banner521
banner533

Boşuna 7 yıldızlı ilçe olmamış…

banner418

Belediye bakanlarının karnesinde bugün sıra Başiskele’de...

banner482
Boşuna 7 yıldızlı ilçe olmamış…
13 Ekim 2018 Cumartesi 09:57

banner535

Başiskele, Kocaeli’nin yeni ilçelerinden biri. 2008’de Kullar, Yuvacık, Karşıyaka, Yeniköy ve Bahçecik Beldeleri birleştirilerek Başiskele ilçesi oluşturuldu. 2009 yerel seçimlerinde AK Parti Başiskele Belediye Başkan adayı gösterilen Hüseyin Ayaz, Kocaeli'de rekor bir oranla Başiskele Belediye Başkanı oldu.2014 yılına Ayaz yine tüm rakipleri büyük fark atarak bir kez daha Belediye Başkanı seçildi.

Ayaz’ın ilk dönem yaşadığı sıkıntılardan artık 2. döneminde eser kalmadı. Başiskele’ye yatırım üzere yatırım, proje üzere proje geldi. İlçenin çehresi çok kısa bir sürede değişti. Artık inşaat projelerin, okulların, AVM’lerin, özel hastanelerin Kocaeli’de ilk tercih ettiği bir ilçe konumuna geldi.

“7 Yıldızlı Kent” unvanına sahip olan ilçede, Başkan Hüseyin Ayaz’ın vaatlerinden neleri gerçekleştirdiğine  baktığıımızda ise bu unvanı boş yere almadığı net bir biçimde oraya çıkıyor.

Bizler sadece 4 yıl önce verilen vaatleri dikkate alıp, onun üzerinde yapılanları veya yapılanmayanları paylaşıyoruz. Başiskele’de ise neredeyse vaat edilip yapılmayan iş olmadığı gibi, vaatlere olmayan ama yapılan pek çok iş var…


İşte Hüseyin Ayaz’ın vaatleri…


KENT MEYDANI, BELEDİYE VE KAMU HİZMET BİNALARI: 2013 yılında ihalesi yapıldıktan sonra başlatılan çalışmalar bu yıl tamamlandı. Başiskele Belediyesi yeni binasında hizmet vermeye başladı.

SEMT MEYDANLARI PROJELERİ: Seymen Mahallesi semt meydanı çalışmaları devam ediyor. Doğantepe Mahallesi, Yuvacık Yakacık Mahallesi, Yeniköy Merkez Mahallesi ve Kullar Semt Meydanı çalışması tamamlandı. 

İL EMNİYET SARAYI PROJESİ: İçişleri Bakanlığı tarafında yaptırılıyor.

ÖĞRETMENEVİ VE POLİSEVİ PROJELERİ:  Polisevi projesi Yeniköy Merkez Mahallesinde 30 dönümlük alan planlara işlendi, Valilik ve İl Emniyet Müdürlüğü ile proje aşamasında. Öğretmenevi Projesi ise Valilik tarafından iptal edildi.

KO-MEK PROJELERİ: Büyükşehir Belediyesi’nin meslek edindirme kursları Başiskele’de bulunan kurs merkezinde de devam ediyor.

BİLGİ EVİ PROJELERİ: Fatih Mahallesi Yuvacık Bilgi Evi, Barbaros Mahallesi İbni Sina Bilgi Evi hizmet vermeye devam ediyor

BARAJ ÇEVRESİ DOĞA SPORLARI VE YAYLA TURİZMİ PROJELERİ: Diriliş -1 ve Diriliş 2 kamplarının alan düzenleme ve bakımları Büyükşehir Belediyesi ise ortaklaş yapılıyor. Bunun yanında Yuvacı Barajı çevresinde yürüyüş parkurlarının yapımı da tamamlandı.

TERMAL TURİZM PROJELERİ: Yeniköy Merkez mahallesinde ruhsatlı arama sahası içinde, içilebilir, banyo yapılabilir özellikte 57 derece şifalı su kaynağı bulundu. Yatırımcıların çalışmaları devam ediyor.

HER MAHALLEDE PRESTİJ CADDE, BULVAR VE SOKAK DÜZENLEMELERİ: Hüseyin Ayaz’ın önem verdiği projelerden biri. Proje kapsamında, Yeşilyurt Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı, Servetiyekarşı Mahallesi, Sepetlipınar Mahallesi Osman Şenol Caddesi, Yeşilyurt Mahallesi Hürler Caddesi, Fatih Mahallesi Hacı Mahmut Caddesi’nde çalışmalar tamamlandı. 

ESTETİK ŞEHİR GİRİŞİ KAPILARI VE ŞEHİR MOBİLYALARI PROJELERİ; Kent estetiğine ayrı bir hava katan bu projelerde başarı ile tamamlandı. Proje kapsamında, Ovacık Mahallesi Şehir Giriş Kapısı, Yeniköy Merkez Mahallesi Estetik Şehir Kapısı, Barbaros Mahallesi Atatürk Caddesi Saat Kulesi, Yeniköy Merkez Mahallesi Saat Kulesi, Kılıçarslan Mahallesi Hürriyet Caddesi Saat Kulesi, Aydınkent Mahallesi Hacı Mecit Bulvarı, Yeşilkent Mahallesi Manzara Park, Paşadağ Mahallesi, Şehit Ekrem Mahallesi Hürriyet Caddesi’nde çalışmalara tamlamadı. 

3 TANE HASTANE PROJESİ: Kocaeli’nin 3 büyük özel hastanesin bugün Başiskele’de hizmet veriyor. 

YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU VE SPOR TESİSİ PROJESİ: Yeniköy’de yapımı tamamlandı. 

ORGANİK VE DOĞAL ÜRÜNLER PAZAR PROJESİ: Başiskele Sahilinde yapımı kısa sürede tamamlandı. 1402 metrekarelik alana 18 dükkan ile hizmet veriyor.

SAHİLDE KADINLARIN EL EMEĞİ ‘HANIMELİ PAZARI’ PROJESİ: Başiskele sahilinde hazırlanan yerlerde kadınlar el ürünlerini sergiliyor.

AVM PROJESİ: Symbol AVM Başiskele’de yapımı tamamlanarak hizmete girdi.

KÜRE KONGRE MERKEZİ: 1171 kişilik oturma kapasiteli kongre ve gösteri sanatları merkezinin yapımı devam ediyor. merkezde ayrıca 670 kişilik balo salonu da bulunacak.

KIZ KULESİ TEMA PARKI VE KİLEZ DERESİ REKREASYON PROJESİ: Mehmetağa Mahallesi’nde yapımı tamamlandı. Oldukça şık bir alan oldu.

FATİH SULTAN MEHMET TEMA PARKI PROJESİ: Serdar Mahallesi Pasinler Caddesi’nde 30 bin metrekarelik alanda yapımı tamamlandı. Parkı 16 Türk devletinin askerlerinin temsili figürleri ve Fatih Sultan Mehmet Figürü süslüyor.

İLAVE KAPALI SPOR SALONU PROJELERİ: Başiskele spor salonunun yapımı tamamlandı. 4bin 870 metrekare büyüklüğündeki salon 1000 kişi kapasiteli. Bunun yanında Vezirçiftliği Kapalı Spor Salonu ve Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonu tamamlanarak hizmete girdi.

AMATÖR FUTBOL SAHASI PROJELERİ: Bahçecik Futbol Sahası, Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız Spor Sahası, Yeniköy Spor Kulübü Tesisleri ve Şehit Ömer Halisdemir Stadı tamamlandı.
Yuvacık Stadı’nde ise çalışmalar sürüyor.

SULTAN KÖŞKÜ PROJESİ: Yeşilkent Mahallesi’nde 8600metrekaerlik alanda yapımı devam ediyor. Merkezin 3856 metrekarelik bölümü kapalı alan olarak hizmet verecek.

KAVŞAK DÜZENLEME PROJESİ: D-130 bağlantı yolu aşağı Yuvacık girişi ihale aşamasında 

KÖPRÜLÜ KAVŞAK PROJESİ: Kullar deresi köprülü kavşağı yine ihale aşmasında olan bir proje

KENT MEYDANI GİRİŞ KAVŞAK PROJESİ: Hala proje aşamasında. 

KATLI KAVŞAK PROJESİ: D-130 Sanayii Katlı Kavşağı projesi de ihale aşamasında

BAĞLANTI YOL PROJESİ: Sepetlipınar -Serbest Bölge Çiftlik Mahallesi Bağlantısı proje aşamasında

MODERN ALT VE ÜST GEÇİTLER: Fatih Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi üstgeçidi ve Körfez Mahallesi altgeçidi tamamlandı. Vezirçiftliği Mahallesi D130 Köprü Yapımı ve Körfez Mahallesi Yaya Üst Geçidi inşaat çalışmaları devam ediyor.

ULAŞIM DÜZENLEME PROJELERİ: Kocaeli’deki tüm ulaşım işi Büyükşehir Belediyesi’nde ait. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, şehir içi ulaşım ağının güzergahlarının yapılması, belediye otobüslerinin eklenmesiyle ulaşım düzenlendi

YENİ OKUL VE HASTANE PROJELERİ: Başiskele’ye 4 özel okul, çeşitli sanayi kuruluşlarının desteği ve Milli Eğitim Bakanlığınca 14 yeni okul yapıldı. 1 yurt binası da tamamlananlar arasında yerini aldı. 3 okulun inşaatı ise devam ediyor. 

MAHALLE KONAKLARI PROJESİ: Serindere Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi, YeşilkentSemt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi, DoğantepeSemt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi, Camidüzü Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi, Vezirçiftliği Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi, Şehit Engin ÖzkaradenizSemt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi, Tepecik Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi tamamlanarak hizmete girdi. Yeşilyurt Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi'nin yapımı devam ediyor.

ORGANİK DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI PROJESİ: Kapalı pazar alanında köylüleri için ücretsiz pazar yeri tahsisi yapıldı. Organik ürünler burada vatandaşlarla bulunuyor.

HER SEMTE KAPALI PAZAR VE OTOPARK PROJESİ: Proje kapsamında, Yeniköy Hanlı Pazar ve Kullar Kapalı Pazar Yeri tamamlandı. Yeşilyurt Mahallesi Kapalı Pazar Yeri ve Barbaros Mahallesi Kapalı Pazar Yerinde ise çalışmalar devam ediyor.

YENİ MESİRE ALANLARI PROJESİ: Kirazlıkent, Meşelik ve Bahçekent Mesire Alanı, 10 bin metrekarelik dev bir alanda kuruldu. Başiskele’de kısa sürede oldukça ilgi gören bir yer oldu. 

REKREASYON PROJESİ: Karşıyaka Mahallesi Sahili, Yeşilyurt Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı ve Sepetlipınar Mahallesi’nde çalışmalar devam ediyor. Çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE AQUAPARK PROJESİ: Seymen’de bulunan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’n ait hurdalığın taşınması sonrası proje bu alan yapılacaktı. Hurdalığın taşınması iptal edilince projede rafa kalktı.    

MEYDAN DÜZENLEME VE PARK PROJESİ: 10 dönüm üzerine kurulu, Yuvacık Yakacık Mahallesi meydan düzenlemesi projesi tamamlandı.

ÇOCUK ADRENALİN PARKI: Yaylacık Mahallesi’nde yapılması planlanılıyor. Çok sayıda aktivitenin bulunacağı alan proje aşamasında

GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ: Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın en çok önem verdiği projeler arasında yer aldı. Proje kapsamında Başiskele’de 10 gençlik ve spor merkezi açıldı.

ENGELLİ, YAŞLI SOSYAL YAŞAM VE EĞİTİM MERKEZİ PROJESİ: Kılıçarslan Mahallesi’nde 20 dönüm bir alan üzerinde kurulan Atlantis Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi örnek bir proje olarak öne çıkıyor.

BİLİM, TEKNOLOJİ, DENEY VE EĞİTİM MERKEZİ PROJESİ: Başiskele Çocuk Üniversitesi adıyla faaliyete başladı. Çok güzel işler yapıyor.

SPOR VE YAŞAM MERKEZİ PROJESİ: Kadınlar için 6 adete spor ve yaşam merkezi tamamlanarak hizmete girdi. 2 tanesinin inşaat çalışması devam ediyor. 

ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI PROJESİ: Kocaeli’ndeki ilk Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı Başiskele’de yapıldı. 

OKULLARA SPOR DESTEK PROJELERİ: İlçedeki pek çok okula önemli destekler yapıldı, yapılmaya da devam ediyor.

YÜZME HAVUZU PROJESİ: Vehbi Koç Vakfı tarafından ilçeye kazandırılan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme havuzu projesi tamamlandı.

GÜREŞ MEYDAN PROJESİ: Hala proje aşamasında

KENTSEL ESTETİK PROJELERİ: Halihazırda 60 yapının cephe iyileştirmeleri yapıldı. 22 yapıda ise çalışmalar devam ediyor. Bunun anıdan ilçenin pek çok yerinde dekoratif duvarlar, 3D tasarımlar yapıldı.

KÜLTÜR MERKEZİ, AVM, SİNEMA, TİYATRO VE KONFERANS PROJELERİ: Proje kapsamında ilçede sadece Ahmet Özel Çok Amaçlı Tiyatro Salonu yapıldı

ACİL AFET İSTASYONU PROJESİ: 3 bölgede afet istasyonları yerini aldı. 

ATIK GERİ KAZANIM-BERTARAF TESİSİ PROJESİ: Proje çalışması devam ediyor

YENİ DERE ISLAH PROJELERİ: Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilçedeki dere ıslah çalışmaları tamamlandı.

KÖYLERE DÜZENLEME PROJELERİ: Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çok sayıda köyde üstyapı, meydan ve fırın çalışmaları yapıldı.


Sizlerde bu projeler, Başiskele Belediyesi veya Hüseyin Ayaz ile ilgili tüm görüş ve düşüncelerinizi, tekrar aday olup olması ile ilgili fikirlerinizi yorum kısmına yapabilirsiniz… 

Yarın Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker
 

banner31

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ergun Kozluca - 2 yıl önce
Başiskele ye katmış olduğu değer bakımından, bütün Başiskele halkı ile ayrım yapmadan el ele olmasından, kendini bu ilçeye daha iyi ne yapabilirim sevdasın da biri olması, herkese kapısının açık olması, devam etmekte olan projelerinin tamamlaması.gibi sayılabilecek bir çok olumlu yönlerinden dolayı Hüseyin başkanın en azından bir dönem daha devam etmesinin Başiskele ye gerekli olduğu kanaatindeyim. Bu nu bir Ak parti seçmeni olarak değil gönülden bu ilçenin bir ferdi olarak düşünüyorum. İstemeden bazı hatalarıda olabilir ancak unutmayalım ki kul olarak
hiç birimiz dört dörtlük değiliz. Sonuç olarak Hüseyin Ayaz başkan ile devam İnşaAllah.Rabbim yar ve yardımcısı olsun
Avatar
BİLAL COŞAN.. - 2 yıl önce
KÖRFEZ MAHALLESİNDE OTURMAKTAYIM..HER YERE BİRŞEYLER YAPMIŞ BAŞKAN..AMA LÖRFEZ MAHALLESİNİN KALDIRIM VE ASFALTLARINIDA YAPTIRMASINI BEKLİYORUZ..ÇALIŞKAN BAŞKAN OLSA NE YAZAR..BİZİM MAHALLEYE FAYDASI OLMASINI DA BEKLEMEK DOĞAL DEĞİLMİ..BELKİ SESİMİZİ DUYARDA. YARDIMI OLUR...
Avatar
Mehmet Sait - 2 yıl önce
Rabbim başkanımızdan ebediyen razı olsun inşaAllah başkanımız çok iyi çalışıyor her verdiği sözü yerine getiriyor damlar mahallesinde olmayan park şimdi başkanımızın sayesinde park sahibi olduk rabbim işini rast getirsin çönkü başkanımız fakirlerin babasıdır. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum rabbim başkanımız dan ebediyen razı olsun amin
Avatar
misafir - 2 yıl önce
orada yaşamıyorum başkanı tanımıyorum ama her sene ramazanda verdiği iftarı takdir ediyorum ne zaman gitsem binlerce kişiye 30 gün boyunca iftar veriyor etkinlikler yaptırıyor bence tekrar aday olmalı