banner601
banner559

Büyükakın’dan CHP’ye “Hitler” göndermesi… “Hitler’in propagandistleri de bunu yapmıştı”

banner418

Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanı Tahir Büyükakın, CHP’lilerin söylemlerine “Hitler” göndermesi yaptı. Büyükakın, “Hitler’in propagandistleri de bunu yapmıştı” dedi.

banner482
Büyükakın’dan CHP’ye “Hitler” göndermesi… “Hitler’in propagandistleri de bunu yapmıştı”
11 Ocak 2020 Cumartesi 13:15

banner603
banner535

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, AK Parti Çayırova Genişletilmiş 60. İlçe Danışma toplantısına katıldı. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, ilçe yönetimi ve çok sayıda teşkilat üyesinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi olarak 2004-2019 yılları arasında Çayırova ilçemize 161 proje ile 278 Milyon 842 bin TL tutarında yatırım yaptık” dedi. 

“CUMHURBAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİYLE İNANILMAZ İŞLER BAŞARILDI” 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan evvel “İstanbul’da suların akmadığı, çöplerin toplanmadığını gençlerimize anlattığımızda bunlar masal gibi geliyor” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın, “Belli bir saatte suların akacağı belediye hoparlöründen duyurulduğu, halkın ellerinde su bidonlarıyla çeşmelerin başında beklediği, su geldiği takdirde bidonları doldurup bulaşık ve çamaşır yıkandığı bir dönem gençlerimiz için hiç olmadı” şeklinde konuştu. “Bizim gençliğimizde o tünel başlamıştı” diyerek patates deposu olarak kullanılmak için bile planlar yapılan “Ankara’ya giderken Bolu tüneline giriyorsunuz” vurgusu yaptığı “o dönemin hükümetinin Bolu tünelini bitirip bitiremeyeceği, kaynak bulup bulamayacağı tartışılıyordu” hatırlatmasını da yapan Başkan Büyükakın, “Teşkilatlar olarak özellikle gençlerimize bunları anlatmanızı istiyorum. Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle ülkemizde inanılmaz işler başarıldı. Eskiden olmayan ve bulunamayan paralar bulundu, ülkemize muhteşem yatırımlar yapıldı. Biz belediyeler olarak da eskiden hükümetlerin yapamadığı işleri yaptık. Son Başbakanımız Binali Yıldırım beyde inanılmaz işler yaptı. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Ferhat gibi dağları deldi” ifadelerini sarf etti. 

“ARAP BAHARI BAŞINDAN SONUNA KADAR BÜYÜK BİR TEZGAHTIR” 
Çayırova ilçesine 254 kilometre içme suyu ve 270 kilometre kanalizasyon hattı yapıldığını da dile getiren Başkan Büyükakın, ortaya koyulan yüzlerce eserin ve başarın arkasında, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın getirmiş olduğu yönetim vizyonu vardır. Ülkemizin dünyada ki itibarının artması da başlı başına çok önemlidir. Son olarak baktığımızda Libya ile yaptığımız anlaşmayı da hepimiz yakından takip ettik. Bölgemizde ve dünyanın birçok yerinde inanılmaz dengeler oluşuyor. Doğu Akdeniz’de Avrupa Birliği Girit adasını merkez olarak aldı. Libya’da da inanılmaz bir iş yaptık, yapıyoruz. Hepimizin bildiği Arap Baharı da başından sonuna kadar büyük bir tezgahtır. Orta doğuya ve bölgemizde ki ülkelere demokrasi getireceğiz diye gidenler, peşinden operasyonlarını tamamlayıp diktatörlükler getirdiler. Aynı şey Saddam yönetimine de yapılmıştı. Baba Bush ve oğul Bush döneminde iki kez operasyona maruz kalmıştı. Saddam’ın gitmesi karşılığı Irak’a demokrasi gelecekti. Demokrasi geldi mi hayır gelmedi, gelmeyecekti. Bunların girdiği yerden hiçbir zaman hayır gelmez. Bizim ceddimizin mesela Kudüs’ün de içinde olduğu Orta doğu topraklarında 300 yıldan fazla hakimiyet içinde tuttuğu dönemde bir kişinin bile burnu kanamamıştır. Yahudi’si istediği gibi yaşamış, Hristiyan’ı Hristiyanlığını yaşamış, Müslüman Müslümanlığını yaşamıştır. Biz gittiğimiz yere barış, kardeşlik ve adalet götürmüşüzdür. Biz gerçekten çok büyük bir medeniyetin evlatlarıyız. Çok büyük bir mirasın emanetçileriyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliyle bu çalışmaları yapmayı sürdürüyoruz” ifadelerini sarf etti. 

“KURALLARI YENİDEN YAZACAK OPERASYONLARI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”
“Bakınız Libya ile yaptığımız anlaşma sayesinde Akdeniz’de petrol ve fosil yakıtta arama imkanına kavuşuyoruz” şeklinde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, “Aynı şeyi Kıbrıs’ında etrafında da yapıyoruz. Onlara serbest bize yasak anlayışına sahip olanlar var. Kendileri iktidarları devirip oranın yönetimlerini ele geçirip oradaki petrolü almak için gittiklerinde her şey mubah, biz oraya uluslararası hukuk çerçevesinde gittiğimizde ve gereğini yaptığımızda bize yasak. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi onlara kalsa biz Akdeniz’de ayağımızı denize sokamayacağız. Ona bile müsaade etmeyecekler. Ama dinliyor muyuz hayır dinlemiyoruz. Her gün dünyada ki dengeleri yeniden değiştirecek oyunun kurallarını yeniden yazacak operasyonları gerçekleştiriyoruz. Bu da Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve başarıları sayesinde oluyor. Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Bizler var gücümüzle, ona yakışır bir şekilde, onun davasına katkı sağlayacak şekilde, hep birlikte ona destek olmaya çalışıyoruz” dedi. 

“ONLAR NE DERLE DESİNLER, BİZ DAHA GÜZELİNİ YAPACAĞIZ” 
Konuşmasına merhum Mehmet Akif Ersoy’un “Yıkmak insanlara yapmak gibi kıymet mi verir. Onu en çolpa herifler de emin ol becerir. Sade sen gösteriver 'işte budur kubbe' diye iki ırgatla iner şimdi Süleymaniye. Ama gel kaldıralım dendi mi heyhat o zaman. Bir Süleyman daha lazım yeniden bir de Sinan” şiirini okuyarak devam eden Başkan Büyükakın, “Biz Elhamdülillah Cumhurbaşkanımızla birlikte yapan ve hizmet eden tarafın temsilcileriyiz. Onlar yaptırmayız tarafında. “Yaptırmayız, temel atmayız, temel atmama töreni yaparız” diyorlar. Kanal İstanbul yapacağız diyoruz, yaptırmayız diyorlar. Neden? Karadeniz’in tuzlu suyu ile Marmara’nın tuzlu suyu karışır, onun ekolojik dengesi bozulur. Boğaz var zaten, bağlı. Yıllardır bağlı. Bunun hesabı yapılmıyor sanki. Binlerce rapor var. Beyefendi televizyona çıkıyor, diyor ki “Buraya şimdi çok konut yapılacak yük gelecek. Yük bindiği zaman fay hattı zarar görecek. Fay hattını tetikleyecek deprem olacak. Deprem İstanbul için daha büyük bir öncelik.” ifadelerini kullanıyor. Biraz sonra bir deprem profesörü programa bağlanıyor ve diyor ki “Böyle bir risk olmaz” sonra o beyefendi “Ben öyle bir şey demedim kayıtlara bakın” diyor. Komedi gibiler. Aslında neyi diyorlar. Birilerine söz vermişler. Bakın 2013’te ki Gezi olaylarında başlayan süreç aynen devam ediyor. Birilerine bir şeyleri söz vermişler. İstanbul’a havalimanı yaptırmama sözü vermişlerdi. Ağaç kesiliyor diyorlardı. Toplantı yapıyorsun havalimanını yapma, üçüncü boğaz köprüsü yapma diyorlardı. Onlar birinci boğaz köprüsü yapıldığında da karşı çıkmışlardı. Aslında bu manada tutarlılar. Yapmama konusunda tutarlılar. Ama bizim ceddimiz yapma konusunda tutarlı. Biz Süleyman’ın ve Sinan’ın nesliyiz. Yapacağız. Biz çok iş yaptık, bundan sonrada çok şey yapmaya devam edeceğiz. Onlar ne derse desinler, biz daha güzelini yapacağız” vurgusu yaptı. 

“YENİ VE YENİDEN BİRÇOK İFTİRA VE YALAN ÜRETİYORLAR” 
“Ama yeni dönemde yeni adet türettiler” şeklinde konuşan Başkan Büyükakın, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İyice artık cılkını çıkarttılar. İnanılmaz şekilde gerçeklerin dışında şeyler söylüyorlar. Hayır bu gerçek değil, gerçek budur diyorsun, çevirip başka bir şey söylüyorlar. Yeni ve yeniden birçok iftira ve yalan üretiyorlar. Bir tanede bizim ilimizde var bir milletvekili. Çıktı dedi ki “Ulaştırma Bakanlığına metro devredilmedi. Ben Bakanlığa sordum. Bakanlık böyle bir şey yok dedi”. Metronun devir yazısını gösterdik, “Ben öyle bir şey demedim” dedi. “Golf aracı aldınız” dedi. Ya bunlar Golf aracı değil dedik. Bunlar park bahçeler hizmet aracı dedik. “Ben öyle demedim” dedi. “Neden golf aracı yazdınız dedim” dedi. Tuttu “Hünkâr çayırına inşaat filan yapılıyor” dedi. Dedik ki Hünkâr çayırında inşaat yok. Orası Hünkâr Çayırı değil, Tuzla dedik. Sen Tuzla ile Hünkâr Çayırı’nın nerede başlayıp nerede bittiğini bilmiyorsun dedik. Burası Hünkâr Çayırı değil, dedik. “Ben öyle demedim” dedi. Ve daha da komiğini söyleyeyim size, döndü diyor ki “Böyle diyerek halkı kin ve düşmanlığa” itiyor muşum bu cevaplarımla. Gerçekten, ne diyeceğimi bilemiyorum.”

“HİTLERİN PROPAGANDİSTLERİ DE BUNU YAPMIŞTI” 
“Yani ben böyle diyerek, yalan söylüyor, gerçek bu inşaat orada değil Tuzla’da” diyerek halkı kin ve düşmanlığa teşvik ediyor muşum bu cevaplarımla” diyen Başkan Büyükakın, “Halkımızın takdirlerine arz ediyorum. Halka yalan söylemek ayıp değil de, halka gerçekleri anlatmak kin ve düşmanlığa sevk etmekse söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum. Diğerleri de yapıyor, yapmaya devam edecekler. Ve hiçbir sınır tanımadan yapacaklar. Beş dakika önce televizyon programında söylediği burası depremi tetikler dediği ifadeyi beş dakika sonra kayıtlara bakın yok öyle bir şey diyecekler. Bir söz vardır gerçek ayakkabısını giyene kadar yalan dünyayı dolaşır derler. Zannediyorum buna sığınıyorlar. Bunun peşinden koşuyorlar. Zamanında hitlerin propagandistleri de bunu yapmıştı. Yalan söyleyin, gerçeği öğrenmeye başladıklarında bir yalan daha söyleyin, sona yine bir yalan söyleyin. Sonuna kadar yalan söylemeye devam edecekler. Bizlerde insanlarımıza gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz. Ama bizim en güçlü yanımız da teşkilatımızdır. Teşkilatlarımız bunları dinler ve ev ev sokak gezer anlatırsa onlarda hiçbir şey elde edemezler. Bu memlekette engellemek istedikleri hizmetlerin durmayacağını görürler. Ve bu memlekette daha büyük hizmetlere imza atarak projelerimizin halkımızla kavuşmasını sağlarız” diyerek sözlerini tamamladı.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.