banner478
banner421

Kadın baş tacıdı, bir gün değil her gün kıymetlidir

banner418

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi yönetim kurulu üyesi Sezin Türkkal ve ocağın hanım üyeleri 8 Mart Dünya Kadın Emekçileri günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

banner482
Kadın baş tacıdı, bir gün değil her gün kıymetlidir
08 Mart 2017 Çarşamba 16:47

banner477
banner460


Basın açıklamasına şube başkanı Yücel Alpay Demir ve diğer yönetim kurulu üyeleri dinleyici olarak katıldı.
Sezin Türkkal Yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi….

 

Öncelikle 8 Mart emekçi kadınlar günü için Ankara'ya giden Türk Metal İşçileri Sendikasından 7 kadın emekçi Trafik canavarının kurbanı oldu , ailelerine başsağlığı ve  7 kadın işçimize yüce Allahtan rahmet yaralanan 35 kadın işçimize acil şifalar diliyoruz.
Bilinmelidirki Kadın Türk kültüründe , Aile ve sosyal hayatında çok değerlidir, Türk kadınına devlet ve aile yönetiminden,  ilim yuvalarına kadar hayatın her yerde alanında ihtiyaç vardır, gelişmek isteyen ülkeler erkek yada dişi değil , Kişi anlayışıyla hareket etmelidir.
Kadının en kıymetli olduğu Millet , Türk Milletidir, ancak ve maalesef ülkemizde son 50 yılda artan göç ve ekonomik zorluklarla baş etmeye çalışan  insanımızın kontrolsüz nüfus artışı , uyuşturucu kullanımının artması , bazı sözde dini oluşum ve cemaatlerin “ Kuran-ı Kerim Öğreti ve emirlerinden uzak” bin yıl önceki erkek egemen bedevi kültürü  yaşama hayalleri, kadına yönelik şiddetin  , kadına yönelik  tecavüzün , Kadına yönelik cinayetlerin endişe verici boyuta ulaşmasına neden olmuştur.
Türk kültüründen , örf adet gelenek ve göreneklerinden mahrum yetişen bazı  “bahtsız insanlar” , çarpık aile yapısı kurmakta , bu çarpık aile yapılarına aile ekonomilerindeki yoksunluklar da eklenince , soyunun terbiyesini  alamamış , Türk Milletinin karakteristik özelliklerinden kopmuş  İslamın öğretilerini tam anlayamayan ,Arap vari veya avrupalıvari karakterlere bürünen , modernleşmenin dahi ne olduğunu anlayamayarak boşluğa düşen , sapkın diziler ve televizyon yayınları ile özünden uzaklaşan bir varlığa dönüşmekte , bu da çocuğa ve kadına saldırganlığı doğurmaktadır.

 

 “Biz Türk Ocaklı Türk Milliyetçisi kadınlar olarak , bu hastalığı tedavi edecek tek canlının yine asıl mağdur olan anneler olduğuna inanıyoruz. 

 

Ve buradan siz saygıdeğer basın mensupları aracılığı ile Türk Annesine sesleniyoruz.
Ey Türk Annesi !
Kadına ve Çocuğa şiddetin son bulmasını istiyorsanız MAYASI SAĞLAM ERKEK EVLATLAR YETİŞTİRİN. Malum bozulan her şey düzelir maalesef MAYA HARİÇ. Türk milletinin temel değerlerini , örf adet gelenek ve göreneklerini öğreterek yetiştireceğiniz asil Türk evlatları , soylu bir neslin artmasını ve böylece kadının hak ettiğimiz saygınlıkta yaşamasını  sağlayacaktır. Tüm bu gayretlerimizi iyi evlatlar yetiştirme çabalarınızı pekiştirmek içinde, Türk kültür ve bilincinin aşılandığı Türk Milliyetçiliğinin baş tacı edildiği ilim yuvalarına , yani ülkü ve fikir ocaklarına evlatlarınızı göndermenizi tavsiye ederiz.  Unutmayınızki dalından kopan yaprağın akibetini rüzgar tayin eder. Bizim dalımızda , gövdemizde , kökümüzdede Türk kültürü ve İslam Ahlakı mevcuttur. Basında çıkan haberleri ve günlük hayatta karşılaştığınız üzücü olayların faillerini bir düşünün , dindar bir evlat , modern ve yenilikçi bir birey yetiştirmek istiyorsanız çocuklarınızın Türklük gurur ve şuuru , İslam Ahlak ve faziletlerini küçük yaşlarda çocuklarınıza aşılayın , ve unutmayın ki Türk kültüründe ezilen kadın günü , anneler günü olmamasının nedeni de budur. Çünkü Kadın baştacıdır , bir gün değil hergün kıymetlidir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.