banner559

Kocaeli okullaşma oranında Türkiye birincisi

banner418

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Mayıs ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya ise Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu katıldı.

banner482
Kocaeli okullaşma oranında Türkiye birincisi
26 Mayıs 2017 Cuma 14:25

banner535
Mayıs ayı meclis toplantısı, KOTO’da bulunan Burhan Kasım toplantı salonunda, Akın Doğan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya ise Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu katıldı. Bunun yanında; Meclise İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Yönetim Kurulu üyeleri ve meclis üyeleri yer aldı. Bu ayki meclis toplantısında Nisa  ayı toplantısının  zaptı görüşülüp onaya sunuldu, aylık faaliyet raporları genel kurula sunuldu ve 2017 yılı gider bütçesi fasıllar arası aktarma konusu görüşüldü ve onaya sunuldu.

15 TEMMUZ SÜRECİ
Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan toplantıda ilk konuşan Meclis Başkanı Akın Doğan oldu. Doğan “Hepinizi şahım ve Kocaeli ticaret odası olarak selamlıyorum. Kocaeli ticaret odasının aylık olağan meclis toplantısına katılan Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’na teşekkür ediyorum. Özellikle hain darbe girişiminden sonra koordinasyon ve eğitim sağlık, sağlık alanlarında ilimize vizyon kazandırmıştır ve elini taşın altından kaldırmayan bir valimiz var” ifadelerini kullandı.

ÖNCELİK VERDİĞİN UYUM VE BİRLİKTELİKTİR
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise daha sonra kürsüye konuşma yapması için davet edildi. 120 yıllık kuruluş geçmişiyle, Kocaeli Ticaret Odasıyla olmaktan gurur duyduğunu belirten Güzeloğlu “Görev sıramız içerisinde Koto olarak kurumsal kimliğinin üyeleri ile sınırlı olmadığını ve eğitim dahil özel projelerle buluşmaktan mutluluk duyduğu belirtmek isterim. Bir kentin ve kurumun yönetiminde uyum içerisinde birbirinin tamamlaması gerekir. Benim öncelik verdiğin uyum ve birlikteliktir. Özelde bugün Ticaret Odamıza teşekkür ediyorum çok anlamlı kazanımlar elde ettik. Kalıcı olmasına izin verdik. Kişisel ve anlık ve iniş çıkışlar kalıcı olmayan notlardır, başarı olacaksa geliştirilebilir ve geleceğe aktarılır olmaktadır bir firmanın başarılı olması budur ”dedi.

ÜRETEN MİYİZ TÜKETE MİYİZ?
Bilinen üretim modellerini kavramlarının kimsenin ön göremediği biçimde değiştiğini ifade eden Vali Güzeloğlu “İnsan ve hayat ilişkisi yeniden tanımlanıyor. Biz bu değişimde akıl, ilim, bilgi temelli ekonomide üreten miyiz tükete miyiz? Aklınızı kullanarak akıllı ürünler yaparsanız iyi bir üreticisiniz. Ama bunları tüketen bir toplumsanız iyi bir tüketicisiniz demektir” sözlerini sarf etti.

FİRMALAR GELECEKTE YER ALIP ALMAYACAĞINI BELİRLESİN 
“Tüketim noktasında tüketim pazarının iyi bir müşterisi olmamalıyız” diyen Güzeloğlu, her firmanın kurum bazında nasıl değişeceğini ve gelecekte yer alıp almayacağını belirlemesi gerektiğinin altını çizdi. Bu geleceğe dair varlık konusunun ise ticari kurumların belirlemesi gereken en önemli unsurlardan biri olduğunu aktardı.

EĞİTİME BÜYÜK YATIRIM
 Vali Güzeloğlu Kocaeli’nde yapılan eğitim ve öğretim yatırımlarına dair sunum gerçekleştirdi. O sunumda en dikkat çeken detay ise,  okullarda toplam 546 Milyon 550 bin yatırım yapıldığı ve son 3 yılda 45 Milyon onarım maliyetinin gerçekleştirildiği bilgisi oldu. Bu onarım maliyetlerinden sadece 20 Milyon 500 bin TL’lik rakamın 2016 yılında yapıldığı ifade edildi. Kocaeli’nin de son dört yılda okullaşma oranları ile Türkiye genelinde birinci olduğu bilgisi de yer aldı. 

TOPLANTI OLUMLU GEÇTİ
Hasan Vali Güzeloğlu’nun konuşmasından Kocaeli Ticaret Odası Mayıs ayı meclis toplantısına geçildi. Gündem maddeleri genel kurulun onayına sunuldu. Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut ise aylık faaliyet raporunu okudu.  2017 yılı gider bütçesi faslı konusunun görüşülmesinden sonra dilek ve temenniler ile meclis ayı toplantısı son buldu.


Ayrıca KOTO Başkanı Necmi Bulut, meclis toplantısında konuşmasının ağırlığı Kocaelispor konusuna getirerek 'siyasetten uzak ' çözüm bulunması ve ne yapılacaksa bir kaç ay sonra değil en kısa sürede yapılması gerektiğini ifade etti.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.