banner642
banner613
banner559

İZAYDAŞ işçisine yüzde 13 zam!

banner418

İZAYDAŞ ile TES-İş arasında 2018-2019 yıllarını kapsayacak toplu sözleşme imzalandı. Törende konuşan Karaosmanoğlu, “Biz zammı enflasyonun bir üstüne çıkardık. Enflasyon yüzde 11.92, biz yüzde 13 yapalım dedik” dedi

banner482
İZAYDAŞ işçisine yüzde 13 zam!
20 Nisan 2018 Cuma 12:23

banner535

İZAYDAŞ ile TES-İş arasında Ocak ayında başlayan ve 165 işçiyi ilgilendiren görüşmelerde anlaşmaya varıldı. 2018-2019 yıllarını kapsayacak sözleşmenin imzaları atıldı. Antikkapı’da gerçekleşen imza törenine İZAYDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, TES-İş Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, Türk-İş Marmara Bölge Başkanı Adnan Uyar, TES-İş Genel Mali Sekreteri Sedat Çokol ve Yerel SEN Genel Sekreteri Mümtaz Uzun katılım gösterdi.
 

EMEK VERENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, “Bir süredir TES-İş Sendikamızla yaptığımız toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin sonucuna vardık. Ortak bir çatı altında işimizi düzgünce yürütmeye çalışıyoruz. Önemli olan sözleşmenin masada kendi aramızda çözülmüş olması. Bugün atılacak imzadan sonra üzerimize düşeni yapacağız. Bizimle birlikte emek veren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 

İŞYERİ VARSA BİZ VARIZ
Uzun’dan sonra sözü alan TES-İş Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, “Yaklaşık 1 Ocak’tan beri devam eden sözleşme süreci yoğun bir çalışmayla geçti. Biz istediğimiz noktaya gelmemiştik, İbrahim Başkanımıza gittik. Arada kalan farkı Başkanımız kapattı. Biz işimize aşımıza sahip çıkmak zorundayız. İşyeri varsa biz varız” diye belirtti.
 

REFAH İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ
Türk-İş Marmara Bölge Başkanı Adnan Uyar, “Bu anlaşmanın çalışma hayatına katkı sağlayacağı inancındayım. Başkanımız çalışanların hakkını koruyor. Önümüzde seçim var. Seçimin ülkemiz için iyi olacağına inanıyorum. Taşeronlarla ilgili yapılan düzenlemeyi alkışlıyoruz. Bazı eksik noktalar var. Bu eksik noktaları konuşacağız. Arkadaşların refaha ermesi için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.
 

GÖREVLERİNİ İYİ YAPIYOR
Son olarak sözü alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İZAYDAŞ önemli bir görev üstlenen firma. Görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyor. Çöp depolama ve yakma alanı çok önemli. Çevreye ve insana asla zarar vermeden görevini yapıyor. Biz bunu son derece önemsiyor ona göre davranıyoruz” dedi.
 

İŞÇİMİZİN YANINDAYIZ
Gebze’de çöp yakma tesisi planladıklarını söyleyen Karaosmanoğlu, “Gelecek sene Gebze bölgesinde çöp yakma tesisi yapmayı planlıyoruz. Taşıma maliyetleri çok yüksek. 2 bin ton çöp kapasitesi var. 165 işçimiz toplu iş sözleşmesinden yararlanacak. Kalan taşeron işçilerimiz 2020 yılında kadroya girecek. Biz işçimizin yanındayız. Bir belediyenin çalışanına ücret vermesi en büyük kazanımdır. Biriken ikramiye farklarımızı önümüzdeki hafta içinde vereceğiz” ifadelerini kullandı.
 

ALNIMIZIN TERİ GİBİ HELAL OLSUN
Konuşmasının devamında Karaosmanoğlu, “Adaletli olan enflasyonun altında olmaması. Biz zammı enflasyonun bir üstüne çıkardık. Enflasyon yüzde 11.92, biz yüzde 13 yapalım dedik. Alnımızın teri gibi helal olsun. İşçilerimiz daha huzurlu ve güvenli görevini yerine getirecek. Allah huzurumuzu bozmasın” diyerek sözlerini sonlandırdı. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hukukçu 1 - 3 yıl önce
İZAYDAŞ Kocaeli Büyükşehir Belediyesi için bir Prestij ve Marka bir kurum ve Büyükşehir Belediyesinin Çevre,Çevre temizliği ve Denetimi konusunda elini güçlendiren bir kuruluş,ayrıca kaynak finansman sağlayan…olması gerekende bu zaten Çevre konuları Devletin devletin bir kolu olan Büyükşehir Belediyelerinin elinde olmalı,bunun Türkiye’deki en iyi örneğide İZAYDAŞ’tır.

İZAYDAŞ geliştirilmeli ek ilave tesis yapılmalı ve çimento fabrikalarının atık ve tehlikeli atık yakmalarının önü alınmalı,çimento fabrikaları ve diğerleri kendi işlerini yapmaları sağlanmalı…Atık yakma lisanları iptal edilmeli,bu dünya ve çevre kimsenin malı değil.
Çimento içinde tehlikeli atığın işi ne! Ya çevreye saldıkları zararlı gazlar!..

İZAYDAŞ çevre ve canlılar için çalışan çevreci bir fabrika kurumdur,çevreye bacasından ve diğer hiçbir şekilde çevreye zararlı bir unsuru etkisi yoktur,bacasından zararlı bir emisyon salınımı yoktur.
Avatar
Hukukçu 2 - 3 yıl önce
Bu gibi sektörlerde çalışanlar için ülkemizde uygulanan yıpranma hakkını (fiili hizmet zammı)’İZAYDAŞ çalışanlarına tanımalıyız,Avrupalı meslektaşları 15’yıl hizmet akti sonunda Ağır iş kolu kapsamında emekli yapılıyorlarmış,bizde sağlıklarını bizler için feda eden bu insanlara sahip çıkmalıyız.
Avatar
İzmitli-İZAYDAŞ - 3 yıl önce
İzaydaş'ta işe giriş yılına kıdemine göre değil torpile göre yevmiye uygulaması yapılıyormuş!

Sayın Başkan KARAOSMANOĞLU G.Müdür SARAÇ'tan işe giriş yılına göre YEVMİYE LİSTESİNİ isteyiniz,bu liste işe giriş yılına göre kişilere verilen YEVMİYE Hakkaniyetlimi?

Liste ADALETSİZ’MİŞ uygulama TORPİLE göre yapılmaktaymış,işe en son girenin yevmiyesi daha önce işe girenden yüksek olabilmekteymiş.Torpile göre yevmiye uygulaması varmış,torpile göre yevmiye uygulaması olmamalı!
Yevmiye uygulaması işe ilk girenden başlar sona doğru gider,kişi ileride bir görev üstlendiği zaman Maaş Bodrosuna GÖREV ÜCRETİ diye hane açılır,üstlendiği görevin ücretini verirsiniz.

Kişi Müdür veya Şef oldu diye Yevmiyesi yükseltilmez,Bütün iş yerlerinde Kıdem Ücreti her zaman olur ve bu İşe Giriş Yılına göre belirlenir,bütün sektörlerde iş yerlerinde bu böyledir.--
Avatar
İzmitli-İZAYDAŞ - 3 yıl önce
Diğer yandan Emekliliğine az bir zaman kalmış insanları olur,olmaz yerlere niye verdiriyorsunuz,iş makinası gibi tecrübe isteyen bir işe hiçbir tecrübesi olmayan insanlar veriliyormuş!
Daha önce Güvenlik görevlisi olan,güvenlik görevini yapan kişi iş makinası kullanma görevi verilmiş ve kişi iş makinasıyla kaza geçirmiş ölümden dönmüş,İzaydaş’ta insanlara yıldırma politikası uygulanıyormuş.

Yapılan sözleşmede zehirin ve tehlikeli kimyasal atıkların içinde çalışan bu insanların çalışma saatleride arttırılmaya çalışılmış!

Unutmayınız sizinde çocuklarınız var, ‘’Zalimin zulmü varsa,mazlumun Allah’ı var’’.