banner244
banner230

Haluk Mamik'ten açıklama

Haluk Mamik açıklama yaptı

banner57
Haluk Mamik'ten açıklama
17 Ekim 2016 Pazartesi 15:48

banner232
banner15

1-  Sayın muhataplar; www.kocaelikoz.com adresli web sitenizin 02/10/2016 tarihli “FETÖ’nün meclise girmek isteyen gümüş sponsoru kim?” başlıklı asılsız haberinde, şahsımla alakalı gerçekle alakası olmayan ve şahsımı ve firmalarımızı toplum nezdinde karalamaya, küçük düşürmeye ve suç şüphelisiymiş gibi göstermeye yönelik olarak yayınlanan ve içeriği itibariyle tamamen mesnetsiz haberiniz nedeniyle iş bu ihtarname ile cevap ve düzeltme hakkımı kullanmak, kamuoyunun yanlış yönlendirilmesini önlemek zarureti doğmuştur. 
2- İlgili haberinizde şahsıma ait resmim kullanılarak ve sitenizde daha önce yayınlandığı belirtilen ancak halihazırda bulunmayan bir habere atıf yapılarak “Türkçe Olimpiyatları’na ilimizde faaliyet gösteren Mamikler İnşaat’ın da Orkam İnşaat (Mamik Group) olarak destek verdiği, hatta gümüş sponsor olduğu ortaya çıkmıştı.” Şeklinde tamamen gerçeğe aykırı, maksatlı ve kamuoyunu yanlış yönlendirmeye ve yanlış algı yaratmaya yönelik bir ifade yer almıştır. Öncelikle belirtmek isterim ki Mamikler İnşaat firmamız ile Orkam İnşaat firması ayrı ayrı firmalardır. Şahsımın Orkam İnşaat firması ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Bununla birlikte; grup firmalarımızdan gerek Mamikler İnşaat gerekse kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren Mamikler  Altın ve Seval Kuyumculuk firmalarımızın bahsi geçen haberde “Türkçe Olimpiyatları’na” hiçbir ad altında sponsor olması hiçbir dönemde söz konusu olmamıştır.
3- Ayrıca ilgili haberde “Tıpkı KOTO Başkanı Murat Özdağ gibi Demokrasi Nöbetlerine en önde katılarak şirket logolarıyla yürüyüş yapan şirketin sahibi Haluk Mamik, haberimizde sonra 17/25 Aralık’tan sonra FETÖ ile ilişkisini kestiğini açıklamıştı.” İfadelerine yer verilerek şahsımın ve grup firmalarımızın, ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden hain FETÖ/PDY ile sanki irtibatlıymış gibi maksatlı haberciliğinizle, kötü niyetli olarak kamuoyunda art niyetli bir aldı yaratmak hedeflenmiştir. Yine ilgili haberden halen FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında şüpheli durumunda olup, tutuklu bulunan kişilerle şahsım maksatlı olarak özdeşleştirilerek yalan bir kurgu ile hedef haline getirilmek istenmektedir. Gerek firma çalışanlarımız gerekse  şahsım maksatlı bu haberin internet sitenizde yayınını müteakip, haber sitenizin Genel Yayın Yönetmeni Sayın Gökhan Karabulut’la iletişime geçmiş maksatlı ve karalamaya yönelik bu yalan haberin kaynağı ve amacı tarafınıza sorulmuş Genel Yayın Yönetmeni’niz cevabında habere dayanarak bu bilgiyi “İzmitli bir rakibimden” alarak haberleştirdiğini ifade etmiştir. Hiçbir dayanağı olmayan ve gazetecilik etik ve ahlakı ile bağdaşmayan bu yaklaşım ile şahsımı ticari rakip olarak gören kişi/kişiler namına şahsımı FETÖ/PDY ile irtibatlandırarak hedef yapmak, kamuoyu nezdinde ticari faaliyetlerimize leke düşürmek, tabiri caizse “çamur at izi kalsın” mantığı ile yayın yapmak evrensel insani değerlerle ve gazetecilik mesleğinin etik değerleriyle bağdaşmamaktadır. Kaldı ki yaptığını maksatlı ve yalan haber yasal mevzuatlarımız uyarınca suç teşkil etmektedir. Tamamen kötü niyetli olarak ilimizin ekonomisine ve istihdamına olan katkılarımızdan dolayı firmalarımızın marka değerini düşürmeye yönelik ve halkımızda maksatlı olarak yanlış algı yaratmaya yönelik bu haberinizin yayın ilkeleri ile bağdaşmadığını bir kez daha üzülerek ifade etmek istiyorum.
4- Gerek şahsım gerekse firmalarımız yıllardır Kocaeli’de şerefi ve haysiyeti ile dürüstlüğü ilke edinmiş, tüm yasal mevzuatlara uygun hareket etmiş olup, bu tarz üstü örtülü tehdit mahiyetli, karalama maksatlı yaklaşımlara prim vermemiş bundan sonra da vermeyecektir. Keza şahsım 17/25 Aralık süreci öncesi ve sonrası başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve devlet kademelerimizin FETÖ/PDY için yürüttüğü her türlü mücadeleye en yoğun şekilde destek vermiş ve halen de vermeye devam etmektedir. Yine şahsım ve tüm aile bireylerimiz dış mihrakların güdümündeki bu hain FETÖ örgütüne karşı devletimizin ve aziz milletimizin yanında olmuş maddi manevi tüm gücüyle de olmaya devam edecektir. Gazetenizce böyle asılsız ve maksatlı haberlerle FETÖ ile ilişkilendirmem, itibarsızlaştırılmaya çalışılmam kabul edebileceğim bir şey değildir. Bu nedenle asılsız ve yalan haberinizle ilgili tüm hukuki yollara başvuracağımı bilmenizi de isterim. Dolayısıyla bu iddiaların doğru olmadığını anlamak mümkün iken, bu yönde bir tartışma ve incelemeye gerek görmeyerek bu şekilde haber yapılmasını, gazetecilik etiği ve ilkeleriyle bağdaştırmak mümkün değildir. Söz konusu haberin hazırlanışındaki yaklaşımınızın değerlendirmesini kamuoyu takdirine bırakıyorum.
5- Yukarıda kısaca arz ve izah etmeye çalıştığım nedenlerle öncelikle internet ortamında yayınlanan bu gerçek dışı kamuoyunu yanıltıcı bu haber içeriğinin internet sayfanızdan kaldırılmasını, işbu cevabımızın bir hafta süreyle internet ortamında kullanıcıların doğrudan ve kolayca ulaşabileceği şekilde ve TEKZİP başlığı altında yayınlanmasını, yine 02/10/2016 tarihli gerçekleri yansıtmayan ve kamuoyunu yanlış bilgilendirici bu asılsız habere hiçbir şekilde itibar edilmemesi gerektiğini ve konu ile ilgili olarak sorumluları kınadığımızı, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve  Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki kanun hükümleri ve diğer yasal mevzuatlardan doğan her türlü cezai ve hukuki yasal hakkımızı saklı tuttuğumuzu ihtar ve ihbar eder, kamuoyunun bilgisine sunarız.


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.