banner230

Nevzat Doğan her şeyi anlattı MİA hariç!

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, katıldığı bir televizyon programında pek çok konuda önemli açıklamalar yaptı. Her şeyden bahseden Doğan, İzmit’in som aylardaki en önemli tartışma konusu olan MİA Projesi ile ilgili tek bir kelime dahi etmemiş dikkat çekti.

Nevzat Doğan her şeyi anlattı MİA hariç!
03 Mart 2018 Cumartesi 20:59

banner232

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, katıldığı bir televizyon programında çeşitli açıklamalar yaptı. Doğan, kendisiyle ilgili yapılan siyasi yakıştırmaların, köşe yazılarına taşınan parti değiştiriyor iddialarına ve çeşitli konurlarda açıklamalar yaptı.  Her şeyden bahseden Doğan, İzmit’in som aylardaki en önemli tartışma konusu olan MİA Projesi ile ilgili tek bir kelime dahi etmemiş dikkat çekti.

İZMİT’İN BÜYÜK PAYI VAR
Başbakan Yardımcı Fikri Işık’ın il kongresindeki konuşmalarında bahseden Doğan; “Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Ak Parti Kocaeli'nin 6. Olağan il kongresinde şu anda Türkiye’de en batıda AK Parti’ye en güçlü desteği veren ilin Kocaeli olduğunu kaydetmişti. İl kongresi değerlendirmesinde daha önce CHP’nin kalesi olarak görünen Kocaeli’nin şu anda AK Parti’nin kalesi konumuna geldiğini ifade eden Işık’ın sözlerini destekleyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, CHP’nin kalesinin merkezi diye tabir edilen bir bölgede,  görev dönemleri dahilinde büyük başarı kaydettiklerini ifade etti. Bugün Kocaeli’de gelinen noktada İzmit’in de büyük payı olduğunu kaydetti” diye belirtti.
 

HER ZAMAN OY ORANLARINI ARTTIRDIK 
Doğan, yaptığı açıklamada “Değerli bakanımız Fikri Işık beyle partimizin kurulduğu ilk günlerde birlikte il başkan yardımcısı olarak çalıştık. Sonra kendileri il başkanı, biz milletvekili olarak çalıştık. Şimdi tersi oldu, O Ankara’ya gitti, biz buraya geldik. Gerçekten söylediği gibi batıda sahil kıyılarında, Ak Parti’nin her şeyiyle ezici bir üstünlükle önde olduğu nadir bir iliz. Burada azıcık da İzmit’e de pay çıkarayım. Burada  hep birlikte bu başarıyı sağlarken İzmit gibi en kritik ve en zor yerde  2009’da göreve geldiğimiz tarihteki oy oranlarımızdan bugüne kadar her zaman oy oranlarını arttırdık, yüzde 50’lerin üzerine çıktık. Sahil kenarında aslında CHP’nin kalesinin merkezi olarak konuşulan bu anlayışın yıkıldığını, zaten 2014 yılındaki seçimlerde büyük bir fark atarak gösterdik.” dedi.

SİYASİ BEDEL DE ÖDÜYORUM
Konu önümüzdeki seçim dönemine geldiğinde ise geçtiğimiz günlerde köşe yazısına taşınan “Doğan CHP’ye  geçiyor” iddiasını da  değerlendiren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Ak Parti olmasa siyasete girmezdim” mesajını yineledi, gerekçelerini de paylaştı. Doğan “Sadece belediye başkanı olarak değil, , partinin kurucu sorumlusu olarak burada ağır bir sorumluluk altında çalışıyorum. Bunun bilinciyle çalışıyorum. Bugüne kadar alnımızın akıyla çok şükür her zaman yükselen ve artan bir oy oranımız olmuştur. Hiç bir zaman belediyemizle ilgili başımızı öne eğecek bir yanlış içerisinde olmadık. Dürüst, çalışan, proje üreten, adaletli, herkesin belediyesi olan bir Ak Partili olmakla gurur duyuyoruz. Partimizin neferiyiz ama belediye başkanlığı yaparken CHP’li kardeşlerimizin de belediye başkanıyız. MHP’li, DSP’li ve BBP’lilerin de, diğer partililerin de belediye başkanıyız. Her kesimin her bölgenin adaletli hizmet alması için gayret ediyoruz. Milletin kuruşunu ziyan etmiyoruz. Bazen bedel ödüyoruz. Siyasi bedel de ödüyoruz ama asla adaletsizliğe şehre bir haksızlığa müsade etmiyoruz. Kurulduğu günden beri söylediğim birşey var. Bir kez daha söylüyorum. Ak Parti kurulmasaydı, ben siyasette olmazdım. Recep Tayyip Erdoğan, siyasi önder olarak öne çıkmasaydı, ben siyasette olmazdım.” dedi

YALAN DOLAN OLMADAN BU İŞİ YAPAMAZ MIYIZ?
Açıklamalarına devam eden Doğan, partisiyle yola çıktığı günleri hatılattı. Doğan, “Nihat Ergün bey il başkanı olarak atandı. Kurucu il başkanı olarak yönetim kurulunu kuruyor, bize de teklif etti. Ben de o zaman Sopalı Hastanesi’nde başhekim yardımcısıyım, çocuk doktoruyum, vakıf başkanıyım, hastane dernek başkanıyım, Konak Tıp Merkezi’nin yönetim kurulu başkanıyım, görevlerimiz yoğun bir şekilde var.  En yakınımdakilerle istişare ettim.   Babama memuriyetten istifa edip partiye girmeme ne dersiniz? demiştim. Babam, Oğlum bu parti işleri bize gelmez. Yalan dolan çok olur. Biz düz insanlarız, karnımız geniş değil boşver, dedi. Kestirip attığı için biraz bozuldum. Peki baba yalan dolan yapmadan bu işi yapamaz mıyız?  Olduğu kadar, yapabildiğimiz kadar yaparsak ne olur?,  dedim.  Durdu,  öyle olur,  dedi. Çok şükür liderimiz ve partimizle biz bu ülkeye daha fazla hizmet etme onurunu yakaladık.” dedi.

GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMAK LAZIM!
Peki makam mevki değil de meselelerinin hizmet etmek olduğunun altını sürekli çizen başkan Doğan’ın hizmette yeni bir dönem için,  bundan sonrası için gönlünden geçen bir hizmet aracı var  mı? Üst üste kendisine emanet edilen dönemlerin ardından bugün ne planlıyor? Başkan Doğan, bunu da yanıtladı. Doğan “Makamlar mevkiler gelip geçiyor. Hepsi yalan. Mal da yalan mülk de yalan, al biraz da sen oyalan, bitecek. Önemli olan koltuğa ne verdin? Koltuktan aldın mı koltuğa verdin mi? İzmit Belediyesi’ne oturduğunuzda ve kalktığınızda İzmit Belediyesi ismi büyüdü mü küçüldü mü? Değer mi kazandı değeri mi düştü?  Marka değeri mi arttı marka değeri mi azaldı? Şehirde değişimler yaptınız mı, şehrin ufkunu açacak söylemlerinizle projelerinizle, Türkiye’ye  Avrupa’ya örnek olacak fikirlerinizle, liderliğinizle birşeyler kazandırdınız mı kazandırmadınız mı? Mesele burada. İster 5 yıl, ister 10 yıl, ister 50 yıl yapın, sonunda bitecek. Biz bu anlayışla çalıştık. Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti ile biz siyasette buluştuk. Siyasetten de hizmet dışında başka bir beklentimiz yoktur. Makamlar mevkiler için değil hizmet anlamında ihtiyaç duyulan yerde biz hizmet yaparız. Gençlerin de önünü açmak lazım. Yeni yüzler, yeni isimler... Bakın partimizin il yönetiminde yeni yüzler yeni isimler geldi. Yıpranan arkadaşlarımız vardı. Şimdi onlar biraz daha  kenarda ağabeylik yapacaklar. Bu şekilde baktığımız zaman Ak Parti’nin  gerçek olması gereken misyonunu daha iyi kavrarız.” dedi.

HAYATIMIN EN VERİMLİ DÖNEMİNDEYİM

Doğan kendi siyasi hedefleriyle ilgili sorular karşısında açıklamalarını sürdürdü. “Başarı hırsında olduk, koltuk hırsında olmadık.” diyen Doğan, açıklamalarının devamında “Bu üretme başarılı olma hırsı, üretme hırsı. Bunun bir makam meselesi olmadığının altını bir kez daha çiziyorum. Bizler yeterince belli mevki makamları görmüş kişileriz. Ekonomik olarak da siyasete girerken belli bir noktadaydık. Siyasetten de hamdolsun en ufacık bir delikli kuruşunu istemeyiz. Tam tersi orada bir duruş da gösteriyoruz. Bizim gibi insanların hizmet etme dışında bir beklentisi olmadığına göre biz makam istemeyiz, mevki beklemeyiz. Benim böyle bir beklentim yok, olmayacaktır da. Ama hayatımın en verimli dönemlerindeyim. Tecrübe olarak, yönetici olarak, sağlıktaki bilgi becerimiz ve belediyecilikte 9-10 yıldır yaptığımız çalışmalar... Partimizin üst yönetimi, liderimiz, bir görev yap derlerse biz memleketimizin şu halinde ne diyebiliriz? Bakın şu anda Türkiye çok kritik bir dönemden geçiyor. Herkesin bu fotoğrafı görerek hareket etmesi lazım. Bizim bir beklentimizin olmadığını ben 2-3 senedir söylüyorum.  Biraz farklı yorumlayanlar, öylesine söylüyor diyenler oluyor. Biz kalbi ağzına yakın insanlarız. Kalbimize ne varsa dilimize o geliyor. “ dedi.

KENTİMİN İNSANINA BİR YANLIŞ OLURSA...

Kendisiyle ve siyasi geleceğiyle ilgili yapılan olumsuz haberleri de değerlendiren başkan “Kısır tartışmalara takılmıyoruz. Siyasetin mecrasında var bunlar. Babamın dediği gibi karnı geniş de değilim. Yanlışa yanlış diyorum. İlmi siyaset yapalım, her yanlışın üstüne gitmeyelim, yanından geçelim diyemiyorum. Hatta benim görevim, o yanlışlarla mücadele etmek, haksızlıkla mücadele etmek. Kentimin insanının hakkına  bir tecavüz,  bir yanlış olursa sorumluyum diyorum. Belediye başkanlığı ağır bir görev.” açıklamasında bulundu.

BUNLAR İYİ OLMANIN FATURASI!
Bu süreçte üzerine yapılan yakıştırmaları “Belki de iyi olmanın faturası bu. İyi olmasanız bu sorunlar olmaz.” Diye değerlendirdiğini kaydeden Doğan, sohbetin devamında  “Çocukluğumdan beri bunu yaşadım.  Bazı insanlar samimice sevgisinden bazı insanlar siyaseten farklı şeyler düşünerek  yıpratmak, zorlamak  için söylüyor. Bu, başarı hırsıyla sürekli başarılara koşmamızdan kaynaklanıyor. Üzerime yapılan yakıştırmaları ciddiye almıyorum. Lafa bakarım laf mı söyleyene bakarım adam mı. Yanlışlar zaman içinde ortadan kayboluyor. Bunun  siyasi, medya ve ticari ayakta çok önemli örnekleri var. Doğru duralım yeter, yanlışlar eğile büküle gidiyorlar. Allah, doğruların yardımcısıdır. Allah bizi doğru yoldan ayırmasın yeter.” dedi.
 


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Aslan Uyandırırpençe - 11 ay önce
Hakket ya Miadan da miyavlayanlardan da tık yok,tıksız bunlar tıksız,bir taralarından girip diğer taraflarından çıkıyor kulaklarının,böyle giderse kulak iltihabı olacak o da beyne ve göze sıçayacak,yani sağırlıklarının yanına bir de görmeme ve anlamama eklenecek,yani böyle olmaması dileğim;)
Avatar
Macide AĞLAMIŞ - 11 ay önce
Trollerde insanlık vicdan adalet yoktur Tek bildikleri sahibinin adına iğrenç yorumlar yapmak.Bel altı vurmak hassas olunan konularda vicdansizlik yapmak bilen bilir Nuray ablayi AKP ye geçmek isteseydi çoktan geçerdi çok güzelde mağdur edebiyatı yapar belediye belediye gezer konferanslara katılır paraları cebine indirirdi ama Nuray abla ilkeli siyaset yapmayı seçti Senin sahibin het kimse o yolu seçmedi