banner608
banner601
banner559

Esnaf ölümden dönmüştü… O yıkıma ceza

banner418

İzmit Belediye Encümeni’nde geçtiğimiz gün Kızılay İş Merkezi’nin yıkımı sırasında esnafın yaralanmasına neden olduğu için Topçuoğlu Hafriyat şirketine 17 Bin 96 TL para cezası kesti.

banner482
Esnaf ölümden dönmüştü… O yıkıma ceza
29 Ocak 2020 Çarşamba 15:52

banner603
banner535

İzmit Belediyesi Encümen toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Yardımcısı ve Encümen Başkanın Cem Güler’in deprem sebebiyle Elazığ ve Malatya’da bulunmaları sebebiyle encümen toplantısına İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu başkanlık yaptı. Encümende Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü’nün toplamda 15 evrakı karara bağlandı.

ATIK İHALESİNDE TON BAŞINA 23 TL TEKLİF EDİLDİ
Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce açılan ambalaj atığı ihalesi gerçekleştirildi. İzmit Belediyesi’nce ilk kez yapılacak olan ambalaj atığı toplanması, taşınması, ayrıştırılması ve değerlendirilmesi ihalesine tek istekli katıldı. Tanrıkulu Geri Dönüşüm ve Atık Değerlendirme Hizmetleri İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti. adına Bekir Ekşi ihaleye katılarak ton başına 23 TL teklifinde bulundu. İhale komisyonu 15 günlük sürenin ardından teklifi değerlendirip kararını açıklayacak. Buna göre hane, iş yeri, kamu kurum ve kuruluşları, market, AVM ve konteynerlerden toplanacak.

HAYVAN PAZARI SÖZLEŞMESİ FESH EDİLDİ
Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne gelen evrak şöyle: Durhasan Mahallesi 9257 nolu parseldeki hayvan pazarından bulunan belediyenin kiracısı Gökçen Günaydın ve mirasçıları, geçtiğimiz yıldan bu yana bölgeyi kullanamadığını belirterek sözleşmenin feshini talep etti. Bölgede karantina uygulaması olduğunu belirten Gökçen Günaydın’ın fesih talebi kabul edildi. Günaydın’ın 8 Mart 2017’de başlayan kira sözleşmesi kapsamında adaklık yeri, 26 Şubat 2019’dan bu yana kullanamadığı da belirtildi. İlçe Tarım Müdürlüğü’nün de karantinayı doğruladığı encümen maddesinde kiracı Gökçen Günaydın, kullanamadığı yerin son 1 yıllık kira bedelinin de alınmamasını talep etti.

420 METREKAELİK KAÇAK İNŞAAT YIKILACAK
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün encümende görüşülen tek evrakı ise şöyle: Kabaoğlu Mahallesi 152 ada 13-14-15-16-17-18-19-20-21 nolu parsellerin tevhidi onaylandı. Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün evrakları ise şöyle: Yenişehir Mahallesi Turan Güneş Caddesi no 382 adresinde parselde bulunan binanın yıkılarak yeni inşaat yapıldığından dolayı (420 metrekare) yapının yıkımına karar verildi.

3 YAPININ CEZASI KALDIRILDI
Karabaş Mahallesi Cengiz Topel Caddesi no 6 adresinde 475 ada 50 nolu parselde 9 ve 10 nolu iş yerlerinde Beratiye Tanrıkulu ve hissedarları tarafından proje eklerine aykırı imalat yapıldığı için daha önce para cezası verilmişti. Bu yapı için imar barışından yararlanılması sebebiyle para cezasının işlemden kaldırılmasına karar verildi. Karabaş Mahallesi Cengiz Topel Caddesi no 6 adresinde 475 ada 50 nolu parselde ruhsatlı iskanlı binanın çekme katında Firdevs Demirel tarafından yapılan kaçak inşaat mühürlenmiş, para cezası ve yıkım kararı verilmişti. Bu bina için yapı kayıt belgesi alındığı için para cezası ve yıkım işleminin kaldırılması onaylandı. 28 Haziran Mahallesi Derviş Sokak no 112466 ada 9 nolu Kasım Kaymaz tarafından parsel ruhsat ve proje eklerine aykırı imalattan dolayı yapının ruhsata bağlanmasına karar verildi.

ESNAFI ÖLÜMDEN DÖNDÜREN YIKIMA CEZA

Ömerağa Mahallesi İstiklal Caddesi 297 ada 1 nolu parselde bulunan Kızılay İş Merkezi’nin yıkımını üstlenen Topçuoğlu Hafriyat ve İnşaat’ın sahibi Muhsin Topçuoğlu yıkım esnasında güvenlik önlemlerinin alınmaması ve yıkım esnasında şantiye şefi bulunmadığı tespit edildi. Toğçuoğlu Hafriyat’a 17 bin 96 TL para cezası verildi. Topçuoğlu Hafriyat, güvenlik önlemi almaması sebebiyle geçtiğimiz günlerde Kevser Kebap’ın sahibi Abdullah Kevser’in ayağından yaralanmasına sebep olmuştu.

PAZARLARDA DEVİRLER YAPILIYOR
Zabıta Müdürlüğü’nce pazar yerlerinin devirleri encümene sunuldu. Devirler şöyle: Doğu Kışla kapalı Cumartesi pazarı 30. Ada 4 nolu pazar yerinin devri 2 metre pazar yerinin Davut Ataman’a devri onaylandı. Doğu Kışla kapalı Perşembe pazarı 52. Ada 3 numarada 4 metrelik pazar yerinin Resul Özyılmaz’a devri onaylandı. Doğu Kışla kapalı Cumartesi pazarı 52. Ada 3 numarada 4.5 metrelik sebze yeri Mustafa Çolakoğlu’na devredildi. Doğu Kışla kapalı Cumartesi pazarı 40. ada 6 numarada 3 metrelik sebze yeri İsmail Özyılmaz’a devredildi. Kuruçeşme kapalı pazarı 22 nolu 5 metre Yuvam Akarca kapalı pazarı 8 metere 24 nolu, Kozluk Pazarı 3 nolu 4 metre Pazar yerlerinin devir edilmesi sebze yerleri Sonay Şahin’e devredildi. Alikahya kapalı pazarı 64 nolu pazar yerinin devir edilmesi sebze yeri Hüseyin Çabuk’a devredildi. Yenidoğan pazarında Nedim Ak tarafından işletilen 11 nolu 2 metrelik pazar yerinin ise vatandaş tarafından talebi üzerine iptal edilmesi kararlaştırıldı.
 

banner31

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.