banner223
banner221

Nevzat Doğan FETÖ'cü mü?

İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan’ın terör örgütü FETÖ ile bağlantısının olup olmadığına kadar verilmesi için dava açıldı.

banner57
Nevzat Doğan FETÖ'cü mü?
10 Kasım 2017 Cuma 11:09

banner232
banner15
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan çok ilginç bir davanın konusu oldu. İzmit’in tanınan simalarından ve MHP eski yöneticilerinden Faruk Bostan’a ait işyeri Cefa Vinç, İzmit Belediyesi tarafından yıkılmıştı. Bu yıkım sırasında tepki gösteren Bostan, “Nevzat Doğan gibi FETÖ'cülerle iş yapmadığım için bunlar başıma geldi” demişti. Faruk Bostan’ın bu sözü üzerine Doğan hakaret davası açmış, mahkeme Faruk Bostan’a 1 yıl 2 ay hapis cezası vermişti.

Bu kez Faruk Bostan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan hakkında dava açtı. Faruk Bostan Mahkemeye verdiği dilekçede, ceza aldığı davada, sözlerinin doğruluğu hiçbir şekilde araştırılmamış ve beyanlarının tamamen haksız olduğu kanısıyla kendisine ceza verildiğini, bu nedenle Nevzat Doğan’ın FETÖ’cü olup olmadığının tespitinde hukuki yararı vardır diye belirtti.

Faruk Bostan’ın mahkemeye verdiği dilekçe şöyle;
“1- Davalının FETÖcü olup olmadığının tespiti için evvela; MİT'e yazı yazılarak Sayın Nevzat Doğan'a ilişkin rapor istenmesi gerekmektedir. Zira konuya ilişkin en sağlıklı bilgiler ancak ülkemizin istihbarat teşkilatından alınabilmektedir.
 
2- İzmit Belediyesi'nden Sayın Nevzat Doğan'ın Belediye Başkanlığı yaptığı dönem içerisinde vermiş olduğu işlerin ve ihalelerin neler olduğu ve bu ihalelerin kimlere verildiğinin bir listesinin istenmesini talep ediyoruz. Ardından listede adı geçen isimlerin içerisinde FETÖ'cü olduğu adli mercilerce tespit edilmiş veya hakkında bir FETÖ soruşturması yürütülen biri var mıdır? Bu hususun tespiti gerekmektedir. Zira Bank Asya'ya para yatıranların FETÖ'cü olduğu yerde FETÖ'cülere işverenler FETÖ'cü olmamakta mıdır?
 
3-  Davalının yakın akrabalarından adli mercilerce FETÖ'cü olduğuna karar verilmiş veya hakkında halen bir FETÖ soruşturması yürütülen var mıdır? Bu hususun da tespitini talep ediyoruz.
 
4- Yine adli mercilerce FETÖcü olduğuna karar verilmiş veya hakkında halen bir FETÖ soruşturması yürütülen kişilerle görüşmeleri var mıdır? Bundan da öte telefonunda ByLock programına rastlanan kişilerle görüşmeleri var mıdır? Zira tüm bunlar bugün hem Yargıtay kararlarında hem de Ağır Ceza Mahkemeleri'nde FETÖ’cü olmaya delil kabul edilmektedir.
 
Dava dilekçesinde delil olarakt; 
MİT'ten davalının FETÖ'cü olup olmadığına ilişkin alınacak rapor, İzmit Belediye Başkanlığı'ndan talep edilecek Sayın Nevzat Doğan döneminde yapılan ihaleler ve işler ile bu ihale ve işlerin kimlere verildiğini gösterir liste, Nevzat Doğan'ın telefon görüşmesi kayıtları ve bu kayıtlarda kimlerle görüştüğünü gösterir ilgili telekomünikasyon kuruluşundan alınacak liste, Nevzat Doğan'ın akrabalarından adli mercilerce FETÖ'cü olduğuna karar verilmiş veya hakkında halen bir FETÖ soruşturması yürütülen herhangi birinin olup olmadığına dair ilgili kurumlardan alınacak liste gösterildi. 

Faruk Bostan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın FETÖ mensubu olup olmadığının tespiti ile FETÖ mensubu olduğunun tespiti halinde uğramış olduğu zararlar için şimdilik bin TL maddi ve 5 bin TL manevi tazminat talep ettiİlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.