banner230

“İmar planlarının matematiğini tutturamadılar”

İzmit Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi İlker Ulusoy, MİA Projesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Mademki sanayiyi şehrin dışına taşıyacaktınız neden küçük sanayi ve çevresi (b2 bölgesi) MİA planı kapsamı dışarısında bırakıldı?” dedi. 

“İmar planlarının matematiğini tutturamadılar”
26 Şubat 2018 Pazartesi 15:17

banner232

MİA ile ilgili İzmit Belediye Meclisi’ne soru önergesi sunan İzmit Belediye Meclisi CHP Üyesi İlker Ulusoy, konuyla ilgili basın açıklamasında bulundu. Ulusoy, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Zekeriya Özak, MİA planını her ortamda anlatıyor yapılanın doğru olduğunu söylüyor. Son yapılan Kocaeli Büyükşehir Meclisi’nde; İl Jandarma Komutanlığı, İl Spor Müdürlüğü, İSU, SEDAŞ gibi kamu kurumlarının istekleri doğrultusunda gündeme geldi diyor. Nevzat Doğan susuyor. İbrahim Karaosmanoğlu, ‘gerekirse geri çekelim’ diyor. ‘Verdiğimiz emsal bölgedeki hareketliliği başlatmadı’ diyor. 1600 kişi geldi ‘biz bu şartlarda mümkün değil yatırım yapamayız dediler’ diyor. Nevzat Doğan susuyor.”
 

“NASIL SİYASET YAPACAKLAR”
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi MİA’yı rafa kaldırırsa bugün MİA projesinin altına dinamit koyanlar yarın Kocaeli’de nasıl siyaset yapacaklar diyor. Nevzat Doğan susuyor. İlyas Şeker, onaylanmış imar planı emsal ve kat adeti var, düzgün binalar ve şehir düzgün olsun diye yapılıyor diyor. Mutlaka MİA planı orada olması lazım bu dönüşümün sağlanması lazım yoksa kentin merkezi gece kondu mahallesi olur diyor. Niye çıktı MİA şehrin merkezinde kalmış ağır sanayiyi taşıyarak ciddi anlamda görsel bozukluk görsel kirlilik oluşturan sanayi küçük ve orta ölçekli işletmelerin şehrin dışına çıkarılması ile ilgili düşünceden oluştu diyor. Nevzat Doğan susuyor.
 

“KULLAR’I GÜNDEME ALMADINIZ”
MİA imar planı onaylı ve yürürlükte olmasına rağmen Sayın Özak, kamu kurumlarının istekleri doğrultusunda gündeme geldi diyorsunuz, kamu kurumları emsal ve kat artışımı istedi? Sayın Karaosmanoğlu, verdiğimiz emsal hareketliliği sağlamadı diyorsunuz 1600 kişi geldi emsal kat istedi diyorsunuz, şimdi Kocaeli'nin herhangi bir mahallesinden vatandaşlar gelse  kat ve emsal artışı isteklerini dile getirse değerlendirmeye alacak mısınız? Kaldı ki Kullar'da vatandaşlar bir kat istediler gündeme dahi almadınız.
 

“NEDEN DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAYAMADINIZ”
Sayın Ünlü, hepimiz bu kentte yaşıyoruz, yaşayacağız ve göreceğiz. Sayın Şeker, 2004 yılında göreve geldiğinizden itibaren tüm Kocaeli için çevre düzeni planını ilk yapan belediye olarak övünürken 14 yıllık süreç içerisinde düzgün binalar ve şehir düzgün olsun kentin merkezi gecekondu mahallesi olmasın diye neden dönüşümü sağlayamadınız? Mademki sanayiyi şehrin dışına taşıyacaktınız neden küçük sanayi ve çevresi (b2 bölgesi) MİA planı kapsamı dışarısında bırakıldı? Sayın Doğan, imar planları matematiksel bir çalışmanın ürünüdür, 2+2= 4 eder.
 

“PLANIN MATEMATİĞİNİ TUTTURAMADILAR”
Bir yerlerde 2’yi değiştirip sonucun 4 olmasını beklemek bu şehirde yaşayan yurttaşlara şehre ve bilime ihanetten başka hiçbir şey değildir. 2007 yılından beri yürürlükte olan çevre düzeni planı ve karalarını uygulayamayan günümüz yönetimi 10 yıllık süreç içerisinde kenti gecekondu görüntüsünden çıkaramamıştır. MİA imar planını 10 yıllık  süreç içerisinde yapboz tahtasına çeviren bu yönetim bu planın hayata geçmesini bizzat kendileri, süreci uzatarak istememektedir. Çünkü nedeni çok açık imar planlarının matematiğini tutturamamaktadırlar.”
 


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Aslan Uyandırırpençe - 12 ay önce
Kul hakkından haberi varmış gibi mangalda kül bırakmayanlara bu devletin ve milletin vermesi gereken tek şeyin vapurun yanaştığı iskelelerdeki mantar başına benzeyen”BABALAR”denilen hakettikleri olduğuna inanıyorum.