir yönetimle karşınızdayız. Bu sebepledir ki kurslarıyla, seminerleriyle, piknik ve 'iftarlarıyla, gezileri ve etkinlikleriyle sayısı 4000'i bulan samimi ve sevgi dolu kocaman bir aileyiz. Ve her türlü kirli oyuna, baskı ve şantaja rağmen, dik duruşları ve doğru tercihleri dolayısıyla tüm üyelerimize huzurlarınızda bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız! İyi ki eğilmeyen, bükülmeyen, korkmayan ve usanmayan o yüreklerini: var. Sizlerle aynı yolda yürüyor olmaktan dolayı ne kadar bahtiyarız, bilemezsiniz” dedi.

Yönetim Kururulu (Asil): Yaşar Şanlı, Feyzullah Divli, Recep İmamoğlu, Murat Olgun, Yalçın Kanyılmaz, Yaşar Tokay, Mete Domaç

Denetleme Kurulu (Asil): Süleyman Pekin, Salih Karabey, Adem Ellialtıoğlu, Mustafa Atalay, Mevlüt Belen

Disiplin Kurulu (Asil): Nizamettin İsaoğlu, Mustafa Kızmaz, Adnan Deniz, Tolga Bayur, Ali Rıza Güner

İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.