banner608
banner601
banner559

Nurettin Bulut her şeyi anlattı, ilk kez Kocaeli Koz’da okuyacaksınız…

banner418

İzmit Belediyesi kimleri işe alıyor? Cedit projesi neden gerçekleştirilemedi? İzmit Belediyesi proje üretemiyor mu?

banner482
Nurettin Bulut her şeyi anlattı, ilk kez Kocaeli Koz’da okuyacaksınız…
28 Ağustos 2020 Cuma 10:14

banner603
banner535

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut kocaelikoz.com’a konuştu. Bulut, Millet İttifakı, İzmit Belediyesi’nde yapılan işe alımlar ve İzmit gündemini uzun süre meşgul eden Cedit Projesi hakkında samimi açıklamalarda bulundu. 

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut ile gerçekleştirdiğimiz röportajı ve ilk defa KOZ’a bahsettiği bilinmeyen detayları yazımızda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar…
 

“GENEL BAŞKANLARIMIZIN UYUMU İZMİT ÖZELİNDE BİZLERİN BİRLİK BERABERLİĞİNE DE YANSIYOR”
 

Millet ittifakı ile ortaklığınız nasıl gidiyor, uyumlu çalışabiliyor musunuz?
Tabi ki uyumlu çalışıyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bu yönde tabirleri var. Grup Başkan vekilimizinde bu yönde tabirleri var. Aramızda herhangi bir sıkıntı bulunmuyor, ilerleyen süreçte her şey daha güzel olacak. Çatışma falan yaşadığımız hiç olmuyor, genel başkanlarımızdan anlayabiliriz, aralarında polemiğe girmeyerek birbirlerini takdir ettiklerini biliyoruz. Genel başkanlarımızın uyumu İzmit özelinde bizlerin birlik beraberliğine de yansıyor.
 

“BU YAPTIKLARI POLİTİKA ÇAMUR AT İZİ KALSIN POLİTİKASIDIR”

Cumhur ittifakı çoğu zaman İzmit Belediyesinin hizmet üretmediğini fakat sürekli olarak reklam yaptığını ifade ediyor. Bununla ilgili ne söylemek istersiniz?

Şimdi bunu bizler görüyoruz. İddia ettikleri gibi hiçbir şey olmasa bile 74 tane araç alındı, hiçbirşey yapılmadıysa Sarısu’da gençlik kampı yapıldı, köhne şeklinde bulunan kütüphaneyi açtık. Hiçbir şey yapılmadı dedikleri yarım bıraktıkları parkları açtık. Sosyal tesislerimizi açtık. Bu yaptıkları politika çamur at izi kalsın politikasıdır. Bu iddialar gerçeği yansıtmıyor. 
 

CHP MECLİS ÜYESİNİN KIZI SINAVDA BİRİNCİ OLDUĞU İÇİN İŞE ALINDI
 

İzmit Belediyesinde işe alınmalar liyakat ile mi yapılıyor yoksa siyasetle mi?

Biz belediyeyi teslim almadan önce bizim seçim beyannamemizde de vardı. Hemen hemen yaklaşık 3 aydır 10 günde bir belediyede sınav yapılıyor. Eğer ki işe alım teknik elemansa bunlara uygulamada yaptırılıyor. Bunların içinde hak eden kişiler işe alınıyor. Sınavla da alınıyor, belki de biz belediyelerin yapmadığı bir şey yaptık kişi sınava girdi, mülakata girdi sonrasında bu kişileri de kendi alanında 1 veya 2 kişi değil bir heyet takdir ederek işe alımını onayladı. Bir meclis üyemizin arkadaşımızın kızı işe alındı. CHP Meclis Üyesinin kızı sınavda birinci olduğu için işe alındı. Alınıp alınmaması bizim aramızda da tartışıldı ve sonucunda bu kız birinci oldu ve liyakata dayanılarak işe alındı. Herkes her şeyi söyleyebilir fakat doğru tektir. 
 

“BİR İLÇE BELEDİYESİ İKİ LİDERİ BU KENTE GETİRDİ VE BU KOCAELİ İÇİNDE GÜZEL BİR ŞEY OLDU”
 

CHP ve İYİ Parti liderleri kentimize geldi bu durum kentte büyük bir ses getirdi. CHP ve İYİ Parti liderlerinin kentimize gelmesi nasıl bir sinerji yarattı?
 

Bir ilçe belediyesi iki lideri bu kente getirdi ve bu Kocaeli içinde güzel bir şey oldu. İki lider geldiklerinde bir dizi açılışlarda yaptılar. Bu açılışları yaparken bazı arkadaşlar kafe polemiği yapıyorlar, biz cami temeli de attık kimse ondan bahsetmiyor! O projeyi ben üstlendim, takip de ediyorum şöyle ki, merkez bir köyden bahsediyorum çevresinde de 5 tane mezra var adamlar kırık dökük bir prefabrik yapıda namaz kılıyorlardı. Biz Fatma Kaplan Başkan ile beraber orayı ziyaret ettiğimizde bu buraya yakışmıyor burası için ne gerekirse yapalım dedik. CHP uzun süre din düşmanı olarak lanse edildi ama bu böyle değil biz hizmet için buradayız.


“KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE GAYET UYUMLU ÇALIŞIYORUZ…”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışabiliyor musunuz? 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile gayet uyumlu çalışıyoruz bir sıkıntımız yok. Bazen mevzuat konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor ama bu örnek veriyorum Kartepe Belediyesi ile büyükşehir arasında da yaşanabiliyor bizle de yaşanabiliyor. Bu sorunlar ciddi problemler değil. Fatma Başkan veya Tahir Başkan arasında dediğim gibi herhangi bir sorun yok, görüşüyorlar, konuşuyorlar gerektiğinde projeleri tartışıyorlar. Böyle bir durum var. 

“CEDİT PROJESİ NEVZAT BEYİN BÜYÜKŞEHİRE SIÇRAMAK İÇİN KENDİNE GÖRE ÇIKARDIĞI BİR PROJEYDİ”

Cedit Mahallesi uzun süren tartışmalar sonucunda bakanlığa devredildi. İzmit Belediyesi Cedit Projesini neden gerçekleştiremedi?

Cedit projesi iyi tasarlanmamış, sıkıntılı ve kat adedi yüksek olması sebebiyle bir ilçe belediyesinin altından kalkamayacağı bir projeydi. Bu durumu bizde, büyükşehir ve bakanlıkta biliyordu. Bu projenin en sıkıntılı noktası kat adediydi, biz geldiğimizde bu projenin tüm fizibilite raporlarını çıkardık. Karşımıza çıkan şey bu projenin bir ilçe belediyesinin yapacağı bir şey olmadığı çıktı, Nevzat Bey kalsaydı oda bu projeyi yapamazdı. Cedit Projesi Nevzat Beyin büyükşehire sıçramak için kendine göre çıkardığı bir projeydi.
 

“CEDİT’TE YAPILACAK SOSYAL TESİS, OKUL, PARK VE CAMİİ BENZERİ ŞEYLERİ ÜSTLENEBİLECEĞİMİZİ SÖYLEDİK”
Fatma Başkanın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ve Tahir Başkan’ın katıldığı bir toplantı yapıldı ve bu proje bakanlığa devredildi. Bu projeyi Kocaeli Büyükşehir yapmıyor bakın bakanlık yapıyor kentte böyle bir algı var, Fatma Hanım neden yapmadı da Büyükşehir’e devredildi diyor fakat proje Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne değil Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devredildi. Bu projede de zarar da var, bu zararı bir içe belediyesinin karşılamayacağı anlaşıldığı için proje bakanlığa verildi. Cedit Mahallesi vatandaşı mağdur edilmesin diye Fatma Başkan elinden gelen her şeyi yapıyor. Hatta bakanlık elçisi huzurunda her şeye hazır olduğumuzu ifade etti. Cedit Mahallesinde her türlü yardıma hazırız dedi.  Cedit’te yapılacak sosyal tesis, okul, park ve camii benzeri şeyleri üstlenebileceğimizi söyledik. Yapılan çalışmalarda personel ihtiyacı olursa belediyeden takviye yapacağımızı söyledik. Fatma Başkan burada Ceditli vatandaşların mağdur edilmemesi için her şeyi yaptı, Cedit mahallesi vatandaşları da bunu biliyor. Büyükşehir’de bu projenin altına elini koyamazdı oda belli oldu ve bakanlığa devredildi. Bakanlık bu projeyi kimle yapar o bakanlığa kalmıştır. Hiçbir şey olmasaydı biz yine elimizi taşın altına koyarak bu projeyi gerçekleştirecektik. 

“İZMİT BELEDİYESİNDEN YENİ PROJELER GELİYOR”

Fethiye Caddesi Projesi çalışmaları ne durumda, proje ne zaman tamamlanacak?

Fethiye Caddesi projesi iki adımlı olan bir projedir. Altyapı ve üstyapı şeklinde gerçekleşecek bu projede altyapıyı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tamamlayarak bizlere teslim edecek. Şuanda Alemdar Caddesindeler oranın tamamlanmasının ardından diğer altyapı çalışmalarını tamamlayacaklar ve bizde üstyapı çalışmasına başlayacağız. Biz mümkün olduğunca en kısa sürede esnafı mağdur etmeden projeyi gerçekleştireceğiz. Sadece Fethiye Caddesinde değil, bizim daha kafelerin fazla olduğı yerlerde çok güzel projelerimiz var, esnafı toplayarak bunları anlatacağız sonucunda çok güzel bir İzmit karşımıza çıkacak. Eski demir yolu, yürüyüş yolu ve çevresinde ki kafelerin çoğunlukta olduğu yerlerde milletin rahat oturabileceği, aydınlık güzel çalışmalar yapacağız. Bu projeleri kısa sürede tamamlayarak tanıtımını yapacağız ve çalışmalara başlayacağız. 

“ŞEHİT AİLELERİNİ, KİMSESİZ ÇOCUKLARI…”
Sarısu Gençlik kampı içerisinde harika bir alan yarattık. Sarısu kamp alanı yeni haliyle mutlaka gelinip görülmesi gereken bir yer diyebilirim. Şehit ailelerini, kimsesiz çocukları, başarılı öğrencileri götürmeyi düşünüyoruz yine Pandemi sürecinde büyük emek veren hasta bakıcıları ve doktorlarımızı burada ağırlamayı düşünüyoruz. Öyle mükemmel bir proje ortaya çıktı, belediyelerin kurumları ve 7-8 tanede gönüllü sponsor oldu. İlerleyen günlerde bu projelerimizi de hayata geçireceğiz. 


 

banner31

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Pasaliii - 4 hafta önce
Bulutmusun aymisin ne anlatiyosun sen ?? Yarim kalan parklari actik diosun akparti zamanindaa 500 küsür park acildi sarisu kampi yine akparti bel baskani yapti kutuphane dedigin bi tabele asmakla iki kitap koymakla oluyosaa hayirli isler Ozaman :). Sizin zeerre icraatiniz yok bedava bos Konusmaa bulutmusun nesin bak isine :)
Avatar
İzmitli - 4 hafta önce
Paşalı Paşalı ne büyük yara. Varmış içinde be yanıyorsun degilmi bu İzmit'e akp kadar zarar veren bir zihniyet yok anlattirma okuma yazma bilmeyen insanları belediyeden toplanıp antalyalara danışma toplantılarına gonderiyorlardi