banner61

Cem Şakoğlu'ndan Üzülmez'e çok sert tepki 'Bizde kayıtlara geçtik başkan'

banner65

Kartepe Gazetesinini İmtiyaz sahibi Cem Şakoğlu 2 Ağustos tarihinde kaleme aldığı,’’sayın başkan biz de bunu kayıtlara geçtik’’ yazısı ile Yazı İşleri Müdürü Nilay Merttürk’e sahip çıktı

banner57
Cem Şakoğlu'ndan Üzülmez'e çok sert tepki 'Bizde kayıtlara geçtik başkan'
04 Ağustos 2017 Cuma 09:57

banner29
banner15
"AĞZINDAN ÇIKANI BİLECEKSİN"
Kartepe ilçesinde haftalık olarak yayın yapan Kartepe Gazetesi’nin İmtiyaz sahibi Cem Şakoğlu, Kartepe Belediye Meclisinde Belediye Başkanı Hüseyün Üzülmez tarafından hedef gösterilen Yazı İşleri Müdürü Nilay Merttürk’e sahip çıktı. Şakoğlu Hüseyün Üzülmez’e sert sözlerle yüklenerek,’’ Kartepe Beledeyi Başkanı olan bir adam oturduğu makamın değerini bilecek. Kimi temsil ettiğini, kendisini oraya kimlerin oturttuğunu bilecek. Halkı bilecek, köylüm dediği, memleketim dediği insanların değerini bilecek. Ağzından çıkanı da, yaptığı hareketi de, bu ve bunlar gibi her şeyi de bilecek’ ifadesini kullandı. 

İşte Cem Şakoğlu’nun haklı tepkisinin tam metni;

Sayın Başkan biz de bunu kayıtlara geçtik!


İş artık çığırından çıktı. Kartepe Gazetesini aldığımız günden bu yana ilçenin idari makamıdır, eski mahallemizin çocuğudur, aman arkadaşımızdır ya da arkadaşımızın arkadaşıdır diye elimizden geldiğince sustuk. Evet, hata bizim. Kimseyi kollama ya da ayrıcalıklı davranma gibi bir durumum olmadı Allah’ım da bunun şahididir ancak artık yeter. Kartepe Beledeyi Başkanı olan bir adam oturduğu makamın değerini bilecek. Kimi temsil ettiğini, kendisini oraya kimlerin oturttuğunu bilecek. Halkı bilecek, köylüm dediği, memleketim dediği insanların değerini bilecek. Ağzından çıkanı da, yaptığı hareketi de, bu ve bunlar gibi her şeyi de bilecek.

Nilay Merttürk Kartepe Gazetesinin Yazı İşleri Müdürüdür. Siyasi yapıda da Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Yardımcısı ve Kartepe Belediye Meclis üyesidir. Bu ilçede de hemen herkes tarafından tanınır. Oturmasını, kalkmasını bilen, insan ilişkilerini iyi kurabilen ve iletişimi yüksek bir yapısı vardır. Hepsinden önce benim gazetemin çalışanıdır ve ona gelebilecek bir lafı ya da hareketi ilk önce kendime yapılmış kabul ederim ki bu hareket bana göre tamamen bana yapılan bir harekettir.

Günün ilk saatlerinde bir gün önceden randevulaştığım Sumotaş Başkanı Sevgili Marika Mehmet Top’un yanına gittim. Kooperatiften arkadaşlar falan hep birlikte Sumotaşın meşhur tostu ile kahvaltı yaparken keyifli bir sohbetin içerisindeydik. Sanıyorum saat 10.00 civarıydı, telefonum çaldı. Açtığımda Sevgili Nilay telefonda konuşamayacak derecede ağlıyordu. Birisine bir şey oldu zannettim. Yürekten söylüyorum korktum. ‘Nilay ağlamadan konuş, ne söylediğini anlayamıyorum’ dedim. ‘Cem ağabey artık yeter. Az önce belediye meclisi toplantısında Hüseyin Başkan bütün meclisin ortasında ismimi de kullanarak beni rezil etti. Daha toplantı başlamadan böyle bir şey olacağı belliydi. Elimi sıkarken yüzüme bile bakmadı. Sanıyorum gazetede yazdığımız yazılardan dolayı rahatsız olmuş. Meclis toplantısına Tepetarla’lılar da katıldılar. Onları da görünce morali bozuldu ve bu olayın organizatörü benmişim, ya da bizmişiz hissine kapıldı. Konuşurken birdenbire bana dönerek ‘Nilay hanım konuşmalarım sizi rahatsız etti her halde’ dedi önce. Sonra salondaki görevlilere dönerek ‘Bu hareket kayıtlara geçsin’ dedi. Bunu niye söyledi bilemiyorum. Ben CHP meclis üyesiyim. Yani muhalif gurubu temsil ediyorum. Belediyenin yaptığı her hareketi beğeneceğiz diye bir kaide yok. Başkanın da öyle. Bu Hüseyin başkan tarafından bana ilk kez yapılmıyor. Bu üçüncü. Daha önce benimle sebebini bilmediğim şeylerden dolayı yine buna benzer şekillerde uğraşmış ve birisinde işimden olmuştum. Ben Hüseyin Başkana ne yaptım. İnsanların bize telefon açıp yazın dediği birçok şeyi etik olmaz mantığı ile yazmayalım Cem ağabey bunu diye size söyleyen ben değil miyim? Bir anda meclis salonunda herkesin kafaları bana döndü. Kayıtlara geçsin bu hareket ne demek. Ben ne hareket yapmışım. Biraz oturdum ama ben bunu hak etmedim. Bunun için ya kalkıp bir şeyler söyleyecektim ki sanıyorum kendisi de bunu bekledi benden, ya da meclisi terk edecektim. Ben de çıktım ağabey. Ama artık yeter. Kartepe’de ne olsa benden mi bilecek Hüseyin Başkan’ dedi.

Bu hareket kayıtlara geçsin! Evet biz de Kartepe Gazetesi olarak bu hareketi Sayın Başkanın dediği üzere kayıtlara geçtik. Aynı kayıtları Kartepe Gazetesi olarak biz de Kartepe Belediyesinden isteyeceğiz. Başkanın meclis esnasındaki tavırlarını, belediye meclis üyesi bir bayana yapılan bu hareketin kayıtlarını elbette biz de kullanacağız.

Bakın bu aralar bu tabiri çok kullanmaya başladım, demek ki buna delaletmiş. Benim çocuğumu bir kabahati var ise ben cezalandırırım. Hem de evimde cezalandırırım. Öyle sokak ortasında, milletin içerisinde Belediye Başkanının Sukay Parkta tüm basının önünde Başkan yardımcılarını haşladığı gibi yapmam. Bütün bunların yanında bir daha üzerine basarak söylüyorum ki çocuğumu ben cezalandırırım bunu bir başkası yapmaya kalkarsa da yapılması gerekeni en yüksek perdeden yaparım.

Şimdi buradan Kartepe Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Üzülmez’e sesleniyorum. Üç defa sokağa çıkıp, beş tane haberi halkın ağzından yazdık diye bize, daha doğrusu bana kurduysan sizin muhatabınız benim. Muhatabınız benim çalışan ya da çalışanlarım değil. Üç defa sokağa çıktık diye insanlar belediye meclis toplantılarını bastılarsa, demek ortalık yangın yeri. Bundan kendinize ders çıkartmak yerine bunu kavgaya dönüştürmek istiyorsanız, siz bilirsiniz. Biz hazırız. Kavgaya değil, gerçekleri ortaya koymaya. Sokağa çıkıp halk ile konuşması gereken sizler iken bunu bu ilçenin tek basılı gazetesi yapıyorsa, halkı sizler değil de biz dinliyorsak, derdiniz var mı diye siz değil de biz soruyorsak bu hata bizim değil sanıyorum. Kartepe’nin genel yapısı üzerinden bu ilçede yaşayan insanlarla, hemen her sokak arasına girmeye çalışarak sohbet ediyor ve bunu gazetemiz sayfalarına taşıyorsak, gittimiz yerlerde halkın, size oy veren insanların sizin ile ilgili düşüncelerini, eksiklerinizi, yapmadıklarınızı, onların gözünden görünüşünüzü anlatmamıza tahammül edemiyorsanız, bize değil, Kartepe’nin insanına tahammül edemiyorsunuz demektir. O zaman neden burayı yönetmeye talip oldunuz ve o zaman o koltukta ne işiniz var sormazlar mı size?

Ne olduğunu bilmiyorum, neler yaşadığınızı da bilmiyorum ve bilmek de istemiyorum ama bir şeyler olduğu kesin. Ak Partinin merkez yönetimi ve Sayın Cumhurbaşkanı da dahil olmak üzere partide ve yönetimlerde ciddi değişimler gerektiği, halkla iç içe olmayanların gitmeleri gerektiğini söylemelerine rağmen inat yapar gibi tam tersi tavırlar sergiliyor olmanız Kartepe’de yaşayan herkesin ciddi manada dikkatini çekiyor. Bunu birlikte siyaset yaptığınız, yönetimlerinizin içerisindekiler ve akrabalarınız da dahil herkes konuşuyor. Başkana bir şey oldu diyorlar.

Çok yakın çevrenizde de dahil olmak üzere, günden güne artan agresifliğiniz, etrafınızdaki hemen herkesi yıkıp geçiyor olmanız, vefa duygusundan uzaklaşmanız ve güven duygusunu neredeyse tamamen unuttuğunuz, insanlara kullan at mantığı ile yaklaştığınız konuşuluyor halkın arasında. Bizler de buna birebir şahit oluyoruz. Ancak herkesin gördüğünü her ne hikmetse siz bir türlü görmüyor, göremiyorsunuz. Birileri bunu önünüze koyduğunda da kabahati karşı tarafta buluyorsunuz. Sayın Başkan ‘KRAL ÇIPLAK’

Kartepe sınırları içerisinde ne yaptığınız, insanlara nasıl davrandığınız seçim gününe kadar beni ilgilendirmiyor. İnsanlar kendi yollarını kendileri çizer, beğenmezlerse kader derlermiş. Ancak bir tespiti söylemeden de geçemeyeceğim. Şayet Kartepe Gazetesinin her hangi bir elemanına bu gün itibariyle siz de dahil olmak üzere Kartepe Belediyesinin her hangi bir personelinden küçük düşürücü ya da azar mahiyetinde her hangi bir şey gelirse bunu bütün yüreğimle söylüyorum ki bu güne kadar karşınızda hiç bulmadığınız bir Kartepe Gazetesi ve hiç görmediğiniz bir Cem Şakoğlu görürsünüz bilginiz olsun. Biz edebimizi muhafaza etmeye çalışırken, mahremimize el veya dil uzatmaya çalışan her kim olursa olsun aynı tavrımız ile karşılaşacaktır. Biz bu güne kadar yeterince haddimizi bildik, bundan sonra da herkes haddini bilsin ki ortada bir eşitlik olsun. Benden söylemesi.
banner32

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.