banner521
banner533

Karacan’ı binlerce kişi uğurladı...

banner418

Sakarya Arifiye’de bulunan fabrikada uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan son yolculuğuna Fevziye Camii’nden binlerce kişiyle uğurlandı. Cenaze töreninde ailesi ve sevenleri gözyaşlarına boğuldu

banner482
Karacan’ı binlerce kişi uğurladı...
14 Kasım 2018 Çarşamba 12:29

banner535

Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, Lastik İş Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen uğurlama töreninin ardından, Fevziye Camii’nde kılınan öğle namazına Bağçeşme mezarlığına defnedildi. Fevziye Camii’nde kılınan cenaze namazına Karacan’ın ailesinin yanı sıra Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak, Büyükşehir Genel Sekreteri İlhan Bayram, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, AK Parti milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve Fikri Işık, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Ali Korkmaz, Selman Yıldırım ve çok sayıda işçi katıldı.
 

KENTTE SEVMEYEN YOKTU
Henüz 55 yaşında olan Abdullah Karacan, 17 yıldır genel başkandı. İzmitli bir ailenin evladıydı. Evli ve 4 kız çocuğu babasıydı. Yeşilova’da oturan, her zaman işçisinin yanında olan Abdullah Karacan, işçilerin iş dışındaki zamanlarında yararlanabilmeleri için İzmit sahilindeki Lastik İş Sendikası Sosyal Tesisleri’ni hayata geçirdikten sonra Başiskele’de bir de otel yaptırdı. Otelin işletmesi dünyaca ünlü Tryp By Wyndham oteller zincirine verildi. Karacan, lastik sözleşmelerini daima en iyi koşullarda imzalamasıyla da Türk Sendikacılığının gururu olmuştu.


 


İlgili Galeriler