banner608
banner601
banner559

Pişmaniye festivali Ağrı'da yapılacak

banner418

İzmit Belediyesi’nin Mayıs ayı toplantısında pişmaniye festivalinin Ağrı’da yapılması kararlaştırıldı.

banner482
Pişmaniye festivali Ağrı'da yapılacak
07 Haziran 2017 Çarşamba 08:57

banner603
banner535
İzmit Belediyesi'nin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Belsa 9. katta bulunan Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın ev sahipliği yaptığı mecliste 18 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Genelde saat 15.00'te başlayan meclis toplantısı Ramazan ayı nedeniyle saat 18:00'da başladı, meclisin ardından Başkan Doğan ve Meclis üyeleri terasta birlikte yapılacak iftara katılacak. Meclis yoklama ve ardından 9 Mayıs 2017 tarihli tutanak özetinin okunması ile başladı. Pişmaniye Festivali'nin bu yıl Ağrı'da yapılması teklifi oy birliğiyle kabul edildi. 

SARIGÜLLE UNUTULMADI
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan yaptığı konuşmada geçtiğimiz dönem meclis üyesi Şaban Sarıgülle'nin isminin Dar Sokak'a verilmesi konusunu gündeme getirdi. Doğan'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı. Geçtiğimiz dönem bir meclis üyesi arkadaşımız Şaban Sarıgülle bu dönem yok vefat etmesi nedeniyle. Daha önce de bir kaç kez konuşmuştuk, CHP'li meclis üyesi arkadaşlarımızdan da benimle görüşenler olmuştu. Bir yere isminin verilerek yaşatılmasını istiyorduk ama yerini belirlemede tereddütlerimiz vardı. Bir bulvara mı verilmesi yoksa farklı bir seçenek mi diye düşünüyorduk. Bugün kızı ile yaptığımız görüşmede de Dar Sokak olarak geçen sokağın konut azlığı nedeniyle isim değiştirmeden etkilenmeyeceği kanısına vardık ama kararı Büyükşehir Belediyemiz veriyor. Mümkün olduğu kadar sokak isimlerinin değiştirilmemeye çalıştığı biliniyor ama Dar Sokak mümkün gibi." CHP'lilerin de onayladığı sokak isminin Büyükşehir Belediyesi'ne yazılı talep olarak gönderilmesine karar verildi. 

GÜMELİ BELEDİYESİ PROTOKOLÜ İNCELEMEDE
İzmit Belediyesi’ne bir kardeş belediye daha eklenmesi kararı da meclisin bir başka gündem maddesi oldu. Zonguldak İli Alaplı İlçesi Gümeli Belediyesi ile karşılıklı ilişkileri geliştirmek, eğitsel ve teknik konularda işbirliği yapmak, ziyaretler gerçekleştirmek, hukuk çerçevesinde her türlü işbirliği yapabilmek için kardeş belediye protokolü teklifi yer aldı. Teklif değerlendirilmesi için oy birliğince Kültür Turizm Komisyonuna sevk edildi. Bu maddeler dışındaki gündemler gerekli komisyonlara devredilerek incelemeye bırakıldı. Gündeme sonradan dahil edilen 5 pilot mahalle seçilerek gerçekleştirilecek demografik yapı araştırması Sosyal Hizmetler Komisyonuna devredildi. 


ŞEHİRDEN DÖNDÜM KÖYÜME
Başkan Doğan’ın özellikle üstünde durduğu köylerin kalkınması ve gelişmesi hususunda yapılacak çalışmalarda oylamaya sunuldu. Doğan, “Artık köyden indim şehre değil de şehirden döndüm köyüme demeliyiz. Köylerimiz çok güzel olmasına rağmen nedense gençlerimizi oralarda tutamıyoruz. Bu konuyla da ilgili bir çalışma yapılmasını istiyoruz” dedi.Çalışmaya hemfikir olan meclis üyeleri oylama sonucunda gündem dışı olan bu maddeyi oy birliğiyle Kırsal Hizmetler ve İsimlendirme Komisyonu’na bıraktı. Meclis son olarak Temmuz ayı toplantısının tarihini 4 Temmuz saat 15.00 olarak karar verip, topluca iftar programına katıldı. KARDEŞ ŞEHİR PROJESİ
 Zonguldak İli Alaplı İlçesi Gümeli Belediyesi ile karşılıklı ilişkileri geliştirmek, eğitsel ve teknik konularda işbirliği yapmak ziyaretler gerçekleştirmek, hukuk çerçevesinde her türlü işbirliği için protokol yapmak halklar arasında iyi ilişkiler kurmak amacıyla belediye ile kardeş şehir olunması teklifi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün 08.05.2017 tarih ve 127 sayılı yazısını içeren 3. gündem maddesi de mecliste oylamaya sunuldu. Bu kapsamda gündem maddesi ilgili komisyona gönderildi. 

PİŞMANİYE FESTİVALİ AĞRI'DA 
Meclisin 4. gündem maddesinde yer alan "İzmit Belediyesi olarak bu yıl 9.su düzenlenecek Pişmaniye Festivalinin Ağrı İli Merkezinde ve beraberinde Diyadin ilçesinde 6¬7¬8¬9 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Belirlenen heyet ile birlikte tüm masraflarının tarafımızdan karşılanacağı programın gerçekleştirilmesi teklifi ile ilgili Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 26.05.2017 tarihli yazısı" da görüşüldü. Bu yıl pişmaniye Festivali'nin Ağrı'da yapılması da oy birliğiyle kabul edildi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Başkanlığı'nın verdiği dilekçeye istinaden Kadıköy Mahallesi'nde bulunan mevcut "Bulvar Parkı"nın isminin Şehitler Parkı olarak değiştirilmesi teklifi de görüşüldü. Parkın isminin değiştirilmesi de mecliste oy birliğiyle kabul edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.