banner521
banner533

Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinden zoraki açıklama… Çok sayıda kişiyi üyelikten attılar!

banner418

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, çok sayıda kişiyi üyelikten çıkardı.

banner482
Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinden zoraki açıklama… Çok sayıda kişiyi üyelikten attılar!
16 Ekim 2019 Çarşamba 22:52

banner535

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE), çok sayıda ismin üyelikten çıkarıldığını açıkladı. KOGACE eski başkanı Çetin Gürol ve ismet Çiğit başta olmak üzere birçok kişi üyelikten çıkardı. Üyelikten çıkarma gerekçesi olarak, kentimizdeki başka bir derneğe üye olmak, disiplinsiz davranışlar ve aidatların ödenmemesi gösterildi. 

Cemiyettin, üyelikten çıkartılan isimlerin kamuoyuna düşmesinin ardından açıklama yapması ise tepkilere neden oldu. Üyelikten çıkartılan isimlerin yaklaşık 1 ay önce üyelikten çıkarıldığı ve üyelikten atılan kişilerin isimleri 1 ay boyunca kamuoyundan gizlendiği öğrenildi.

Cemiyetin bir ay gecikmeli açıklaması ise şöyle;

“Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Derneğimizin, yönetimine seçilerek göreve geldiğimiz  günden  bu yana, birlik ve beraberliği sağlayarak, üyelerimizin   çıkarları doğrultusunda   hareket etmeyi  kendimize ilke edindik. Ancak tüm bu gayretlerimize rağmen,  göreve geldiğimiz günden bu yana, seçimlerde  demokratik ortamda yarıştığımız karşı listede yer alan bazı üyelerimiz,  yeni yönetimi ve çalışmalarını içine sindirmedi.

Haksız ve yersiz eleştiriler,  kendilerine veya  yanında olanlara ait yayın organlarından tek taraflı  programlar ile  sürekli  derneğimizi ve  yönetimimizi yıpratmaya  yönelik söylevlerde bulundu. Seçim yarışında,  bizleri kaybettiğimiz takdirde,  yeni bir oluşuma giderek, derneğimizin gücünü zayıflatacağımız yönünde iddialarda bulunan kişiler, seçimi kaybedince, kendileri bu noktada  çalışmalarda bulundu. Tüzüğümüze aykırı olmasında rağmen, bu dernek kuruldu.

Seçimlerde tarafsız davranmayan ve istedikleri liste seçilmediği için bizleri tebrik bile etmeyen Türkiye Gazeteciler Federasyonunun yöneticileri, bu yeni oluşuma kucak açtı. Bizim hiçbir programımıza katılmayan Federasyon yöneticileri, yeni derneğin kuruluş toplantılarına bile katıldı. Demokrasiye saygı duyulmadan, derneğimizi güçsüzleştirmeye yönelik bu gelişmelerden hiçbir şekilde etkilenmiş değiliz. Ancak, derneğimize ve üyelerimize karşı görevlerimiz, dernek tüzüğüne karşı olan mecburi sorumluluklarımız nedeniyle, yönetimimiz ile bir araya gelerek yapmış olduğumuz toplantıda  aldığımız kararı  üyelerimize bildirmek istedik.

Toplantı sonucunda, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Derneğimize bağlı olan bazı üyelerin,  Dernek tüzüğümüzün 6’ıncı maddesinde yer alan 4’üncü bendindeki ‘Dernek üyesi iken, merkezi Kocaeli İli sınırları içerisinde bulunan ve aynı alanda faaliyet gösteren başka bir meslek örgütüne üye olunamaz’ kuralına aykırı hareket ettikleri tespit edilmiştir. Buna istinaden aşağıda isim listesi verilen kişiler, tüzüğümüzün 7’inci maddesinde yer alan, Dernek üyeliğinden çıkarılmayı gerektiren hallerin 1’inci bendindeki ‘Dernek tüzüğüne aykırı davranışlarda bulunmak’, 4’üncü bendindeki ‘Dernek organlarınca verilen kararlara uymamak’ maddelerine istinaden üyelikten çıkarılmıştır.

Ayrıca üye aidatı ödemeyen, disiplinsiz davranışları nedeniyle üyelikten çıkarılan isimlerde aşağıdaki listeye eklenmiştir.
 

ÜYELİKTEN ÇIKARILANLAR:
İsmail Nadi
Levent Altun
Can Demirkıran
Bahar Kaymakçı Erdoğan
Zafer Onar
Afşin Şenemre
Çetin Gürol
Cüneyt Türesin
İsa Turhan
Mesut Işık
Büşra Kaya
Cengiz Hakkı Zaziç
Hümeyra Nur Yazıcı
Tuğba  Harmanlı
Demet Çamoğlu
Ömer Faruk Kıyak
Barış Ateş
Cennet Ceylan
Yavuz Ercan
Olcay Kara Bağ
Özkan Azak
Duran Yumuşak
İrem Çakman
Seda Demiral
Ercan Sarıçam
Yusuf Ünel
Nihat Kocabay
Caner Pesen
Erhan Durak
Yücel Alpay Demir
Ahmet Cemil Yeşilmen
İsmet Çiğit”
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.