banner422
banner421

“FETÖ’ye mi Süleymancılara mı kime hizmet ediyorsunuz”

banner418

İzmit İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Kızılay İş Merkezi’ne bağış yapıldığı ve binanın tadilata gireceği açıklanmış bu yüzden de yetkililer esnaftan iş yerlerini zorla tahliye etmelerini istemişti. İş Merkezi’nde bulunan Cadde Cafe sahibi Cevdet Sert konuyla ilgili gazetemize çok sert açıklamalarda bulundu

“FETÖ’ye mi Süleymancılara mı kime hizmet ediyorsunuz”
25 Aralık 2018 Salı 10:57

banner32
banner424

İzmit İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Kızılay İş Merkezi’ne bağış yapıldığı ve binanın tadilata gireceği açıklanmıştı. Ancak hali hazırda bu iş merkezinde 10 iş yeri bulunuyor. Kiracıların ise sadece 3’ünün sözleşmesi var. Buradaki tadilat işini İstanbul’da faaliyet gösteren Yiğit AVM üstlenmişti. Binanın yıkılıp, tekrardan yapılacağı ve Yiğit AVM’nin burada faaliyete başlamak istediği de iddialar arasında. Bu yaşananların ardından İş Merkezi’ne bağlı Cadde Kafe sahibi Cevdet Sert yaşadıklarını Kocaeli KOZ’a anlattı. İşte Cevdet Sert’in gazetemize yaptığı çarpıcı açıklamalar:
 

GAZETECİLER GİDİNCE GERİ GELDİLER
“Şu anda kesinlikle hukuki mücadelem devam ediyor. 3 gün önce burada İSU, İZGAZ  suyumuzu, gazımızı tebligatsız kesmeye geldi. Avukatım aracılığıyla hukuken biz burada yaşanan duruma müdahale etmeye kalktık. Dağıldılar gittiler. Gazeteci arkadaşlar da o gün buradayken sorun çözülmüş gibi gösterdiler. Tuvaletin suyunu kestiler, o kalabalık İSU’dan, İZGAZ’dan sonra dağılıp gittiler. Aradan 1,5 saat sonra tekrar geldiler ve gazeteci arkadaşlar yoktu. Emniyet yine çevirdi burayı, güvenliği aldılar. Bu kez İSU müdürü de geldi. Avukatım bu kez İSU Müdürüne, ‘Müdür bey sizin buraya kadar gelmenize vesile olan hangi siyasetçi, hangi yerden emir aldınız da geldiniz’ sözü üzerine müdür bey de ‘Olur mu öyle şey biz buradaki sorunu halletmeye geldik’ dedi. Bu kez yine avukatımız, ‘Peki hukuksuz bir şekilde buraya geldiğinizin farkında mısınız?’ diye soru sorduğunda müdür bey de yasalardan bahsetti. Avukatım da bu kez bahsettiği yasanın 6306 olduğunu belirterek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yani valiliğin bir yazı yazması gerektiğini, buradaki altyapıların kesilmesi için, kiracıların ruhsatlarını ve tahliyelerini gerçekleştirilmesi gerektiğini ve bunların yapıldıktan sonra altyapı hizmetlerinin kesilebilir durumda olduğunu hatırlattı”
 

KİMDEN DESTEK ALIYORLAR
Buna rağmen müdür bey, ‘Hayır efendim, Çevre ve Şehircilik’ten bize kesin yıkım emri var. Kesin yıkım emriyle biz buraya geldik. Onun için kesmek zorundayız’ deyince yine avukatım cevap vererek, ‘Şuan benim gördüğüm evrakta belirttiğiniz kesinlik söz konusu olmamakla birlikte, bölge idari mahkemesinde son karar fezlekesini beklemek zorundasınız. Bu karar kesin değildir’ demesine rağmen, ‘Ben görevimi yapıyorum. Ben keseceğim’ demeye başladı. Ve o anda Cadde Cafe’ye gelerek suyu kesmeye kalkıyorlar. Biz usulsüz işlem yaptıklarını anlatmamıza rağmen bildiklerini yapmaya devam ettiler. Kısacası suyumuzu kestiler. Ben 3 günden beri geceleri buraya su taşıyorum. Demlediğim çaya da hazır su alıyorum. Bu şekilde işletmemi ayakta tutmaya çalışıyorum. Şu ana kadar hem yerel mahkemeler olsun, hem bölge idari mahkemelere, hem de ilgili kurumlara biz müdahil olduk. Hangi siyasetçilerden destek alıyorlar da Şube Başkanı Cengiz İpek çıkıp, ‘12’nci aya kadar AVM’nin açılışı yapılacak’ diyebiliyor. 3 gün sonra diyor ki, ‘Bütün haberlerde var bunlar, kaynaklarda var bunlar.’
 

FETÖ’YE Mİ SÜLEYMANCILARA MI KİME HİZMET EDİYORLAR
Burada da diyor ki, ‘Yılbaşına kadar iş merkezi yıkılacak!’ Ya bunlar kime hizmet ediyor. Biz Kocaeli’de yaşıyoruz ve buranın esnaflarından biriyiz. Bu kentte hiç siyasi partiler yok mu? Hiç odalar, dernekler, vakıflar yok mu? Yeri geldiği zaman ulusal ve yerellerde gazetelere demeçler veren bu insanlar, buradaki esnafın, vatandaşın hakkını hukuken aramasına rağmen nasıl oluyor da Ankara’dan, İstanbul’dan ve Kocaeli’deki bazı birkaç tane isimden oluşan bu zatlar, İSU müdürünü buraya gönderecek kadar güçleri var da Kocaeli’deki iş merkezinde bulunan kiracılara yapılan bu mağduriyete karşı ‘ayıp ediyorsunuz’ diyemiyor.  Bunlar kime hizmet ediyor. FETÖ’cülere mi, Süleymancılara mı, devlete mi? Devlete hizmet etseler bizim hukuki mücadelemize karışmazlar. Bunlar hangi cemaate mensup veya bunlar hangi çeteye mensup. Aslında bu işin arkasında Türkiye’nin çok iyi tanıdığı bir siyasetçinin kardeşi var. Bugün Türk Kızılayı’na döndüğün zaman bir hafta önce kayyum olarak atanan Genel Başkan Kerem Kınık ve İbrahim Altan hangi yetkilere dayanarak Türk Kızılayı’nın görevini kötüye kullanma hakkını kim verdi bunlara?
 

VALİLİĞİ ELE GEÇİRMEYİ BAŞARDILAR
Buradaki insanlar haklarını savunmak için daha ne yapacak? İntihar mı etsinler, adam mı öldürsünler? Biz burada hukuken tüm mücadelemizi verirken, Türk Kızılayı’nın gücünü kullanan, cemaatlerin gücünü kullananlara ne demeli? Cumhurbaşkanımızın bir lafı vardı ‘Metal yorgunluğu’ diye. Metal yorgunluğunu belki Türkiye’de yüzde 20-30 temizleyebilirler fakat Kocaeli’deki metal yorgunluğu olduğu gibi duruyor ve yüklendiler. Şu anda yerel ve genel siyasetçileri yönlendiren insanlar bunlar. Öyle bir imaj veriyorlar ki sanki Cumhurbaşkanımızın öyle bir emri var, ‘Sanki gidin Kızılay İş Merkezi içindeki kiracıları tahliye edin, çıkaramıyorsanız gerekirse o binayı yıkın başlarına’ der gibi imaj veriyorlar. İzmit Belediyesi’ne gidiyorlar. ‘Biz devletiz, devletten geliyoruz’ imajını vermelerine rağmen, belediyedeki yetkililer haklı olduğumuzu anlayıp, o gidenleri belediyeden kovuyorlar. Onlar oradan kovulduktan sonra İzmit Belediyesi’nden bize karşı bir yaptırım yapamayacaklarını anladıkları vakit Kocaeli Valiliği’ni ele geçirmeyi başardılar.
 

BASKILARI VIZ GELİR
Çünkü bize tebligat, Çevre ve Şehircilik’ten gelemez, bize İzmit Belediyesi’nden gelir.  Neden? Çünkü aboneliklerimiz, ruhsatlarımız, aktif faaliyetlerimiz var orada. Buradaki aktifliğimizin sona ermesi için ruhsatımızın iptal edilmesi lazım, burada bulunan kiracılara tebligat çekilmesi lazım ve bu tebligatta bize verilmesi gereken süre için İzmit Belediyesi’ni kullanamadılar. Gittiler kalemimizi hangi birimin müdürünü ele geçirebildilerse oradan bize baskı yaptılar. Ben bizim üzerimize baskı yapan veya iş merkezimize baskı yapan hiçbir siyasetçiyi tanımıyorum hiçbirini de adam yerine koymuyorum. Onların yaptığı baskılar vız gelir tırıs gider. Ben burada bir vatandaş olarak hakkımı sonuna kadar savaşarak koruyacağım. Eğer ki onlar bize bu korkuyu vermek istiyorlarsa unutmasınlar ki ilahi adalet var, yüce Türk Hukuk adaleti var ve de ben varım. 
 

SURİYELİLER KADAR HAKKIM YOK
Kocaeli’de ki bu iş merkezi ile ilgili yapılan haberlerin ve bu işlerin organizatörü Cengiz İpek ve Yusuf Magunacı’dır. Onların arkasındaki siyasi güçler de bunların yanındadır. Ve ben Kocaeli’de ki parti ayrım yapmaksızın hepsine soruyorum. Neden bizlere manevi destek olmaya gelmediniz? Sizlerin oya ihtiyacı yok mu yoksa bizleri mi adam yerine koymuyorsunuz? Yoksa karşı taraf mı ağır geldi size? Şimdi sokaklarda geziyor bunlar. Gazetelerde açılışlarda şovmenlik yapıyorlar. AK Parti, 3,5 seneden beri bu sorunlarla yaşamama rağmen hangi yönetici gelip de sorunlarla ilgilendi. Hangi MHP’li aktif yönetici niye gelmedi? CHP, ‘Her zaman halkın yanındayız’ der. Bunlar da gelmedi. İYİ Parti’den gelen yok. Oy diyorlar ya biz neyiz? Kime hizmettir bu? Türkiye’de kucak açtığımız Suriyeliler kadar hakkım yok şuanda.
 

CEVDET SERT BU BİNAYI BIRAKMAYACAK
Bu haberin kaynağı ile ilgili ben onları dava edeceğim. Çünkü bunlar bir hafta önce de ‘4 kiracı milyonluk yatırımı engelliyor’ diye basına yazdırdılar. Diyelim ki 4 kiracının 3 tanesi gitti, tek ben kaldım. ‘Bir tane kiracı Türk Kızılayı’nı zarar uğratıyor’ diyecekler. Ben de onlara şunu söylüyorum: ‘Benim zararımı vermeden Türk Kızılayı değil, kralı olsa hukuk mücadelem bitmeden, beni buradan çıkaracak ne adam, ne güç hiçbir şey tanımıyorum. Kesinlikle burayla ilgili bir haber ya da kaynak gerektiği zaman ispatlayamayacağım belgesiz hiçbir iddiam yoktur. Kimse yaygara yapmasın, atıp tutmasın. Ben bu sokaklarda 3,5 yıldan beri varım. Allah’ın bir kulu gelip, bizleri adam yerine koyup karşımızda sorunları dinlemediler. Beni dinlemeyen Türk Kızılayı’nın, bürokrasilerin, vakıfların karşısında ben adaletin karşısında haklılığımı ispatladım. Buranın zilliyet hakkı bana ait. İş merkezini yıkıp yenisini yapsalar bile Cevdet Sert bu binayı bırakmayacak. 


Etiketler; #kocaeli #izmit

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
cezmi dayı - 11 ay önce
feto dan sonra en tehlikeli yapı süleymancılar
Avatar
sonsulo - 11 ay önce
b bildiğim kadarıyla yıllardan beri lızılay Süleymancıların elinde bunlar varya fetoyuda sollar münafık bunlarda hak yemek hakaret etmek tam pşkopat bunlar ve devletinde başına bele olacaklar
Avatar
mehmet sert - 11 ay önce
Kızılay il başkanı her cuma Süleymancıların real deki (diyanet izni dışı çalıştırlan) mescidinde namazda eeee körler sağırlar birbirini ağırlar.