banner369
banner373

Nevzat Doğan vaatlerini yerine getirdi mi?

banner301

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, seçilmeden önce neleri vaat etti? Bu vaatlerini hangilerini gerçekleştirdi, neleri yapamadı?

Nevzat Doğan vaatlerini yerine getirdi mi?
06 Ekim 2018 Cumartesi 09:43

banner32
banner313

Yerel seçimler öncesi AK Parti’nin mevcut belediye başkanları için en önemli kriteri vaatlerini yerine getirip getirmedikleri olacak. kocaelikoz.com olarak bu süreçte Kocaeli’de bulunan belediye başkanlarını masa yatırıyoruz. İlk belediye Başkanı ise Nevzat Doğan

Kocaeli’de nüfus olarak en kalabalık 2. ilçe olsa da kuşkusuz Kocaeli’nin en önemli ilçesi İzmit. Kocaeli’nin merkezi olan İzmit’te, AK Parti için oldukça önemli. Ak Parti için İzmit’i kaybetmek, büyük bir prestij kaybı demek. 

2017 yılında yapılan Anayasa Değişikliği referandumunda Kocaeli’de AK Parti’nin tek kaybettiği ilçe olan İzmit, önümüzdeki yerel seçimlerde ise yine AK Parti’nin en fazla önem verdiği ilçe olacak.

AK Parti için bu kadar önemli olan İzmit’te, belediye başkanı Nevzat Doğan seçilmeden önce neleri vaat etti. Bu vaatlerini hangilerini gerçekleştirdi, neleri yapamadı?

İşte İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın karnesi…

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Vizyon projeler” dediği vaatlerle seçmenin karşına çıktı. Bakalım bu projelerinde nelerdi ve hangilerini yaptı.

3D YAZICI VE TASARIM MERKEZİ: İzmit Belediyesi bu projesini 2015 yılında hayata geçirdi. 
 

AİLE REHBERLİK MERKEZİ DANIŞMANLIK HİZMETİ: Bu proje İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Aile Rehberlik Merkezi’nde Aile Danışmanlığı, Psikolojik Danışmanlık, Hukuk Danışmanlığı gibi danışmanlıklar verilmekte.
 

EVLİLİK OKULU: Tamamlan bu projede uzun zamandır devam ediyor.
 

GENÇ GİRİŞİMCİLER MERKEZİ: Kendi İşini Kurmak İsteyen Girişimcilerin yararlandığı Genç Girişimciler Merkezi faaliyetine başladı.
 

GÜLTEPE GENÇLİK MERKEZİ: Gültepe Gençlik Merkezinin inşaatı tamamlandı. Koçal Sokak'ta 445 metrekarelik bir alan üzerine yapılmakta olan 3 katlı merkezin içerisinde çok amaçlı salon, etüt odaları, kondisyon salonu, kafeterya ve kütüphane bulunuyor. 
 

HER EVE BİSİKLET: 2012 yılında başlayan proje halen devam ediyor. Toplamda 22 bin bisiklet dağıtıldığı ifade ediliyor.
 

KÖY KONAKLARI: İzmit’te bulunan 52 köyde konak yapılacağı vaat edildi ama sadece 4 tanesi tamamlandı. Birinde ise inşaat devam ediyor.
 

MAHALLE KONAKLARI VE MUHTARLIK BİNALARI: Nevzat Doğan, “her mahalleye konak yapılacak” dedi, şimdiye kadar ise 16 Mahalle Konağı hizmete açıldı.

MODERN HAYVAN PAZARI: İzmit Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan modern hayvan pazarı 2016 yılında açıldı.
 

OKUL HİZMET MASASI: 2014 yılında başlayan çalışma devam ediyor.
 

ÖĞRENCİ YURTLARI PROJESİ: Projesi hazırlandı ama bir türlü çalışmalar başlamadı.
 

SANAL GERÇEKLİK KÜRESİ: Cephanelik bölgesinde 2 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine yapılmakta olan ve 10 milyon 450 bin + KDV’ye ihale edildi. Çalışma henüz tamamlanabilmiş değil.
 

ŞEHİR KÜTÜPHANESİ PROJESİ: Eski cezaevin bölgesinde yapılan eğitim kampüsü tamamlandıktan sonra o bölgeye taşınacak olan Gazi Lisesi’nin kent kütüphanesi olarak projelendirilmesi planlanıyor. Gazi Lisesi taşınamadığı proje beklemede.
 

ÜNİVERSİTELİ PAZARI: Bu proje de hayata geçirilen projeler arasında. KOÜ Umuttğe Kampüsü içinde hizmet veriyor.
 

DÜNYA TASARIM AKADEMİSİ: Gençlerin, otomobilden ayakkabıya, mikroçipten bilgisayara kadar bütün ürünleri tasarlayabilmelerine imkan sağlayacaktı. Dünyanın en iyi tasarımcılarının ders verdiği okul olacaktı. Henüz böyle bir projeye başlanılmadı. 
 

BİLGİSAYAR SANATLARI VE SİNEMA AKADEMİSİ: Henüz böyle bir proje hayata geçirilemedi. 
 

AQUAPARK: İzmit Belediyesi tarafından 5 milyon 500 bin lira maliyetle yapılan Aquapark yaz ayında hizmete açılması sonrasında kış aylarında yüzme eğitimi veriliyor. 
 

YERALTI-YERÜSTÜ OTOPARKLARI: İzmit’te yapılan otoparkların Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. İzmit Belediyesi tarafından asansörlü bir otopark yapıldı. Kapalı bir otopark ise İzmit Belediyesi bütçesiyle hayata geçirilmedi. 
 

EKOLOJİK TESİS: İzmit Şirintepe'deki Ekopark 40 dönümlük alanda oluşturuldu. 
 

TECRÜBE BANKASI (EMEKLİLERE YÖNELİK BİR PROJE): Tecrübe Bankası, henüz hayata geçirilmedi ancak Emekli Evleri bu projenin bir nevi gerçekleştirildiği alanlar. 
 

SPOR MÜZESİ: Spor Müzesi de henüz ayata geçirilemeyen projeler arasında. İahlesi ise yakında yapılacak.
 

İNSAN VE TEKNOLOJİ FUARI: Birçok şehirde hayata geçirilen bu proje, Nevzat Doğan’ın vaatleri arasında yer alıyordu. Henüz hayata geçirilemedi. 
 

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ: Bu merkezler, Büyükşehir Belediyesi tarafından açılıyor. 
 

DEPREM EĞİTİM AKADEMİSİ: 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi Cephanelik bölgesinde yapımı tamamlandı.
 

BİOGAZ TESİSİ: Böyle bir tesis henüz gündemde yok. 
 

KÖY KALKINDIRMA PROJESİ: Bazı köylerde proje kapsamında faaliyetlerde bulunuldu. 
 

ÇOCUK GÜVENLİ YAŞAM EĞİTİM MERKEZİ:  Bu projede de bir ilerleme olmadı. 
 

PANORAMA İZMİT MÜZESİ: Henüz ortada böyle bir müze yok. 
 

FİSH CENTER (DENİZ ÜRÜNLERİ MERKEZİ) Deniz Ürünleri Merkezi de gerçekleşmeyen vaatlerden. 
 

ÜCRETSİZ Wİ-Fİ: Sağlıklı ve sürdürülebilir olmasa da bu vaat de yerine getirildi. 
 

TRAMVAY: Tramvay projesi Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandı. İzmit Belediyesi’nin bu proje ile hiçbir ilgisi yok.
 

TELEFERİK: Ortada projesi bile yok. Olursa da İzmit Belediyesi tarafından değil, Büyükşehir Belediyesi tarafında yapılacak.
 

MAHALLEMİZİ GÜZELLEŞTİRELİM: Çeşitli çalışmalar var ama güzelleştirilebildi mi, yorum vatandaşın…
 

SULAK ALAN VE KUŞ CENNETİ: Henüz İzmit’te kuş cennetimiz de olmadı. 
 

MARMARA TURİZM ENTEGRASYON PROJESİ: Turizmle alakalı çalışmalar yapıldı. Beklenilen bir sonuç alınamadı.
 

DENİZDE BULUŞMA ŞENLİĞİ (DENİZ FESTİVALİ): İzmit Belediyesi bu festivali hayata geçirdi. 
 

ENGELLİ-YAŞLI BAKIM MERKEZİ: İzmit Sosyal Hizmet Merkezi, bu projeyi sürdürüyor. 
 

SOSYAL KONUTLAR: İzmit Belediyesi hiçbir sosyal konut projesi yapmadı. Ama lüks konutların yapımı devam ediyor. 
 

HURDACILAR SANAYİ SİTESİ: henüz böyle bir projede ortada yok. 
 

SANAT TEPESİ: Kültür Tepesi’nde çeşitli çalışmalar yapıldı .bölge ise beton tepeye dönüştürüldü.
 

HEMŞERİLER DERNEĞİ: Projenin amacı ilimiz genelinde bulunan tüm hemşeri derneklerinin bir araya getirilmesi, sosyal, kültürel ve ticari bir merkez oluşturulmasıydı. Hala ortada böyle bir girişim yok.
 

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ: Cedit Mahallesi ve Veli Ahmet Mahallesi’nde kentsel dönüşüm için projeler hazırlandı. İzmit Belediyesi’nin bölge sakinlerini mağdur ettiği ile ilgili yoğun ekleştiler var. Projelerin ne zaman başlayacağı henüz belli değil.
 

KÜLTÜR KÖPRÜSÜ PROJESİ: Sadece çizim aşamasında kaldı.
 

OLİMPİK HAVUZ PROJESİ: Hala bir yer tespiti bile yapılabilmiş değil.
 

PAŞASUYU KIR KAHVESİ VE LOKANTASI: Kuzey Marmara Otoyolu projesi sebebiyle bölgede oldukça ciddi sıkıntılar var. İzmit Belediyesi bu bölge ile ilgili hiçbir şey yapmış değil.
 

MAHALLELERDE SEYİR TERASLARI: Projenin akıbeti ile ilgili hiçbir bilgi yok.
 

YENİ HAMAM RESTORASYON PROJESİ: Tarih Koridoru Projesi kapsamında Yeni Hamam’ın restorasyon çalışmaları başladı.
 

YENİDOĞAN-SERDAR GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ: Serdar ve Yenidoğan mahallelerinin ortasında yaklaşık 3534 metrekarelik alanda yapılmakta olan kültür merkezinde inşaatı devam ediyor.

Sizlerde bu projeler, İzmit Belediyesi veya Nevzat Doğan ile ilgili tüm görüş ve düşüncelerinizi, tekrar aday olup olmaması ile ilgili fikirlerinizi yorum kısmına yapabilirsiniz…
 

Yarın Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez…


 

banner31

İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Levent Doğar - 9 ay önce
Kocaeli değişim istiyor Ak Parti başta büyükşehir belediye başkanı dahil 13 belediyede adaylar değişmeli.Bizim başkanlar güç zehirlenmesinde halka tepeden bakıyorlar ,kibirli ve samimiyetsizler
Avatar
Anar Asadov - 9 ay önce
İzmit turizmini tanıtma kapsamında Nevzat başkan aynı zamanda kardeş ülke Azerbaycan'da da bir İzmit Parkının açılmasına vesile oldu.
Avatar
Yaren - 9 ay önce
Görünüşe göre nevzat doğan yüzde 70 dediğini yapmış
Avatar
BERKAY YILMAZ - 9 ay önce
NEVZAT BEY DEDİGİNİN HEPSİNİ YAPTI BEN İZMİTTE OTURAN VATANDAŞ OLARAK BAŞKANIMIZDAN MEMNUNUM NEVZAT BEYİN YERİ KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIGI BÜYÜKŞEHİR YAKIŞIR NEVZAT DOĞANA
Avatar
ALİ BAYRAM - 9 ay önce
Merhaba benim yeğenim Sİnema Okuluna gidiyor. Akademi diyorlar.Çokda memnun. Başkana teşekkürlerimi iletiyorum. Diğer projelerden de çoğu yapıldı diye biliyorum. İzmit Belediyesi çok konuda önde bence.Selamlar.