banner521
banner533

Diriliş Başkanları İl Başkanlığından açıklama

banner418

banner482
Diriliş Başkanları İl Başkanlığından açıklama
30 Aralık 2016 Cuma 23:02

banner535

Geçtiğimiz günlerde bu sütunlardan 'Diriliş kimdir? Nasıl Örgütlenir? Arkasında kim vardır?' başlıklı bir yazı kaleme almıştık. 

Diriliş Başkanları İl Başkanlığı'ndan yazımıza açıklama ve tekzip geldi. 

İşte o açıklama;

 Sayın KOZ Dergisi Yayın Kurulu Başkanlığına,
          Kamuoyunda kısa bir süre önce, Diriliş Başkanları STK  Genel Başkanımız Sayın Hasan TÜRKSEL in, Türkiye genelinde mevcut İl ve İlçeler bazında kurulu bulunan, Diriliş Başkanları STK başkanlarına yönelik olarak hazırlayıp, yine tamamen Diriliş Başkanları il Başkanlarının dahil olduğu kapalı Watts Up grubunda paylaştığı ses kaydı, tüm Türkiye ve yakın coğrafyalarda paylaşılması üzere, bu ses kaydının, bir takım suiniyetli şahıslar tarafından, Sayın MİT Müsteşarımız Hakan FİDAN beyin ses kaydı olarak lanse edilmesi ve bu durumun, kamuoyunda bir takım endişe yaratmasına sebep olunması üzerine, yazılı ve görsel medyada gündem konusu olmuştur. İş bu durumdan kendisine vazife çıkaran suiniyetli bir takım aklı evveller, Diriliş Başkanlığı Sivil Toplum Kuruluşumuzu, gerekli araştırma ve inceleme yapmaksızın, kendi zihniyetlerindeki hastalıklı önyargılarıyla, kulaktan duyma mahalle dedikodularıyla değerlendirerek, sözüm ona gazetecilik vasfıyla ve göreviyle haber yayınlarına alet etmişlerdir.
          DİRİLİŞ BAŞKANLARI SİVİL TOPLUM KURULUŞU muz, 2015 Kasım ayında dernek statüsü ile kurulmuş, hiçbir siyasi parti ile yada devletin hiçbir resmi özel kurumu yada kuruluşu ile organik yada herhangi bir şekilde bağı olmayan, hiçbir kurum ve kuruluştan bağış ,yardım vs nam altında bir geliri de olmayan, tamamen bağımsız üye aidat ve bağışları ile faaliyet sürdüren hukuki bir sivil kuruluştur.
          Kuruluşumuzun amacı, Milletimizi, kendi geçmişi ve kültüründen 1000 yıllık insani değerlerinden, inancından, kutsallarından ve bağımsız devlet yapılanmasından arındırmak, kendi suiniyetlerine hizmet etmek ve ettirmek  amacıyla, kökleri Orta Asyadan, Kafkaslara, Anadoludan Balkanlara, Orta Doğudan, Kuzey Asya ya uzanan bugünkü Türkiye Devletini ve Milletini hedef alan, dini, kültürel, ekonomik,ve siyasal her türlü iç ve dış saldırıya karşı bilinçli ve örgütlü, bir ve beraber bir toplum yaratmak, vatandaşlarımız arasında, hoşgörü, sevgi ve saygı,  yardımlaşma, milli ve manevi duyguları arttırarak, ortak tarihi, ortak milli ve manevi değerleri ihya etmektir. 
          Kuruluşundan bu yana, amaçları doğrultusunda devletimize ve devletimizin tüm anayasal kurumlarına, milli ve manevi değerlerimize, bayrağımıza, peygamber ocağı addettiğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerine, tüm şehit ve şühedamızın, atalarımızın mirasına sıkı sıkıya bağlı olarak, şeffaflık içerisinde her geçen gün de, milletimizin takdir ve teveccühünü  kazanarak, ihtiyaç sahiplerine, savaş mağduru misafir milletlere, sınır ötesi ejdat yadigarı köy ve kentlere yardım faaliyetlerimiz, devletimizin iç ve dış ekonomik ve siyasal politikalarının başarısı için, almış olduğu kararların uygulanmasında öncelikle üyelerini, dolayısıyla milletimizi bilinçlendirmek ve yönlendirmek çerçevesinde eğitim ve uygulama faaliyetleri sürdürmektedir. Bu faaliyetlerini yürütürken de, bir reklam ve tanıtım kampanyası şeklinde değil, ancak herkese açık, aleni, katılımcı bir  öngörü ile hareket etmektedir. İş bu faaliyetler çerçevesinde 15 Temmuz Sürecinde sivil ve bağımsız bir kuruluş olarak, amaçlarının yüklediği misyon ile Ülke çapında tüm üyeleri ile birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın liderliğindeki, darbeye karşı  demokrasi karşı duruşunun yanında yerini alarak, görevini başarılı bir şekilde ifa etmiş, üyeleri arasından demokrasi şehidi ve gazileri kuruluşumuzun gururu olmuştur.
       Sayın Genel Başkanımız Hasan TÜRKSEL  bey, Birleşmiş Milletler Tahkim Hakimliği görevini yürüten, Daha önce İstanbul da önemli bir  İlçe belediyesinde Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapmış vatanına, milletine, milli ve manevi değerlerine bağlı mütevazi bir kişidir.
DİRİLİŞ BAŞKANLARI KOCAELİ İL BAŞKANLIĞI  nın kurucusu, Gebze merkezli müteahhitlik faaliyeti sürdüren, geçmişte bir siyasi parti içerisinde siyasal faaliyet de sürdürmüş  Sayın Fahrettin EKİNCİ kardeşimizdir. Bu kardeşimizin daveti üzerine bu sivil toplum kuruluşuna üye olarak katılmış, üyelik süreci içinde, sayın Fahrettin EKİNCİ kardeşimizin Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı olması sebebiyle, altı aylık kuruluş hukuki süreci içinde şahsım, üye 23 arkadaşımın teveccühü ile Kocaeli İl Başkanı olarak seçildim. Şahsımın 25. Ve 26. Dönem  Ak Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı olmam itibari ile ve benim gibi diğer il ve ilçelerdeki bir çok arkadaşımın Ak Parti saflarında, siyaset yapıyor olması yada sayın Cumhurbaşkanımızın ve sayın Başbakanımızın  bilfiil eylem ve kararlarında, mevcut hükümeti destekliyor olmama ve de diğer üye arkadaşlarımın da  destekliyor olmasına istinaden, bu birlik ve beraberliğin oluşturduğu güce karşı duran başta iç aleyhtarlar ile dış tahrikçiler, devletimiz ve hükümetimizin demokratik olarak güç aldığı bu birlik ve beraberliği, tüm gayri ahlaki ve hukuki yollara başvurarak saldırmak suretiyle zayıflatmak ve yok etmek planıyla, devletimizi ve milletimizi tüm eylem ve uygulamalarında zaafiyete uğratmaya çalışarak, başarısız olmasını hedeflemektedir. Bu durum, mecliste ana muhalefet görevini yüklenmiş bir siyasal partinin sözcüsünün, Devletimizin şanlı ordusunun ve hükümetimizin Suriye politikalarının yenilgi ve başarısızlıkla sonuçlanmasını arzu ettiği beyanları, bu açmazlığın bu saldırıların umarsızlığının, muhalefet etme duygusunun siyasal rant elde etmek arzusuyla, vatan ve millet çıkarlarının üstünde tutuluyor olmasının geldiği boyutun, en bariz göstergesidir. 
            Kocaeli İlimiz genelinde yayın yapan KOZ aylık dergisinin, İnternet üzerinden sürdürülen yayın ağında geçen gün, hem İl Başkanı olduğum Sivil Toplum Kuruluşumuz hem de şahsımı hedef alan gazetecilik ahlak ve ilkelerine aykırı, hiçbir somut veri ve bilgiye dayanmayan, bilakis sivil toplum kuruluşumuzun amaçlarını ve şahsımın da  bu nedenle kamuoyu önünde itibarını zedelemeye yönelik , iftira ve fitne niteliğindeki ÖZEL HABER başlıklı DİRİLİŞ KİMDİR ? NASIL ÖRGÜTLENİR ? ARKASINDA KİMLER VARDIR? Gibi başlıklarla, tamamen hayal ürünü , gizli bir takım devlet ve millet düşmanlarının sözcüsü ve piyonu edası ile yazılmış iş bu haber yazınızı şiddetle kınıyorum.Ne Diriliş Başkanları Sivil Toplum Kuruluşumuz nede Şahsım haberde açıklandığı gibi hiçbir amaç ve örgütlenme içinde kesinlikle değildir. Şu ana kadar Kocaeli il Başkanlığımız kuruluşunun ilk 6 aylık olağan genel kurulunu 24 üyesi ile tamamlamış olup, tarafımızdan atanmış tek bir ilçe ve mahalle sorumlusu bulunmamaktadır. Ülkemize ve milletimize karşı devletimize ve demokratik olarak halkın oylarıyla seçilmiş hükümetimize ve onun Başkomutanı sayın Cumhurbaşkanımıza karşı içten ve dıştan milli iradeyi yıkacak ve zaafiyete uğratacak her türlü iç ve dış faaliyetlere ve bu faaliyetleri yürüten şahıs ve kuruluşlara karşı, öncelikle devletimizin milli ve yerli amaçlarımız doğrultusunda, sonrasında devlet yetkili kişi ve kuruluşlarımızın emir ve direktifleri gereği MİLLİ SEFERBERLİK durumunda, üzerimize düşen ve devletimizce yüklenecek her türlü görevi ifa etmeye hazır ve nazır bir Sivil Kuruluş olduğumuzu belirterek, her ne kadar açık bir şekilde adım ve soyadım yer almamış olsa da, şahsıma dair olduğu tüm kamuoyunda kolayca anlaşılan bu iftira ve fitne dolu  ifadeler sebebiyle, hukuki başvuru hakkımı saklı tutarak, Konunun yayın kurulunuzca değerlendirilerek, mevcut yazının internet yayın ağınızdan derhal kaldırılmasını, talep eder, KOZ derginiz tarafından konu ile ilgili yapılacak bir araştırmaya İl başkanı olarak tüm samimiyetimle açık destek vereceğime, ciddiyetle gerçek bir gazeteci edasıyla konunun araştırılarak, hukuki bilgi ve belgeler ile sonuçların kamuoyu ile bu araştırma neticesi elde edilen bilgi ve belgeler gösterilmek suretiyle tekrar paylaşılmasını saygılarımla talep ediyorum.

Av.Abdullah ZORLU 
DİRİLİŞ BAŞKANLARI KOCAELİ İL BAŞKANI


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.