banner616
banner624
banner559

Gebze'de o şirket alacaklılarını çağırıyor!

banner418

Gebze'de konkordato ilan eden şirketten alacağı olanlar için çağrı yapıldı.

banner482
Gebze'de o şirket alacaklılarını çağırıyor!
04 Ekim 2020 Pazar 11:09

banner603
banner619

ALACAĞI OLANLARA ÇAĞRI YAPILDI
Gebze'de faaliyet gösteren USF İnşaat Sosyal Hizmetler Yemek Temizlik ve Organizasyon San. Ve Tic. A. Ş. ekonomik sıkıntılarından dolayı konkordato ilan etmiş ve Gebze Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından konkordato komiseri olarak Hafiz Coşkun atanmıştı. Bu kez ise yürütülen konkordato işlemleri kapsamında İnşaat Sosyal Hizmetler Yemek Temizlik ve Organizasyon Şirketinden alacağı olanlara çağrı yapıldı.

KONKORDATO KOMSERİ OLARAK ATANDI

"Şirketten alacaklı olanlara ise şu çağrı yapıldı; "1- Gebze Ticaret Sicil Müdürlüğü'nün 27678 sicil numarasında kayıtlı UFS İnşaat Sosyal Hizmetler Yemek Temizlik ve Organizasyon San. Ve Tic. A. Ş.’ ye Gebze Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanlığının 2020 / 134 Esas sayılı dosyasında, 12.08.2020 tarihinden başlamak üzere bir yıllık kesin konkordato mühlet kararı verilmiştir. Kesin mühlet kararıyla birlikte, geçici konkordato komiseri olarak görevlendirilen Hafiz COŞKUN konkordato komiser olarak atanmıştır. Konkordato komiseri tarafından yürütülen konkordato işlemleri kapsamında görevinin devamına hükmedilmiştir.

ALACAKLARININA DAİR DAYANAK GÖSTEREN BELGE İLE BAŞVURABİLECEKLER

2- Yukarıda unvanı yazılı şirketten alacaklı olanların, varsa alacaklarının dayanaklarını gösteren belgelerin suretleri çıkarılmış asıllarıyla birlikte bir dilekçeye ekli olarak, İcra ve İflas Kanunu'nun 299. maddesi gereğince, İLAN tarihinden itibaren 15 gün içinde, konkordato komiserliğimizin Güzeller Mah. İbrahim Ağa Cad. No: 18 Kat: 1 Daire: 1 Gebze - Kocaeli adresine, hafta içi ( tatil günleri hariç) 09:30 - 17:30 saatleri arasında, bizzat (gerçek kişi kayıtlarında, kimlik fotokopisi; tüzel kişi alacak kayıtlarında, tüzel kişi temsilcilerinin noter onaylı imza sirküleri fotokopisi ile) veya vekilleri aracılığıyla kayıt yaptırabileceklerdir.

15 GÜNDEN SONRA DİKKATE ALINMAYACAK

3- Vekil vasıtasıyla alacak kaydı yaptıracakların, Avukatlık Kanunu'nun 35. maddesi gereğince yalnızca (vekaletnamesi olan) avukatla temsil edilebilecektir. 4- Alacak kaydının; varsa alacağın dayanağı olan belgelerin onaylanmış suretlerinin, yukarıda yazılı adrese iadeli taahhütlü posta yoluyla gönderilmesi suretiyle de yapılabilecektir. İLAN tarihinden itibaren 15 gün geçtikten sonra Komiserliğimize ulaşan postalar dikkate alınmayacaktır.

BİLANÇODA KAYITLI OLMAYANLAR KABUL EDİLMEYECEK
5- İİK 299.maddesi c.2 fıkrası gereğince İLAN metninin bir örneğinin adresi belli olan alacaklılara iadeli taahhütlü posta ile gönderileceği hüküm altına alınmış olmakla birlikte, bu bakımından da 15 günlük alacak bildirim süresi yine işbu İLAN tarihinden itibaren başlayacaktır.
6-Alacaklarını bildirmeyen alacaklıların, bilançoda kayıtlı olmadıkça konkordato projesinin müzakerelerine kabul edilmeyecekleri ilan olunur. 28.09.2020"


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.