banner107

Eryılmaz: 'Kemoterapi gören devlet'

banner65

Selçuklu Düşünce Kulübü Ekim ayı toplantısına katıldı.

banner57
Eryılmaz: 'Kemoterapi gören devlet'
23 Ekim 2017 Pazartesi 12:50

banner15

Paralel devlet yapılanmaları Başlığı tartışma konusu olarak seçildi. Konuşmacı olarak da bu konunun uzmanlarından Emekli Emniyet Müdürü ve 15 Temmuz Gazisi, Hukukçu Fatih ERYILMAZ’ı konuk etti.

 

TES Konferans Salonundaki (İzmit) toplantıya Kocaeli Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No'lu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, KMKB Dönem Başkanı ve Yesevî Eğitim-Kültür- Sanat Derneği Başkanı Eren Elmalı, Ünel Medya Grubu Başkanı Yusuf Ünel, Türk Emekli Sen Şube Başkanı Ekrem Ertürk, TEGA Kocaeli Temsilcisi Murat Pala, Alikahya eski Belediye Başkanı Sabri Gökbudak, Alperen Ocakları eski Başkanı İrfan Memiş, TÜRKAV eski Şube Başkanı Reşat Öktem, MHP Milletvekili Adaylarından Erkan Büyüksökmen ve MHP eski İl Yöneticilerinden Cemil Uslu, Osman Ölçer ile Selçuklu Düşünce Kulübü müdavimleri katıldı.

 

Açılış konuşmasında Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin, Paralel Devlet Yapılanmaları konusunun derinliklerine vâkıf Fatih Eryılmaz’ın kendilerini kırmayarak Ankara’dan konferansçı olarak katılımından dolayı ona ve toplantıya iştirak eden tüm katılımcılara şükranlarını sundu. Aynı zamanda konferans duyurusu akabinde YouTube’de Fatih Eryılmaz’ın “gazi” olması görüntülerinden hakkındaki yazı ve röportajlara kadar katılımcıların da hazırlıklı geldiğini vurguladı. Sonrasında Fatih Eryılmaz; 1945 sonrası Türkiye’nin “yakın düşman” SSCB’ye karşı “uzak düşman” ABD’yi tercihinin ve NATO’ya girişinin Paralel Yapılanmalar için zemin teşkil ettiğini söyleyerek bir tarihsel kronoloji aktarımında bulundu. Bir yandan Sovyetler Birliği’ne din üzerinden karşı koyma stratejisi üretilirken diğer yandan Güney Müslümanlığı gibi uysal olmayan Kuzey Müslümanlığının da Batılıların / Amerikalıların takdir edeceği bir çizgiye çekilmesi için Said Nursî gibi kimselerin seçildiğini söyleyen Eryılmaz, Cemal Kutay ve Şerif Mardin gibi yazarlarla da bu projenin PR çalışmasının yapıldığını anlattı. Amerikan patentli Patrik Athenagoras ile Said Nursî’nin 1953’teki görüşmesini, ezoterik ve Kuran’a dayanmayan bir din anlayışına toplumun maruz bırakılmasını, Risalelerde geçen; Nur Postacıları, Haslar gibi kavramlarla Paralel Yapı temelleri atıldığını ve hatta Sikke-i Tasdik-i Gaybî adlı eserin bir Talimatnâme olduğunu aktaran Eryılmaz, Fethullah Gülen’in bu yapının üzerine yeni bir Yazılım olarak oturtulduğunu ve Matrix gibi iş gördüğünü beyan etti.

 

Her Perşembe Peygamber’le görüştüğünü iddia eden, şefkat tokadı ve gazap tokadı gibi kavramlarla ekibini konsolide eden ve millî bağlar, manevî bağlar, aile bağları, hemşehrilik bağı gibi hiçbir bağ bırakmayarak Mankurtlaşma gerçekleştiren Cemaat’in 15 Temmuz sonrası gücünün kısmen kırıldığını fakat tehlikesinin devam ettiğinin altını çizen Eryılmaz, Suriye ve Irak’ta yaşananlar sonrası ABD’nin F.Gülen eliyle Türk Ordusu’na format atma ihtiyacı hissettiğini ifadelendirdi.

 

28 Şubat’ın da bu meyanda halkı Devlet’ten soğutmak için planlanmış bir strateji olduğunu örnekleyen Fatih Eryılmaz; böylece Adalet ve Kalkınma Partisi’nin gelişinin hızlandırıldığını, 2007’deki Ergenekon Sürecinin 2001’de alınan Tuncay Güney ifadesiyle başlatıldığını ve Aksiyon Dergisi’nin daha 2001 yılında bu kapakla çıktığını hatırlattı. Derin Devletle ilgili soruları da “Kendisi olmayanın derini olmaz” ve Devletimizin adeta kemoterapi gördüğünü söyleyerek cevaplandırdı. Büyük ilgiyle takip edilen konferans sonrasındaki ikramlı ve çaylı sohbetle sürdü.

 

Konferans anısına özel Selçuklu DK plaketi ile SDK Başkanı yazar Süleyman Pekin’in kitaplarından oluşan bir kitap seti Konuşmacıya takdim edildi.

 

banner29

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.