banner61

İşte FETÖ'cüler Kocaeli'de böyle toplantı yapıyor!

banner65

FETÖ’nün Kocaeli örgütlenmesinde nasıl toplantı yaptıkları Bylock yazışmasıyla ortaya çıkıt. İşte FETÖ’nün toplantı önlemleri.

banner57
İşte FETÖ'cüler Kocaeli'de böyle toplantı yapıyor!
24 Ekim 2017 Salı 16:27

banner15
Terör örgütü FETÖ/PYD’nin en güçlü olduğu yerlerden biri de kuşkusuz Kocaeli. Özelikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalarda örgütün Kocaeli yapılanmasına çok büyük darbe vuruldu. Soruşturmalar devam ettikçe örgütün tüm üyeleri tek tek ortaya çıkarılmaya devam ediliyor. 

Soruşturmalar kapsamında oldukça ilginç bilgiler ortaya çıkıyor. Özellikle örgütün haberleşme aracı olan Bylock’ta çıkan yazışmalar örgütün ne derece gizlilik içinde çalıştığını ortaya koydu. 

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik olarak devam eden soruşturmalar kapsamında, Kocaeli’nde  yakalanan bir şüphelinin telefonundan, örgütün kriptolu  haberleşme programı olan  çok ilginç bir Bylock içeriği  e-posta çıktı. 10 ve 11 Şubat 2016 tarihlerinde yazıldığı belirlenen içerikte e-posta’nın konu başlığı “Tedbiri 16’ya hızı 32’ye katlayalım” olarak görüldü. E-Posta içeriğinde ise yapılan toplatılan nasıl bir gizlilik içinde planlandığı madde madde yer aldı.

'Tedbiri 16'ya, hızı 32'ye katlayalım' başlıklı yazıda, maddeler halinde toplantı için alınacak kararlar belirtildi. 25 maddelik tedbirler şöyle:

1. Toplantı yeri toplantıya katılacak kişilere bildirmek

2. Toplantıya katılacak kişiler eşleri dahil toplantı yerinikimseye söylememeli

3. Toplantı yeri mimli yer olmamalı mümkünsebakır,esnaf,hadim,öğretmen veya güvenilir tanıdıkların iş yeri, evi, bağı vebahçesi olabilir. Ev sahibi ve sahibesinin evde olmasına dikkat edilmeli.

4. Eğer toplantı esnafın mekanında ise çalışanlara ve komşularadikkat edilmeli.

5. Toplantımızın makul bir gerekçesi olmalı, tanıtım, kurs,altın günü, herbalife, forever, living, ayfe gibi ürün tanıtımı firmalarınıngöstermelik tanıtım toplantısı süsü verilmeli.

6. Ortak ağız olmalı ne için toplanıldığına dair ara arahatırlatılmalı.

7. Mümkünse araçsız gidilmeli, araçla gidildi ise uzağa parkedilip yürünmeli(min 700 metre kuralı).

8. Adres tam öğrenilmeli tekrar çağrılaşmamalı.

9.Data hattı sadece sekreter getirmeli, aynı adresten  6-7 data hat sinyal vermemeli

10.GSM toplantı resmi olarak iş yerinizde yapılmıyorsa aslaoraya getirilmemeli.

11. Toplantıya gidilirken gsm yanınızda ise uçak moduna almaveya kapatma sağlıklı değil, onun yerine birden batarya çıkartma veya hattıçıkartma daha sağlıklı (telefon ulaşılamayacağını operatöre rapor etmemeli).Şebeke değiştirip uçak moduna da alınabilir.

12. Toplantı mekanına yaklaşıldığında biraz geçerek veyabinanın etrafından dolaşarak fiziki takip var mı diye kontrol edilmeli eğer varise toplantı yerine girmeden oradan uzaklaşmalı.

13. Gsm açık bir şekilde seyahat ediyorsanız kullandığınızaracın kiralık olmasının bir espirisi yok daha önce belirttiğimiz gibi hts veeds sistemi entegre.

14. KAPĞIT KALEM YASAK, NOTLAR WHATSABY ÜZERİNDEN TUTULMALI.

15. 1 Mart’a kadar veri yansıtması yapılmamalı, sonrasındaise sadece ilgili kişi tedbirli yansıtma yapmalı.

16. Toplantılarımız 7-8 kişiyi geçmemeli(maksimum 9 kişikuralı) illa ki 9’u geçme durumu var sa gündemi işleyen arkadaşlara müsaadeedip tekrar 9’u geçmeyecek şekilde devam edilmeli.

17. Parça parça gelinip parça parça gidilmeli, insanlardanbir insan olarak gezilmeli şüpheli veya vazifeli gibi gezmemeli.

18. Toplantı yerleri rutine bağlanmamalı.

19. Bir haftadır belli olan toplantı yeri son gündeğiştirilebilir.

20. Gün ve saatte ara ara değişiklik yapılabilir.

21. Site güvenlik görevlisi veya komprike kamera sistemiolan yerler tercih edilmemeli.

22. İsim belirtmek lüzumu şart değilse başka bir vazifedekiarkadaşlardan toplantıda isim belirterek konuşulmamalı.

23. Tedbire teşvik için toplantılarda isim vererek “falanıatmışmalar, baskın yapılmış,şu şu ele geçirilmiş aman dikkat” demek tedbiranlatırken tedbirsizlik yapmak demek, magazine yer vermeyelim, anlatılmasındamaslahat varsa isim adres vermeden anlatılmalı.

24. Her toplantı öncesi tek tek nasıl geldiği sorulmalı,tedbirsiz gelen arkadaş geri gönderilmeli veya bir yaptırımda bulunulmalı, birsonraki toplantıya tedbirli gelinmesi sağlanmalı.

25. GSM’DE TELAFUZ EDİLMİŞ TOPLANTI VEYA RANDEVU VAR İSEGİDİLMEMELİ. Allah yolunuzu hayırla kolay kıla

 
banner29

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.